Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • RadoF
    Junior Member
    • May 2019
    • 1
    •   

    Vau tak to je rychlost , v Pondelok som sa zaregistroval v utorok zaplatil zalohu a v Pondelok 27.5 ho uz idem vyzdvihnut. Drzim palce nech sa to coskoro da aj na Slovensku.

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Konečne bude mať Tesla to čo majú ostatní dávno. Zdalo sa mi zbytočné stále púšťať Autopilot, keď iné autá "točia" volantom vždy keď vodič pustí volant. A už na to prišla aj Tesla.
      Tesla recently released two new safety features earlier this month. Dubbed as Lane Departure Avoidance and Emergency Lane Departure Avoidance, the active safety systems are designed to help prevent drivers from unintentionally leaving their driving lanes. These new features seem pretty understated on paper, but as some members of the Tesla community are now finding …
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Vrso
        Vrso komentoval
        Upraviť komentár
        Este na to Tesla neprisla. To nie je asistant ako ma Mercedes ci ine automobilky. U nich zapnem AP a auto ide samo v pruhu. Ale ked je napriklad na ceste diera alebo nejaka prekazka, tak bez vypnutia AP urobim manever a obidem jamu. To na Tesle stale nejde a ked manualne obidem jamu, AP musim znova zapnut. Velmi otravne a tiez cakam, ked sa niekto z Tesly prevezie napr. v Mercedese a zistia to Mozno by si Elon zasa mal kupit Q7, aku mal pred Teslou...

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Presne! U e-tronu mu tiez prislo to automaticke zapinanie AP pohodlnejsie. Lenze problem je v tom, ze bez neustaleho pozerania na ikonu AP (biela OFF, zelena ON) vobec nevies, ci auto riadi samo alebo nie. Takze nemozes dat ruky z volantu tak jednoznacne ako u Tesly, kedy to najskor zapnes, auto akusticky potvrdi ON aj OFF. To, ze u Audi auto neoznami akusticky vypnutie AP mi vadilo, lebo vlastne som stale musel mat ruky na volante a riadit lebo som lahko mohol skoncit mimo cestu.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Akusticky to nedávajú najavo ale napr. Kona zobrazuje ikonu "autopilot" na head-up displeji a teda stále vidím či je alebo nie je aktívna bez toho aby som hľadal na palubovke. Ale nie je to až tak potrebné, lebo už podľa pohybu auta človek cíti, či riadi autopilot alebo je vypnutý a tiež po nejakých kilometroch s autom už viem odhadnúť čo je na autopilot už moc a vypne sa aj bez toho aby som sledoval ikonu.
    • TM3Perf
      Member
      • Jun 2015
      • 83

      Priatelia, po dnešnom telefonáte s Teslou. Konfigurátor bude cca do mesiaca spustený aj pre SVK/CZ.

      Komentár


      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Hmm, len otazka je nakolko sa tomu da verit? Ja som bol v stredu na testovacke S a X a pytal som sa na Model 3 a pan z Tesly mi nevedel povedat, ze kedy budu dostupne pre SK. Len mi povedal ze nonstop dostavaju emaily od ludi co chcu objednat a na SK a CZ su stovky ludi pripravenych hned objednat.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som 21.5 dostal mail
        "Aktuálně se aktivně pracuje na otevření konfigurátoru pro další země, takže už to nebude dlouho trvat."

      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        Tak to by bola bomba ak by sa dalo na konci Juna objednavat :-)
    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 135

      Ja uz nemam trpezlivost cakat tak som objednal X so starymi motormi. Maju v tesle dobre ceny na skladove S a X so starymi motormi, takze ako niekto rozmyslate nad S alebo X a nepotrebujete nutne to najnovsie tak skuste kontaktovat Teslu.

