Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • TM3Perf
    Member
    • Jun 2015
    • 83

    Tak, rakúsky daňový úrad stojí za nami:

    "Wenn Sie Unternehmer sind und das Auto ein Neues ist, müsste es in Österreich ohne umsatzsteuerfrei sein (dafür in der Slowakei pflichtig)"

    Oficiálny email od nich z pred hodiny.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Napísali to filozoficky, všeobecne, ale napísali Ti aj vyslovene, že firma je povinná vystaviť faktúru s DPH ?

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Pekne, pekne.. Treba poslat do Tesly AT . Potesia sa. Ja myslim, ze im je to v podstate jedno. Idem im o to, aby boli kryti voci Steueramtu. A kedze sa Steueramt uz takto vyjadril tak nemaju co riesit.

    • nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Treba rakuskemu uradu znova napisat, nech upresnia, ci Tesla musi vystavit fakturu bez DPH aj ked kupujuci je FO nepodnikatel ktory uvedie slovensku adresu a slovenske docasne na tento ucel pridelene IC DPH.

    • nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Nikto predsa nebude kupovat nove auto v rakusku s DPH aby potom mal problem s prihlasenim na SK. Vid pripad JozkoPucik

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Kompletná odpoveď bola:

      Guten Tag!



      Wenn Sie Unternehmer sind und das Auto ein Neues ist, müsste es in Österreich ohne umsatzsteuerfrei sein (dafür in der Slowakei pflichtig). Ihr Buchhalter hat Recht.

      Eventuell braucht der Autoverkäufer Nachweise, dass Sie das Auto in die Slowakei verbracht haben und dass Sie Unternehmer sind.



      Mit freundlichen Grüßen


      Pre mňa je tam dôležité jedno slovo a to "MUESSTE". Ja si myslím, že týmto je povedané všetko

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ganz genau
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    Jedine negativum tohto maleho uspechu je, ze tieto predaje bude Tesla evidovat ako predaje v Rakusku a zase pribudne argumentov, ze sak v Other Europe sa aj tak nic nepredava... AJ ked by velmi lahko mohli pre statistiku, kam predali auto, pouzit adresy zakaznikov aku su ulozene u kazdeho Tesla konta.

    Komentár


    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Dobre, ale v podstate o čo ide? Aby nám otvorili Store alebo Servis? Keď už vidíme ako sa k tesle dopracovať aj mimo Store na SVK, tak je pre mňa dôležitý viac servis (pre mňa nie, ja pracujem v DE). A servis by mali otvárať, aspoň podľa môjho sedliackeho rozumu, tam kde tie autá jazdia.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Postupnost co je ako dolezite, by som za seba dal takto:
      1. Moznost nakupovat pre kazdeho (PO aj FO) bez DPH v hociktorej krajine EU a odovzdanim auta v hociktorom odovzdavacom mieste v tej krajine v ktorej sa auto objednalo - jedno ci cez internet alebo osobne v showroome.
      2. Servis na SK
      3. Preberacie miesto na SK (slovensky velky technicak)
      4. Druhy servis na SK
      5. Treti servis na SK
      6. Showroom na SK

      Ak by nemohlo byt 3 bez 6, tak 3 a 6 zlucene do 3.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      0. dat si dokopy procesy.

      Z vonku to vyzera, ze posobia mega chaoticky. Caka sa na veci, ktore sa daju jednoducho z automatizovat. Prava ruka nevie co robi lava, ...

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      jux
      Suhlasim z bodom 1, 2 a 3. Showroom byt nemusi ak nejaku miestnost pri servise tomu vyclenia + predvadzacie jazdy. A 4 a 5 bod je podla mna asi tazke uskutocnit, ked Tesla ide skor do mobilnych servisov. Ak sa otvori trh na SK, kde bude jedno pevne miesto, kde moze byt servis, showroom aj predvadzacka ci preberacka a da sa tam kupit aj jazdenka, bude to super. Ale ked vidime ako je to v CR ci PL, tak je to divne.
  • Peto02
    Member
    • Mar 2016
    • 86
    • peter83511
    •   

    Vsimli ste si kolko ma Tesla Modelo v 3 na sklade v Europe? Napr. podpultovu LR-RWD ponukaju v Rakusku od 54tis eur a v Nemecku dokonca od 51.680 eur!
    https://www.tesla.com/de_DE/inventor...=0&redirect=no

    Myslite si ked pridem do Viedne ci Duisburgu tak mi auto predaju? :-)
    Naposledy upravené Peto02; 11-06-2019, 18:05.

    Komentár


    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      Už vieme ako dopadol TM3Perf vo Viedni?

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ty vole to maju akoze take velke skladove zasoby v Nemecku?? Inac ceny v Rakusku su trochu vyssie, to by som uz bral z DE.

    • nemo
      nemo komentoval
      Upraviť komentár
      Model 3 sa vyraba v davkach kazdej konfiguracii este pred priradenim buducemu majitelovi na rozdiel od MS a MX, ktore sa vyrabaju na zakazku.

    • Adrnln
      Adrnln komentoval
      Upraviť komentár
      Presne toto som si vcera rano vsimol. Pisal som mail do Viedne uvidime co mi odpisu. Kvantum M3 po skladoch v EU a dokonca za lepsie ceny.

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      Tamer vsetky volne auta su v ciernej farbe, asi ich poslali az prilis vela a dopyt po tejto farbe je mensi. Ja by som napriklad tiez do ciernej farby nesiel, skor modra/cervena, pripadne velmi dobra bola aj strieborna (skoda, ze uz ju odstranili z konfiguratora).

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes budem mať viac info. Zatiaľ len prezradím, že vo Viedni a na centrále v Holandsku je z mojej iniciatívy pekný poprask. čo nám vlastne hrá do kariet. Počkajte ešte ako sa to dorieši. Poobede dám vedieť viac.
  • TM3Perf
    Member
    • Jun 2015
    • 83

    Tak, najnovšie info je také, že ako FO si už môžete kúpit Teslu 3 vo Viedni.
    Nemáte za čo

    Čo sa týka právnických osôb, vozidlo vám predajú len s DPH, čo je samozrejme v rozpore s EU legislatívou (ak ste platca DPH). Toto je presne môj prípad nákupu (s.r.o. s IČ DPH).
    Podľa EU legislatívy mi musia vozidlo predať bez DPH. Bohužiaľ v tom majú v Tesle vo Viedni trošku chaos a vydali nariadenie pre predajcov, že musia predávať a vystavovať faktúry len s DPH.
    Predajcovia s tým nič neurobia, niekto nad nimi je zodpovedný. Práve odo mňa išiel oficiálny email na právne oddelenie Tesly do Palo Alto, rakúskemu finančnému úradu, predajcom Tesly Viedeň a pre istotu aj na Európske spotrebiteľské centrum. Uvidíme čo ďalej.
    Naposledy upravené TM3Perf; 12-06-2019, 14:17.

