Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kupa model 3

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Stan4tesla
    Junior Member
    • Feb 2020
    • 11

    Kupa model 3

    Ahojte,

    chcem si kupit model 3. Niekolko veci mi nie je jasnych.
    1. V konfiguratore je cena zrejme bez dph. Neviem kto bude predajca. V informaciach sa spomina Holandsko. Ak ano tak ide o predaj v ramci EU a cena ktoru zaplatim bude bez Dph pokial kupujem na firmu platcu dph?
    2. Pred 4 rokmi (ano pred 4 mi som zaplatil 1000 eur zalohu ale konfigurator mi nikde tu sumu neodpocitava. Bude mi odcitana potom pri koncovej platbe?
    3. Niekde som cital ze kupit model 3 u ceskeho dealera v CZK vychadza lacnejsie ako cez SK konfigurator. Kupovali ste niekto vo viedni alebo v prahe?
    4. Cena z konfiguratora zahrna dovoz vozidla alebo nie?

    snazim sa totiz dopatrat k finalnej cene. A cene na faktrure za auto aby som sa zmestil s cenou do limitu na dotaciu.

    viete pripadne ci sa da niekde zavolat do tesly a zistit ako veci budu?

    dakujem za akekolvek info.
  • Savi
    Gold Member
    • Dec 2019
    • 141
    • peter68691
    •   

    #2
    Vsetky body som nedavno riesil aj ja, tak ti napisem na co som prisiel:
    1. V konfiguratore je cena BEZ DPH. Predajcom je Tesla Motors Netherlands B.V. Ak kupujes ako firma platca DPH, tak DPH neplatis.
    2. Tiez mam rezervaciu uz tiez viac ako 3 roky, no kedze neviem, ako to Tesla zobrazi na fakture a ako by sa riesila ta platba, ktoru som robil pred rokmi ako fyzika osoba, spravil som radsej novu objednavku na firmu. Predpokladam, ze tie rezervacie teraz uz skoro vobec nezavazia. Ale v principe by tu platbu za rezervaciu mali odpocitat z finalnej sumy, ktoru mas zaplatit pred dodanim. No ja som to neriskoval, lebo ak by na fakturu dali dali, ze sa nieco platilo pred podanim ziadosti o dotaciu, tak to nebude opravneny vydavok.
    3. Myslim, ze este ani CZ objednavky neboli dorucene, takze asi ani nebude nikto zo Slovenska so skusenostou objednania a dorucenia cez Prahu. V AT stoji TM3 SR+ o apr stovak viac, takze sa ti nezmesti nic priplatkove do limitu.
    4. Cena z SK konfiguratora zahrna len "dovoz" z USA do Holandska. Z Holandska si mozes auto odviezt vo vlastnej rezii (v tomto pripade pozaduju zalohu 15 000 eur, ktoru ti po vysporiadani DPH na Slovensku vratia) alebo zaplatit za dovezenie na Slovensko (cenu presne neviem, volakedy bola skoro 2000 eur, nedavno niekto pisal, ze sa to da uz aj za 500). Ja si planujem spravit road trip z NL na SK.
    5. Na to, aby si sa zmestil do limitu dotacie si mozes k zakladnemu Model 3 SR+ (40380) priobjednat bud farbu (+900), alebo biely interier (+900) alebo tazne zariadenie (+880). Nic ine sa nezmesti, pretoze cena bez DPH nesmie byt vyssia ako 41666 eur.
    Naposledy upravené Savi; 02-02-2020, 22:44.

    Komentár


    • Stan4tesla
      Stan4tesla komentoval
      Upraviť komentár
      Savi dik za info. Idem zrusit rezervaciu teda. A skusim zistit cenu u prazkeho a viedenskeho dealera mozno to vide lepsie ako dovoz z holandska.
  • bernpe
    Junior Member
    • Jan 2017
    • 5

    #3
    Pôvodne zverejnené od Savi Pozrieť príspevky
    Vsetky body som nedavno riesil aj ja, tak ti napisem na co som prisiel:
    2. Tiez mam rezervaciu uz tiez viac ako 3 roky, no kedze neviem, ako to Tesla zobrazi na fakture a ako by sa riesila ta platba, ktoru som robil pred rokmi ako fyzika osoba, spravil som radsej novu objednavku na firmu.
    Po precitani tohoto mi napadlo ze ak budem v lete kupovat (zatial mam Leafa), tak tiez na firmu a mal by som si teda zrusit svoju staru rezervaciu, aby mi to uctovnicka neobuchala o hlavu. Isiel som do svojho uctu a uz tam nikde nevidim moznost zrusenia rezervacie (pred mesiacom to tam este bolo).
    Vy ktori ste este nekonfigurovali mate tam stale moznost zrusenia rezervacie?
    Dakujem

    Komentár


    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Nevidim to tam ani ja, ale urcite to pojde mailom alebo telefonicky.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som natukal pred tyzdnom zrusenie rezervacie z rovnakeho dovodu. Peniaze mi zatial nedorazili a na tesla ucte mi svieti:
      "Your cancellation request has been received."
      Kolko trvalo vratenie penazi, ked ste rusili rezervaciu.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Tuším za dva týždne to prišlo. Som bol prekvapený že tak rychlo.
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 04-02-2020, 14:08.

    • Peto02
      Peto02 komentoval
      Upraviť komentár
      Tiez som si to vsimol, ze to tam este pred mesiacom bolo...
      Tak som 21.1. pisal na OrderUpdatesEMEA@tesla.com zrusenie rezervacie (RN, IBAN, BIC), kedze uz mam TM3 od Septembra. Zatial mi peniaze neprisli ale ako pise jux v ucte mi pise "Your cancellation request has been received."

    • Peto02
      Peto02 komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes mi prisli peniaze za zrusenu rezervaciu, takze do 3 tyzdnov :-)
  • Stan4tesla
    Junior Member
    • Feb 2020
    • 11

    #4
    Neviete niekto co presne znamena toto? Includes destination and documentation fee of € 880

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Jedinu documentation, ktorú som dostal bola faktúra, CoC a malý manuál v aute. Neviem čo iné by ti mohli dať.

    • Roberto
      Roberto komentoval
      Upraviť komentár
      Znamená to doručenie vozidla buď do Tilburgu alebo do nejakej z predajní. Ja som si pôvodne myslel, že sa jedná aj o prihlásenie vozidla a kedže si vozidlo budem prihlasovať sám, že to platiť nebudem musieť. Omyl. Platí to každý bez ohľadu na doručenie a prihlásenie (minimálne češi vozidlá vôbec neprihlasujú). Dajú Ti len CoC a "kľúče".

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som okrem vozidla platil 980,- euro za "predpredajný servis" nič viac.
  • Mattpro89
    Junior Member
    • Jan 2020
    • 16
    •   

    #5
    Je tu niekto kto už objednával Teslu cez slovenský konfigurátor? Zaujíma ma, či naozaj nemusím platiť 15.000 EUR ako zálohy pre Holandskú Teslu, ak chcem, aby mi oni priviezli auto na Slovensko. Tzn. že nechcem ísť do Holandska a potom na prevozkách ísť na Slovensko.

    Komentár


    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      V tom pripade netreba platit tu zalohu. No na 100% ti to nikto nepotvrdi, pretoze este nikomu nebolo dodane auto, ktore bolo objednavane cez SK konfigurator. Predpokladam, ze v marci budu prve.

    • Mattpro89
      Mattpro89 komentoval
      Upraviť komentár
      Takto mi to tvrdil aj Hasala, ale ja už neviem čomu mám veriť, po tom, čo porozprával iným ľuďom
Pracuje...
X