Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Odber stojacieho vozidla

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 46

Odber stojacieho vozidla

Ahojte,

chcel by som sa opytat hlavne uz skusenych uzivatelov Modelu S a X, ze ako je to s tym ked auto stoji na parkovisku letiska kym clovek odleti na dovolenku??

Planujeme dovolenku a rozmyslam ci ist do BA Teslou, alebo zobrat radsej manzelkyne auto. Neviem ci to vydrzi auto 2 tyzdne na parkovisku. Ked ho mam v garazi tak odber cez noc je minimalny, ale vsimol som so ze ked je vonku a je teplo tak napriklad chladi baterku atd.

Ma s tym niekto skusenosti?
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 87
    •   

2 tyzdne auto vydrzi bez problemov ak bude na zaciatku nabite aspon na 80% budes mat aj rezervu. Ak ale do BA dorazis so 40% a tak ho nechas na letisku tak podla mna nevydrzi. Musel by si teda prist, ist do Auparku na SC, nabit aspon na 80% a potom ist na letisko. Treba ratat, ze denne auto pride o 1-2% dojazdu. Hlavne musis nechat auto uspat a nie neustale kontrolovat aky ma stav dojazdu, co sposobi prebudenie auta.

Komentár

• head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Si si isty, ze to stale plati? Vid: https://teslaclub.sk/forum/všeobecné...0841#post40841

Jiri tvrdi, ze mu za dva tyzdne ubudli len 3%.

• jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Bol som teraz 10 dni na dovolenke, Model S 85D 2016, SW 2019.28.3.1, pri odchode malo 80%, po 10 dnoch malo 66%. Bezi mi ale lokalne na Synology NAS Teslamate SW (https://github.com/adriankumpf/tesla...ster/README.md), ktory zaznamenava vsetky veci, ten ale korektne nechava auto uspat (aspon podla toho co vidim v logoch).

• jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ked sa nebudes hlasit do auta a vypnes allways connected, tak auto nabija 12V bateriu z 400V baterie raz za 4 dni, pri nabijani minie cca 1% kapacity baterie, takze za dva tyzdne bude nabijat maximalne 4x, takze minie cca 4% kapacity baterie. Vypnute a spiace auto nechladi bateriu, no ak mas zapnuty overheat protection, tak auto chladi interier, ked teplota interieru prekroci tusim 40 stupnov celzia. Takze bud vypnut ochranu proti prehriatiu, alebo zaparkovat auto do tiena. No v septembri uz mozno ani na slnku ochrana nezafunguje.

• nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Je mozne mat na modeli 3 sucasne zapnute "Overheat protection" a "Sentry mode"?

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      jeeff - no lenže ty auto budíš tým Teslamate. Keď má auto všetko povypinane tak naozaj má pokles SOC úplne minimálny ako som písal. A Sentry Mode to asi úplne zabije predpokladám. To musí mat odber jak svina.
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 02-09-2019, 20:27.

• jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Mozem skusit Teslamate niektory den stopnut, vacsina tychto SW ale vie pracovat so sleep mode. Tesla API vie reportovat, ze je v Sleep mode a podla toho sa da zariadit, takze by to nemalo ziadnym zasadnym sposobom ovplyvnit bateriu. Teslamate ale aj lephisto/tesla-apiscrapper maju Sleep mode implementovany tak, ze sa dotazuju len v urcitom intervale, ked auto stoji, tak spomalia a ked prejde do sleep modu, tak uplne spomalia dotazovania.

Nevyhoda je potom, ze ti nemusi zachytit zaciatok cesty, kedze sa nedotazuje tak casto, mne napr. Teslamate dnes rannu cestu chytilo az niekde na D1 radovo 10 minut od odchodu z domu. Nasledne uz ale zistilo, ze auto nie je v sleep stave a dalej mam zaznamy celu cestu podrobne.

• nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Podla Bjornovych vypoctov Tesla optimalizovala spotrebu v rezime "Sentry mode" z 315W na 160W. https://youtu.be/BZ69VD_EZ-U?t=440

• Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Tie skusenosti s TMS a TMX su fajn ale ani jedno nema Sentry ci? Take udaje pri TM3 velmi nepomozu. By som asi skusil overit americke Tesla forum tam budu mat uz asi viac dat a skusenosti. Alebo vypnes Sentry Mode a budes dufat ze najdes auto po 2 tyzdnoch v poriadku.