    Komentár


    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som FO a chcel by som auto kupit bez DPH a nasledne by som DPH zaplatil na Slovensku. ale ak spravne chapem tak ani FO nevedia predat auto bez DPH? Dakujem

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Ako FO kúpiš auto tam s DPH a na Slovensku by si DPH platiť nemal. Bez DPH nepredávajú nikomu. Zatiaľ.

      EDIT: ale ako som čítal problémy s dovozom chalanov ktorí zaplatili DPH v Nemecku, vidím že Tesla otvorením predaja pre FO vlastne urobila len medvediu službu, kedže musíte aj tak zaplatiť rakúsku DPH s čím sú len problémy.
      Naposledy upravené TM3Perf; 12-06-2019, 14:50.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ked je to tak, ze len ti auto predaju len s DPH, tak to je este horsie ako v Tilburgu a nema to ziaden vyznam. V Tilburgu pre S a X kazdemu nasincovi dali fakturu bez DPH (pravnickej osobe aj fyzickej osobe, platcovi DPH aj neplatcovi DPH, podnikatelovi aj sukromen osobe) a kazdy platil DPH doma - to je spravne podla EU legislativy. Nakupovat nasincovi nove auto v zahranici s DPH je nesystemova blbost.
      Myslim, ze Jozko mal stastie a ak by sa mnozilo kupovanie noveho auta s uhradou DPH do zahranicia, moze sa jednoducho stat, ze to danove urady na SK zatrhnu a nikomu nedovolia prihlasit auto ak nezaplatil DPH na Slovensku - maju na to pravo - jednoducho aby predchadzali danovym unikom na Slovensku.

    • Peto02
      Peto02 komentoval
      Upraviť komentár
      Presne tak, kym to nebudu predavat ako S a X s fakturou bez DPH tak vela tych aut do zahranicia nepredaju. Snad si to uvdeomia...
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Ja nechápem ten cirkus okolo toho. Pravidlá sú jasné. FO, neplátca platí cenu s DPH. Plátca DPH, ak nie je registrovaný podnikateľ v Rakúsku, ale v inej krajine EÚ, platí cenu bez DPH. Predávajúci si len overí, čo je kupujúci plátca DPH na stránke: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=sk. To je všetko. Je to strašne jednoduché.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      FO ked si vybavi DIC u financnej spravy na SK taktiez DPH v zahranici neplati, lebo ju zaplati doma!

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Mne to nevysvetľuj. Toto vymysleli v Tesle ich metodici účtovníctva. Je to na hlavu. Ale riešim to

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Oni sa proste len kryju, aby tu DPH nemuseli v buducnosti platit oni. Ked im to potvrdi FinanzAmt ze je to spravne tak by to nemal byt pre nich problem. Ved ide o ich pridavny business.
      Aj ked pravnici dokazu vymysliet najneuveritelnejsie dovody preco sa nieco neda.

    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      Ahojte
      Prave som dostal mailom ponuku na Teslu3 v Rakusku bud vedia dodat skladove vozidla (dodanie tyzden dva). Alebo viem si nakonfigurovat aku verziu chcem,len dlhsie dodanie.Treba zaplatit nevratnu zalohu 2000e + ku cene v konfiguratoru je nutne pripocotat 1800e co je rakuska podpora. Auto vedia predat len s DPH a oni sa uz o nic nestaraju. Auto si treba vyzdvihnut v delivery centra vo Viedni.

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Ked ti to predaju s DPH, tak u nas ju zaplatis znova, vid problemy ako mal JozkoPucik. Ja uz mam TM3 na slovensku, dnes som bol na KO, vybavuju sa znacky, kupovane cez roepke-mobile.de. Cena ako je v DE + cca 2500 eur. V DE je zlava 2000 eur, ale ziadno to neriesili. Jedine co stale nemam je pristup cez mobil.

    • Peto02
      Peto02 komentoval
      Upraviť komentár
      jeeff a tebe to Roepke predal bez DPH ci ides bojovat s Danovynmi uradmi ako JozkoPucik?

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Samozrejme bez DPH, je uvedene aj na fakture, ze podla zakona XYZ sa auto predava bez DPH a k tomu je este potom nejaky dvoj stranovy nemecky leaflet, kde to je tiez napisane. Asi sa tak aj oni chrania, keby som to nejako zneuzil. Ake kupoval som to ako firma.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes som videl biely model 3 so znackou BL nabijat pri Fresh Markete.

    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      Ahojte tak riesim to ako kupit auto vo Viedni a nezaplatit dvojitu DPH. Napadla ma vec ze by som auto kupil cez napr. Tatraleasing alebo cez inu leasing firmu nech si DPH riesia oni. Uvidim ako dopadnem budem informovat.

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
      Cez tatru to riešim ja. Ak ti to Tesla nedá bez DPH tak ti to neprefinancujú.

    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      TM3Perf a ako to teda riešiš s tou DPH?

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      S Teslou ziadno, musis ist cez priekupnika v Nemecku ako som isiel ja.

    • MatejN
      MatejN komentoval
      Upraviť komentár
      jeeff nemecky priekupnik preda auto bez DPH aj mne ako Fyzickej osobe?

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Uz som to pisal vyssie, mne to samozrejme roepke-mobile.de predal bez DPH, ale kupoval som na firmu. Prilozil k tomu aj nejake lajstro, ze podla zakona XYZ sa auto predava bez DPH, je teda mozne, ze by to iste spravil aj pre sukromnu osobu, kedze tieto zakony pozna (len si ako sukromna osoba musis na danovom vybavit DIC pre dovoz auta).
  • EVan
    Member
    • Dec 2017
    • 80
    • ivan455831
    •   

    Ak niekto plánujete TM3 LR RWD, tak zbystrite pozornosť. Objavujú sa informácie, že už nebudú


    https://www.reddit.com/r/teslamotors...uction_of_rwd/
    Naposledy upravené EVan; 15-06-2019, 15:46.

    Komentár


    • Adrnln
      Adrnln komentoval
      Upraviť komentár
      Uz ich nie je mozne objednat(info z Viedenskej tesly) Skladove zasoby su uz vypredane.
      Naposledy upravené Adrnln; 18-06-2019, 14:33.
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 192
    • lubos1519
    •   

    @Jiri GrandPa ja mam cervenu, som po KO, cakam na technicak a potom znacky. Po kratkom jazdeni (prevozne znacky som mal platne do pondelka) sa mi TM3 fakt paci. Oproti S mi pripada taka malicka, hlavne z predu, pritom je to ale stale pomerne velke auto. Fascinuje ma vizualizacia na displayi (ja mam na S este AP1), nemal som dialnicnu, takze Navigate on Autopilot mi naskocil az po vstupe na obchvat, kde uz bolo plno, takze som ho nevyskusal. Chcel ale potvrdit preradenie z pruhu do pruhu, takze nejde uplne sam ako v US.

