Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    #61
    Ja ma stale po prihlaseni nasledovne.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      ako aj ostatní, čo sú "other Europe"

    • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      Cakame ......
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #62
    Tesla bude od februára voziť 3000 vozidiel týždenne (všetkých modelov, teda väčšina bude 3) podľa správ od dopravcu ICO.

    Takže sa bude z polovice spoliehať na európsky odbyt, keď od januára je v USA "len" polovičná dotácia 3750 $. Myslím, že pri takýchto počtoch bude musieť prísť MidRange čo najskôr, aspoň v lete, keďže tie dva vrcholné modely nebude bežná cena pre čakateľov.

    Tiež z článku vyplýva (z prístavu sa rovno rozvezú po národných showroomoch), že sa zatiaľ nebude nijako obchádzať clo de/montážou v Tilburgu.
    Tesla’s global assault with the Model 3 is set to hit its stride next year, as the electric car maker starts rolling out the vehicle to territories beyond the United States and Canada. In Europe, Tesla has recently invited Model 3 reservation holders to configure their vehicles, with the company setting an estimated delivery date …
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Ked si ten pristav pozriete na Google mape / streetview, tak tam vidno, ze tam je velky sklad aut, ktore sa pravdepodobne vezu do USA z VW a dalsich grup vyrabajucich v Europe. Moze to znamenat, ze je to vyhodne, pretoze lode budu lepsie vytazene aj na ceste nazad z USA a to iste plati aj pre rozvozne kamiony (mozu byt vytazene aj pri ceste nazad do VW fabriky a delit auta na ciel destinacie az niekde v Nemecku).

      Otazne je, co to znamena pre Other europe, ci z toho pristavu auta odvezu do Tilburgu a tam si aj po ne budeme musiet ist, alebo konecne niekto zacne mysliet a dovoli nam auto kupit aj vo Viedni.
      Naposledy upravené jeeff; 12-12-2018, 12:00.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Kupit auto vo Viedni si mozes. Ja som bol osobne tam a ziskal som pred koncom roka zaujimavu zlavu. Dokonca ti ho do tej VIedne aj dovezu. Lenze, ak to kupujes na firmu, Rakusania trvaju na tom, ze musis zaplatit DPH v Rakusku. Existuje presny zoznam ktore osobne auta si mozu narokovat vratenie DPH, bezne osobne auta na nom ale nie su. Podobne, ako to bolo u nas s kategoriou M1.
      To si radsej urobim vylet alebo alebo necham doviezt.

    • juks
      juks komentoval
      Upraviť komentár
      To je divne, ze Tesla postupuje inak ako ini predajcovia vozidiel v Rakusku.
      Ja som kupoval vo Viedni elektricky skuter na firmu a kolega kupoval BMW motocykel a kludne nam obom vystavili fakturu bez DPH.
      Odo mna ani nechceli nejake prehlaseni alebo potvrdenie z nasho danoveho uradu...
      Naposledy upravené jux; 12-12-2018, 11:52.

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Aj keď Tesla rakúsku DPH naúčtuje, ak je to v objeme aspoň niekoľko desiatok €, môžeš si ju žiadať späť od rakúskeho štátu - Finanzamt-u. Tak to chodí v únii - predávajúci nie je povinný vystavovať bez DPH (podľa národných zákonov môže ale nemusí) a vlastne za DPH ručí, ak niekto neurobí nadobudnutie tovaru v domovskom štáte, preto je aj táto druhá možnosť ako som uviedol.
      Ale ja som sa vždy stretol s tým, že mi bez dane faktúru dali. Okopírovali si kartičky, overili IČ DPH a ja som niekde podpísal prehlásenie o vývoze, niekde ani to nechceli. Či to bolo auto alebo aj skúter, nebol problém.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ved odkedy su harmonizovane danove zakony, ziadny cudzi stat nema vyberat DPH za tovar, ktory sa bude pouzivat hlavne v state toho kto tovar nakupuje. To plati pre fyzicke aj pravnicke osoby. Ked kamarat kupoval novu teslu v Tilburgu dostal tiez fakturu bez DPH a DPH potom zaplatil na SLovensku. Nas danovy urad na to vydava ICO DPH pre fyzicke osoby.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #63
    A uz to tu mame : odstupenie rezervacie za 5000 €. Tomu sa hovori "z hovna upliest bic". Niekto na autobazar-ovom portali s koncovkou .eu ponuka svajciarsku rezervaciu. Ozaj vyhodny nakup, ked po novom roku to Elon otvori pre vsetkych, aby mohol predavat tie najdrahsie konfiguracie tym co na to maju, kedze 90% rezervujucich nalakal na 35000$ konfig. Amici su o dost viac ovladatelni marketingom a aj tam to musel urobit, co potom v Europe.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      hlavne, ked objednam dnes, nemusim cakat 3 roky...
  • juris
    Member
    • Dec 2015
    • 42

