Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Objednávka a kúpa Modelu 3 z Tesla Česko

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • pile_of_salt
    Member
    • Sep 2019
    • 65
    • lucia76891
    •   

    #16
    Cize DPH kupujuci slovak v Cesku plati alebo nie? Moze to niekto potvrdit screenom vyjadrenia priamo od ceskej Tesly?

    Komentár


    • Hasky
      Hasky komentoval
      Upraviť komentár
      Faktúru mám s DPH, čiže pravdepodobne platí, tak ako v každej Tesle.
  • Busa
    Junior Member
    • Nov 2019
    • 1

    #17

    Som maďarský občan so slovenskou dočasnou adresou a slovenskou spoločnosťou. Mám trojročnú žiadosť o TM3, takže mám trpezlivosť. Chcel by som kúpiť Tesla M3 pre svoju spoločnosť s konfiguráciou menšou ako 50000 EUR v hrubom vyjadrení, takže by som chcel získať dotáciu 8000 EUR a vrátiť DPH. Má niekto potuchy, ako by som to mal zvládnuť? Môj syn žije v Holandsku a mohol riadiť auto z Tillburgu na Slovensko. Akékoľvek rady sú srdečne vítané.

    Komentár

    • EVan
      Member
      • Dec 2017
      • 80
      • ivan455831
      •   

      #18
      Ak niekto aktuálne zvažujte nákup v Tesla CZ, tak dnes je (údajne) posledná šanca na skvelé ceny, vďaka poklesu kurzu CZK v posledných týždňoch. Od zajtra idú ceny vraj hore (podľa info na FB).

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        ale na firmu stále nie, že ?

      • Mattpro89
        Mattpro89 komentoval
        Upraviť komentár
        Základná verzia modelu 3 standard range plus bude vraj stáť o cca 100.000 Kč viac, takže 1.320000 Kč, takže to zdvihne aj cenu auta bez DPH.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Nemá niekto telefón do predajne ?

      • Mattpro89
        Mattpro89 komentoval
        Upraviť komentár
        Mám toto číslo na Dominika Hasalu z Tesly - +420 735 179 905
        Ale vraj nie moc často to zdvíha

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Ked to spocitam, tak objednavkou cez CZ sa da usetrit 4000 eur bez DPH, kedze na rozdiele kurzu je to cca 2800 a dalsich 1250 sa usetri na doprave z NL na SK cez ich transportnu spolocnost. Zaloha za objednavku vychadza nejak 90 eur, takze ak je co i len mala sanca, ze by slo cez CZ dodatocne zmenit objednavku na firmu a dostat fakturu bez DPH alebo mat DPH vratenu, tak sa to oplati objednat.

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Savi , neviem aky model a aky kurz pocitas, ale pred par dnami bolo 27,8 a pre LR AWD to robilo viac ako 5000 bez DPH a bez tej dopravy

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Bral som kurz z google, aktualne 27,05 a cenu zakladneho TM3, takze pri aWD je to samozrejme viac.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        no ved ten kurz

        CZK budú treba v júni pro dodaní a čo teraz, vymeniť za kurz 27 čo je aktuálny alebo tŕpnuť do júna, či stúpne alebo klesne ? Pre Čechov je to v pohode, CZK majú na účte ale pre nás je to ďalšia neistota.

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko pre Čechov to teda vôbec nie je pohoda, lebo im to jednoducho zdražie. Ty môžeš teraz objednať za staré ceny a máš do poslednej chvíle možnosť to nezaplatiť (ak bude zlý kurz), alebo zaplatiť (ak bude dobrý kurz). V najhoršom prípade prídeš o tých 100, ale ušetriť môžeš niekoľko tisíc.

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Ak to objednas teraz a chces si zafixovat cenu, tak si zmen eura na czk uz teraz. Inak je to risk, ze sa kurz zmeni, no teoreticky sa moze zmenit aj v tvoj prospech.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        komentár som myslel tak, že Čech čo to objedná dnes má CZK už na účte, nič mu nezdražie do júna ale my Slováci máme tú dilemu či vymeniť alebo čakať na lepší
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      #19
      Takže aktuálne info od p.Hasalu:

      Tesla za žiadnych okolností nevracia DPH, ani fyzickej osobe, ani firme. Auto je možné objednať aj na firmu aj na FO, ale vždy bude na faktúre DPH.