    Kedze VIN mam 266xxx a uz sa bezne dodavaju 330xxx bol som zvedavy, ci mam AP3. Zda sa ze ano, lebo FW v aute je taky co maju AP3 auta a zaroven som skusil Sentry mode a vysledny mp4 subor je v kodeku h.265, stare HW2.5 nahrava ako h.264.

    Co sa tyka jazdy auto sa mi zda hlucnejsie ako S, ale moze to byt novymi gumami. Vyslovene som mal pocit, ze pocujem hluk od kolies.
    Pripojené súbory

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Vo štvrtok robí Dominik Hasala predvádzacie jazdy na Tesle 3 od Superchargeru. Prišla Vám pozvánka ?
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som dostal pozvanku na testovacie jazdy ktore boli predi tyzdnom Praha,Ostrava,Brno. Teraz som nedostal. O kolkej maju byt?

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Myslis SC pri Auparku? Je to iba pre pozvanych?

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Áno, pri Auparku. V pozvánke sú časy po 45 minútach v priebehu celého dňa. Mne už potvrdil, že mám zarezervovaná čas.
        Tak možno to posielajú selektívne. V jeseni (keď som odfotil prvý model 3 pri Auparku) som bol na S-ku pojazdiť, tiež mi prišlo do mailu ale nepamätám sa, že by som sa niekde registroval, skôr majú mail z rezervácie na M3.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Vyzera to tak, ze tieto testovacky robia pravidelne, ale doteraz len na S a X.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Kto budete zajtra na testovackach pokuste sa zistit v akom stadiu je otvorenie naseho trhu,alebo aspoň ziskat nejake zaujimave informacie.
        Dakujem ;-)

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        ja som nedostal ziadnu pozvanku :-(

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        ani ja ani kamarat

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Mám plno pozitívnych info ohľadom objednania a krátkeho čakania. Večer to popíšem.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Este predtym ako sme sa rozhodli pre X som mal interny deadline do konca Juna pre otvorenie rezervacii pre Model 3. Zeby to tak bolo aj v skutocnosti?

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Tento týždeň si prví zákazníci z Other Európe preberali Model 3 vo Viedni ako nerakusania. Menili sa najvyšší európsky vedúci kvôli našim problémom, blokovali to nemeckí “nadľudia” ktorý nás považovali za untermenschen ale už tam Elon dal Američana a všetko sa aktuálne dáva do poriadku, Američania boli že sami prekvapení čo tu robili Nemci a leteli preč - vyhadzov.

      • juris
        juris komentoval
        Upraviť komentár
        A uz to ide aj bez DPH?

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Miro tie informacie mas prosim z akeho zdroja?
    • ivan32
      Member
      • Sep 2014
      • 178
      •   

      Ukrajinci nám trochu pomáhajú so začatím dodávok do východnej európy.
      https://electrek.co/2019/06/26/tesla...k-plea-owners/

      Komentár


      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Kde je východná Európa?

      • ivan32
        ivan32 komentoval
        Upraviť komentár
        1fisker pre západniarov za bývalou železnou oponou.
        Pre nás sme centrálna európa.
        A tak to v hlavách západniarov proste je.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Nemci su tiez Wessi a Ossi. https://de.wikipedia.org/wiki/Ossi_und_Wessi
        Aj my mame vychodniarov...

      • ivan32
        ivan32 komentoval
        Upraviť komentár
        Strávil som týždeň s dvoma nemcami, boli to kolegovia na služobke na slovensku a jeden bol wessi a druhý ossi. Páni, tý sa teda doberali.....
        A že jedno Nemecko.🤣🤣🤣

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ukrajinci pomahaju sami sebe, ale nie nam. My musime zabojovat sami za seba. Neviem ci Poliaci nejak zabojovali za seba, ale servis je tam uz na mape zaznaceny. To iste Madarsko. Ano Polsko ma cca 40 milionov a Madarsko ma cca asi 10 milionov obyvatelov. Cesko uz servis ma vybudovany. Uvidime ci sa udeje nieco aj u nas do konca roka, ako sa to tu uz niekde a nie raz pisalo. Aby sa nestalo to, ze bude v PL HU ci UA servis a na SK nic. No uvidime...

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Vychodna Europa zacina zo severu za Seneckymi jazerami a z juhovychodu za cedulou Samorin Pardon.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        A do neho...
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Pre všetkých rezervačných so zaplatenou rezerváciou. Rezerváciu si vypýtajte naspäť, zrušte ju, lebo má opačný efekt ako na čo bola urobená.

      Súčasný stav: prídete do Viedne, objednáte auto a do týždňa až dvoch Vás čaká vo Viedni. Nielen model 3 ale aj S a X. Tam Vám vystavia faktúru či už na firmu alebo osobu aj z iného štátu, ktorú zaplatíte a auto si zoberiete.

      Ak máte rezerváciu a chcete si ju (1000€) odrátať z ceny auta, odhovoria Vás, lebo to ide cez iné oddelenia Tesly a dodanie sa predĺži na minimálne mesiac a pol. Takže rezervácia je v dnešnej dobe na predĺženie čakania na auto o mesiac, nie na urýchlenie nákupu. Rezerváciu treba priamo cez web Tesly zrušiť a auto objednávať bez nej. Príde do pár týždňov naspäť.

      Majú postup, ktorý je odobrený s rakúskym finančným úradom. Rakúsku DPH treba brať ako zálohu, treba zaplatiť slovenskú DPH, zaslať o tom potvrdenie a rakúsku DPH Vám vrátia. Tým že sa zaplatí slovenská DPH (plátci DPH - zaplatí a zároveň odráta - nadobudnutie tovaru), nič neprekáža prihláseniu auta na Slovensku alebo v Čechách. Nie je žiadny problém s vystavením faktúry na cudzinca. Prebratie auta vo Viedni, treba buď prevozné značky alebo dojednať prepravu.

      Pre plátcov DPH je to finančne rovnaké ako kúpiť auto tu na Slovensku od predajcu, lebo síce pýtate naspäť rakúsku a čakáte na ňu ale to isté robíte aj keď kupujete auto od predajcu na Slovensku akurát že pýtate od slovenského štátu. Kde aký formulár poslať a ako pýtať že posielajú návod a postup pri kúpe z viedenskej Tesly.

      Na sklade je dostatok áut so všetkými možnými konfiguráciami, ktoré sú v konfigurátore. K cenám v konfigurátore pre AT treba prirátať dotáciu (1800€), o ktorú je cena znížená pre rakúsko. V Nemecku taktiež už prirátavajú, takže objednať z DE priamo od Tesly nepomôže lepšej dotovanej cene (my vieme že cez priekupníka ano, ale zoberie si za to svoje). Prvá faktúra príde po objednaní automaticky s dotáciou ale potom manuálne slovenka Zuzana pracujúca na centrále v Holandsku posiela opravenú (navýšenú) faktúru, takže je možná komunikácia aj v slovenskom jazyku. Najlacnejšie Long Range je bez pár stoviek 60000€ (lebo RWD sa už nerobí a sklad vypredaný ako sa tu už písalo).