    #64
    Konfigurator spusteny pre Spanielsko, Portugalsko, Rakusko a dalsie krajiny. Vyzera to tak ze uz len my z "Other Europe" cakame...

    Komentár

    • voloda69
      Member
      • Mar 2016
      • 126

      #65
      Preco sme opat ako menejcenny, kurnik. To uz aj spanieli nas predbehli, Dufam som, ze dnes v pondelok to otvoria.

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Najskor daju predca vsetky otvorene trhy co maju a az potom ostatnych.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        My sme nejaky zatvoreny trh ? :-)

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ako tu už bolo písané, aj tak sa pri objednaní do 31.12. pôjde podľa poradia rezervácie, takže poradie nestratíte.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko, a prave kvoli tomu co pises, je nelogicke preco to otvaraju postupne, kedze nikto nie je zvyhodneny.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        lebo funguju na 1vcpu aws

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        voloda69 myslel som oficialne otvoreny trh Tesly v SR.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Konfigy otvaraju postupne mozno preto, aby im neklakli servery.

      • MrMarek
        MrMarek komentoval
        Upraviť komentár
        Konfigurátor by mal byť otvorený už od včera 17.12. , aspoň pre niektorých ľudí. Mne osobne sa ešte neotvoril. Info od Dominika Hasalu.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        A kedy to chcu otvorit - 31.12.2018 ? :-)
    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      #66
      Tesla updatla stranku modelu 3 pre "other Europe":
      Reserve your Model 3 today. Deliveries start in the second half of 2019.

      Komentár


      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Takze povodne odhady o marcovom doruceni sa presuvaju az na jesen? Meh...

      • g211
        g211 komentoval
        Upraviť komentár
        V prvej polovici 2019 chcu vybavit vsetkych co maju predobjednavky a objednaju si M3 Performance alebo LR Dual Motor. V druhej polovici zacnu dodavat tym co nemali predobjednavky, a dufajme ze aj tym co predobjednavku mali, ale chcu lacnejsiu verziu.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Ioniq jednoduchy angl. text: "Kto rezervuje DNES dostane TM3 v druhej polovici 2019" marcove dorucenie je pre tych co rezervovali prve dni, ked sa dalo rezervovat a nakonfiguruju najdrahsie verzie ako pise g211.

      • Komat44
        Komat44 komentoval
        Upraviť komentár
        No to ani zdaleka nemusi z toho anglickeho textu vyplyvat. Moze, ale nemusi. Kludne to moze byt tak ako pise Ioniq ze dodavky pre nas menejcennych v other europe budu naozaj az v druhom polroku 😢 dufam sice ze predrezervacky skor ale zdaleka to po uverejneni toho update-u nemusi byt iste..

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Co pise Komat. “Reserve your Model 3 today” znie ako taky prazdny reklamny slogan, ktory sa bezne pouziva vsade a vzdy. Najdete ho ked bookujete hotel, kupujete nehnutelnost, beriete spotrebny uver, klauzula, ktora je uz preprata ako stare ponozky, a je otazne, ako doslovne to treba brat. Zase druha veta “Deliveries start in...” znie dost vseobecne na to, ze sa kludne moze vztahovat na vsetkych zakaznikov v danom regione. Keby tam bolo vyslovne napisane, ze deliveries pre skor registrovanych zacinaju vtedy, a pre terajsie rezervacky neskor, je to ina vec.

