Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Model 3 Performance disky <20 palcov

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X

• Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ivuso
    Member
    • Jun 2015
    • 96
    • ivan46714
    •   

Model 3 Performance disky <20 palcov

Priatelia, má tu niekto Performance? zaujímalo by ma, či niekto riešil aftermarket disky, ktoré sú menšie ako štandardné 20 palcové.
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 123

ivuso ake moznosti kolies mas zapisane v technicaku? Mas tam aj ine ako 20 palcove?

Komentár

• ivuso
      Member
      • Jun 2015
      • 96
      • ivan46714
      •   

Práve že nemám. Ale Bjorn používa na Performance dokonca 18tky. Oficiálne od Tesly môžem mať len 20. Existujú však aj menšie disky, ktoré sedia aj na Performance. Treba mať k nim certifikát TUV a potom ti ich inšpektorát zapíše. Len zistujem, či to už niekto riešil alebo budem zasa prvý

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Je moznost mat performance aj s 18tkami aspon v US, kedisi bola taka volba priamo na US konfiguratore, aj teraz tam ostala ikonka s aero kolesami k performance verzii, ale neda sa na to kliknut, je to na poziadanie.
        https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...ce-awd.159604/
        Ked sa to da v US, tak sa to bude dat aj v EU.

• ivuso
        ivuso komentoval
        Upraviť komentár
        jux Tesla EU svorne tvrdí, že na môj performance jedine 20 palcové kolesá. Je celkom možné, že ten US performance nebude mať po novom také brzdy a taký náboj kolesa ako mám ja a mohli by teda tie Aero 18tky pasovať. Zatiaľ je však isté, že momentálne 18tky Aero, dostupné v EU nepasujú. Aftermarketové disky som nenašiel ani jedny, ktoré by som mohol zapísať do TP (že by mali schválenie TUV na Performance TM3)
    • ivuso
      Member
      • Jun 2015
      • 96
      • ivan46714
      •   

Priatelia tak riešil tu niekto už zimné kolesá na Performance M3? 4 tisíc za sadu dvatsiatok sa mi moc zaplatiť nechce.

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Vsetci co mate TM3 Performance mate v CoC len jednu moznost (20") diskov?
        Ak je to tak, je to dalsi dovod preco nebrat performance.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Performance je UPLNE zbytocna. Mam standard AWD LR a poviem ti, ze ked tomu dam "plny pedal" tak ma riadne zatlaci do sedadla, je to rychlejsie nez Model S standard. Moja dcera lekarka to nazyva "trhac sleziny"

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Na zimu by som v kazdom pripade kupil 18" disky s Aero krytmi aby to kompenzovalo (aspon tych 5% podla YT) znizeny dojazd. Ak to CoC dovoli.

• EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        V konfiguratore sa to neda, ale na sklade byvaju take “hybridy” medzi LR a P. Motory P ale ostatne LR (kolesa 19 aj 18, svetla vyska ako LR). Take maskovane P a za velmi dobru cenu to je.
        Naposledy upravené EVan; 10-10-2019, 09:46.

• ivuso
        ivuso komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mám v CoC, teda už v slovenskom TP len 20tky kolesá. Ja som Performance vzal preto, lebo mi dali zľavu skoro 9 tisíc EUR. Inak som chcel LR RWD. Problémom pri Performance, je ako som už spomínal, ten náboj kolesa, ktorý je iný ako na všetkých ostatných M3. Chcem to riešiť ale tým, že pracujem v zahraničí, nemám moc čas behať po predajcoch a skúšať disky. Ak by tu niekto bol, kto má M3P a legálne používa 18tky (prípadne aj 19tky) tak by som hneď kúpil také ako má ten človek. Na dizajne mi nezáleží, skôr že vôbec nejaké budem mať.
    • ivuso
      Member
      • Jun 2015
      • 96
      • ivan46714
      •   

Priatelia, vyriešil som to nasledovne. Kúpil som podložky

https://www.amazon.com/dp/B01N8U4ZU9..._-oSODbWVZSK38

a k nim kúpim disky ktoré ma´ju dieru 64,1. Diskov ktoré maú TUV pre moje auto zopár existuje. Problémom je, že podľa mňa výrobcovia nepochopili ten rozdiel medzi M3P a normálnym M3. Preto všetci píšu o tom, že "disky sedia aj na M3P". Každopádne kúpim také, ktoré majú TUV aj keď fyzicky sedieť nebudú. Nebude to však vadiť kôli tým podložkám. Američania to robia a vyzerá to, že to funguje. Koleso drží pevne a ten odstup 3mm na každej strane na geometrií poznať nebude, kedže na zimných neplánujem jazdiť ako na letných (200km/h+)

Prikladám mail od predajcu diskov"

"Žiaľ, zatiaľ je toho v týchto rozmeroch žalostne málo. Je dosť iných diskov, ktoré majú v TUV zatiaľ max. len 153kW verziu a to znamená, že by sme ich teraz nevedeli zapísať. TUV sa budú časom určite aktualizovať, no pár mesiacov to potrvá.

v 18“ TUV dostupný k diskom:

https://www.najdisky.sk/aez/aez-strike AEZ Strike 8x18 5x114,3 ET34 – Kat.č. ASRG0BP34

https://www.najdisky.sk/aez/aez-strike-graphite AEZ Strike graphite 8x18 5x114,3 ET40 – Kat.č. ASRG0GA40

https://www.najdisky.sk/dezent/dezent-ty DEZENT TY 8x18 5x114,3 ET40 – Kat.č. TTYG0SA40

https://www.najdisky.sk/dezent/dezent-ty-graphite DEZENT TY graphite 8x18 5x114,3 ET40 – Kat.t. TTYG0GA40

- všetky dostupné v DE – dodanie 5-7 dní

v 19“ TUV dostupný k diskom:

https://www.najdisky.sk/dezent/dezent-re DEZENT RE 8x19 5x114,3 ET40 – Kat.č. TRE9K0SA40 – dostupný v DE – dodanie 5-7 dní"

Prikladám ešte grafiku, o čo vlastne ide, ak by niekto nevedel.

