Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    Na tom odkaze majú cenu 61108€ s DPH. Berú to z Nemecka aj s dotáciou 2000€, lebo majú uvedené, čo obsahuje ich cena :

    cenu vozidla v dané konfiguraci
    manipulační poplatek Tesly
    zvýhodnění 2000 EUR – akceptace dotace na nákup elektromobilu ze strany výrobce
    dopravu do ČR a naše služby

    Takže položka "dopravu do ČR a naše služby" je vo výške 8738 € s DPH. Myslím, že to je rekord v prirážke za dovoz a asi sa nájde málokto, koho nachytajú.
    Slováci asi dovoz na SK a prihlasovanie ďalšie €.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Po odpočítaní 21% DPH, čo je v ČR na autá, mi to vychádza na nejakých 50 500,- € bez DPH za TM3 AWD Long Range. To je zhruba cena, ktorú vidím aj na ofiko stránkach DE Tesly. Aká je teda ich prirážka?

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Už sa to tu riešilo nespočetne krát a je to uvedené v predchádzajúcich príspevkoch, kde sú aké ceny. Načo takéto komenty úplne od veci.

      https://www.tesla.com/de_de/model3/design#battery

      Cena AWD je 52370 vrátane DPH a to je aj ich cena, nakoľko doslova uvádzajú, že obsahuje nemeckých 2000€. V žiadnom inom štáte nie je v cene 2000€ dotácie, takže tým vlastne prezradili presne ich nákupnú cenu.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

     
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Heh, pekná reklama Ropke predajcovi

    • Joe79
      Joe79 komentoval
      Upraviť komentár
      Ta biela koza vyzera pekne ale, zial, je absolutne neprakticka - za chvilu to bude sede minimalne na vodicovom sedadle...
  • opres
    Junior Member
    • Oct 2019
    • 6

    ako je mozne, ked si zvolim v konfiguratori Other Europe (Slovenia) tak suma je 39 500eur resp. 48 200eur v pripade LR. je tam sice ze Early 2020, ale ved je to o 5keur menej ako v DE. Nepise tam nikde, ze je to kvoli nejakej dotacii atd. myslim ze podobne to je v pripade volby HU, PL. Vie mi to niekto vysvetlit?

    Komentár


    • Paja
      Paja komentoval
      Upraviť komentár
      Je treba cist, cena pro Other Europe je bez DPH, kdezto cena v Nemecku je s DPH. Takze Nemecko je stale zasadne levnejsi.
  • MatejN
    Member
    • May 2016
    • 43
    • matej62690
    •   

    Ahojte

    Vidim ze sa zacinaju objavovat dalsie a dalsie objednavky T3, chcel by som len pripomenut ze stale je mozne uplatnit Refferal (1500km pre kupujuceho aj pre toho kto poskytne refferal na Superchargeroch)
    Je to skoda nevyuzit :-) ts.la/matej62690
    Dakujem

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      Príspevok presunutý do Tesla Czech Republic s.r.o.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • matchke
        Member
        • Apr 2015
        • 328
        •   

        Vcera som tusim videl v Bratislave cerveny Model 3 s logom jednej taxi sluzby a este jednu cervenu s rakuskou znackou BL. Snad to nebola ta ista.

        Komentár

        • JozkoPucik
          Member
          • Aug 2018
          • 132

          Hlavne treba kúpiť tie Tesly pred tým ako sa zavedú nejaké clá na tovar z Ameriky, potom to už asi nebude také lacné.

          Komentár

        • Adrnln
          Junior Member
          • Jul 2014
          • 12

          Ahojte,

          podarilo sa uz niekomu kupit Teslu z official Store na firmu platca DPH a dostat DPH naspat? Vypisujem do DE nikto sa ani neunuva odpisat. Moznost objednat cez Vieden vylucujem na zaklade toho co sa tam deje s DPH a este k tomu o 5tisic vyssia cena oproti DE. Je fakt jedina moznost objednat cez ineho predajcu?
          Naposledy upravené Adrnln; 10-10-2019, 09:54.

          Komentár


          • MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            Ahoj tu je postup ako ziadat vratenie DPH
            TeslTesla should obtain the following documents from the customer to refund the 20% VAT:
            a. Copy ID of the customer
            b. Signed Verbringungserklärung (i.e. Confirmation of Arrival)
            c. Copy of the car registration papers in the country of destination.
            d. Commercial information that includes information regarding the destination (‘Bill of Lading’ or ‘CMR’).
            e. Confirmation that VAT has been paid in country of destination (customs or tax office document).
            f. Customer bank information for the refund payment

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Co to skusit cez Prahu?