        V slovencine tento slogan bezne znie “Rezervujte si XY už dnes! Dodávky začnú v druhej polovici roka 2019.” Z tohto nemas sajnu vediet, pre koho, kedy a co, a keby som nepoznal cely proces a pozadie registracie, tak logicky vyznam je taky, ze dodavky realne zacnu v Q3 2019. Otazka zostava, aky je realny plan Tesly. To, ze niekomu svieti v konfigu Early 2019 znamena asi tolko, ze niektorym ludom tam svietilo 2018. Treba len pockat a uvidime...

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        No nemusite zufat, ved nak najskor spravia siet SC aj pre TM3, aby ste auto mohli aj do CR a SR dostat pohodlne a bez stresov, ze budete niekde este hladat nabijacky mimo Tesla siete a ze kolko to bude este stat + bohvieake registracie a podobne veci ako kable mat pri sebe.
    • MatejN
      Member
      • May 2016
      • 43
      • matej62690
      •   

      #67
      Ja mám rezervácie máj 2016 doručenie stále Early 2019

      Komentár


      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mam tiez Early 2019

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Cakam na ten konfigurator jak na vianoce :-)

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        No to sme dvaja :-)

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Ja cakam na standard/mid range RWD, takze predpokladam, ze skor ako 3Q 2019 to nebude. Manzelke RWD auto musi stacit ;-)
    • MatejN
      Member
      • May 2016
      • 43
      • matej62690
      •   

      #68
      Tak mam informaciu ze pre Nas (Other Europe) spustia konfigurator niekedy Januar-februar :-(

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Ked by to tak bolo, tak je to poriadne svinstvo a pisem Elonovi. Naco by sme si potom rezervovali poradie?
        Pri X-ku to bolo seriozne - v poradi rezervacii. Nechapem preco to nemoze byt v poradi rezervacii pri 3-ke. Ved aj tak budeme de facto preberat 3-ky v Tilburgu, tak aky je rozdiel medzi holandanmi a otherakmi?

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        Rozdiel je taky, ze on je Holandan a ty si Other Europe Tak isto ako to ma Apple, ako sa vyrabaju potraviny atd atd atd.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Ak to tak naozaj je, tak by sme mali tweetnut Elonovi, ze ci my nepatrime do Europy? To by ma poriadne nasrali, ked to tak bude :-(. V clanku co som cital (hoci to nemusi tak byt) bolo jasne napisane ze ALL EUROPEANS si budu moct nakonfigurovat auto do 31.12.2018.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        No asi si idem vytvorit twiter konto, aby som bol pripraveny :-)

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        ok, twitter konto vytvorene :-)

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla spristupnovala konfigurator v jednotlivych krajinach Europy postupne a ked zistili, ze maju dost objednavok vzhladom na objem vyroby, tak "other Europe" neotvorili. Tesla potrebuje v Marci 2019 splatit velku cast dlhu a zda sa ze sucasne objednavky na to budu stacit. Do konca 6/2019 sa bude znova sustredovat na US trh, kde sa bude znizovat danova ulava zo $3750 na $1875 takze tam budu uvadzat ten $35000 model 3.

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        ok, tak som mu uz twittol otazku. Aj ked to mozno nic nezmeni, aspon som spokojnesi :-). Pekny zimny slnovrat :-)

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Nechcem ti kazit iluzie, ale ak mas ucet vytvoreny len 2 dni a nemas ho overeny (musis mat vela sledovatelov) tak sanca, ze to Elon uvidi je 0%. Na to aby sa mu zobrazil, by si musel byt mega youtuber.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        ešte je možnosť aby si písal takým ľudom, čo sa ich príspevky Elonovi zobrazujú a oni sa ho to opýtajú
        alebo napíšte Bjornovi, ten robí video o iných hlúpostiach, možno spraví o tejto diskriminácií

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        preve mi pisal chlapik, ze v Nemecku tiez nie je konfigurator otvoreny, tak teraz som zmateny :-)

