Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Niektoré príspevky presťahované do: Tesla konfigurátor spustený aj pre Slovensko
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Wilo
      Member
      • May 2019
      • 337
      •      

      V ramci doplnkovej vybavy by mala Tesla zacat davat nahradny volant a sadu srobikov 🤔 nastastie mu odpadol volant pri cuvani a nie dakde v prudkej zakrute pri 100kmh.

      https://insideevs.com/news/421012/te...eel-falls-off/

      Komentár


      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Toto mi pripomína veľmi moju životnú príhodu. Stalo sa mi to dávno v Chorvátsku na mori niekde v okolí Kornatských ostrovov. Mal som tam starší motorový čln a odpadol mi volant. Chvalabohu som bol asi 50 m od najbližieho pustého ostrova veľkosťou asi futbalového ihriska, tak som dovesloval k brehu. Tam som zapojil všetky svoje (ne)zručnosti a volant som pripevnil, našťastie stačilo ho len našrobovať na závit. A mohlo sa pokračovať v plavbe . Ani neviem, čo by nasledovalo, keby sa stalo niečo vážnejšie, vtedy mobily neboli a vysielačku som tiež nemal. Radujme sa zo života. Máme ho len raz
    • spirit
      Junior Member
      • May 2015
      • 9
      • richard29055
      •   

      Viete niekto poradit akym sposobom poziadat o vratenie 1tis eur depozitu za TM3? Zo stranky zmizli info o tom a aj tlacidlo na ziadost. Ziadne mail adresy neviem najst, len na press. A ak najdem kontaktny formular, tak nikto neodpisuje.

      Komentár


      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        @spirit: niekde som to uz pisal...
        Este v Januari som nasiel na Tesla stranke vo FAQ sekcii odkaz na OrderUpdatesEMEA@tesla.com pre zrusenie rezervacie (RN, IBAN, BIC), ale teraz tam pisu len ze "contact a Tesla Advisor". Hned som dostal Automatic reply z tej adresy (Tesla Team), v ucte mi potom uz pisalo "Your cancellation request has been received." a do 3 tyzdnov prisli peniaze.

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Typická Tesla. A nemáš tam teda auto s rezerváciou? Na ňu si predsa dostal aj mail, že si môžeš auto objednať. Skus eusales@tesla.com

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Alebo

        Súsanna Thomassen | Sr. European Inside Sales Advisor |
        Burgemeester Stramanweg 122 | 1082, Amsterdam
        T+31 20 258 3983

      • spirit
        spirit komentoval
        Upraviť komentár
        Dakujem za odpovede. Volal som na cislo do Holandska kde bol nejaky automat v holandstine. Ale nakoniec ma nejako prepojilo k niekomu kto vedel anglicky Pan mi dal adresu deliveryNC@tesla.com kde mi prisla odpoved:
        Dear customer,

        This inbox is not being used anymore.
        Your email has been automatically forwarded to deliveryEMEA@tesla.com.

        Kind regards,
        Your Tesla Delivery Team

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Napis na dhasala@tesla.com

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Ked som vo februari rusil rezervaciu spred 3 rokov, pretoze som objednaval teraz na firmu, tak som napisal na mail orderupdatesemea@tesla.com a odtial mi odpisali text nizsie. Tak som pre istotu dal aj reply na mail, ktory mi prisiel po poslani zalohy s udajmi mojho bankoveho uctu. Po par dnoch mi zmizla rezervacia z uctu a nevidel som tam ziadne info k tomu ale do 3 tyzdnov som mal peniaze na ucte.

        ---
        Dear customer,

        We are sorry to hear that you would like to cancel your order.

        If you have not done so yet, please reply to your initial email and send us your bank details in the following form:

        Reservation/order number
        Bank account holder name
        IBAN
        BIC

        Once we received all the required information your cancellation will be processed automatically and you can expect your refund within 45 days. Please be informed that you can view the status of your order in your My Tesla account and that you will not receive any additional email confirmation.

        Please also note that the refund may be split into two payments; one to your bank account and one to your credit card. We recommend checking both accounts for incoming payments from Tesla.
        Thank you for your understanding.

        Modifications:
        If you wish to modify your order, you can do so by logging into your Tesla account or by reaching out to your Tesla Advisor. Alternatively you can reply to this email including the details of your desired modification.

        You will receive an automated email upon completion of your modification request. The changes will also be visible in your Tesla account, once finalized.

        Best regards,

        Your Tesla Team
        ---
        Naposledy upravené Savi; 29-05-2020, 21:58.