      Toľko informácie, ktoré som dnes dostal od Dominika Hasalu pri predvádzacej jazde.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Chces povedat, ze slovenska firma, platca DPH ma zaplatit fakturu s rakuskou DPH a potom vyplnovat formular a ziadat si od rakuskeho danoveho DPH naspat?

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        ano, presne tak. A príde Ti ešte skorej ako od slovenského daňového úradu.

        Slovensko: kúpim auto v júni, priznanie o DPH podávam 25.7.. 4aká sa, či si dph neodrátam v priznaní za júl podávanom do 25.8. a ak nie., tak úrad do 30 dní dph vráti, čo je do 25.9. - čakám tri mesiace

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Ide niekto do toho?
        Tesla sa stale hra na rezervacie, mozno budu nejake benefity. Urcite sa oplati pockat do konca roka na SK dotaciu.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        To s platenim DPH na nove auto v zahranici je proti EU legislative. Stale to v Tesle nepochopili? Ved v Tilburgu to fungovalo na S aj X spravne - t.j. bez DPH pre kazdeho - pre platcu aj neplatcu DPH. V com je Vieden pre nas ine zahranicie ako Tilburg. Takze to len pokazili.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko - no, neviem ci nie si prilis optimista s tym rychlym vratenim rakuskej DPH. Podla platnych EU zakonov firma, platca DPH, ziada o vratenie DPH zaplatenej v inom state az nasledujuci rok, tusim po 1.4. nasledujuceho roka.
        A mimochodom tu DPH na Slovensku pri dovoze auta vobec fyzicky neplatis, pouzijes samozdanenie a len danovemu uradu oznamis nadobudnitie vozidla z EU. Presne takto sme to robili pri dovoze z Tilburgu.

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Jiri ma pravdu a dokonca sa mi cosi mari ze to neni april ale az september.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Idete to teda niekto skusit kupit tak ako pise Miroslav Rojko?

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Odhliadnúc od toho, že ten postup, ktorý si na nás vymysleli, je sám o sebe absurdný, až by som povedal nezákonný, absolútne neprijateľný je preto, lebo pre neplatcu DPH sa tým zvýši cena. Pretože na Slovensku by zaplatil DPH aj z DPH, ktorú zaplatil v Rakúsku. (Príklad: cena bez DPH 50, s DPH v Rakúsku 60, u nás bude DPH 60 x 20% t.j. 12, čiže po vrátení rakúskej DPH mám cenu 62)
        Ak sa mýlim, opravte ma.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Cize auto bude skorej. Penazi treba viac asi cca 2x DPH. Porusite rezervacky a tym padom nebude dovod otvarat tak skoro trh na SK. Cele je to na figu. Ale je to riesenie ako sa dostat k autu mimo priekupnika z jednoduchsim prihlasenim auta na SK ci CZ.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Tiez mi to pride pritiahnute za vlasy. Auto si uz sice slovak kupit moze, ale stale to ma daleko od jednotneho europeskeho trhu.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Jiri GrandPa veď píšem v príspvku, že plátca urobí samozdanenie a v konečnom dôsledku zaplatí len jednu DPH, ktorú si odčíta akurát od AT štátu

        to vrátenie do 1.4. sa týka úplne iného prípadu, nie takýchto

        EVan ale aj neplatcovi vráti AT štát DPH, takže rakúsku DPH treba brať ako keby zálohu, ako brala kedysi Tesla v Tilburgu


        Ale vlastne frflete stále, M3 si môžete kúpiť vo Viedni, prevziať vo Viedni a to aj bez rezervácie a do dvoch týždňov a stále nejaké problémy nachádzate. No tak ho nekupujte, ale načo tu stále potom vyplakávate. Že Vám ho dovezie odťahovka pred dom a pekne Vás poprosia a ešte netočia youtube video aký si skvelý zákazník, že si im dal zarobiť, na to čakáte ?

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Pre fyzicke osoby ale plati, ze fakturu zaplati s rakuskou DPH, prevezme auto, do 8 dni zaplati slovensku DPH, s potvrdenim o tejto platbe si vyziada naspat rakusku DPH, ktoru dostane do par tyzdnov. Dobre tomu rozumiem? Cize na kupu Tesly vo Viedni treba mat na ucte o 20% viac ako rakusan?

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko veď jasne, že rakúsku DPH vrátia. Ale tie dve tisícky zvýšenej slovenskej DPH neplátcovi už nevráti nikto.

        Áno frflem, lebo je to celé voči nám od Tesly jednoducho prasárna. Skvelé auto, ale otrasný prístup.

        Nechcem nič špeciálne. Iba prísť niekam, dostať faktúru v súlade s EU pravidlami, teda bez DPH, zaplatiť ju, prebrať auto a vypadnúť domov. A doma jednoducho doplatiť DPH a hotovo. Nič viac. A nič menej.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        FO ma moznost kupit teraz ked ma vela volnych penazi (10tisic eur pozicka rakusanom na par tyzdnov) a zaroven o 2000eur drahsie na DPH, alebo ma moznost pockat 6 mesiacov, kedy bude SK dotacia 5000eur a pravdepodobne aj priamy predaj bez navysenia 2000eur.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Nie, Slovenska daň sa platí z ceny bez DPH na faktúre, EVan. Áno, oproti Rakusanovi pri kúpe na FO treba mat naviac jednu DPH a 1800€. Alebo to skúsiť ako Jožko Púčik, veď našiel paragraf, že ak si zaplatil AT daň, nemusíš Slovensku. Jemu to prešlo za dlhy čas, lebo bol prvý ale postup je odobrený a treba to brat tiež ako precedens.

      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        OK, idem do toho, objednavka a 2000 eur odoslane.
        V Tesla ucte mam tak teraz 2 RN-ka. Jedno z 31.3.2016 ktore stale caka a nove kde mam udaje ku platbe uz aj s Referralom :-)

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko - je to pekne, čo tu píšeš o tom rýchlom vracani DPH apod. Ale uverím až keď to prvý človek ozaj potvrdí že mu tu DPH rakúsky finanzamt skutočne vrátil (tak rýchlo). Čo možno nevieš je fakt, že rakúske firmy platia DPH aj za auta a tá sa im nevráti, pokial ten daný model nie je na zozname “úžitkových” aut, čo Model 3 asi nebude.
        Ale samozrejme prajem tým odvážlivcom aby im to vyšlo sko píšeš.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ako uvádzam v príspevku, "Toľko informácie, ktoré som dnes dostal od Dominika Hasalu pri predvádzacej jazde.". Nemám to overené, uvádzam ako mi to prezentovali a tiež že prví ľudia si preberali už predtým týmto postupom ako som mal skúšobnú jazdu. Samozrejme overený postup bude až keď prvý človek tento proces ukončí.