          • curgali
            curgali komentoval
            Upraviť komentár
            Skus pozriet toto:
            https://www.mojelektromobil.sk/vylet...a-nakup-tesly/

          • Adrnln
            Adrnln komentoval
            Upraviť komentár
            Cez Prahu je dorucenie early 2020 a to pri Tesle moze znamenat aj polka roka 2020 ako pozname vsetci ich terminy. Clanok som pozrel ale pochopil som ze je to kupene nie napriamo cez DE Teslu ale cez nejaku inu spolocnost co je sice pekne lebo nemusim platit VAT ale najradsej by som ju bral priamo cez Store aj kvoli sice chabej ale predsa moznosti ze budem moct pouzit nasu dotaciu. MatejN dakujem za info! Uz len aby sa niekomu v Koline alebo Dusseldorfe chcelo odpisat mi na e-mail

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            "na fyzicku osobu platca DPH a dostat DPH naspat" fyzicka osoba - podnikatel (zivnostnik)?

          • Adrnln
            Adrnln komentoval
            Upraviť komentár
            Pardon... Firmu som chcel napisat nie fyzicka osoba. Editoval som to v hlavnom prispevku.

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Pokial viem, zatial nie je znamy ani jeden vyskyt uspesneho priameho predaja Tesly pre pravnicku osobu platcu DPH s korektnym DPH rezimom zhruba od 3/2019. Pred tym sme bezne nakupovali Tesly S/X s fakturaciou bez DPH a vlastnym odvozom z Tilburgu. Myslim ze viaceri tu vyckavame, kym Tesla umozni nakup bez DPH (aj ked s 15tisicovym depozitom).

          • EVan
            EVan komentoval
            Upraviť komentár
            Priamy predaj (z Nemecka) iba pre fyzické osoby - nepodnikateľov

          • Adrnln
            Adrnln komentoval
            Upraviť komentár
            Cize stale ziadna zmena. To je v ....
        • Peto02
          Member
          • Mar 2016
          • 86
          • peter83511
          •   

          Pozitivna informacia od Slovinca, ktory ako prvy kupil Model 3 v Rakusku (Graz). Presne po mesiaci dostal spet Rakusku DPH:

          "Peto02 said:
          @renatomik: Have you already got VAT refund?



          Finally recieved it today.
          Tesla representative told me that it will be much faster now"

          EDIT: Prave som volal s Hasalom a ten mi to potvrdil, ma informacie z Amsterdamu ze prvy zakaznik uz dostal spet Rakusku dan a dalsi by mali nasledovat. Tak snad sa coskoro dockam aj ja.
          Naposledy upravené Peto02; 11-10-2019, 08:49.

          Komentár


          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Neviem načo to takto komplikujú a nepredávajú to rovno bez DPH.

          • matchke
            matchke komentoval
            Upraviť komentár
            Napada mi, ze pravdepodobne tu dan zaplatili na vstupe a tak ju chcu spat. Kedze europske zastupenia musia zaplatit DPH a clo pri importe do EU, tak sa asi brania.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            To máš síce pravdu, ale v ďalšom DPH priznaní si ju zasa odrátajú. To je len alibizmus voči daňovému úradu nič iné.
        • ivan32
          Member
          • Sep 2014
          • 178
          •   

          V other europe pribudlo Estónsko. Dopracujeme sa tam.

          Komentár


          • EV_Future
            EV_Future komentoval
            Upraviť komentár
            Cielom je, aby tu bol Tesla Store, a teda aj dodanie priamo na Slovensko. Other Europe su krajiny, kde sa (aspon v dohladnej dobe) neplanuje zriadenie Tesa store, takze objednavka ide cez holandsku Teslu, co v konecnom dosledku znamena komplikovany proces s vyzdvihnutim v Tilburgu a skladanim zabezpeky 15,000 Eur. Cize ja by som sa zo zaradenia do Other EU az tak netesil, aj ked mam take tusenie, ze nic ine nas necaka. Vsetko ine bude pre mna iba pozitivne prekvapenie.
        • Peto02
          Member
          • Mar 2016
          • 86
          • peter83511
          •   

          Hmm, chcel som si pockat na nove znacky BT a teda BT-TESLA, ale vidim ze ma uz niekto predbehol, pritom BT sa este oficialne nevydavaju! Posledne videne je BL-232XV (vid. https://ecv.stofi.sk/). Tak nic, snad budu potom tie zelene pre EV ;-)
          Click image for larger version  Name:	20191016_082641.jpg Views:	0 Size:	126.7 KB ID:	42954

