Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Objednávka a kúpa Modelu 3 z Nemecka mimo Tesly

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    #16
    Super! Drzim palce nech to dobre dopadne a (predcasne) gratulujem k novemu Modelu 3.

    Komentár

    • TM3Perf
      Member
      • Jun 2015
      • 83

      #17
      A ako ho financuješ. Tatrabanka mi lízne teslu len ak ju kúpim od oficiálneho predajcu. Leasing pre firmu roepke mi nedá.

      EDIT: Aha už vidím. Spätný Leasing. Túto možnosť mi ponúkla aj Tatra. Ale kedže nemám takú hotovosť, neprichádza to do úvahy.
      Naposledy upravené TM3Perf; 04-06-2019, 09:38.

      Komentár

      • head
        Member
        • Oct 2017
        • 135

        #18
        Ja som sa v Tatraleasingu informoval aj o moznosti kupi cez sprostredkovatela a bolo mi povedane, ze je mozne poziadat o vynimku ked im dodas oficialnu ponuku od sprostredkovatela. Cize ak mas zaujem, tak to skus, mozno to pojde.

        Komentár

        • TM3Perf
          Member
          • Jun 2015
          • 83

          #19
          V Tatre mi povedali, že len oficiálny predaj. O žiadnej výnimke nebola reč. Ale aj tak to zatiaľ neriešim a asi počkám ten mesiac na otvorenie konfigurátora. kedže chcem RWD Long a dopytoval som firmu Roepke na túto verziu ale neozvali sa mi.

          Komentár

          • jeeff
            Member
            • Nov 2015
            • 194
            • lubos1519
            •   

            #20
            Tak uz mam od Roepke aj FA aj VIN: 5YJ3E7EB8KF262452, zaujimave je, ze konci na 262452, na nemeckom fore bezne maju 330xxx, ale co viem, tesla uz davno nepouziva sekvencne cisla, ale proste vygeneruje sadu cisel a z nej prideluju potom VIN. Mam objednane FSD, tak snad tam je HW3.

            Komentár

            • jeeff
              Member
              • Nov 2015
              • 194
              • lubos1519
              •   

              #21
              S kupou od https://www.roepke-mobile.de to vyzera nadejne, tento tyzden sa snad podari auto doviest, uz ho maju na predajni.

              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	2651BD66-3B8F-4989-ADBD-BF959CF4A9CD.jpeg
Videní:	1230
Veľkosť:116,5 KB
ID:	38415

              Komentár


              • TM3Perf
                TM3Perf komentoval
                Upraviť komentár
                Teším sa s tebou. Škoda, že si nepočkal ako dopadnem ja s Tesla Viedeň. Vyzerá to celkom nádejne. Každopádne vo Viedni majú skladovky. A majú ich dosť.

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Mna uz nebavilo cakat, nevyzeralo nadejne, ze sa to cele pohne, ja to mam objednane od 10.5. a vdaka zlave v DE ta cena je aj s marzou roepke prakticky rovnaka ako v AT.

                Akurat teraz riesim poistenie, kto mate TM3 viete mi orientacne napisat, kolko platite poistku?

              • TM3Perf
                TM3Perf komentoval
                Upraviť komentár
                Ako ho budeš dovážať? Po vlastnej osi alebo necháš odtiahnuť?

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Predbezne po vlastnej osi, mam ale na to firmu, ktora to dovezie a prihlasi, takze nemusim zhanat znacky a podobne veci. Roepke mi ale ponuklo, ze ci maju na to davat docasne znacky, alebo netreba.

              • nyerel
                nyerel komentoval
                Upraviť komentár
                Ja som im písal 2x, a vykašľali sa na mňa... Ale v rámci týchto nových udalostí som vlastne rád.
            • jeeff
              Member
              • Nov 2015
              • 194
              • lubos1519
              •   

              #22
              Tak Model 3 mam od piatku na znackach, skusim zosumarizovat priebeh nakupu cez roepke-mobile.de:

              - 7.5.2019 som posielal ziadost, ci mi vedia objednat Model 3 podla mojej specifikacie, napisali, ze ano
              - 10.5.2019 som im posielal podpisanu objednavku (poslali PDF s objednavkou, sice vagnu, takze som rukou dopisal pre istotu, ze je to LR AWD a ze ma Full Self Driving, lebo oni na objednavku dali len Model 3 a farbu)
              - 3.6.2019 telefonovali, ze ci mame zabezpecene financovanie vozidla, ze uz coskoro pride, dal som im vediet, ze ano a ze prevod spravime z firemneho uctu
              - povodne pisali, ze budu chciet 4000 eur ako zabezpeku na DPH, kedze sme ale platili z firemneho uctu tak ju napokon nechceli
              - 5.6.2019 sme dostali fakturu a tu sme obratom uhradili
              - 7.6.2019 som dostal mail, ze Tesla bude dostupna od 12.6. a ze ako si ju prevezmeme, ci maju vybavovat znacky, alebo pojde na prepravniku, auto sme viezli po vlastnej osi, znacky sme mali vlastne, takze som len odpisal, ze on Roepke nepotrebujeme nic
              - 10.6.2019 (presne mesiac od objednavky) mi poslali fotku Model 3 uz u nich na predajni
              - 14.6.2019 bolo auto dovezene na SK
              - 17.6.2019 som bol na kontrolu originality a zacali sa riesit znacky a poistenie, poistku sme dali v Allianz, vychadzala o par eur viac ako Generali, ale mala lepsie podmienky na spoluucast, obhliadku spravili vo stvrtok 20.6. s tym, ze som zatial dostal poistku na VIN cislo
              - 21.6.2019 som dostal znacky

              Teraz idem pisat Tesle, aby spravili prevod do mojho konta, aby mi isla aj mobilna appka, zatial musim otvarat auto kartou.

              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_5740.JPG
Videní:	913
Veľkosť:202,6 KB
ID:	38915

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Gratulujem. Ja som v piatok dostal telefonát od Tesly, že červenú LRAWD s ťažným zariadením nedoviezli a že bude až v auguste. Núkali mi všetky ostatne ale červená je naj. Tak čakáme .
                Naposledy upravené Jiri GrandPa; 23-06-2019, 15:34.

              • EVan
                EVan komentoval
                Upraviť komentár
                Jiri GrandPa a prezradíš nám svoju stratégiu? Ako to plánuješ kúpiť a riešiť ten problém s DPH?

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Nijak. Auto kupujem a prihlasujem v CH.

              • EVan
                EVan komentoval
                Upraviť komentár
                Aha. No, veď aj to je stratégia 🤨.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                A kolko to budes musiet mat na CH znackach, aby si to potom mohol dat na SK znacky?

                Pozeram, ze Bratislave pomali aj BL bude koncit, ked ma na znackach koncovku VS. Co vlastne vyhralo a bude nasledovat? Tam sa tusim hlasovalo a bolo na vyber, ale uz neviem co vsetko.

              • Wilo
                Wilo komentoval
                Upraviť komentár
                BT

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Vyberalo sa z BD, BE, BI a BT najprv medzi BD a BE
                https://www.facebook.com/policiaslov...2%3A%22R%22%7D
                potom medzi BI a BT
                https://www.facebook.com/search/top/...epa=SEARCH_BOX
                a finale medzi BT a BE jednoznacne vyhralo BT
                https://www.facebook.com/search/top/...epa=SEARCH_BOX
                Naposledy upravené jux; 24-06-2019, 12:45.
            • juris
              Member
              • Dec 2015
              • 42

              #23
              Tak my sme uz doma nevydrzali a objednali sedu LR AWD s taznym cez Roepke-mobile bez DPH. V podstate v porovnani s rakuskou cenou(bez dotacie) to vyjde o 900eur viac kvoli sume co si Roepke prihodili. Chcem sa podakovat uzivatelovi jeeff za podrobny popis a navod.

              Komentár


              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Dufam, ze to u vas prebehne hladko ako u mna, co viem, akonahle mas tazne nemozes ratat, ze auto dostanes skor ako za 2 mesiace, kedze take vyrabaju skutocne len na zakazku a nie do "zasoby". Drzim teda palce.

              • juris
                juris komentoval
                Upraviť komentár
                Dufam aj ja ze to hladko prebehne, akurat mi pisali z Roepke ze auto je objednane a ked budu vediet datum tak daju vediet. Ponukli mi prevozne znacky na 30dni za 300eur, to znie podla mna ako celkom fajn deal.
            • Lukas99
              Junior Member
              • Aug 2019
              • 10

              #24
              Tak jsem napsal do Ropke-mobil ohledně TM3. SR+ v perleťové bílé (defaultní barva zdarma), 18kola (standard), bílý interiér (extra), tažné zařízení (extra) mi nabízejí za 43.490EUR netto bez DPH. Pokud juknu na stejnou konfiguraci na tesla.com, je to 46.480EUR gross, tedy 39.058EUR netto. Za zprostředkování/marži účtují 4.431 EUR. To je strašně moc, ne? Jakou máte zkušenost? Díky.

