Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Este mate trpezlivost cakat?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 226
    •      

Hlavne som zvedavy co spravia s cenami, nakolko ak som FON (fyzicka osoba nepodnikatel) auto si objednam tam kde bude najlacnejsie.Toto bude este velka sranda.

Komentár

• Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 604
      •      

Neviem ci ste si vsimli, ale v tom fore sa uvadza aj ina diskriminacia - ze to cakanie vo Viedni alebo aj inych servisoch je len pre "other Europe" zakaznikov, v skutocnosti domaci nemaju problem na objednanie servisu v normalnych terminoch.

Komentár

• ivuso
        Member
        • Jun 2015
        • 47

Takže najnovšie info je, že som do toho zapojil aj rakúsky Finanzamt. Čakám aj na ich vyjadrenie. Inak Tesla pri NEmožnosti predať Model 3 s 0% DPH iným subjektom v EU porušuje "SMERNICU RADY 2006/112/ES". Čakám teda na vyjadrenie daňového v rakúsku a aj na vyjadrenie Tesly AT. Všetko by malo prísť vo štvrtok (v pondelok majú sviatok). Každopádne mám zatiaľ pocit, že Tesla (aspoň tá v AT) to má záujem riešiť. Len ktovie ako majú v tomto voľné ruky.

Je tu ešte jedna teoretická možnosť, a to, že týmto tlakom by sme ich donútili otvoriť konfigurátor v najbližšom čase. Moc v to neverím, ale kto vie

Komentár

• jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Prave teraz by bolo zle, keby konfigurator otvorili tak, ako to bolo/je s S a X, a ze treba chodit pre auto do Tilburgu.
          Opadli by terajsie vasne a nedopracovali by sme sa do stavu ako ma byt, t.j. ze si mozes objednat teslu v konfiguratore pre hociktoru krajinu EU a prevziat si ho v hociktorom odovzdavacom mieste tesly v EU.

• ivuso
          ivuso komentoval
          Upraviť komentár
          Žiaden Tilburg. Riešim prevzatie v AT
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 604
        •      

Pravdepodobnejšie bude, že skorej urobia predaj s 0% MWSt., nakoľko keď už o tom vie toľko úradov (či daňový, či európsky pre práva spotrebiteľov), nebudú riskovať sankcie alebo konania a dajú to do súladu s legislatívou, to bude podľa mňa logickejší krok ako otvárať konfigurátor ak ho nemajú ešte pripravený.

Za neotvorenie konfigurátora je to len ich obchodná politika a nič im nehrozí (okrem pokazenia mena, ale vlastne ani to sa medzi Vami fanúšikmi, čo by boli ochotní ísť aj na druhý kraj Európy - Tilburg pre Teslu, nestane), takže logicky musia riešiť to, čo je proti zákonným smerniciam.

Komentár

• ivuso
          Member
          • Jun 2015
          • 47

Tak, rakúsky daňový úrad stojí za nami:

"Wenn Sie Unternehmer sind und das Auto ein Neues ist, müsste es in Österreich ohne umsatzsteuerfrei sein (dafür in der Slowakei pflichtig)"

Oficiálny email od nich z pred hodiny.

Komentár

• Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Napísali to filozoficky, všeobecne, ale napísali Ti aj vyslovene, že firma je povinná vystaviť faktúru s DPH ?

• Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Pekne, pekne.. Treba poslat do Tesly AT . Potesia sa. Ja myslim, ze im je to v podstate jedno. Idem im o to, aby boli kryti voci Steueramtu. A kedze sa Steueramt uz takto vyjadril tak nemaju co riesit.

• nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Treba rakuskemu uradu znova napisat, nech upresnia, ci Tesla musi vystavit fakturu bez DPH aj ked kupujuci je FO nepodnikatel ktory uvedie slovensku adresu a slovenske docasne na tento ucel pridelene IC DPH.

• nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Nikto predsa nebude kupovat nove auto v rakusku s DPH aby potom mal problem s prihlasenim na SK. Vid pripad JozkoPucik

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Kompletná odpoveď bola:

Guten Tag!

