Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Objednávka a kúpa Modelu 3 z Tesla Česko

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • patapuf
    Member
    • Jun 2016
    • 35

    Objednávka a kúpa Modelu 3 z Tesla Česko

    V prípade, že si niekto nakonfiguruje Teslu cez český konfigurátor, je možné si vyzdvihnúť auto v Prahe? Myslím teraz konkrétne ak si auto objedná fyzická osoba na seba, nie právnická. Čítal som tu toho veľa, ale už je v tom pekný guláš.a len o právnických osobách a na firmu, bez DPH a pod. Čiže už som z toho dopletený.
  • Joe79
    Member
    • Sep 2018
    • 71
    •   

    #2
    Tak uvidime ci sa tato byrokraticka katastrofa zjednodusi otvorenim Tesla predajne v Prahe...

    Komentár

    • Andrew332
      Junior Member
      • Sep 2019
      • 4

      #3
      Každopadne to bude jednoduchšie čo sa týka jazyka, netreba uradne preložene dokumenty z CZ či ano?

      Komentár


      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Ano cesky jazyk nase urady akceptuju bez potreby prekladu. Minimalne tie v BA urcite. Jedine zeby bol dakde nejaky premotivovany uradnicek.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Úradníček nemôže nič. Existuje zmluva medzi SR a ČR o vzájomnom uznávaní všetkých úradných dokumentov v druhom jazyku.
        Napr. ak máš CZ STK na auto ktoré dovážaš nemusíš absolvovať novú tu, len tzv. administratívnu kedy ti ju zapisu
        do registra k tvojej EČV.

      • denial
        denial komentoval
        Upraviť komentár
        https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/270/20160701
        https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...9/357/20090909

        § 3 Používanie štátneho jazyka v úradnom styku

        ods 5. .... ....
        Orgány a právnické osoby podľa odseku 1 sú povinné prijať listinu v jazyku spĺňajúcom požiadavku základnej zrozumiteľnosti z hľadiska štátneho jazyka, ak ide o listinu vydanú alebo overenú príslušnými orgánmi Českej republiky.
    • Hasky
      Member
      • Oct 2014
      • 34
      •   

      #4
      Neviete ako to bude s DPH pri kúpe v Prahe? Teraz v sobotu som tam bol a pýtal sa na to, tak jedine čo viem je, že pri kúpe auta je potrebné zaplatiť Česku DPH.

      Komentár


      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Aj ako PO platca dph?

      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        Tak samozrejme ked Tesla v rakusku a nemecku nevie vystavit FA bez DPH do ineho statu EU, tak nebude vediet ani v Prahe

      • gamcik
        gamcik komentoval
        Upraviť komentár
        servis v Prahe mi vystavili fakturu bez DPH na Firmu

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        gamcik ak na slovensku firmu, tak to je bomba

      • gamcik
        gamcik komentoval
        Upraviť komentár
        na servisne prace retrofit

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Ach. Som myslel ze na auto :-)

      • pile_of_salt
        pile_of_salt komentoval
        Upraviť komentár
        Mate to niekto pisomne, ze v Cechach sa plati dan rovnako ako v Nemecku a Rakusku, a teda ako slovensky odberatel bude fyzicka osoba musiet zaplatit dan v state, kde auto kupuje a v state, kde auto prihlasi a bude ho aj aktivne pouzivat? Lebo informacie z fora su v tomto pripade nedostacujuce. Bolo by dobre to vidiet potvrdene najlepsie emailom, alebo naskenovanou pisomnou formou priamo v/na emaily/fakture od Tesly. To co pise Hudino, dava zmysel, mam to potvrdene aj od dilerky aut v cechach, ale inej znacky pravdaze - takze ine pravidla. Je v tom dost bordel, preto by bolo dobre tvrdenia podkladat dokumentaciou.
    • EVan
      Member
      • Dec 2017
      • 80
      • ivan455831
      •   

      #5
      Fyzická osoba (nepodnikateľ) v Nemecku prýchlejšie a lacnejšie

      Komentár

      • patapuf
        Member
        • Jun 2016
        • 35

        #6
        O tom viem, myslím, že je to aj v tomto vlákne spomínané, ale mňa zaujíma práve ten nákup "cez Prahu", či je tá možnosť. Každopádne ďakujem za odpoveď.

        Komentár

        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          #7
          Príklad:

          Občan kúpil dňa 30.03.2017 nové auto z ČR v hodnote 355 000 CZK, ktoré prepravil na Slovensko. Občanovi vzniká daňová povinnosť dňa 30.03.2017 a do 7 dní, t.j. od 30.03.2017 do 06.04.2017 je povinný podať daňové priznanie k DPH, a v tejto lehote aj daň zaplatiť príslušnému daňovému úradu. Občan prepočíta kúpnu cenu v cudzej mene uvedenú na faktúre na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným ECB alebo NBS v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti (t.j. zo dňa 29.03.2017) 355 000 CZK prepočíta kurzom l eur = 27,021 CZK, t.j. 355 000 : 27,021 = 13 137,9297 eur a spolu s vypočítanou daňou (sadzba 20 %), t.j. 13 137,93 x 20 : 100 = 2 627,586, ich uvedie v daňovom priznaní v riadku 07 – cena: 13 137,93 a v riadkoch 08, 19, 31 a 34 – daň: 2 627,59 a daňovú povinnosť vo výške 2 627,59 eur zaplatí prevodom na číslo účtu: 500240-xxxxxxxxxx/8180, s variabilným symbolom: 1100032017.