      Komentár


      • TM3Perf
        TM3Perf komentoval
        Upraviť komentár
        Koľko stojí taká skladová Tesla S/X?? Lebo aj tak mám pocit že je o 50 percent drahšia ako Model 3

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Ska 100D stoja okolo 68k bez DPH s enhanced autopilot. Co som videl najlacnejsiu ciernu 100D s cierny interierom, ta bola za 62k bez DPH bez enhanced autopilota (neviem ci zakladny bol v cene). Xka 100D 6 seater su okolo 75k, ale uz maju len cierne six seatre. 75kWh verzie budu asi este lacnejsie. Kazdopadne mal som pocit, ze to co maju na sklade sa meni na dennej baze. Ja som vahal asi dva tyzdne, cize z farieb som si uz moc nemohol vyberat. Btw. pri prebrati vozidla do konca juna je k tomu neobmedzeny supercharging zadarmo pre prveho majitela. Ale ja nepredpokladam, ze budem nejak moc nabijat na superchargroch.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Wow. To sú super ceny.

      • TM3Perf
        TM3Perf komentoval
        Upraviť komentár
        Lenže keď mám strop pre auto 50 tisíc bez dane...

      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        TM3Perf s tymto si sa nemal priznat...

      • TM3Perf
        TM3Perf komentoval
        Upraviť komentár
        Prečo?

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Tie ceny su brutalne. Model S100D pomaly za cenu vybaveneho Modelu 3 LR AWD. Silno by som uvazoval. Ale zase to asi signalizuje ze modernizacia TMS je za dverami a potrebuju pohnut starymi zasobami nech im to potom nezostane.

      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        TM3Perf za 48.130 Euro vies poriesit, Model 3 Standard-Reichweite Plus Hinterradantrieb, Lackierung Deep Blue Metallic, 19-Zoll Sport-Felgen, Partieller Premium-Innenraum komplett schwarz. A to este mozes usetrit na farbe a kolesach, len je to bez zimnych kolies. Je to cena v Nemecku a teda mozes ocakavat podobnu cenu potom pre Other EU. Je to cena s DPH v Nemecku. Myslim, ze budget mas postacujuci, len treba pockat.

      • TM3Perf
        TM3Perf komentoval
        Upraviť komentár
        JozkoPucik jasné, len sa ešte chcem informovať, či nieje možné objednať ešte LR RWD. A prípadne sa ešte vtesnať do tohoto budgetu. To by bolo úplne ideál pre mňa.

      • juris
        juris komentoval
        Upraviť komentár
        LR RWD by sa mal dat objednat podla toho co som cital na nemeckom fore, cena je cca 45k bez dane

      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        Hmm juris, to je zvlastne, aj ked jasne, mozu byt aktualnejsie veci ked ides priamo na predajnu, ale na internete mas len https://imgur.com/a/MDbZuL5 a to plati pre vsetky krajiny, ktore aktualne aj dodavaju M3. Moznosti su Standard RWD, LR AWD, Performance.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ked objednas LR AWD treba zavolat do Tesly v krajine, kde si objednal a ziadat LR RWD. V Rakusku to takto funguje. Overene tunajsim prispievatelom fora (on potvrdi ak bude chciet, ja to nie som). Cena bola myslim okolo tych 50 kEUR.

      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        No to je skoda, to je prave to co som ja povodne chcel (LR RWD), len ked uz bola ta moznost mat auto hned, ale AWD tak som to bral a aj tak este nemam znacky no co uz.

      • juris
        juris komentoval
        Upraviť komentár
        Presne ako pise Jiri. Robi sa to tak ze sa objedna AWD a potom treba vybavit zmenu telefonicky/mailom. Alebo osobne na predajni.
    • Cedko
      Junior Member
      • Oct 2018
      • 11

      Ahojte,
      ano da sa objednat aj LR RWD. Zijem v Rakusku a kupujem prave LR RWD verziu. Musel som cez konfigurator objednat LR AWD, nasledne napisat do Tesly, ze to chcem zmenit na LR RWD. Objednaval som 20.5. 2019 a uz na druhy den mi volali, ze moj model uz je vo Viedni a ked vybavim vsetky formality, mozem si ho vyzdvihnut. Asi niekto zrusil objednavku, alebo doviezli viac LR RWD. Auto budem mat pravdepodobne tento alebo dalsi vikend.
      Cena tu v Rakusku je 52 980 eur vratane DPH, aj s poplatkami (cierna farba, 18ky kolesa bez zimnych, cierny interier, autopilot v cene). V tejto cene uz je odratanych 1800 eur ako statna podpora. Nasledne ked budem mat auto, mozem poziadat este o dalsich 1500 eur od statu. Cize spolu aj s odcitanim statnej podpory to vyjde teda 51 480 eur