      • FuturePrimitive
        FuturePrimitive komentoval
        Upraviť komentár
        Caute, som tu v podstate novy, ale nemal som co konstruktivne dodat, tak az teraz rovnako ako Peto02 idem do toho, D.Hasala povedal ze LR AWD v ciernej farbe by mal byt dostupny aj s taznym (neviem ci vo viedni alebo v belgicku) takze som zavazne objednal, zaplatil zalohu. V banke sa mi podarilo vybavit dodatocny uver na dvojite zdanenie cize v najhorsiom pripade aj keby to rakuskemu danovemu trvalo pol roka preplatim na urokoch tak 250 Eur co neni zas tak zle. Auto by som rad previezol na korbe do BA a z tade na prevoznych znackach domov lebo platit za rakuske znacky 300 Eur + to vybavovanie sa mi nechce. jeeff tu pekne rozpisal ako prebiehala jeho objednavka z roepke, rad by som sa potom poinformoval ohladom detailnejsieho postupu pri prihlasovani, kedze skusenosti mam maximalne s jazdenkami. Drzim palec vsetkym ostatnym co sa do toho skor ci neskor pustia ci uz touto alebo inou cestou.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        FuturePrimitive Nezvazoval si odvoz na autoprepravniku? Ja mam dobre skusenosti s modelom ALFA ktory sa da pozicat za 35 eur na 24 hodin napriklad tu: https://www.pozicajsivozik.sk/autoprepravniky.html

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ak máš skúsenosti s jazdenkami, postup je ten istý akurát nemusíš na STK a EK.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Na ten prepravnik ALFA treba nejake skusky na ziskanie dalsej skupinu do vodicaku?

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Klasické B-čko je do 3500 kg celkovej hmotnosti jazdnej súpravy. To asi na Model 3 nevýde, najviac som viezol 1400 kg hatchback na prívese s celkovou hmotnosťou 1700kg.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko Pre uplnost doplnim ako je to s vodicakmi:
        B-cko vodicak je: suprava do 3500kg ak prives prekracuje 750kg, alebo suprava do 4250kg ak prives neprekracuje 750kg celkovej hmotnosti. Na tahanie tazkeho privesu spravidla treba vodicak BE, cize tazne vozidlo do celk .hmotnosti do 3500kg a prives hociakej hmotnosti - celkova hmotnost privesu s nakladom samozrejme nesmie prekrocit povolenu hmotnost privesu daneho tazneho vozidla.

        FuturePrimitive Aj by som ti ponukol odvoz TM3 mojou TMX a spominanym privesom, nazval by som to zazitkovou jazdou, no celkova hmotnost privesu s TM3 by prekrocila cca o 100kg maximalnu povolenu hmotnost privesu pre TMX.

        Mam sice aj silnejsie tazne vozidlo, co ma vecsiu povolenu hmotnost privesu, ale to uz nemozem povazovat za zazitkovu jazdu, lebo jazdi na benzin.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        a 100kg pretazenie je uz moc?

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        No auto a prives ci tazne to asi zvladnu, ale policajtom to nevysvetlis a budes cvakat.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ja keď som si naposledy viezol, tak niekde v Senci Autocar požičiaval vozíky, ktoré mali v TP aj menšie celkové hmotnosti aj keď to bol typ na väčšiu hmotnosť. Ja som mal taký, čo mal v TP 1700 kg, ale ten istý s iným TP mal 2200 kg. To myslia zrovna na takéto prípady. Viezol som auto s pohotovostnou hmotnosťou 1490 kg, po odrátaní vodiča a nádrže to bolo tesne pod 1400, čo bola oficiálna nosnosť vozíka v TP. Ťahal som to až z Nemecka.

        Keby to bolo len po Slovensku, je vydané usmernenie ministerstva, že sa berie aktuálna hmotnosť vozíka, t.j. vozík môže mať celkovú aj 3 tony, ale ak tam naložíš len 1500 kg a skutočná hmotnost sa vtesná do 3,5t celkovej súpravy, je to OK.

        S každou hovadinou, ešte aj vozíkom vidíte koľko je predpisov a obmedzení. V Amerike sa majú, tam prihlásia aj doma urobené auto, po cestách ťahajú čo chcú.

      • FuturePrimitive
        FuturePrimitive komentoval
        Upraviť komentár
        Dakujem za info a ponuknutu pomoc, budem to riesit neskor ked budem aspon priblizne vediet kedy moze byt auto odovzdane. Samozrejme ze keby to bolo mozne odtiahnut pomocou MX tak by som to s radostou prijal ale moznosti je vela, daco sa uz najde. Ohladom toho prihlasenia, okrem ostatnych dokladov sa pri prihlaseni noveho vozidla vyzaduje osvedčenie o evidencii časť II, to k autu dostanem v rakuskej verzii a bude to treba prelozit? Auto predpokladam ze nebude zaregistrovane v AT, alebo sa mylim?

      • bukaj
        bukaj komentoval
        Upraviť komentár
        Take do toho jdu, cerne LR AWD s taznym objednano. Pokusim se vyridit si ceske SPZ, ale pochybuju, ze se to stihne do delivery. Je mozne pouzit Nemecke prevozky (zlute, 5ti-denni), ty jde dle vseho objednat pres sit do druheho dne, nebo jen Rakouske (ktere se musi zarizovat na nejake pojistovne primo v Rakousku)?

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Ako teda objednávate auta cez mail na Kasika\Hasallu alebo priamo cez web? Chlapci nejako od piatku neodpisuju na mail. Tiež chcem objednať

      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        MatejN ja som najprv napisal v pondelok 1.7. rano mail na dhasala@tesla.com resp. akasik@tesla.com s tym ci su informacie od Miroslava Rojka pravdive. Pred obedom som dostal odpoved od Kasika, ze je to pravda a mozem mu poslat aku chcem konfiguraciu. Poobede som mu to poslal, aj s referralom a vecer mi uz prisiel oficialny mail z Tesly o objednavke a v Accounte som uz mal nove RN. Este mi poslal mail aj Hasala, kam mam poslat 2000 eur a naslednemu zaslat potvrdenku (modre SR+ s taznym by malo prist v Auguste). To som teda spravil a dnes o 17tej mi prisiel mail z Tesly o potvrdeni objednavky a ze mam zvolit Lokalitu dodania (vieden/Graz), Trade-in (skusil som tam natukat moj Prius 2008) a Payment (Cash).

