Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Servis Modelu 3

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 132

    Servis Modelu 3

    Chcel som sa opýtať, hlavne tých skúsenejších, ako je to s tým servisom? Sám pochádzam z rodiny, ktorá vlastnila sieť autorizovaných servisov tak čosi o autách viem, ale firmy sme predali a už to nemám kde "dať na zdvihák". Je mi jasné, že údržba ako taká tam nie je, ale veci ako brzdovú kvapalinu atď si meniť dať musím. Ako je to teda? Musím so všetkým povinne do Tesla servisu vo Viedni, či Prahe? Ten peľový filter si vymením aj sám, ale dá sa originál objednať? Nie je nejaký servis na SK kde všetci chodia? Nebude Tesla namietať, že som si to rozoberal, kvôli záruke?

    Našiel som celkom dobré video a presne to čo robili tomu auto by som si predstavoval spraviť každý rok (až na výmenu strieračov a 12V baterky).



    ďakujem.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #2
    Tesla nepodmienuje zaruku ziadnym servisom. Kludne si mozes robit sam co uznas za vhodne, V S a X sa este menil olej v prevodovkach jeden krat po cca 20tiskm, no v 3-ke sa uz nemeni, 3-kove prevodovky maju cerpadlo a filter, ktory sa nemeni. Ak treba menit 12V bateriu v zaruke (zrejme aj 3-ka ma 4 roky/80 tis km ako S a X) tak ju vymenia v kazdom servise tesly na pockanie.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Hej tej filter bolo v tom videu aj vidno na chvilu keď dal dole ten zadný kryt. Už len teda nájsť miesto kdesi môžem auto zdvihnúť

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Naco dvihat, staci montazna jama.

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Tak ked je auto hore je tam predsalen viac miesta na fungovanie. Jama je fajn na vypustenie oleja, ale zvysok je naprd. Vsak uvidim co zozeniem.

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Pozor, na zdvihnutie Modelu 3 potrebuješ špeciálne podložky.

      https://www.amazon.de/KKmoon-Wagenhe...XRFCBHEJT&th=1

      Ja som teda zdvíhal auto aj bez toho, ale vraj sa to peodporúča

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Odporuca/neodporuca .... aj na S a X su podobne... nemam ich a uz som dvihal auto n-krat.
      Vidim co robim...

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Vyzera to tak, ze su rovnake pre S, X aj 3.
      https://www.amazon.de/LAOYE-St%C3%BC...A3JWKAKR8XB7XF

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ano to bolo prve co som si na auto kupil.
  • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 132

    #3
    Tak som si to aspon vycistil. Som si prešiel celé auto a nič viac tam už nebolo treba. Na tom prednom kryte mi vypadol srob, ale drži to, tak možno to poriešim keď niekedy pôjdem do servisu.


    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image1.jpeg
Videní:	592
Veľkosť:334,7 KB
ID:	44210Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image2.jpeg
Videní:	643
Veľkosť:167,9 KB
ID:	44211Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image3.jpeg
Videní:	536
Veľkosť:295,1 KB
ID:	44212Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image4.jpeg
Videní:	628
Veľkosť:102,8 KB
ID:	44213Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image5.jpeg
Videní:	639
Veľkosť:111,9 KB
ID:	44214

    Komentár

    • JozkoPucik
      Member
      • Aug 2018
      • 132

      #4
      Tak som prehodil kolesa a su na okraji zjazdene, vie mi niekto poradit kde vedia spravit geometriu?

      Komentár


      • TM3Perf
        TM3Perf komentoval
        Upraviť komentár
        Mne ju spravili zdarma v Linzi, kde som auto prevzal. Ale ja som tam bol s tým, že auto mi ťahá trošku do ľava. Mám podozrenie že auto bolo ťuknuté keď ho v Linzi používali. Aj disk (keď som teraz menil zimné gumy) je trošku ohnutý.
    Pracuje...
    X