      Komentár


      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        No to je super, gratulujem, asi budeš človek čo to auto dostal najrýchlejšie Ak sa ešte môžem opýtať, máš trvalý pobyt v Rakúsku keď si to riešil takto a s ich dph? Budeš auto prihlasovať najprv tam?
    • Paja
      Junior Member
      • May 2019
      • 9

      Tak uz pustili objednavky na vsech RHD trzich (k jiz pustene GB), kde maji Tesla stores - Irsko, Australie, Novy Zeland, Hongkong, Macau, Japonsko. Zkratka potvrzuje se, ze vychodni pulka Evropy Teslu nezajima.

      Mimochodem zajimavost - dle objednavkoveho formulare na webu Tesly to vypada, ze nyni nabizi pro vsechny RHD uz jen 2 verze - SR+ (RWD) a LR Perfomance (AWD). Pricemz to, co nyni nazyvaji Performance, je ala predesle obyc AWD, je to cenove trochu nad predeslym AWD, ma to zrychleni predesle Performace, ale maximalku predesle AWD a da se k tomu dokoupit Packet Performance Upgrade s vyssi maximalni rychlosti, lepsimi brzdam, spoilerem apod. Prijde mi to dost zmatene, asi teprve cas ukaze, jak to vlastne panove z Tesly mysleli. Blize viz https://www.tesla.com/en_IE/model3/d...ect=no#battery
      Naposledy upravené Paja; 01-06-2019, 22:37.

      Komentár


      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        Inak ak by niekoho napadlo objednat Model 3 cez Rakusku stranku tak si nepomoze, vid. komentar od Slovinca z https://electrek.co/2019/05/31/tesla...ve-australia/:
        " You can buy any other car anywhere in EU despite living on the opposite side of EU. I have made order for model 3 and paid 2000€ deposit trough Austria page a month ago. Within 6 days deposit was returned and my order was canceled by Tesla."

        a rovnako aj v diskusii od Cecha co to skusal, mal uz aj VIN s datumom dodania 31.5., ale neskor mu napisali ze Tilburg nieje prirpaveny pre Vychodnu Europu, tu https://teslaownersonline.com/thread....8463/page-101
        " car ordered via Austrian site (I'm in Czech Republic which is Other Europe). I filled all contacts, etc. online (I even got my own personal referral link!) and now my account says invoice is being drafted and it already shows delivery next Friday (May 31) at 13:30 in Vienna."
        " Bad news. After receiving email on Monday asking for my Austrian Place of Residence (I don't have any), I got a call from Tesla Amsterdam (Sales Advisor for EMEA region) who informed me they need to refund me as they didn't realize I am not from Austria and that I can't pick the car in Amsterdam and they are not ready to deliver cars to Central and Eastern Europe in Tilburg."

      • Paja
        Paja komentoval
        Upraviť komentár
        Jj, take jsem to cetl. V zasade to znamena, ze jedina moznost, jak poridit Model 3 je koupit ho v Nemecku od prekupnika. Reknou si o cca 2500 EUR vice, ale cena v Nemecku je o 2000 EUR nizsi nez v Rakousku (povinna sleva vyrobce, aby stat dal take svuj prispevek), takze to nakonec nasince vyjde jen o cca 500 EUR draze nez Rakusaky. Dodani 4-6 tydnu, mnohdy i daleko drive a nemusi se do Tilburgu, kdyz clovek bude hledat, najde nekoho kousek od nasich zapadnich hranic. Ale stejne je to opruz a risk.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mam pocit, ze ten konfigurator sa otvori az koncom roka, ked dostavaju a spustia v Cine Gigafactory a TM3ku vam nevyrobia amici ale cinania.

      • Paja
        Paja komentoval
        Upraviť komentár
        Jsou jiste drby/chyry, ze by ta Other Europe mohla byt pro Model 3 v cervnu/juni, a byt bych to uvital, tak se obavam, ze to je spis jen zbozne prani a ten konec roku je i dle Tweetu Muska realnejsi. Uvaha s Cinou dava smysl, ale podle me ta fabrika tam nebude stihat pokryvat mistni poptavku a navic bude minimalne ze zacatku vyrabet primarne SR+.

