Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Objednávka a dodanie cez SK konfigurátor

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Savi
    Gold Member
    • Dec 2019
    • 141
    • peter68691
    •   

    Objednávka a dodanie cez SK konfigurátor

    Keďže som asi pvý (minimálne tu na fóre), ktorý som si prešiel tortúrou objednávky a dodania cez slovenský konfigurátor, spísal som moje skúsenosti a zážitky z tohto dobrodružstva. Týmto dobrodružstvom som strávil pravdepodobne viac času ako s nadobudnutím a starostlivosťou o všetky predošlé autá, s ktorými som jazdil. Preto dúfam, že tým, že to spíšem, pomôžem ďalším záujemcom ušetriť veľa času a/alebo peňazí.

    (Ako to píšem, zisťujem, že to bude dlhé, takže som to rozdelil do viacerých samostatných príspevkov, ktoré budem priebežne zverejňovať a dopĺňať)TL;DR: Po 3 rokoch čakania sa vozím na Tesla Model 3. Dostať sa k Tesle je veľké dobrodružstvo s mnohými nástranami a prekážkami, ktoré keď prekonáte, tak to stojí za to. Auto je nádherné, jazdí skvelo, elektromobilita je budúcnosť.
    Naposledy upravené Savi; 20-07-2020, 14:00.
  • Roberto
    Junior Member
    • Feb 2020
    • 8

    #2
    Nazdar, ja sa tiež podelím stručne o moju skúsenosť s dodaním z ČR. Objednal som niekedy vo februári 2020, cez firmu v ČR, platcu DPH (že vraj to robí - prefaktúruje - aj Advantage Cars, ktorý robí pre Teslu aj servis). Po mesiaci prišlo VIN s faktúrou, že do dvoch dní treba prevziať. Začala akurát korona, tak som objednal transport cez mertlik.eu (280€ do BA), na druhý deň nakladali. Úplne hladký priebeh, aj keď komunikácia s Teslou bola veľmi kostrbatá. Nikde som neplatil žiadnu DPH, prihlásenie aj prevoz bol bez zádrhelu. V SR som prihlásil vozidlo na moju firmu ako nové. Nehovoriac o tom, že vďaka kurzu CZK/EUR som ušetril cca 4000 € za TM3LR - teda som kúpil asi najlacnejšie ako sa vôbec v tom čase dalo. Aj z tohto dôvodu odporúčam objednávať z ČR.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      áno, advantage cars to robia, ale chceli 1000€ za prefakturovanie - vystavenie faktúry, samozrejme vlastné peniaze do toho nedávahú, všetko zaplatitť dopredu a ešte zaplatiť navyše ich dopravu na Slovensko, osobne vyzdvihnúť v Prahe nie

    • Roberto
      Roberto komentoval
      Upraviť komentár
      tak to je dost... aj ked si myslim, ze by sa s nimi dalo dohodnut. pojdem tento tyzden pre auto tak sa ich na to spytam aj na ten prevoz. lebo tam by im malo stacit cestne prehlasenie, ze si auto vyviezol do SR. No to ale nic nemeni na tom, ze ti to moze prefakturovat hocijaká ina firma v CR a aj zadarmo... aj ked po spravnosti by mala vykazat nejaky zisk, tak nejake to kilecko navyse je akceptovatelne.

    • EVan
      EVan komentoval
      Upraviť komentár
      Roberto podľa mňa by tá firma mohla kľudne vykázať aj nejakú stratu. Zisk nie je povinný. A pri dobrom kurze, možno aj LR AWD by sa mohlo zmestiť do dotácie :-)

    • Roberto
      Roberto komentoval
      Upraviť komentár
      poznam aj lepsie riešenie ale to nie takto verejne 🙂
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #3

    Nieje to už podozrivé, že Tesla neumožňuje v Tilburgu osobné prevzatie a tiež česká Tesla odporučí advantage cars a tiež bez osobného prebratia - len doviezť ?

    Písali ste tu , že auto prišlo poškodené pri prevoze z Tilburgu. Druhí tu píšu, že neprideľujú autá podľa poradia ale ako kto kričí ...

    Z týchto dvoch vecí - je to len taká domnieka - nezakladá sa dúfam na skutočnosti, že na Slovensko bez možnosti preberania posielajú vozy, kktoré by tam u nich v showroomoch nikto osobne pre poškodenia neprevzal ?

    Čo ak to boli poškodenia ešte predtým na lodi, vo fabrike, ...
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Zaujimavá úvaha....môže na tom niečo byť...

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Tie poskodenia na spodku Saviho auta su jasne z preravy tym Rumunom. Ja som preberal auto v Tilburgu bez akychkolvek poskodeni.
  • Vladimír Oboňa
    Junior Member
    • Nov 2019
    • 18

    #4
    Ani nesrandujte chlapci - to by bolo fakt moc, to by ale museli mať poškodené vozidlá v každej konfigurácii 😉

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      kto skôr preberie auto, zhýčkaný nemec alebo holanďan, ktorý tam má showroomy a hocikedy si môže auto kúpiť, vidieť ho alebo niekto koho naťahujú roky ?