        Rovnako ako FuturePrimitive planujem priviezt auto do Bratislavy na odtahovke (videl som ponuky na Bazose za cca 0,35 eur/km) a potom dat SK prevozne znacky. Tiez chcem dalej postupovat ako jeeff a samozrejme sa snazit vratit Rakusku DPH.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Peto02 ďakujem za info tak som im napísal ešte jeden mail a budem čakať.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Miro, teraz uz nebyva s privesom problem nikde naokolo (de, at, cz, sk, hu,cro). Pekne vsade funguju podla okamzitej hmotnosti. Kontrolovali ma viackrat s prazdnym aj vazili nalozeny.
        Ak by uvazovali celkovu, musel by som zaplatit pokutu pri kazdej kontrole - aj ked som tahal prazdny prives s celk. max. hmot. 2700kg, TMX ma dovolene maximum 2250kg.
        Podla mojich skusenosti v minulosti vymyslali hlavne ceski, madarski a nasi policajti. Najviac im vadil B-ckovy vodicak s privesom nad 750kg. Kamarat tak platil este cca pred 5-timi rokmi v cesku za prives 1200kg celk. hmot. a vlastnej hmotnosti 350kg na ktorom mal 50kg stromcekov. Ja som to nezazil, lebo mam BE uz cca 30 rokov. BE bolo pre policajtov vzdy dostatocne na to, aby sa nezaoberali inym - nemali to nacvicene - vyzurili sa vzdy len na tych co mali len B a vecsinou protipravne... Ked uvideli BE, dalej nic neriesili... mohol som mat hociaky prives a nalozene na nom hocico.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Ahojte
        Prave som dostal mail od Hasalu,ktory ma trosku zmiatol.
        "Bohužel s vrácením DPH Vám nemůžeme jakkoliv pomoci. Víme že je to možné jelikož vozidel tímto způsobem na Slovensko prodáme několik každý týden, přesný postup je však potřeba konzultovat s příslušným úřadem na Slovensku nebo s úřetní firmou která Vás v procesu zastoupí. "

        Je tu niekto kto uz objednal cez Vieden ako fyzicka osoba?

      • FuturePrimitive
        FuturePrimitive komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som objednal ako fyzicka osoba.
        Uz sa to tu preberalo. Tesla ma moznost nezaplatit rakusku DPH, avsak musia rakuskym uradom poslat potvrdenie o evidencii vozidla a zaplateni DPH v inom state. Zial to je pre nich komplikovany proces, resp zatial ho nemaju streamlinovany a musime sa zmierit s tym ze Tesla to automaticky zaplati. Nasledne mozes ty dodat rakuskym uradom dane potvrdenia a ziadat o vratenie zaplatenej DPH. Tato stranka tento proces potvrdzuje:
        https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_sk.htm

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Tak a som dalsi 2000€ zaplanete nove RN na Tesla ucte pribudlo,uy len cakat na auto a potom riesit vratenie DPH.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Ahoj

        Prave som mal telefonat s Tilburgu. Auto uz mam pridelene,dodanie zaciatok Augusta vo Viedni :-)

      • Juraj Ondrejka
        Juraj Ondrejka komentoval
        Upraviť komentár
        Prepravne znacky sa daju prenajat, ja som mal od BA firmy madarske prepravky, tusim na 3-4 dni za 100 e. Viezol som MX z Malmo. Slovenske sa nedaju pouzit v zahranici. Ked mas auto doma, znacky ti zapozicia OU za 33e na mesiac

      • bukaj
        bukaj komentoval
        Upraviť komentár
        Jen varovani pro ostatni, Rakouske prevozky (Uberstellungskennzeichen) jsou ted dost drahe, vlastni znacky za 189.7e (36e vrati, kdyz se do roku odevzdaji zpet), ale k tomu napari 192e pojisteni (i kdyz auto uz pojisteni ma).

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Juraj Ondrejka Doplnim, ze madarske prepravne znacky nefunguju v Rakusku. Rakusania akceptuju len rakuske prepravne znacky, takze prevoz na rakuskych prepravnych znackach z Viedne ci ineho rakuskeho showroomu na SK sa znacne predrazi.
        Lepsie si dat auto odviezt autoprepravnikom, alebo ak je k dispozicii primerane razne vozidlo a vodic s BE vodicakom, je moznost pozicat si relativne lacno prives na prepravu aut.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som mal madarske prepravne znacky cez http://www.dovozyaut.sk/prevozne-znacky a bolo mi povedane, ze su platne aj v Rakusku (aj ked na webe pisu nieco ine). Takisto mali vynimku na prepravu viac osob vo vozidle a pouzivanie tazneho.

        Podobne to maju aj tu: https://prevozky.sk/#znackyEU
    • bukaj
      Junior Member
      • Jul 2019
      • 3
      •   

      Pôvodne zverejnené od MatejN Pozrieť príspevky
      Ako teda objednávate auta cez mail na Kasika\Hasallu alebo priamo cez web?
      Primo pres web, prvne prepnout na de_AT, pak objednat a nasledne zpatky na en_EU.

      Komentár

      • TM3Perf
        Member
        • Jun 2015
        • 83

        Priatelia riešil niekto leasing Modelu 3 na Slovensku. Auto z krajiny kde sa Model 3 predáva - zaplatenie leasingovkou - prevoz na svk ?? Nemám na mysli spätný leasing.

        Komentár


        • MatejN
          MatejN komentoval
          Upraviť komentár
          Ahoj riešil som to ale žiadna leasingovka do toho nechcela ísť. Nakoniec som objednal cez Viedeň. A budem riešiť vrátenie Rakúskej DPH

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          A ako ho financuješ nakoniec? V hotovosti?

        • MatejN
          MatejN komentoval
          Upraviť komentár
          Ano nakoniec Hotovost

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          Napíš mi prosím ako postupuješ? Či už sa rakušáci vyjadrili, že či áno alebo nie a do kedy.

        • MatejN
          MatejN komentoval
          Upraviť komentár
          No zatial som poslal len jeden informatívny mail (8.7.2019) na danove v Rakusku ale nemam ziadnu odpoved.
          Je tu niekto kto uz ma auto a riesi intenzivne vratenie rakuskej DPH?
          Moje auto by malo prist do Viedne zaciatkom Augusta VIN mam 334XXX

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          Áno, nakoniec ja. Auto by som mal prevziať v priebehu tohoto týždňa (max. budúci). Bavil som sa s účtovníčkou, povedala, že to nebude problém pýtať to od rakúšanov. VIN bude 192XXX

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Hmm, tak mne este nikto nevolal a nemam ani VIN. Ale to mi nevadi lebo budem na dovolenke, takze staci ak mi auto pride az v Auguste ;-)
          Naposledy upravené Peto02; 15-07-2019, 16:54.
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        S tou DPH by to malo byť takto:
        Neplátca DPH zaplatí v Rakúsku cenu s DPH a na Slovensku nemusí nič riešiť.
        Plátca DPH zaplatí v Rakúsku cenu bez DPH, predávajúci si len overí, či je dotyčný kupujúci plátca DPH na Slovensku. V daňovom priznaní DPH uvedie ako nadobudnutie tovaru v EÚ.
        Akýkoľvek iný postup je v rozpore so sedliackym rozumom. Podľa mňa všetky diskusie okolo toho sú od veci.