        Jeste jedna uvaha k te zmene AWD na orezany Peformance na vsech RHD trzich - je to zpusob jak vytahnout dalsich cca 2500 EUR z kapes zajemcu o Long Range a Teslu to nakladove nic nestoji - je to jen softwarova zmena na motorech, povoli se vyssi vykon, cimz se docili vyssi zrychleni - jinak hardwarove to zustava stejne jako stare AWD, takze z pohledu Tesly dobry vejvar. Vubec bych se nedivil, kdyby to pro dalsi zeme udelali stejne.

      • Marcel Pavlík
        Marcel Pavlík komentoval
        Upraviť komentár
        ICE- spustia v Cine Gigafactory a TM3ku vam nevyrobia amici ale cinania - a bude fungovať preprava železnicou po hodvábnej ceste? pred rokom som sedel na hlavnej stanici a ten avizovaný vlak s čínskymi kontajnermi šiel okolo mňa. na G+ som to aj dal, ...

      • Paja
        Paja komentoval
        Upraviť komentár
        Rekl bych, ze preprava v radu tisicu kusu vyjde levneji po mori a bude to i bezpecnejsi, ty vlaky je vetsi problem ohlidat na ceste. Obecne je preprava vlakem z Ciny nekde mezi letadlem a lodi a to jak cenove, tak casove (3-4 tydny vlakem, lod 6-8 tydnu).
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Vtipné bude v decembri, že aj slovenské dotácie budú na 90% na Teslu (čo nikto nedúfal) a Tesla sa nebude dať objednať. To bude naozaj úsmevné. Lebo keď sa aj kúpi cez nemeckého priekupníka, nesplní podmienku prvého pridelenia ŠPZ na dotáciu.

      Nie je rezervácia prvých už viac ako tri roky a 3 mesiace, keď tak počítam ?
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Dokedy bude dotacia, (ak bude na dovezene auta) tak sa tm3 bude dat objednat.
        Ale preco by musel nemecky priekupnik auto prihlasovat? Auto je tovar ako kazdy iny, aj SK predajcovia kupuju auto od SK distributora a ten od vyrobcu zo zahranicia. Takze standardne je clovek co prihlasuje auto prvy krat na SK je jeho druhym, alebo tretim majitelom.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Prihlásiť ho musí v tej krajine, inak Tesla nezahaji služby a záruku (píšu to aj tu, aj v niektorých iných fórach).

      • Paja
        Paja komentoval
        Upraviť komentár
        3 roky a 2 mesice, od 31.3.2016, ale to je v zasade jedno. Driv nez Other Europe prijdou na radu pravdepodobne dalsi zeme, kde jiz jsou Tesla stores - Korea, Taiwan, Spojene arabske emiraty, Jordansko. A pak zalezi, jestli Tesla nevyhodnoti jako potencialne prinosnejsi nejaky vetsi zcela novy trh jako treba Indii anebo jestli ji v mezidobi nedojde cash a cele se to nezavre...

        Mimochodem objednani Modelu S a X pro Other Europe je jiz definitive stazene z webu Tesly, takze ani stare modely jiz nejdou do vychodni Evropy objednat. Proste nas odrizli uplne.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Miro, to s prihlasenim je obstrukcia tesly... podobne ako inych predajcov. Dlho im nevydrzi, lebo je proti EU legislative.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Všetko je obštrukcia Tesly, keby nerobili obštrukcie, nebolo by tu toto vlákno so stovkami príspevkov.

        Je len o tom, ako kúpiť niečo, čo nám nechcú predať.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        S a X sa stale daju kupit, ale len skladove zasoby, neda sa objednat cez web. Ked naskladnia nove modely, budu sa dat kupit aj tie, len je otazka, ze za aku cenu.