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        A inak ak volate na cislo, ktore mate uvedene pri objednavke v Tesla accounte, tak sa ozyva automat po Holandsky. Staci stlacit cislo 1 a prepoji vas to k agentovi ak je nejaky volny. Ak neprepoji, prajem pevne nervy a vela trpezlivosti. Treba skusat kazdu hodinu, kazdy den. Ked sa uz spojite, su velmi mily a napomocni, no toto je asi jedina sanca ako s nimi aspon akotak zmysluplne komunikovat, pretoze ich emailova komunikacia je velmi biedna. Nebyt toho, ze im volam kazdy den, tak nemam dnes moju TM3.
    • Taur
      Member
      • Dec 2019
      • 296
      •   

      @spirit Tesla vyzera byt kocurkovo v praxi, dotiahnute k dokonalosti.
      Naposledy upravené Taur; 29-05-2020, 17:17.

      Komentár


      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla je megakocurkovo. Mozete sa tesit na moj 100bodovy zoznam, co vsetko som musel spravit k tomu, aby som sa dostak k TM3 cez SK konfigurator a Tilburg.
    • spirit
      Junior Member
      • May 2015
      • 9
      • richard29055
      •   

      Savi, ten zoznam by ma zaujimal. Hoci ziadam ten poplatok spat, tak auto mam zaujem kupit buduci rok. Ako je to s poplatkom za dopravu?

      Komentár


      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Vsetko spisem, ked bude na to cas. Teraz sa musim vytesovat z noveho auta.
        A aj tak nie su ziadne TM3 na sklade v EU, takze najblizsie asi az v septembri bude dalsia varka TM3 v EU.

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Savi mrkol som na nemecké skladovky a tam plno (dokonca aj SR+), český sklad tiež ukazuje kopu LR. Zdá sa, že korona trochu ten odbyt pribrzdila.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        možno je vo vzduchu (okrem covid-u) zlacnenie aj pre Európu

      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        EVan Nenapisal som to dost presne. Pre Other Europe idu auta zo skladu v NL, kde podla ludi z Tesly, s ktorymi som volal, boli na sklade posledne 3ks SR+. Ine trhy maju svoje vlastne skladovky. No nemyslim si, ze by bola moznost presunut TM3 na sklade v DE na dodanie do Other Europe. Samozrejme, ddaju sa objednat z CZ alebo z DE ale tam je stale otazne to, ako budu riesit tu DPH. Pri objednavke cez SK konfigurator a dodani z NL problem s DPH odpada, pretoze to fakturuju bez DPH.
        Naposledy upravené Savi; 30-05-2020, 22:10.
    • LalaStork
      Junior Member
      • May 2020
      • 1

      Doteraz sa musela zaplatit DPH aj v Holandsku a nasledne ziadat po zaplatení v SR spät?

      Komentár

      • spirit
        Junior Member
        • May 2015
        • 9
        • richard29055
        •   

        a ako to je stym doplatkom za dopravu do SR? Treba si objednat od nich odtahovku? ci pridem tam a odchazam s autom?

        Komentár


        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Ak objednavas cez SK konfigurator (co je jediny bezproblemovy sposob ako objednat TM3 bez DPH), tak Tesla doruci auto do Tilburgu a jedina moznost ako ho momentalne vies dostat z Tilburgu je cez spolocnost Tradisa, co je tak trochu predrazena "odtahovka" ako si to nazval. Nemaju zatial funkcny proces na vlasny odvoz auta z Tilburgu, no niekedy v priebehu roka by mala byt aj takato moznost pridana.
      • Toso
        Junior Member
        • Oct 2018
        • 17
        • tomas67885

        Ak už nemáte trpezlivosť čakať na dodanie Modelu 3 cez SK konfigurátor tak si stačí jednoducho vybrať skladový model na holandskej Tesla stránke. Nemajú s tým žiadny problém a dokonca už nie je problém dostať faktúru bez DPH. Z času na čas sa tam objavia aj mierne jazdené autá so super zľavami. Delivery mám tento mesiac, zatiaľ sme traja takže ak by sa našli ešte dvaja záujemcovia budeme mať lacnejšiu dopravu na Slovensko Osobný odber v Tilburgu vraj zatiaľ nie je možný.

        Komentár


        • Mimar
          Mimar komentoval
          Upraviť komentár
          Do 50.000€ s SK DPH tam je až jedna. Moja zmluva je už konečne na MHSR, tak budem aj ja riešiť, čo je to "lacnejšia doprava"?
          Naposledy upravené Mimar; 04-06-2020, 17:52.

        • Toso
          Toso komentoval
          Upraviť komentár
          Tak nie každý kupuje Teslu s dotáciou. Dovoz stojí cca 1200eur ak je 5 a viac áut tak je to okolo 800eur.

        • Vladimír Oboňa
          Vladimír Oboňa komentoval
          Upraviť komentár
          To by znamenalo, že TM3 v kombinácii, čo som si objednal, majú na sklade, tak na čo vlastne čakajú? Myslel som, že chcú predávať a hlavne v tomto čase.

