Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tlak v Pneu na dovolenku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 132

    Tlak v Pneu na dovolenku

    Neviem ci to na internete nie je, alebo to proste neviem nájsť, ale neviem či mám dofukovať pneu keď pojdeme v aute 5 ľudia s kuframi do Chorvátska. Aktuálne mám 3.0 tlaky v pneu, vraj je to na dlhý dojazd. Z mojich predchádzajúcich áut som bol zvyknutý dofukovať v prípade, že som bol plne zaťažený, ako to má teda Tesla? Všetky články su len diskusie o tom, že čo je ideálny tlak, ale nie či tlak meniť v prípade zaťaženia.
  • head
    Member
    • Oct 2017
    • 135

    #2
    Nemas odporucane tlaky uvedene na rame auta ked sa otvoria dvere vodica? Zvykne to byvat aj tam, ale neviem ci aj Tesla to tak ma.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ano ale je tam len jedna hodnota, nie viac hodnot pre konkretne zatazenie.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #3
    JozkoPucik teoreticky mozes dvihnut tlak v pneumatikach az na hodnotu maximalneho povoleneho, co je uvedeny na pneumatike. No myslim, ze nema zmysel sa s tym zaoberat. Rychla jazda s viac zatazenym autom automaticky zvysi tlak v pneumatikach, pretoze sa zohreju. Ja mam cely cas nafukane podla doporucenia tesly. No kamarat, ma znizeny tlak, kvoli pohodliu, lebo jazdi vela po meste - kvoli komfortu. Ked chces, tak na cestu trosku zvys tlak, no viac ako 3 desatiny navyse by som nedaval.
    Nepacilo by sa mi nechavat auto s nabombovanymi pneumatikami na slnku pri 40stupnovych teplotach.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      No ved to, len ide mi hlavne o ten zadok, budu tam sediet 2 deti a 1 dospelý + plný kufor batožiny, uvidím či auto nejak moc klesne.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      TM3 je dost nizka, pri enormnom zatazeni zadku musis davat pozor pri prejazde leziacich policajtov. Ked som mal pozicanu S-ku bez vzduchoveho podvozku, tak na leziacom policajtovi pri Auparku BA som suchol spodok. Druhy krat som tam isiel veeelmi pomaly a presiel som bez dotyku. No bola to starsia S-ka a mozno mala uz unavene pruziny - no bol som v aute sam. Tiez na chalupe mam taky vjazd, ze som s nou suchal spodok aj ked vsetci vystupili a vylozili zme tazsie veci z kufra. TM3 ma sice mensi razvor ako TMS, takze by malo byt lepsie. Cakam ked sa objavi vzduchovy podvozok pre TM3, potom si TM3 kupim.
Pracuje...
X