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        No nieje skus si nakonfigurovat auto cez nemecky web Tesly. Neda sa. Je tam stranka upravena podla USA, ale mas len moznost teraz rezervovat, alebo dalsie informacie. Ale nieje tam konfuguracia.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        ICE666SVK Ty to tu celý mesiac nečítaš ? Veď takto je to všade v mimo USA svete, že len rezervovať. Konfigurácie sa robia cez link, ktorý je v pozvánke od Tesly v maile vybratého rezervátora.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko Citam, ale stale tu placete, ze nieje otvoreny konfigurator. To je podla mna otvorenie pre vsetkych a nie len pre vyvolenych. Tak voloda69 nak sa vyjadruje presnejsie. Mal by sa opytat tych co vlastnia TMS ci TMX trebarz "Jura" a maju rezervacku na TM3 ci dostali pozvanku, nak to nemyli ostatnych. Tieto pravidla ala TESLA su zmatocne. Povedali, ze najskor to otvoria pre majitelov TMS a TMX co maju rezervacky a potom pre nemajitelov. Ale vidim, ze vologa69 nema ani Sko ani Xko a len rezervacku a ma vtom hokej.

      • JanoS
        JanoS komentoval
        Upraviť komentár
        Stale nic? Teraz to spustili v Nemecku a Dansku...

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Konfigurácia a objednávka sa nerobí cez link ale normálne po nalogovaní sa do účtu na stránke Tesly bude možné po kliknutí na rezerváciu a otvorit ďalšiu stránku s konfigurátorom.
        BTW vyzerá to, že je úplne jedno kedy kto rezervoval.
        Ja som objednával vlani vo Februári (vo Švajčiarsku) ako nový zákazník a mám prístup ku konfiguratoru a možnej objednávke už asi 2 týždne.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        @JiriGrangPa podla coho usudzujes, ze je jedno kto kedy rezervoval? Aj ked si uz teraz odklikas konfiguraciu a uzavries, preco si myslis, ze ta nepredbehne niekto, kto odklika neskor, ale rezervoval skor ako ty?

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Tak dnes su Vianoce a ziadna pozvanka mi neprisla :-(, ani pod stromcek :-)

      • MatejN
        MatejN komentoval
        Upraviť komentár
        No zial bude to tak ako som písal Január-Februar 2019

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        voloda69 Si neposluchal no Jezisko je nekompromisny...

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Odteraz uz neverim na Jeziska :-)
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      #69
      Volkswagen stále sľubuje a nikto mu neverí kedy uvedie EV autá. Mne to už trocha pripadá, že Tesla si z Vás robí rovnakú srandu tiež ako ťahá za nos VW s tými ID modelmi. V marci to bude 3 roky a dokedy bude 35k$ Tesla, tak už bude aj u iných výrobcov elektromobil s takým dojazdom, teda aj teraz už je. Tak prečo sa stále hneváte že ešte to nie je a nevyberiete si z tých áut, ktoré sa naozaj dajú kúpiť ? Veď lepší je vrabec v hrsti ako holub na streche, nie ?

      Mne Tesla 3 dokonale vyhovuje, som zvyknutý sedieť nízko nad zemou, na sedany s ich zadným kufrom tiež, ale väčšina tu na fóre chce sedieť vyššie, najlepšie SUV, tak prečo tak čakáte na 3 ? Ja sa tu s Vami stavím, že 35k$ konfigurácia tu ešte v roku 2019 nebude dodaná nikomu. A keď bude v 2020, tak bude stáť cez 40k € a bez dotácie a nejakých zliav. Tak prečo nezobrať niečo čo je už teraz (resp. v januári), bude na dotáciu, dealer dá fleet zľavu a bude stát 2/3 z ceny Tesla 3 a má tu servis ? Len trocha nechápem tú zaslepenosť.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Vrso
        Vrso komentoval
        Upraviť komentár
        Lebo chcu Teslu. Predsa nejde len o elektromobil a dojazd. Chcu autopilot a uzivatelsky komfort. Auto, ktore sa upgraduje este dlhe roky po kupe. A desiatky inych vymozenosti, ktore ziadne ine auto neponuka ...
    • juris
      Member
      • Dec 2015
      • 42

      #70
      Ktore z tych aut co sa teraz DAJU kupit mas na mysli? Jedina porovnatelna je podla mna KONA, ta vsak nema siet superchargerov takze sa na cestovanie po europe pouzit zatial moc neda a okrem toho sa tiez len tak neda kupit a cakacia doba moze byt aj dlhsia ako na M3 za 35k. Pre mna je zatial M3 (bohuzial) bezkonkurencny.