Komentár

• Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Len bacha na technicak. Sam pises ze tam mas uvedene len R20. Ak ti pri nahodnej kontrole policajti zistia ze mas iny ako zapisany rozmer tak mas problem. A ak by si bol nahodou ucastnikom nehody tak poistovna to tiez velmi rychlo vyuzije v tvoj neprospech. Riesenie je dat si zapisat do TP aj alternativny rozmer. Potvrdenie o schvaleni ti da za normalnych okolnosti importer a potom ti to na obvodnom urade dopravy zapisu. Len neviem ako je to s Teslou kedze ta nema importera. Neviem ci ti s tym vedia v Tilburgu pomoct. Ale kym to nemas oficialne zapisane tak prakticky jazdis na vozidle neschvalenom do premavky. A v takom Nemecku alebo Rakusku su na toto este prisnejsi ako u nas.

• ivuso
        ivuso komentoval
        Upraviť komentár
        Wilo veď o tom je celá táto diskusia, "ako dostať iný rozmer pneu/diskov do TP na M3P". Samozrejme plán je taký, že zapíšem alternatívny rozmer do TP na základe TUV ktoré poskytol výrobca diskov. Tesla nedá odporúčanie na nič iné ako 20 palcov.

• Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Ale len na zaklade TUV certifikatu ti disky nezapisu. TUV certifikat len urcuje ze dany disk je schvaleny na pouzitie v cestnej premavke. Ale neznamena to ze je schvaleny pre dane vozidlo. Toto moze urcit len vyrobca auta. TUV certifikat ma dnes kade co. Ale to neznamena ze dany diel mozes dat na kazde auto. To by si potom mohol dat 21 palcove disky na Fabiu a na najblizsej krizovatke neubrzdis a ani nezatocis

Tieto otazky je potrebne riesit este pred kupou. Ako bolo spomenute LR AWD je omnoho lepsia volba s vacsou flexibilitou. Tesla nie je Golf kde ti miestny importer zapise takmer cokolvek lebo to robia 50x za rok
        Naposledy upravené Wilo; 14-10-2019, 10:28.

• ivuso
        ivuso komentoval
        Upraviť komentár
        Wilo nemáš pravdu. TUV certifikát obsahuje presný model auta na ktorý sú disky použiteľné, aj s rozmerom pneu. A presne na základe týchto dát mi môže DI zapísať nový rozmer do TP. Tesla v tom nezohráva niakú úlohu aj keby sa na hlavu postavila.

• Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        ivuso Tak neviem ale na stranke Ministerstva vnutra je celkom jasne napisane ze to musi potvrdit vyrobca vozidla alebo zastupca vyrobcu vozidla. Nie rafikov.

https://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-rafikov

• Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Aj ked zase na stranke ministerstva dopravy hovoria aj o vyrobcovi disku:

“Vyrobca disku je pri predaji a montáži diskového kolesa povinný k diskovému kolesu okrem iného dodať:
        - fotokópiu osvedčenia o typovom schválení komponentu pre danú značku, typ a variant (model) diskového kolesa (vydaného Ministerstvom dopravy a výstavby SR),
        - riadne vyplnené potvrdenie o typovom schválení, predaji a montáži diskového kolesa na vozidlo,
        - fotokópiu skúšobného protokolu TÜV s uvedeným príslušným číslom schválenia KRAFTFAHRT_BUNDESAMT (KBA), FLENSBURG, SRN.”
    • Peto02
      Member
      • Mar 2016
      • 67
      • peter83511
      •   

Nemam sice M3P ale tiez som hladal nejake alternativne disky s TUV certifikatom pre druhu sadu a nasiel tohto Nemeckeho predajcu ktory ich ponuka viac:
      https://www.reber-reifenhaus.de/tesl...lr-sr-tff-ang/

Kupovat budem asi tie Alutec MONSTR 8,5x18 5x114,3 ET40 (TUV z 27.8.2019), kedze tie maju presne specifiakcie ako original, resp. zapisane v TP (18 x 8.5J ET40)
      Naposledy upravené Peto02; 14-10-2019, 10:10.

Komentár

• jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1142
        •      

Pani ako je to s "aero" deklami od tesly, alebo od niekoho ineho - daju sa pouzit na neteslacke disky?

Komentár

• juris
          juris komentoval
          Upraviť komentár
          Nemyslim si, oni sa upinaju priamo na luce tych diskov pod tym.
      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 559
        • viera8131
        •      

jux - k tým aero krytom. Asi nedajú. Majú úchyty spravene presne na lúče toho kolesa.

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	74C1148C-FD5B-4198-9E4E-669BD233CF87.jpeg
Videní:	243
Veľkosť:153,1 KB
ID:	43547

Komentár

• jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Vdaka za uzitocne info.
      • ivuso
        Member
        • Jun 2015
        • 96
        • ivan46714
        •   

Takže som sa rozhodol, že pre túto sezónu kúpim 20tky zimné a prezujem disky. Nemám totiž toľko času na hľadanie a skúšanie diskov, ktoré mi budú sedieť atď. Je to blbé riešenie ale momentálne najjednoduchšie. Počítam, že tie 20tky zimné vydržia dve sezóny takže bude dosť času riešiť ďalšie disky potom.

Komentár

Pracuje...
        X