      • Paja
        Paja komentoval
        Upraviť komentár
        Ano, starou skladovku stareho modelu S a X vam na krame ve Vidni prodaji a prodaji vam ji draz nez Rakusakovi (ale neni to tak drasticke jako byvala posledni 3 mesice prirazka 20% na webu). Takze si z nas Tesla udelala odbytiste “odpadu”, ktereho se na zapade jiz nemuzou zbavit, protoze tam normalne dodavaji upgradle modely S a X.

        Velka otazka je, kdy pusti webovy konfigurator pro Other Europe - nyni ne jen pro Model 3, ale i pro S a X. Ocividne to udelaji najednou a az ve chvili, kdy budou mit pocit, ze ten napor v Tilburgu od Holandanu polevil a oni ty tisice novych predavek lidem z Other Europe zvladnou. Anebo musi mit i jine destinace pro predani vozidel nez Tilburg a o tom zatim neni ani vidu ani slechu. Servis centrum v Praze to 100% nebude. Vzhledem k tomu ze maji finis 2Q a maximalizuji dodavky, kde muzou, rekl bych, ze v cervnu/juni to nebude, budou mit dost starosti na dalsich 6 RHD trzich, ktere ted otevreli a budou se snazit dodat maximum i v USA, kde se jim znova bude snizovat podpora od statu na pulku. Takze v nejidealnejsím pripade to bude s dalsim mesicnim odstupem jako byl odstup GB a zbytek RHD, tj. cervenec/jul. Ale samozrejme take kdykoliv pozdeji. Nejak stale nerozumim tomu, ze oni musi videt, ze v cele Other Europe mohou obratem prodat urcite vice nez 10000 kusu Modelu 3 (dohromady SR+ a LR), ale oni je proste prodat nechteji. Mozna by to naznacovalo, ze jsou si jisti, ze to prodaji jinde, tak proc by si delali potize s predavanim tech tisicu aut v Tilburgu.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Mne bolo povedane, ze aj nove modely sa budu dat kupit ako skladovky. Len neviem za aku cenu.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Takze nemam len ja ten dojem, nejake dni uz pozeram tie skladove zasoby S a X a zda sa mi to drahe na to, ze uz sa predavaju po upgrade s 10% navysenym dojazdom za podobne ceny. Aj odpredajna cena za rok, dva bude niekde inde - o dost mensia ako sucasne po update.

      • JozkoPucik
        JozkoPucik komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko no ja som ten pripad, ze som to kupil v Nemecku a nezaregistroval som to tam. Auto mam od 3.3.2019 a este stale nemam znacky. Aj ked ich dostanem este som zvedavy ci to nebude mat nejake dohry.
    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      Dnes mi prisiel email od Tesly v Rakusku, ze znizuju ceny az o 3300 EUR. Dodavka v juni. Evidentne nie su vsetky auta co su na lodiach na ceste do EU este predane...

      Komentár


      • TM3Perf
        TM3Perf komentoval
        Upraviť komentár
        Lenže idioti niesu schopní to predať na slovenské DIČ DPH. Keby trošku chceli, tak tie autá v sekunde predajú.

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        Na ake verzie plati ta zmena cien S/X alebo 3ka?

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Tak to netusim. Ved to uz je na stranke zmenene tak pozri.

      • Cedko
        Cedko komentoval
        Upraviť komentár
        Caute
        ​​​​​​​Toto znizenie ceny je kvoli Umweltbonus (statna podpora pre elektroauta). Ceny Tesly 3 su rovnake ako predtym, jedine predtym to nebolo uvedene priamo v konfiguratore (-1800 eur odcita Tesla priamo v konfiguratore a 1500 eur dostane clovek od statu po dodani auta, takze dokopy je podpora 3300eur).
        Ja som kupoval Teslu 3 minuly mesiac (ked este na stranke nebola odcitana podpora), a tiez dostanem Umweltbonus.
    • TM3Perf
      Member
      • Jun 2015
      • 83

      Páni

      Asi sa zastavím vo Viedni keď priletím na svk

      EDIT: Po preštudovaní tej smernice je zrejmé, že sa týka len FO. Čiže to stále nerieši možnosť kúpy na firmu.