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Prosim Ta nesir tu domnienky.
          "Neplátca DPH zaplatí v Rakúsku cenu s DPH a na Slovensku nemusí nič riešiť." je pekna blbost. Pre automobiliy TOTO NEPLATI!

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Doplnim Jirka ze to plati pre "nove automobily podla zakona o DPH", t.j. nie starsie ako pol roka od prveho prihlasenia alebo s najazdenymi nie viac ako 6000km. U starsich a s najazdenymi viac ako 6000km je mozne zaplatit DPH v state nakupu.
          Pripominam, ze pre "nove" plati jedna alebo druha podmienka, takze aj automobil prihlaseny pred povedzme 9-timi mesiacmi s najazdenymi 5000 km je podla zakona o DPH novy a tiez automobil s najazdenymi 7tisic km prihlaseny pred 5-timi mesiacmi je podla zakona o DPH novy.

          Neberte ako priklad postup Jozka Pucika... Ten postup mu sice po siahodlhych vybavovackach presiel, ale stale tvrdim ze je v podstate nelegalny.
          DPH na :"nove vozidla podla zakona o DPH" dovezene na Slovensko a prihlasovane na Slovensku sa plati na Slovensku.
          Platca DPH samozrejme DPH neplati.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          a ja upresním ešte, ak to má byť presné ako je to v európskej smernici a aj prevzaté do národných legislatív, všade sa uvádza DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY, nakoľko sa to týka aj nákladných áut, motoriek, člnov, lietadiel, lodí a iných, čo je potom vymenované, špecifikované.
          P.S. Kolobežiek a bicyklov, ktoré nepodliehajú registrácií a sú malej hodnoty, sa to netýka, aby ma niekto zas nechytil za slovo, že aj to je dopravný prostriedok.

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          Lenže v tomto prípade TESLA na zákony serie z vysoka

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          TM3Perf presne tak. Tesla seria na európske zákony, aj na nás. A tým ma Tesla dosť serie.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Miroslav Rojko - a čo kone ?

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Ja sa ospravedlňujem 1fisker že som nedočítal jeho poslednú vetu “s pochopením”. Súhlasím s tvojim názorom, že je to proti sedliackemu rozumu. Lenže to je tak všetko čo môžeme urobiť. Sama podstata DPH je totižto proti zdravému rozumu tiež a len vytvára prostredie na podvody.

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Uz sa take pripady stali -> predavajuci sa dohodol s kupujucim ze mu tu DPH (zalohu ze sa auto vyvezie) vrati ked dostane potvrdenie o registracii mimo zakupenej krajiny. Lenze ten mu tu DPH podla dohody nevratil a tak sa zakaznik obratil na Eurposke spotrebitelske centrum (ECC) ktore to nakoniec s preavnikmi vybavilo.
          https://www.evz.de/en/consumer-topic...ar-in-germany/

          Problemom Tesly je to ze oni uz od zaciatku tu DPH vracat nechcu (asi sa boja danovakov) a ze si to mame pytat z Rakuskeho danveho uradu kam ta DPH ide...

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Pani, zopakujem, ze pri nakupe TMS aTMX v Tilburgu to vela rokov fungovalo pre "other europe" normalne. t.j. uplne kazdy:
          1- podnikatel platca DPH
          2- podnikatel neplatca DPH
          3- sukromna osoba
          Vsetci dostali v Tilburgu fakturu bez DPH a DPH 3- a 2- zaplatili doma a poslali o tom potvrdenie Tesle do Tilburgu. 1- DPH nezaplatili a poslali tesle do Tilburgu potvrdenie nasho DU, ze oznamili nakup vozidla v EU - to pre platcu DPH staci aj na prihlasenie vozidla.
          Pakaren nastala az potom, ked nechceli predavat TM3 v Tilburgu pre "other europe" Ludia to zacali vsakovako obchadzat a teraz je z toho rakusky paskvil.

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Ono to ma mozno aj nejaky dovod. Zatial co Model S/X sa vyrabajuv Europe tak Model 3 je dovezeny z USA co je asi rozdiel. Ale mozno je v tom iny dovod ktory samozrejme nepoznaju ani predajcovia Tesiel. Jednoducho dostali prikaz z Amsterdamu nepredavat bez DPH a hotovo.

        • kayle
          kayle komentoval
          Upraviť komentár
          Peto02 presnejšie sa mS a mX len skladá (resp. skladal, ale asi to nemenili)
          Čiže auto poskladali vo Fremont-e, potom niečo odmontujú naložia privezú a zase zložia a predajú. Keďže to nie je auto v kuse, je to v inej colnej kolónke. Ale predsa len tých m3 je oproti mS a mX viac, asi by to nestíhali rozoberať a skladať. Či skôr by to stálo kopec peňazí realizovať to.
          Takto napr. rozoberali pri Košiciach aj čerstvo zmontované VW, čo cestovali ďalej na východ.

          jux Nenazval by som to práve "Rakúsky paskvil" (i keď spätne čítam celú moju reakciu, možno aj hej . S tou kúpou trocha robí "zmätky" aj Tesla keď akosi ignoruje, že vrámci EU si môžem ísť auto kúpiť do ktorejkoľvek EU krajiny (plus Nórsko a ešte ktosi) Samozrejme nemusím mať servis, prípadne iné veci pokiaľ nemám zastúpenie v tej ktorej krajine, ale ak pôjdem do Rakúska, alebo Nemecka ako občan SR nemali by robiť problém pri kúpe vozidla.
          Ako je to s tou DPH môže závisieť aj mierne štát od štátu, resp. ako si daňový úrad vysvetlí. Ale čo môžu/musia/nesmú som priznám sa nezisťoval.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          kayle Samozrejme je to problem v Tesle a len v Tesle, ze nechce dodrzovat legislativu EU. Danove urady s tym nic nemaju - tie len kontroluju. Vsetko ma zariadit predajca a predajca musi dokladovat, ze kupujuci legalne vyriesil DPH vo svojej krajine. No stale si to predajcovia zjednodusuju, podobne funguju aj ine automobilky a nedovoluju kupovat hocikde, a ked to aj navela dovolia, tak robia pakaren s DPH a tym financne zatazuju kupujucich a danove urady vratkami DPH.
          Vyhovaraju sa, ze cierny peter je u nich - ale tak je nastavena harmonizovana EU legislativa a skor ci neskor ju budu musiet dodrziavat.
          Standardne by to malo byt presne ako pises. Obcan EU aj firma EU, platca aj neplatca DPH si moze kupit dopravny prostriedok podliehajuci evidencii hocikde v EU a vsade okrem svojej krajiny musi dostat fakturu dez DPH a DPH riesit doma pred prihlasenim . Este to zrejme chvilu potrva, lebo predajcovia hadzu zodpovednost a naklady na kupujucich, ti nasledne obtazuju danove urady vratkami, pricom sa vyhovaraju na prechodne obdobie a podobne dristy..
          Musi sa do toho niekto obut a zariadit, aby zopar predajcov zaplatilo masne pokuty za nedodrziavanie harmonizovanej legislativy EU.