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          Pred časom tu prebehla informácia, že aj z Tesly Berlín sa dá kúpiť bez DPH. A v nemeckom konfigurátore je celkom dosť TM3 (aj SR+) skladoviek. Tak prípadne skúste niekto mailom popýtať informácie, či to ide od nich. (Do Nemecka sa dá tuším už dostať normálne)

        • 4Balint
          4Balint komentoval
          Upraviť komentár
          Hellou, mal by som zaujem o dovoz.
      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        To by som si nepomyslel, že keď som pred dvomi rokmi hodil tuto otázku do pléna, že sa stane nesmrteľnou....

        Komentár


        • nemo
          nemo komentoval
          Upraviť komentár
          Ano, este mam trpezlivost cakat.
      • pile_of_salt
        Member
        • Sep 2019
        • 65
        • lucia76891
        •   

        Savi gratulujem.
        To akože vážne Elonovi respektíve iným lídrom Tesly neprekáža ako to chodí v Európe, že je to tu úplne na hlavu postavené, a že to vlastne výrazne kazí reputáciu Tesly, respektíve tie autá si kúpia len naozaj trpezliví ľudia, ktorí sú ochotní si to takmer vydupať od Tesly? To im vôbec nevadí, že prichádzajú zákazníkov? Nie nevadí pretože dopyt je väčší ako ponuka a nestíhajú. Veľmi veľmi rozumný prístup.
        Naposledy upravené pile_of_salt; 19-06-2020, 18:24.

        Komentár


        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Presne to sa stane ked nemas realnu konkurenciu Raz darmo kto nespi na vavrinoch a mysli dopredu tak zne urodu. A ani nevadi ze tie sluzby su hlboko podpriemerne ked produkt je na mile daleko pred vsetkym ostatnym. Ti ostatni sedmospaci len dohanaju zameskane a myslia si ze to dozenu lepsimi sluzbami. Zjavne nie...

        • Savi
          Savi komentoval
          Upraviť komentár
          Vobec ma to netesi ale viem pochopit, ze tesla dava doraz a vacsinu svojich prostriedkov do R&D a do vyroby.
          A pravdu povediac, tiez preferujem inovativny produkt, z ktoreho sa budem tesit dlhodobo ako dokonale sluzby objednania a dorucenia, ktore su jednorazove.
      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        Doba dodania zakladneho modelu 3 je momentalne Maj 2023 cize 13 mesiacov OMG

        Komentár


        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Co narobis, ked zaujem radikalne prevysuje ponuku. Budme radi, ze Tesla dalej nezvysuje ceny aj ked by pri tak velkom zaujme mohla.
          Lacnejsie modely odsuvaju na neskor, drahsie uprednostnuju ... viac na nich zarobia. Ked to takto pojde dalej este tesle stupne uz teraz sialena marza 32%.
          Pred rokom sme na najlacnejsiu cinsku tm3 sr+ cakali len 2 mesiace.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Tesla sa vyjadrila, ze nezdrazuje az tak kvoli dopytu ale preto, ze vacsina objednanych aut bude dodana v dalekej buducnosti, kedy naozaj material na vyrobu bude drahsi kvoli inflacii. Uz sa vyjadruju ako skusene automobilky, lebo cenu urcuje dopyt a ponuka.

          Dalej zvysovat ceny u zakladneho modelu ? Ved z 39990€ v Nemecku este minuly rok je teraz na 49990€. Zdrazel niektory elektromobil viac ako 25% ? Nemyslím.

        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          Mne uz svietilo dodanie 01-23.09.22 a dnes je tam TBD, na ceste su 3 (4l) lode do Europy (mimo VB tam uz su 2). takze bud dojde auto teraz alebo budem uz musiet kupit nejaku 2021 z druhej ruky. velka sranda.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          To dodanie je taky odrb. Mne svietilo stale teraz a zmenili na januar 23 zasa. Ked som chcel teraz v septembri dostat (mimochodom pri objednavke mala byt uz v juni 22), tak mi napisala z Viedne, ze na lodi prichadzaju v inych farbach a s vacsimi kolesami, ked si zmenim konfiguraciu na take, tak bude teraz. Nakoniec som musel priplatit nemalych 2200€ za farbu a pridat tazne a zrazu sa naslo VIN a uz je auto pripravene. Klasicky tah od Tesly, robia len priplatkove kusy aby dostali viac penazi za to iste (zakladny lak biela perlet je tak isto dvojvrstvovy ako terajsie priplatkove, aj kedysi bol priplatkovy).

        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          No ja mam priplatkovu farbu, takze mali dodat uz v maji, potom volal predajca ze bude v juni a potom to zmenili na september/oktober, potom na prve tyzdne septembra a teraz TBD. Ak to znova posunu tak skusim zavolat co je volne v inej konfiguracii a ak ani to nepomoze pojdem do 1 rocnej jazdenky. Jaj len starosti.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Čo je to TBD ?

          A určite volaj hneď, lebo Ťa zrovna predbiehajú ostatní, čo sa sťažujú ako ja a ponúka im voľné konfigurácie. (V tomto prípade nie osobne ja, lebo čakám Y ale vieš ako to myslím.)
      Pracuje...
      X