Wenn Sie Unternehmer sind und das Auto ein Neues ist, müsste es in Österreich ohne umsatzsteuerfrei sein (dafür in der Slowakei pflichtig). Ihr Buchhalter hat Recht.

Eventuell braucht der Autoverkäufer Nachweise, dass Sie das Auto in die Slowakei verbracht haben und dass Sie Unternehmer sind.

Mit freundlichen Grüßen

Pre mňa je tam dôležité jedno slovo a to "MUESSTE". Ja si myslím, že týmto je povedané všetko

• Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Ganz genau
        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 501
          •      

Jedine negativum tohto maleho uspechu je, ze tieto predaje bude Tesla evidovat ako predaje v Rakusku a zase pribudne argumentov, ze sak v Other Europe sa aj tak nic nepredava... AJ ked by velmi lahko mohli pre statistiku, kam predali auto, pouzit adresy zakaznikov aku su ulozene u kazdeho Tesla konta.

Komentár

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Dobre, ale v podstate o čo ide? Aby nám otvorili Store alebo Servis? Keď už vidíme ako sa k tesle dopracovať aj mimo Store na SVK, tak je pre mňa dôležitý viac servis (pre mňa nie, ja pracujem v DE). A servis by mali otvárať, aspoň podľa môjho sedliackeho rozumu, tam kde tie autá jazdia.

• jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Postupnost co je ako dolezite, by som za seba dal takto:
            1. Moznost nakupovat pre kazdeho (PO aj FO) bez DPH v hociktorej krajine EU a odovzdanim auta v hociktorom odovzdavacom mieste v tej krajine v ktorej sa auto objednalo - jedno ci cez internet alebo osobne v showroome.
            2. Servis na SK
            3. Preberacie miesto na SK (slovensky velky technicak)
            4. Druhy servis na SK
            5. Treti servis na SK
            6. Showroom na SK

Ak by nemohlo byt 3 bez 6, tak 3 a 6 zlucene do 3.

• head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            0. dat si dokopy procesy.

Z vonku to vyzera, ze posobia mega chaoticky. Caka sa na veci, ktore sa daju jednoducho z automatizovat. Prava ruka nevie co robi lava, ...

• ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            jux
            Suhlasim z bodom 1, 2 a 3. Showroom byt nemusi ak nejaku miestnost pri servise tomu vyclenia + predvadzacie jazdy. A 4 a 5 bod je podla mna asi tazke uskutocnit, ked Tesla ide skor do mobilnych servisov. Ak sa otvori trh na SK, kde bude jedno pevne miesto, kde moze byt servis, showroom aj predvadzacka ci preberacka a da sa tam kupit aj jazdenka, bude to super. Ale ked vidime ako je to v CR ci PL, tak je to divne.
        • jeeff
          Member
          • Nov 2015
          • 80
          •   

S kupou od https://www.roepke-mobile.de to vyzera nadejne, tento tyzden sa snad podari auto doviest, uz ho maju na predajni.

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	2651BD66-3B8F-4989-ADBD-BF959CF4A9CD.jpeg
Videní:	871
Veľkosť:116,5 KB
ID:	38415

Komentár

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Teším sa s tebou. Škoda, že si nepočkal ako dopadnem ja s Tesla Viedeň. Vyzerá to celkom nádejne. Každopádne vo Viedni majú skladovky. A majú ich dosť.

• jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Mna uz nebavilo cakat, nevyzeralo nadejne, ze sa to cele pohne, ja to mam objednane od 10.5. a vdaka zlave v DE ta cena je aj s marzou roepke prakticky rovnaka ako v AT.

Akurat teraz riesim poistenie, kto mate TM3 viete mi orientacne napisat, kolko platite poistku?

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Ako ho budeš dovážať? Po vlastnej osi alebo necháš odtiahnuť?

• jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Predbezne po vlastnej osi, mam ale na to firmu, ktora to dovezie a prihlasi, takze nemusim zhanat znacky a podobne veci. Roepke mi ale ponuklo, ze ci maju na to davat docasne znacky, alebo netreba.