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Dnes som sa zastavil vo Viedenskom Deliver Centre (mal som cestu okolo zo sluzobky). Akurat odovzdavali 2ks Model 3 a spolu ich tam mali pripravenych asi 7ks na odovzdanie. Mladeho chalana (dobra anglictina) som sa spytal na moje auto, tak mi zistil ze uz je v Europskom sklade este bez VINu (prepocul som mesto), coskoro by mi mal zavolat predajca ohladom dalsieho info a za 1-2 tyzdne by mi mali auto odovzdat. Celkovova doba od objednavky po odovzdanie sa pohybuje v rozmedzi 4-6 tyzdnov.
          Pytal som sa ho aj ci nevie nieco o Rakuskej DPH. Tak podla jeho nazoru by mi mali dat fakturu bez DPH kedze auto vyvazam a neregistruje sa v Rakusku. Kiez by mal chalan pravdu...

          Chystal som sa ist spytat aj do Tesla Storu len 2km odtial, ale kedze som uz bol 8 hodin na cestach a vo Viedni boli velke zapchy, tak som isiel radsej domov. Skusim ziskat dalsie informacie ked mi bude volat predajca, zrejme zajtra Dominik Hasala.
          Naposledy upravené Peto02; 11-07-2019, 19:13.

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Ako môže byť auto bez VINu?

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          ivan32 asi ma moju konfiguraciu viac aut na sklade a este nerozhodli ktore VIN bude moje...

        • nemo
          nemo komentoval
          Upraviť komentár
          Peto02 Kupujes Model 3 ako fyzicka osoba?

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          nemo Ano
      • TM3Perf
        Member
        • Jun 2015
        • 83

        Tesla zlacnela modely 3 o tisíce €. Už som volal do Viedne ako to chcú riešiť keď som auto objednal včera pred tým zlacnením

        https://www.teslamagazin.sk/tesla-mo...cena-znizenie/

        Komentár


        • MatejN
          MatejN komentoval
          Upraviť komentár
          Mojej konfiguracii sa to vobec nedotklo, a vobec nevidim ze by tam dake zmeny v cene boli. Jedine je biela farba free.

        • jeeff
          jeeff komentoval
          Upraviť komentár
          Ak auto este nemas dodane automaticky ti znizia cenu. Stale plati aj to, ze ho mozes do 3 dni od dodania vratit bez uvedenia dovodu (do 7 dni, ak si nemal testovaciu jazdu).

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Zlacneli a výrazne, nemecká 3 LR AWD bola ešte minulý týždeň za niečo vyše 56000, dnes už za 51390 a v cene je príplatková biela farba (kto chcel bielu, rozdiel cez 7 litríkov).

          Chce to len vydržať, veď bola pôvodne LR AWD ešte dosť cez 60 na začiatku roka (ani enhanced autopilot nebol v cene). Preto nám tu neotvárajú konfigurátor, chcú nám len ušetriť sklamanie, koľko nás stojí mesiac jazdenia len na strate ceny novej.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Zaujímavé, že na AT stránke to nešlo tak dole ako v Nemecku. Žeby v DE zvyšovali dotácie ?

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Veď som z toho blbý. LR AWD v základe sa asi nepohol. Či? pozerám AT stránku a nič sa mi nezdá že by zlacnelo. stále okolo 59.000€. V AT cene je zarátaný umweltbonus??? Ak hej tak 56100+3300 je 59400€ a to bolo aj predtým.
          Naposledy upravené ivan32; 16-07-2019, 16:17.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Áno, v AT cene aj DE cene sú zarátané štátne príspevky v polovičnej výške (ktorú poskytuje výrobca auta), pre nás je to o ne navýšené potom vo faktúre, keďže ako zahraniční kupci nemáme nárok.

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Takže 56100+1650 je reálna cena pre nás? Či tak ako píšem vyššie?
          Edit: asi som sa k tomu doklikal Bar - Geschätzte Zahlung 56100 + 980 + 1800 =‬58880€ Je to tak?
          Naposledy upravené ivan32; 16-07-2019, 16:32.

        • MatejN
          MatejN komentoval
          Upraviť komentár
          ivan32 áno tak ako píšeš je to správne

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Takže LR AWD je bez zmeny, možno max 1000€ nakoľko predtým som 980€ Bearbeitungsgebühren nebral do úvahy.

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          jeeff s tou automatickou úpravou ceny, to máš nejako overené? Ja mám na predbežnej faktúre 67 tisíc a teraz tá istá konfigurácia v AT stojí cca 63 tisíc.
          Naposledy upravené TM3Perf; 16-07-2019, 20:34.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Osobna skusenost z nakupu vo Svajci - ak urobis nejaku zmenu v konfiguracii (napr. si nechas pridat tazne) tak ano nova faktura sa odvija od aktualnej ceny. Urobil som presne tuto zmenu, klesla cena auta o 3000 CHF ale stupla cena FSD a tak mi to aj finalne nauctovali. Divna praktika ale povedali mi, ze to je pre nich ako nova objednavka tak beru momentalne ceny. Lenze sa mi tym predlzila doba dodavky o 2 mesiace.
          Dalsia moznost je objednavku upne zrusit a urobit novu. Oni si zaplatenu zalohu lahko prevedu.
          Ale ak by som nic nemenil, tak sa cena nezmeni.

        • jeeff
          jeeff komentoval
          Upraviť komentár
          TM3Perf mam to z informacii na reddite,, kde sa to vo velkom vcera preberalo. Viacery potvrdili, ze volali s delivery specialistom kvoli zmene ceny a vstetkym potvrdili, ze cena kedze auto stale nebolo dodane bude znizena. Ked tak si to over s tvojim delivery specialistom, ale neverim, ze u nas to bude ine ako v US.

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          jeeff to by sa mi najskôr musel nejaký delivery specialista ozvať, ale dávajú si na čas
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        Mate niekto vysvetlenie pre tak vyrazny rozdiel rakuskej a nemeckej ceny ? Ved to by aj s priplatkom vyssie spominaneho nemeckeho priekupnika vyslo o par tisic menej ako v AT a navyse bez DPH a nutnosti cakat na vratenie od FinanzAmtu v AT. Mne sa to zda lepsia moznost ako kupa v AT. Navyse za tu cenu maju v Nemecku aj niekolko skladoviek s rychlym dodanim.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • juris
          juris komentoval
          Upraviť komentár
          Prave som pisal do Roepke mobile ze ci mozem ocakavat znizenie ceny z ich strany (nakolko objednavka s nimi bola podpisana so starou cenou). Tak uvidime ako sa zachovaju a ci budu ferovi.
      Pracuje...
      X