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Presne, napr. KONA. Mesiac dozadu som tu aj písal, že je nejaká skladovka, občas niekto zruší rezerváciu atď. Proste kto chce EV (a má na Teslu 3), tak si ho kúpi aj keď sú oficiálne strašne dlhé čakacie lehoty. KONA má v súčasnosti najlepší dojazd - vlastne ju prekonávajú len najvyššie baterky Tesly, nižšie verzie majú menší.

        Ala sieť superchargerov - to počúvam stále ako veľkú výhodu. Teraz ma skritizujete ale uvedomte si, že len minorita EV bude brázdiť Európu denno denne, väčšinou sú EV používané na slovenské cesty a tu je to ako ? Tesly okupujú s Chademo adaptérmi klasické nabíjačky, SCH sú tu dva, z toho jeden odruky mimo hlavnej D1 trasy. Výhoda SCH platí v Európe a na model S a X. Teraz je sieť SCH pripravená v Európe na model 3 ? Koľko bude na niekoľko tisíc stojanov trvať pridať kábel ? Pár mesiacov určite a to si myslím, že už budú hlavné trasy pokryté výkonnými CCS nabíjačkami, EU dotovaných projektov sa rozbehlo dosť a nástupom Európskych Audi a Jaguar to je pre nich nutnosť pokryť.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Miro mýliš sa s tým lepším dojazdom u Kony verzus menšie batérie Tesly.
        Ja mám 75 kWh batériu a spotrebu aj dojazd zhruba o 10% lepšiu ako Koná pri normálnom jazdení. Teda po diaľnici 130 a nie 100.
        Aerodynamika nepustí.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Uvažujem z toho, že na Leafe, ktorý má podobnú aerodynamiku ako KONA alebo len troška horšiu pri 120 km/h urobím v lete 220 km. Aproximované na veľkosť batérie (36 kWh použiteľných) mi to vychádza u Kony na dojazd 390 km. Tesla S 75 má podľa firemnej stránky pri 120 km/h dojazd 368 km.

      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        Ale Tesla to bude mat podle EPA normy, to znamena ze tiez ujde 390 , navysse cim vyssia bude rychlost, tym Tesla zajde dalej.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ak bude hustá premávka, čím sa pôjde pomalšie, tým zájde ďalej KONA.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko to je sice pravda, ale takisto je to irelevantne pre bezne pouzivanie auta. Ci ty bezne jazdis na jedno nabitie 400-500 km v hustej premavke?

        Nova Kona je mozno super, ale osobne si radsej pockam aj pol roka na Model 3, ako by som siel do Kony.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        to je dobre, aspoň ostane viac kusov pre ostatných

        pol roka :-) :-) :-)
    • voloda69
      Member
      • Mar 2016
      • 126

      #71
      Podla twitter oznameni a zozname krajin podla tesla.com, uz nie je otvoreny len OTHER EUROPE. Do uvahy neberiem right-hand krajiny ako GB a Irsko

      Komentár

      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #72
        Jedna tabuľka, kde si píšu objednávky užívatelia:

        https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1832962164

        priemerná cena 65k€
        najnižšia cena 57k€ v DE (len 16%DPH)

        Takže zatiaľ raz toľko ako 35k$, uvidíme, čo budete hovoriť tu na fóre, keď Vám sprístupnia rezervácie, koľkí aj naozaj objednajú, či ich bude viac ako prstov na rukách. Ja zatiaľ nie.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Pozerám, že objednali aj takí, čo rezervovali pred pár mesiacmi.....Ked si spomeniem, ako sme ráno pred 2 a 3/4 rokom stáli pred servisom vo Wiedni, aby sme boli medzi prvými....Ale aspon máme dobrý pocit, že naše peniaze pomohli prežiť Tesle...
          Naposledy upravené curgali; 26-12-2018, 15:07.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Neviem, naco to bolo dobre "rezervovat" 3 roky dopredu. Uz vtedy som si bol na 99% isty, ze to take ultra lacne a perfektne auto nebude. Ale bol som ticho, to by ma vsetci zozrali. Lebo ked Elon povie, tak to je svate pismo.