• head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Aj S aj X ma sentry. Ja to moc nepouzivam, lebo par krat som mal falosny poplach a robi to riadny hluk. Na falosny poplach staci mat muchu v aute, co je dobry fail. Takisto mat to dva tyzdne zapnute musi pekne zozrat baterku.
  • ivuso
    Member
    • Jun 2015
    • 65

Ja som sa pred pár dňami vrátil. Na Schwechat som prišiel s 78 percentami baterky. Bol som preč 5 dní. Keď som sa vrátil auto malo 60 percent. Čiže skoro 20 percent stratilo za 5 dní. Sentry som mal zapnuté ale mal som len jeden event. Stál som úplne na konci parkoviska.

Komentár

• head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Sentry mod zere baterku aj ked niesu ziadne eventy.

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Cista katastrofa.

• voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      Potvrdzujem, aj moja skusenost je ze to zerie dost vela baterky. Takze to zapinam (resp. vypinam) len na miestach, ktore su rizikove.

• Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Vie niekto realne povedat co tam tolko zerie? Pohybove senzory sa bezne davaju do bezdrotovych poplasnych snimacov na 2 AA baterky a vydrzi to vyse roka aj s niekolkymi poplachmi. Kamery s HD rozlisenim sa daju napajat aj z USB a su vreckove amaterske so senzorom pohybu a zapisom na zabudovanu flashku s vydrzou par dni napajane malou baterkou. To zerie tolko ten menic napatia?

• head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Tesla nema pohybovy senzor ale analyzuje obraz z kamier. Snimaju dokopy tri kamery, cize podla mna to vsetko zerie pocitac co spracova obraz z kamier.

• Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      To tie kamery snimaju akoze vsetky uplne nonstop? To by asi aj mohlo vysvetlovat. Do toho straty z konverzie z hlavnej baterie na 12V. Trosku krkolomne a neefektivne riesenie.

• jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, je to tak, stale bezi MCU pocitac a aj HW3 pocitac (kedze kamera je pripojena nan). Ako je ale spomenute vyssie, Bjorn zistil, ze sa spotreba znizila z 315W na 160W (asi sa Tesle podarilo spravit nejaku uptimalizaciu SW) co uz je vyrazne lepsie a vydrzi tak auto so zapnutym Sentry mode aj 2 tyzdne bez problemov.

• jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Aj 160W je strasne velka stala spotreba. Ved keby to tak bolo tak auto spotrebuje za dva tyzdne 160W x 24hod x 14dni = 53760Wh t.j. takmer 54kWh - a to je na 12tich Voltoch. Cize treba este priratat straty pri konverzii z 400V na 12V. To nejako nevychadza.

• ivuso
      ivuso komentoval
      Upraviť komentár
      jux tak podľa môjho merania to vychádza skoro presne tak ako hovoríš

• Peto02
      Peto02 komentoval
      Upraviť komentár
      jux mozem potvrdit ze zapnuty sentry mode dost zerie. Momentalne mam Model 3 odstavenu na dvore za barakom, kde cez den parkuje na tesno viac aut a okolo prechadzaju ludia na MHD zastavku. Za den mi to zozralo 10% baterky (SR+), takze cca 5kWh a teda okolo 200W/h...
  • Cedko
    Junior Member
    • Oct 2018
    • 8

Ahojte,
    pridam sem moju skusenost s modelom 3 RWD.
    Tento vikend som auto nechal stat v podzemnej garazi v praci. V garazi, resp. v interieri auta bola konstatna teplota asi okolo 10-12 stupnov.
    Stalo tam od piatku poobede do dnesneho rana. Bateria bola nabita na 81-82%. Dnes rano mala bateria 79%.
    Cize priemerne to berie cca 1% za den. Sentry mod som nemal zapnuty a myslim ze len raz som sa auto ''zobudil'' na dialku cez appku (ked som ho kontroloval).

Komentár

Pracuje...
    X