      Od zajtra budú ceny vyššie.

      Odporučil ma využiť služby sprostredkovateľa, firmy Advantage Cars (u ktorej sú v nájme), Tí mi dali ponuku, že auto vyfakturujú bez DPH na slovenskú firmu ale prihodia si 1000€ a musím zaplatiť dopravu špedičnou firmou na Slovensko. Neskôr znížili svoju províziu, že za 1000€ aj s dopravou na SK.

      Kontakt na Jakub Kern (Advantage Cars): 00420 777 595 742
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Dakujem za zistenie a zdielanie informacii. Predpokladam, ze problem kupy cez sprostredkovatela je to, ze na auto kupene cez sprostredkovatela nie je mozne dostat dotaciu. Ak by som vedel, ze dotaciu nedostanem, tak by som to kupil kludne aj cez sprostredkovatela. Takto radsej pockam, mozno sice budem cakat na auto o rok viac ale zas mozno medzicasom Tesla upgradne TM3 niektorymi novinkami z vyroby Modelu Y.

      • Mattpro89
        Mattpro89 komentoval
        Upraviť komentár
        Na takéto auto je možné dostať dotáciu - v podmienkach je, že prvý majiteľ auta musí byť človek, čo dostáva dotáciu. Alebo sa mýlim?
        Ja som totiž dotáciu dostal a preto verím, že cez Advantage cars to takto pôjde.

        Preštudoval som si ešte raz toto: https://www.chcemelektromobil.sk/fil..._zo_zmluvy.pdf

        A štátu by malo byť jedno, či to auto kúpim od Tesly, alebo od Advantage cars - budem mať faktúru + im doložím výpis z účtu, že som tú faktúru platil.
        Naposledy upravené Mattpro89; 09-04-2020, 15:05.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Presne tak, ak si niekto objednáv SR+, tak dotáciu dostane, lebo bude prvým majiteľom v TP. Je jedno, koľkými priekupníkmi prešlo neprihlásené.
    • Savi
      Gold Member
      • Dec 2019
      • 141
      • peter68691
      •   

      #21
      Kupili ste nakoniec niekto z CZ?

      Komentár


      • Mattpro89
        Mattpro89 komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mám objednanú jednu SR+ cez Advantage cars - oni to objednali z CZ tesla. Som zvedavý na to doručenie.

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        A beries ho s dotaciou predpokladam. Kedy mas mat dorucenie?

      • Mattpro89
        Mattpro89 komentoval
        Upraviť komentár
        Objednaval som 9.4. a dodanie hovorili ze jun/jul.
        Je mi to celkom jedno, najradsej by som bol, keby to bolo az v auguste a hej, mam uz zmluvu na dotacie podpisanu.
        Naposledy upravené Mattpro89; 06-05-2020, 22:23.

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Kolko si nakoniec popytali navyse k cennikovej cene? Lebo ak je to menej ako tych 1500, ktore treba zaplatit za dopravu cez spolocnost Tradisa, tak sa to oplati a este aj komunikacia okolo tej dopravy/odovzdania bude asi jednoduchsia ako komunikacia s Tesla+Tradisa.
        Akurat to dodanie nevidim realne jun/jul, kedze tovaren vo Fremonte uz vyze mesiaca nevyraba. Predpokladam, ze v tomto kvartali uz nestihnu vyrobit auta pre EU tak, aby boli dorucene do konca kvartalu, tak budu vyrabat len pre US trh a pre EU zacnu vyrabat zaciatkom dalsieho (jul) s dorucenim august/september. Takze ti to s tym terminom v auguste asi vyjde.

      • Mattpro89
        Mattpro89 komentoval
        Upraviť komentár
        No to dúfam, že mi to výde s tým termínom, nevadí mi ani september Ja som ju bral ešte za tých 1.224 mil Kč, teraz už stojí 1.320 mil Kč. U mna si tam Advantage cars prihodili 1.200 EUR s tym, ze za toto mi zariadia aj dopravu na Slovensko, kam budem chcieť. Takže dohromady to výde na 1.045 mil. Kč bez DPH + na slovensku odvediem DPH v hodnote cca 7700 EUR.
    Pracuje...
    X