        • voloda69
          voloda69 komentoval
          Upraviť komentár
          Tak ako pise curgali, su tam ludia co si rezervovali v 11/2018 a 12.2018 a uz si mohli aj v 12/2018 objednat. To beriem ako vysmech pre nas ostatnych :-(, co cakaju uz takmer 3 roky.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          voloda69 a co si cakal? ze vsetci budu cakat 3 roky na auto aj ked objednaju v dobe, kedy sa uz auto vyraba?

        • voloda69
          voloda69 komentoval
          Upraviť komentár
          dango, cakal som, ze Europa je jeden kontinent a jeden region, kde by sme mali mat spravodlivy pristup k objednaniu. Cakal som, ze sa uz Europa nebude delit na zapadnu a vychodnu Europu, hoci to nazyvaju akokolvek inac. Cakal som, ze budem mat rovnaku sancu byt v poradi ako nemec, rakusan a iny co uz objednavaju a ze ma uprednostia pred inymi, ktori rezervovali pred 2 mesiacmi. To som cakal :-)
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #73
        Stále vravím - ľudové auto ......len nenapísali pre aký ľud.

        Komentár


        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Tesla nikdy ľudove auto nebude a ani sa do tejto role nestavia. Na to sú iné ľudové automobilky. Dokonca jedna to má aj v názve. Pokiaľ tieto automobilky nebudú vyrábať dostatočné počty, aby uspokojili dopyt, Tesla nemá dôvod znižovať cenu. Predá aj drahé modely...

        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          ale propagovali to, že bude auto za 30 tis. pre všetkých

        • JanoS
          JanoS komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker: Teraz mi to doslo, Tesla uvedenim Modelu 3 sposobila ze VW a podobni uvedu na druh lacne EV pre masy! A tym je ciel splneny - znicenie planety odlozene o 20 rokov.

        • juks
          juks komentoval
          Upraviť komentár
          @1fisker: Nejako zaokruhlujes, nie 30 tisic USD ale 35 tisic USD a to bez DPH za najlacnesi model. UZ pri rezervacii muselo byt kazdemu jasne, ze najprv budu vybaveni ti, co si naklikaju drahsiu konfiguraciu, Tak to bolo aj pri X-ku. Drahsie verzie X-ka boli cca pol roka skor ako lacnejsie. Pri trojke to bude podobne, pripadne este dlhsie, podla toho kedy sa vycerpaju rezervacie na naklikane drahsie verzie.
          Co sa tyka poradia dodavok, mna tiez nasrdi, ked to nebude tak ako predpokladam, ze finalne poradie dodavok bude vytvorene az potom ked budu mat aj "other europe" aspon par dni na naklikanie konfiguracii ktore su k dispozicii. To ze si uz teraz niekto naklikal co rezervoval pred par mesiacmi zatial este nic neznamena. Problem je len to, ze "other europe" zatial nedostali sancu naklikat a uzavriet konfiguraciu. Spomedzi vsetkych zatial okrem "other europe" dostanu auta vsetci v poradi ako rezervovali.
          Ako som napisal, stale to este mozu urobit ferovo a bola by hanba, keby to ferovo neurobili, lebo ich to nic nestoji.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Tesla ma momentalne prioritu tlacit vyrobu na max pre USA trh a to do konca roka. Aby amici vyuzili tie federalne grose vyclenene na EV co najviac. A Tesla predala co najviac.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          ICE666SVK - tie auta pre US trh s dodavkou do konca roka boli vyrobene tak maximalne do konca Novembra. Teraz uz fabrika chrli EU auta. Kedze je velmi obmedzeny pocet farieb aj modelov tak sa jednoducho vyraba "na sklad" s tym, ze kazde vyrobene si nakoniec svojho kupcu najde. Ona ta logistika s dopravou trva dost dlho. To sa nezda, ale ked chces dodat v Europe na konci Februara nieco, co ide z Kalifornie lodou cez Panamsky prieplav, tak to musis poslat tak 2 mesiace dopredu aby to dorazilo vcas.
          Viem o com hovorim, nasa firma robi presne to iste (vyroba v Palo Alto - tak 1 kilometer od HQ Tesly) a ked planujem dodavku zakaznikovi v EU potrebujem 6 tyzdnov od okamziku, kedy vyrobok opusti fabriku a to celu vec urychlujeme tym, ze system ide na nakladiaku cez USA na vychodne pobrezie a az odtial lodou do Roterdamu. Z Roterdamu potrebujes 2 tyzdne na to, aby sa to rozviezlo po EU.