              Komentár


              • EV_Future
                EV_Future komentoval
                Upraviť komentár
                na Nemeckom konfiguratore je cena zahrnajuca dotaciu vo vyske 4000 Eur (polovicu dava Tesla / polovica ide od statu). Neviem ako je to s tou polovicou od Tesly, ale statna polovica dotacie vo vyske 2000 EUR je uplatnitelna az po splneni podmienky, ze vozidlo musi byt registrovane v Nemecku po dobu 6 mesiacov. Takze tychto 2000 EUR je treba pripocitat k cene z konfiguratora, a mozno aj dalsich 2000 (ale tu si nie som isty).

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Cena na nemeckej stránke je cena, za ktorú to kupuje roepke, takže áno máš pravdu, sú to príšerné marže. 2000 od Tesly je v nej zarátané a tých 2000 od štátu sa žiada samostane a v cene nie je. Tak je to aj s rakúskou cenou, 1800 (od Tesly) tam je a 1500 od štátu nie.

                Ja na mobile.de sledujem ponuky a zatiaľ najlepšia bola 54490 za AWD (od Tesly za 52.340 aj s document fee), aj som tam v piatok večer napísal, ale už bez odpovede a v pondelok zmizla. Napr. aj tá teraz pri Mníchove šedá začala na 52950 pred dvoma týždňami, napísal som a na druhý deň už zdražená na 55.950.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Miro marža 10% nie je sialena.

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Ale toto je len priekupníctvo, predajca nezodpovedá za nič, v prípade hocijakého problému Ťa odporučí do Tesly.
                Normálny obchodník je zodpovedný za záruku, musí vec posielať výrobcovi a mnohokrát aj druhý rok záruky pre spotrebiteľa drží zo svojej marže, lebo väčšina amerických alenbo čínskych firiem mu dá len 1 rok.
                Podľa mňa to je služba sprostredkovania nákupu a určite nezodpovedá 10%. Je to obyčajné prefakturovanie. Veď chcú dopredu všetky peniaze, čo posielajú do Tesly.

              • head
                head komentoval
                Upraviť komentár
                Nikto ta to nenuti kupovat. Nech si daju marzu aj 100% ak im to budu ludia kupovat.

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                presne tak, kto chce si kúpi, kto chce nie, ale názor na výšku marže mať môžem

              • head
                head komentoval
                Upraviť komentár
                👍

              • Wilo
                Wilo komentoval
                Upraviť komentár
                Za tie “sluzby” ktore kupujuci dostane (resp. nedostane) a pracu ktoru s tym celym procesom Roepke ma (resp. nema) je pri cene 50.000€ marza 10% vskutku odvazna. Na druhej strane sa spravaju trhovo a ked im su ludia ochotni takuto marzu zaplatit tak by boli sprosti keby to robili za menej. Uskalia trhovej ekonomiky...

              • Paja
                Paja komentoval
                Upraviť komentár
                Komunikoval jsem jiz s hodne prekupniky a to jak z Nemecka, tak CR ci Polska. Bohuzel standard je priplatek okolo 3500 EUR (bez DPH) s malou variaci okolo teto hladiny. Take mi to prijde na “prefakturaci” jako docela dost penez. Cesky prekupnik to aspon v ramci podobne castky doveze az do Prahy a vyresi cesky TP, coz nemecky ani polsky samozrejme neudela. Na druhou stranu je asi vhodne zminit, ze i pri teto “marzi” to vychazi lepe nez koupit od Tesly v ramci ceny pro Other Europe ci ve Vidni ;-).

                Jinak to, co pise EV_Future v prvnim komentari je spatne, v nemeckem konfiguratoru na webu je zahrnuta pouze sleva 2000 EUR od Tesly, kterou musi dat vsem Nemcum, aby mohli zadat o dalsich 2000 EUR od statu (coz neni zahrnuto v cene). Spravne to popisuje Miroslav Rojko v druhem komentari.
            Pracuje...
            X