          K daňovému priznaniu priloží aj úradne overenú kópiu dokladu o kúpe nového dopravného prostriedku.

          Na základe podaného daňového priznania, zaplatenej dane a podanej žiadosti, vydá daňový úrad potvrdenie o zaplatení dane, ktoré je potrebné predložiť pri prihlásení motorového vozidla do evidencie vozidiel na Dopravnom inšpektoráte Policajného zboru SR.

          Zdroj: https://www.financnasprava.sk/sk/obc...avneho-prostri

          Komentár

          • patapuf
            Member
            • Jun 2016
            • 35

            #8
            Príklad k čomu? :-) Ja som chcel len vedieť, či je možné si zadovážiť Teslu aj cez český konfigurátor s tým, že by som si ho vyzdvihol v Prahe. Teda, či by mi ho doviezli do Prahy a nemusel som sa trepať niekde do Tilburgu. Alebo aby som to nemusel riešiť cez dopravcu. Viem, že by som si na to musel počkať, ide mi len o to miesto prevzatia auta. Samozrejme mi ide o fyzickú osobu a nie právnickú.

            Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 562
              •   

              #9
              Nie je ziadny dovod aby Tesla Praha nedodala fyzickej osobe (aj ked zo Slovenska) auto s prevzatim v Prahe. Otazne je to, ci vystavena faktura bude obsahovat cesku 21% DPH. Pretoze na prihlasenie dovezeneho auta je nutne v krajine registracie (teda na Slovensku) zaplatit 20% DPH do 7 kalendarnych dni odo dna dodania auta. Doklad z danoveho uradu o zaplateni tejto DPH je vyzadovany pri registracii auta na DI PZ SR.

              Takze uz aj Teba teraz zaujima ci Ti Praha vystavi fakturu bez DPH? :-)

              Samozrejme stale sa bavime o scenari pre fyzicku osobu nepodnikatela.

              Komentár

              • EV_Future
                Member
                • Mar 2018
                • 74
                •      

                #10
                https://teslaclub.sk/forum/tesla-mot...2503#post42503

                tu je link na YT video z ceskeho Tesla store, spominaju tam aj dorucenie, ze bude priamo do CR, ale az od zaciatku r. 2020, kedze sa este riesi logistika dodavok aut.

                Komentár

                • patapuf
                  Member
                  • Jun 2016
                  • 35

                  #11
                  Ďakujem za odpovede. Dozvedel som sa to, čo som potreboval. To video som videl, lenže len tak zbežne, potom som naň zabudol. Ak to je to, čo som videl. :-) Nie, nákup bez DPH som tu nechcel riešiť. Zaujímalo ma čisto len to dodanie auta.

                  Komentár

                  • Hasky
                    Member
                    • Oct 2014
                    • 34
                    •   

                    #12
                    Ahoj, ja mám auto objednané cez Česky konfigurátor. Budem to asi prihlasovať v Prahe.
                    No myslím, že im je jedno kde si to prihlásiš, ale DPH pravdepodobne bude treba zaplatiť.
                    Tiež som rozmýšľal o prihlásení na Slovensku.

                    Komentár

                    • jux
                      jux
                      Senior Member
                      • Apr 2015
                      • 1378
                      •      

                      #13
                      Ked prvy krat EV prihlasis mimo SK, tak na neho nedostanes SK dotaciu.

                      Komentár


                      • Hasky
                        Hasky komentoval
                        Upraviť komentár
                        To je dobrý point, no keď má auto hodnotu nad 50 tisíc €, tak aj tak nedostanem. No záleží, či tam túto podmienku daju, alebo nie.

                      • Hasky
                        Hasky komentoval
                        Upraviť komentár
                        Ešte mi napadlo, je tam konkrétne podmienka, že prvé prihlásenie auta musí byť na Slovensku, alebo že auto musí byť nové? (Což do 6000km alebo pol roka stále je)

                      • pile_of_salt
                        pile_of_salt komentoval
                        Upraviť komentár
                        Hasky, komu si do Ciech telefonoval? Respektive, na ake telefonne cislo si sa obratil? Na tesla.com mape je uvedene telefonne cislo +420 228 882 612. Na toto som volal v pracovnej dobe a dovolal som sa do telefonneho labyrintu. Dodolovat sa k zivemu cloveku (nie servisakovi), ktory by bol z predaja a vedel by mi povedat, ze ako to je s platenim dane v ceskej Tesle sa mi nepodarilo. Nie je tam ani uvedeny email na kontaktovanie konkretne ceskej pobocky Tesly.
                    • 1fisker
                      Senior Member
                      • Aug 2014
                      • 1542
                      •   

                      #14
                      DPH nemôže byť platená 2x, v SR aj ČR. Je to nezmysel.

                      Komentár


                      • Hasky
                        Hasky komentoval
                        Upraviť komentár
                        No potom by som asi musel požadovať v ČR vrátenie, ale Tesla Praha čo som sa pýtal, tak predaju len a DPH.
                        Možno keby človek pri platení im už rovno dal OUD daňové číslo?
                    • ICE666SVK
                      Senior Member
                      • Jul 2014
                      • 1997

                      #15
                      Pôvodne zverejnené od patapuf Pozrieť príspevky
                      V prípade, že si niekto nakonfiguruje Teslu cez český konfigurátor, je možné si vyzdvihnúť auto v Prahe?
                      Podla tohto pana ano. Pytal som sa na to na jeho YT kanaly v komentaroch pod videom.
                      https://www.youtube.com/watch?v=d6U0...re=em-comments

                      Komentár

                      Pracuje...
                      X