      EDIT 2: 13.„zákazník“ je spotrebiteľ, ktorý je štátnym príslušníkom členského štátu alebo má miesto bydliska v členskom štáte, alebo podnik, ktorý má svoje sídlo v členskom štáte, a prijíma službu či nakupuje tovar alebo sa o to usiluje v Únii a výlučne na účely konečného použitia;

      Napíšem do Tesly a dám vedieť

      EDIT 3: Volal som do Tesly, odoslal som im tú smernicu EP, boli dokonca radi. Vyzerá to tak, že ani oni nemali nič v rukách. Zajtra mám zavolať znovu. Verím v úspešný koniec.
      To make it more visible, I created a new thread, referring to Tesla is breaking EU law for "other Europe" sales I am from Slovenia and I have just...
      Naposledy upravené TM3Perf; 05-06-2019, 12:27.

      Komentár


      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        No uz musia pustit Other Europe von, inu sancu nemaju.
        Typujem ze tento mesiac 6/2019 nam spristupnia konfigurator.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ja si to tiež myslim. Inak by neodstránili aj možnosť objednať S a X.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ten Slovinec s nimi v tom Rakúsku asi zamával slušne. Good job.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Ja sa ani necudujem, ze na Other Europe stale kaslu. Ja som min. tyzden zaplatil depozit za skladove vozidlo a este stale nemam finalnu fakturu. Vyzera to tak, ze v Holandsku proste nestihaju (alebo to maju poriadne na haku, co by bol ten horsi pripad). Ak sa otvori Model 3 pre Other Europe tak v Holandsku sa budu moct aj zblaznit.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Management tejto firmy minimálne v EU je úplne v riti. Nazvime to odborne.
        Ja som objednával Model 3 vo Švajci a ten chaos okolo toho a dodatočnej ponuky ťažného zariadenia si neviete predstaviť.
        Ale problém asi bude že Američania majú vždy posledné slovo a viem si predstaviť že Elon osobne schvaľuje každé jedno pracovne miesto.
        On asi osobne schvaľuje každú kravinu a podľa toho tá firma vyzerá.
        Nemám z toho vôbec dobrý pocit.
        Ja vidím zásadný problém vo veku zamestnancov. Nič proti mladým a dravým ale aby bol šéf predaja celej krajiny vo veku okolo 30, to je silná káva. Je to preto, že takí ľudia sú podstatne lacnejší ako o 10 rokov starší ale aj preto že sa dajú ľahšie na diaľku ovládať.
        Proste skúsenosti životné do hlavy nenaleje žiadna škola. To bude pravda aj v dobách o 100 rokov keď AI bude ovládať všetko vrátane ľudí.

      • mozeg
        mozeg komentoval
        Upraviť komentár
        Ten Slovinec ma bohapustu pravdu, ak som Spotrebitel a objednam si auto v Rakusku alebo Nemecku alebo kdekolvek v EU, musia mi ho dodat. Nesmu ma znevyhodnovat.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        No ono ani ten poporedajny servis/support nie je nic moc. Uz viackrat som chcel nech mi nabijanie dali fakturu na firmu a stale nic. Ani obraz ani zvuk a to som este aj ziadal, ci nemam nahodou nejake km zadarmo, kedze som auto objednaval bez skusobnej kazdy, ale furt to menili tie podmienky tak som sam nevedel, ale odozva tiez ziadna :-)

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        No jo. Treba vydržať a dúfať že firma prežije aspoň pár rokov kým sa elektromobilita nestane dominantnou.

      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        No ja som na zaklade skusenosti toho Slovinca poslal mail na tkrpec@tesla.com do Tesly v Grazi (https://evsvet.eu/viewtopic.php?f=44&t=2459).
        Zevraj to ta obchodna manazerka manualne spravi tak aby zakaznik z Other Europe nedostatal zamietavu odpoved z Amsterdamu. Ked sa teda chce tak to ide.
    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      Pôvodne zverejnené od ivuso Pozrieť príspevky
      EDIT: Po preštudovaní tej smernice je zrejmé, že sa týka len FO. Čiže to stále nerieši možnosť kúpy na firmu.
      To nic nemeni na veci, ze ako FO musis pred objednanim ist na lokalny berny urad a vyziadat si IC DPH. Tesla ti ma potom podla zakona vystavit fakturu s 0% DPH. Pred prihlasenim auta na Slovensku treba zaplatit slovensku DPH. Tesla sa chce podla mna vyhnut prave tomuto - predavat bez DPH. Chce asi otvarat v jednotlivych krajinach postupne pobocky a predavat vzdy len s DPH.