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Mozes si dat BT ESLA1 :-)))

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Alebo rovno BT ESLA3

          • Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            Hej, hej, BT-ESLA3 je dobre :-)

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            BT som uz videl, takze asi existuje cesta sa k novej znacke dostat

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Pri individualnej znacke na zelanie mas moznost si vybrat BL alebo BT. A neviem ci nahodou nie aj stare BA. Ked mas nahodne pridelenu znacku tak ides podla poradia a tam sa este BT nedavaju.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            S veľkou pravdepodobnosťou aj staré BA. Keď som sa dostal k zoznamu EČV, tak som tam videl BA na želanie vydávané hocikedy do súčasnosti, dávno po príchode BL.
        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          V US konfiguratore sa zmenila platba pri objednani Tesla model 3/S/X. Po novom je treba zaplatit nevratnych 100$ (predtym to bolo vratnych 2000$)
          Click image for larger version  Name:	screenshot-www.tesla.com-2019.10.17-16_31_38.png Views:	0 Size:	50.9 KB ID:	43010
          Naposledy upravené nemo; 17-10-2019, 16:12.

          Komentár

          • pile_of_salt
            Member
            • Sep 2019
            • 65
            • lucia76891
            •   

            Preco sa tu bavite o inych temach ako je nakup Tesiel a cakanie na ich dodanie? Preco sa do tejto temy v uz aj tak nekonecnom vlakne miesate so "sneaky update" vecami a podobnymi s touto temou vyrazne nesuvisiacimi prispevkami? Vlakno uz ma 20stran. Ked si clovek chce najst podstatne informacie, musi sa prehrabavat hrbou sena, aby pinzetou vytiahol ked nieco konkretne hlada. Na to by malo sluzit vlakno, kde je vseobecna diskusia.

            Komentár

            • milan84
              Senior Member
              • Jun 2015
              • 853
              •   

              dnes som videl v BA dve cervene trojky ! Jedna je Lubosa Geletu - ma dobru spz PE-DANT
              a druha rakuska pri freshi a na streche mala podlozku pod drziak "taxi".
              Priznam sa, ze by som rad vedel pohnutky tychto panov kupovat auto za 60-70ooo a potom ho drať v BA ako taxi...
              Mam pocit, ze Lubos sem uz vobec nechodi.

              Komentár


              • Joe79
                Joe79 komentoval
                Upraviť komentár
                milan84 PE-DANTa som tiez videl so zelenym kvazitaxi oznacenim... Bonus 1500km sa da vyuzit na vratenie casti nakladov na auto. Ale inak mi napadlo to iste, co Tebe.

              • dango
                dango komentoval
                Upraviť komentár
                ja mam pocit, ze Lubosov biznis model bol od zaciatku urceny na zanik

              • milan84
                milan84 komentoval
                Upraviť komentár
                tak nabijat sa da skoro zadarmo alebo aj zadarmo. Zalezi aku ma clovek chrbtovu kost. Aj ta rakuska pri freshi tahala ZSE AC - cize zadarmo. Ale mi vazne nevychadza z tych 5-8e jazd splacat tak drahe auto, poistku a este zarobit.
                Takyto model chapem u tych kia taxikov, ti naguluaju kilometre, auto stoji menej, oplati sa. Pripadne taky moj stary leaf. to by sa rychlo vracala spat investicia.
                asi musim nasu firmu presmerovat z hopinu na bolt a potom uz len cakat, ze ho stretnem a opytam.
                Ľuboš Geleta ak si tu, prezrad ako to je, ci sa ti to oplati alebo to snad robis pre radost?

              • Teq
                Teq komentoval
                Upraviť komentár
                mozno to robi z presvedcenia...ja som na LEAFe jazdil pre UBER a kazda jazda bola prednaska o EV, ludia boli zvedavi a vacsina sa prvy krat viezla v EV

              • milan84
                milan84 komentoval
                Upraviť komentár
                ale tvoj leaf stal tretinu toho co jeho tesla to si clovek viac vazi a ceni nie?
                netusim ake su pre vodicov teraz podmienky odkedy sa to zmenilo na ten bolt. ci si tam dokaze dobre zarobit.

              • TM3Perf
                TM3Perf komentoval
                Upraviť komentár
                Čo Vám poviem. Ja som v DE chcel pre UBER tiež jazdiť, na Tesle, ale odradila ma tá neskutočná byrokracia. Jazdiť Teslou ma baví a robiť osvetu EV ma baví ešte viac
            Pracuje...
            X