        • head
          head komentoval
          Upraviť komentár
          Niekde, tusim na electreku som cital, ze cesta lodou im bude trvat okolo 20 dni. Cize by som sa necudoval, keby stale vyrabali auta pre US, pripadne Kanadu.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Aj ja si myslim, ze do poslednej chvile tohto roku vyrabaju auta pre US, aby stihli co najviac predat v US do konca roka s maximalnou danovou ulavou 7500USD. Hotove TM3 dokonca uz prevazaju aj do GF1 a tam ich odovzdavaju pocas 5 minut.

        • Komat44
          Komat44 komentoval
          Upraviť komentár
          US federal vladna podpora je zavisla od poctu kusov kolko ktora automobilka preda, nie na datume. Ak sa nemylim tak je to 200.000 ks na kazdu automobilku, potom podpora konci. Tesla toto cislo dosiahla niekedy v lete, odvtedy ja myslim dvojrocne obdobie kedy sa postupne znizuje z 7500 usd az na 2500 usd. Ale s koncom r. 2018 by to rozhodne nemalo mat nic spolocne. Rovnako ako US$ nema nic spolocne s dph 😉

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Komat44 S koncom tohto roka ma pre teslu max. ulava na dani 7500usd velmi vela:
          Vsetky tesla auta dodane do konca tohto roku maju ulavu 7500usd - je uplne jedno, kolko sa im ich podari dodat - vsetky max. ulavu dostanu. 200tis len urcilo kvartal, do konca ktoreho ulavu dostanu. Znizovanie ulavy bude, ale zas len casovo - nie na pocet kusov.

        • nemo
          nemo komentoval
          Upraviť komentár
          Tesla este stale vyraba model 3 primarne pre US trh, vsak na stranke ma este dnes uvedene:
          "$7,500 tax credit expires December 31
          Order Now For 2018 Delivery"
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #74
        Podľa mňa dobrá správa - lacnejšie modely midrange alebo bez AWD budú musieť prísť veľmi skoro, majú dopredu len na 4 týždne výroby objednávok (pri počte 3000 ks do Európy týždenne ako uvádzali). Evidujú to podľa poradia čísel faktúr vystavených na jednotlivých Európskych trhoch je tam niečo cez 11000 ks objednaných modelov 3.
        WIllkommen Ein herzliches Hallo an alle., English below( Click here) In dieser Tabelle möchten wir als Community gerne die Bestell-Daten von so vielen Tesla Model 3 EU Bestellungen wie möglich zusammentragen, um ein Bild darüber zu bekommen, was die bevorzugten Konfigurationen sind. Ebenso k...
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Nejake TM3ky snad uz su v Europe, aby sa mohli zacat predvadzacie jazdy a ojednavatelia si mohli vyskusat co si rezervovali, alebo pripadny dalsi zaujemcovia. Myslim mimo tych co boli vystavene, alebo su, ale niesu urcene na predvadzaciu jazdu.

        • MrMarek
          MrMarek komentoval
          Upraviť komentár
          Vo Viedni mi povedali že od marca by mohli začať testovacie jazdy Modelu 3. Ale že nič nemôžu sľúbiť. Každopádně že o tom dostaneme ďalšie informácie emailom.
          Naposledy upravené MrMarek; 03-01-2019, 10:13. Dôvod: Dodatok
      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        #75
        International deliveries in Europe and China will start in February 2019. Expansion of Model 3 sales to other markets, including with a right-hand drive variant, will occur later in 2019.
        https://electrek.co/2019/01/02/tesla...production-q4/

        Komentár

        Pracuje...
        X