      Ked teda kupis auto ako FO a pred zaplatenim lokalnej DPH ho predas firme ktora je platca DPH a ta to prihlasi na seba tak by sme mali postup ako kupovat nove Tesly bez DPH aj pre firmy.

      Komentár

      • TM3Perf
        Member
        • Jun 2015
        • 83

        Priatelia, už to rieši vedenie Tesly vo Viedni. Dám vedieť zajtra viac.

        Komentár


        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          No aj ich pravnici potrebuju cas na spisanie stanoviska a odkomunikovanie do USA.Dakujem ze som obcanom EU. 😂

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Dostal som odpoved od Tatjany z Tesla Graz a teda je mozne u nich Model 3 objednat a kupit s Rakuskou DPH (pouzit navod od Slovinca). Problem so Slovenskou DPH potom treba zase riesit tak ako JozkoPucik :-)

          - currently we are offering the shop-like-a-local option; you are very welcome to purchase Model 3 like an Austrian customer, but would have to take care of the “export” yourself. We won’t refund the VAT paid in Austria – this needs to be done via BMF Finanzamt in Austria

          - at this time we are not offering the option: non-core via Tilburg, but we are working on our internal set up to able support sales and deliveries of Model 3 to markets outside of our core presence. Once this capability is available we will inform promptly”

          If you decide for the shop-like-a-local option, I am very happy to support.

          Kind regards
          Tatjana Krpec | Store Manager I Graz - Klagenfurt
          Maggstraße 19, A - 8042 Graz
          m. +43 664 88299204 | tkrpec@tesla.com
          Naposledy upravené Peto02; 06-06-2019, 17:54.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Je to sice posun k lepsiemu, ale stale to nie je v sulade s harmonizovanou EU legislativou.
          Aj ked ju stale vela predajcov nedodrzuje... nielen Tesla.
          Spravne maju predat hocikde v EU hociake auto kazdemu obyvatelovi EU.
          Pritom kazdemu obyvatelovi EU, ktory ma trvaly pobyt v inej krajine EU ako je krajina kde auto kupuje maju predat auto bez DPH,
          DPH sa plati v krajine kde sa auto prihlasuje, teda pre nas na Slovensku.

        • nemo
          nemo komentoval
          Upraviť komentár
          Podozrenie na porusenie uctovnych zakonov. Staci podat podnet na ich financ amt a hned tu fakturu opravia.

        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          Myslim ze v Rakusku je ina vyska DPH ako u nas. Zbytocne to komplikuju. Ale aspon sa so da objednat. Idem zrusit rezervaciu za ten liter co som im pred 3 rokmi poslal. Som zvedavy ako rychlo mi to poslu.

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Praveze Rakuska DPH je tiez 20%, vid. https://vatcalculator.eu/austria-vat-calculator/

        • JozkoPucik
          JozkoPucik komentoval
          Upraviť komentár
          Peto02 ano, mne to vyšlo, ale trvalo to skoro 3 mesiace. Ono najlepšie bude auto prihlasiť v AT, stačí mať známeho, ktorý ťa nahlási na pobyt, alebo, najdrahšie riešenie prenajať si byt, alebo niečo a tým ziskať adresu v AT. Tak to pojde, potom prehlásiť auto neskvôr na SK.

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Hej no, nad tymto riesenim uz premyslam 2 mesiace. Len je to zase taka obchadzka Tesly pre non-core krajinu, 6 mesiacov jazdit na zahranicnych znackach a pototm prehlasit na SK ako jazdene...

        • JozkoPucik
          JozkoPucik komentoval
          Upraviť komentár
          Alebo cca 3 mesiace kým SK daňový dostane info o zaplatení od AT daňového aj keď ako som povedal, neviem či toto je zrovna dobrá metóda, ale ako som spomínal, existujú na to nariadenia EU.