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Vladimír Oboňa To predsa nieje problem ak maju poskodene skoro vsetky.
  • Taur
    Member
    • Dec 2019
    • 296
    •   

    #5
    Zaujimave ze ked ludia kupuju topanky, alebo odev za 50e,tak kazdu vyrobnu vadu hned rekkamuju, resp. to nekupia. Keby ste si kupili telku za 1000e a mala skrabanec na obrazovke, otlceny ram, alebo by nejaky kryt nedoliehal by ste vyskocili z koze. Ale pri veci za desiatky tisic eur len preto ze na nu cakali roky toleruju od vyrobnych vad cez prepravne poskodenia az po neuveeritelne cvicenie so zakaznikom.
    Alebo sa na to divam zle a pre tych co kupuju Teslu su to drobne a nestoji to za rec.
    Ale asi je to skvela obchodna strategia, nechat zakaznika dlho cakat na produkt, potom stastny ze sa dockal prekusne hocico. Asi ten Elon predsa len bude genius.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      obchodná stratégia ala AAAauto

      ono je to tým, že veľa ľudí si prvú teslu kupuje ako prvý elektromobil a WOW efekt je hlavne z prechodu medzi spaľovák vs elektrika, oni si neuvedomia že tento wow efekt zažijú aj na iných EV, Tesla bola prvá a pre menej orientujúcich sa v ponuke je ešte Tesla synonymom elektromobilu

      tých pár blbôstok navyše mne osobne nestojí za všetky tie problémy s nákupom aj popredajných službách, keď tu bude predajňa a servis a bude sa dať normálne kúpiť, možno sa miska váh otočí

      jeden príklad (a takých prkotín je tam dosť) :
      už aj tá neustála potreba zapínania autopilota mi liezla na nervy, na iných značkách proste je držanie v pruhu zapnuté stále a nevypína sa pri každom prudšom pohybe volantu z mojej strany, aby som stále dvakráť tukal do páčky ako idiot pri každom obehnutí auta alebo odbočení ... ale teslákom to nepríde zbytočné lebo nič iné nepoznajú, väčšinou si k tesle kúpia niečo malé do mesta bez poriadnej výbavy a teslu stále majú na piedestáli

    • Vrso
      Vrso komentoval
      Upraviť komentár
      Miroslav Rojko Radsej Ti nic skarede nepisem. Nie si idiot, lebo netukas 2x do packy .... Gratulujem

    • nick81
      nick81 komentoval
      Upraviť komentár
      Za zlyhanie Tradisy by som nevinil Teslu. Chce to čas.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Tradisa sa musi dohodnut s Teslou o tom, kde nastala chyba. V konecnom dosledku to je ale z mojho pohladu zlyhanie Tesly, pretoze neumoznuju ine prebratie auta pre Other Europe, takze toto nutne patri k “zazitku” z Tesly. Aspon nateraz.
  • Roberto
    Junior Member
    • Feb 2020
    • 8

    #6
    inak napadla ma blbosť... co takto objednat tu tradisu do prvej dediny od tilburgu? minimalne by sa usetrilo a aj minimalizovala sanca poskodenia pri prekladani vozidla 🙂

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      adresa musí byť na Slovensku, resp. v jednej z tých štyroch krajín pre Other Europe

    • 4Balint
      4Balint komentoval
      Upraviť komentár
      skoro dobry napad
  • Savi
    Gold Member
    • Dec 2019
    • 141
    • peter68691
    •   

    #7
    Pridal som ďalšiu časť série článkov, tento krát o prihlásení: https://teslaclub.sk/forum/tesla-mot...-konfigurátor

    Komentár

    • Savi
      Gold Member
      • Dec 2019
      • 141
      • peter68691
      •   

      #8
      Mam napisane dalsie clanky, no nemozem editovat povodny aj napriek tomu, ze som si zaplatil subscription na teslaclub.sk aby som mohol dlhsie editovat clanky a Juro mi neodpoveda, tak dalsie clanky budu musiet pockat, kym sa to nepodari fixnut.

      Komentár

      • Rob72
        Junior Member
        • Jul 2019
        • 20
        •      

        #9
        Vie mi niekto prosim poradit ci si viem z Holandska (objednane cez SVK konfiguratora) priniest Model 3 po vlastnych? Vraj, ked sa zaplati zaloha za DPH tak to ide. Mate s tym skusenost? Prevoznu znacku si viem vybavit na Slovensku.

        Komentár


        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Malo by to isť ale až niekedy koncom roka. Nateraz takúto možnosť Tesla nepovoľuje.
      • Savi
        Gold Member
        • Dec 2019
        • 141
        • peter68691
        •   

        #10
        Pridal som odkazy na ďalšie články aj keď sú ešte len rozpracované, lebo neskôr už nebudem mať možnosť editovať pôvodný príspevok.

        Komentár

        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          #11
          Citam podmienky "Model 3 Order Agreement": https://www.tesla.com/en_EU/order/do...&model_code=m3
          kde sa pise:
          Bezpečnostná Záloha. Iba ak neprepravujete Vozidlo prostredníctvom dopravcu schváleného spoločnosťou Tesla, tak ako ste uviedli v súvislosti s blížiacim sa dátumom dodania, súhlasíte s poskytnutím Bezpečnostnej Zálohy,
          Znamena to, ze pri preprave cez Tradisu sa ten depozit neplati? Hladal som aj vysku depozitu ale nenasiel, je to stale 15 tisic eur?

          Komentár


          • Savi
            Savi komentoval
            Upraviť komentár
            Ano, pri preprave cez Tradisu sa ta zaloha neplati. Sumu dali prec asi preto, ze ta moznost prevziat v Tilburgu nie je aktualna.
        Pracuje...
        X