        • TM3Perf
          TM3Perf komentoval
          Upraviť komentár
          Tak problém je zatiaľ eskalovaný až na riaditeľstvo v Holandsku. Viedeň, podľa mojich info, nemá problém s predajom 0percent DPH. Musia to schváliť holanďania. Uvidíme dnes. Pre mňa iná možnosť ako 0percent DPH ani neprichádza do úvahy.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Mozno nakoniec tie obstrukcie tesly na TM3 pre other europe sposobia, ze tesla sa rozhodne dodrziavat legislativu a umozni kazdemu kupovat v hociktorej krajine EU a bez DPH. Cize pre nas bude stacit ist pre auto do Viedne. Keby dali TM3 tak ako S a X s odovzdavanim v Tilburgu, tak by to nikto takto nerozmazaval a neriesilo by sa to takto kompletne. Takze mozno zafunguje, ze zle je na nieco dobre :-)))

        • Peto02
          Peto02 komentoval
          Upraviť komentár
          Hej hej, ved Americka Tesla s tym ma aj skusenosti. V statoch USA kde sa neda Tesla oficialne kupit kvoli miestnej legislative o Dilerstvach, tak tam musia ludia tiez kupovat auta v inom state a je to OK. Tesla Europe sa to tiez musi naucit, tak snad to uz nebude dlho trvat.
      • mozeg
        Member
        • Dec 2015
        • 439
        •   

        Hlavne som zvedavy co spravia s cenami, nakolko ak som FON (fyzicka osoba nepodnikatel) auto si objednam tam kde bude najlacnejsie.Toto bude este velka sranda.

        Komentár

        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          Neviem ci ste si vsimli, ale v tom fore sa uvadza aj ina diskriminacia - ze to cakanie vo Viedni alebo aj inych servisoch je len pre "other Europe" zakaznikov, v skutocnosti domaci nemaju problem na objednanie servisu v normalnych terminoch.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár

          • TM3Perf
            Member
            • Jun 2015
            • 83

            Takže najnovšie info je, že som do toho zapojil aj rakúsky Finanzamt. Čakám aj na ich vyjadrenie. Inak Tesla pri NEmožnosti predať Model 3 s 0% DPH iným subjektom v EU porušuje "SMERNICU RADY 2006/112/ES". Čakám teda na vyjadrenie daňového v rakúsku a aj na vyjadrenie Tesly AT. Všetko by malo prísť vo štvrtok (v pondelok majú sviatok). Každopádne mám zatiaľ pocit, že Tesla (aspoň tá v AT) to má záujem riešiť. Len ktovie ako majú v tomto voľné ruky.

            Je tu ešte jedna teoretická možnosť, a to, že týmto tlakom by sme ich donútili otvoriť konfigurátor v najbližšom čase. Moc v to neverím, ale kto vie

            Komentár


            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Prave teraz by bolo zle, keby konfigurator otvorili tak, ako to bolo/je s S a X, a ze treba chodit pre auto do Tilburgu.
              Opadli by terajsie vasne a nedopracovali by sme sa do stavu ako ma byt, t.j. ze si mozes objednat teslu v konfiguratore pre hociktoru krajinu EU a prevziat si ho v hociktorom odovzdavacom mieste tesly v EU.

            • TM3Perf
              TM3Perf komentoval
              Upraviť komentár
              Žiaden Tilburg. Riešim prevzatie v AT
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            Pravdepodobnejšie bude, že skorej urobia predaj s 0% MWSt., nakoľko keď už o tom vie toľko úradov (či daňový, či európsky pre práva spotrebiteľov), nebudú riskovať sankcie alebo konania a dajú to do súladu s legislatívou, to bude podľa mňa logickejší krok ako otvárať konfigurátor ak ho nemajú ešte pripravený.

            Za neotvorenie konfigurátora je to len ich obchodná politika a nič im nehrozí (okrem pokazenia mena, ale vlastne ani to sa medzi Vami fanúšikmi, čo by boli ochotní ísť aj na druhý kraj Európy - Tilburg pre Teslu, nestane), takže logicky musia riešiť to, čo je proti zákonným smerniciam.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            Pracuje...
            X