• nyerel
            nyerel komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som im písal 2x, a vykašľali sa na mňa... Ale v rámci týchto nových udalostí som vlastne rád.
        • Peto02
          Member
          • Mar 2016
          • 34

Vsimli ste si kolko ma Tesla Modelo v 3 na sklade v Europe? Napr. podpultovu LR-RWD ponukaju v Rakusku od 54tis eur a v Nemecku dokonca od 51.680 eur!
          https://www.tesla.com/de_DE/inventor...=0&redirect=no

Myslite si ked pridem do Viedne ci Duisburgu tak mi auto predaju? :-)
          Naposledy upravené Peto02; 11-06-2019, 18:05.

Komentár

• MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            Už vieme ako dopadol ivuso vo Viedni?

• JozkoPucik
            JozkoPucik komentoval
            Upraviť komentár
            Ty vole to maju akoze take velke skladove zasoby v Nemecku?? Inac ceny v Rakusku su trochu vyssie, to by som uz bral z DE.

• nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Model 3 sa vyraba v davkach kazdej konfiguracii este pred priradenim buducemu majitelovi na rozdiel od MS a MX, ktore sa vyrabaju na zakazku.

• Adrnln
            Adrnln komentoval
            Upraviť komentár
            Presne toto som si vcera rano vsimol. Pisal som mail do Viedne uvidime co mi odpisu. Kvantum M3 po skladoch v EU a dokonca za lepsie ceny.

• EV_Future
            EV_Future komentoval
            Upraviť komentár
            Tamer vsetky volne auta su v ciernej farbe, asi ich poslali az prilis vela a dopyt po tejto farbe je mensi. Ja by som napriklad tiez do ciernej farby nesiel, skor modra/cervena, pripadne velmi dobra bola aj strieborna (skoda, ze uz ju odstranili z konfiguratora).

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Dnes budem mať viac info. Zatiaľ len prezradím, že vo Viedni a na centrále v Holandsku je z mojej iniciatívy pekný poprask. čo nám vlastne hrá do kariet. Počkajte ešte ako sa to dorieši. Poobede dám vedieť viac.
        • ivuso
          Member
          • Jun 2015
          • 47

Tak, najnovšie info je také, že ako FO si už môžete kúpit Teslu 3 vo Viedni.
          Nemáte za čo

Čo sa týka právnických osôb, vozidlo vám predajú len s DPH, čo je samozrejme v rozpore s EU legislatívou (ak ste platca DPH). Toto je presne môj prípad nákupu (s.r.o. s IČ DPH).
          Podľa EU legislatívy mi musia vozidlo predať bez DPH. Bohužiaľ v tom majú v Tesle vo Viedni trošku chaos a vydali nariadenie pre predajcov, že musia predávať a vystavovať faktúry len s DPH.
          Predajcovia s tým nič neurobia, niekto nad nimi je zodpovedný. Práve odo mňa išiel oficiálny email na právne oddelenie Tesly do Palo Alto, rakúskemu finančnému úradu, predajcom Tesly Viedeň a pre istotu aj na Európske spotrebiteľské centrum. Uvidíme čo ďalej.
          Naposledy upravené ivuso; 12-06-2019, 14:17.

Komentár

• MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som FO a chcel by som auto kupit bez DPH a nasledne by som DPH zaplatil na Slovensku. ale ak spravne chapem tak ani FO nevedia predat auto bez DPH? Dakujem

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Ako FO kúpiš auto tam s DPH a na Slovensku by si DPH platiť nemal. Bez DPH nepredávajú nikomu. Zatiaľ.

EDIT: ale ako som čítal problémy s dovozom chalanov ktorí zaplatili DPH v Nemecku, vidím že Tesla otvorením predaja pre FO vlastne urobila len medvediu službu, kedže musíte aj tak zaplatiť rakúsku DPH s čím sú len problémy.
            Naposledy upravené ivuso; 12-06-2019, 14:50.

• jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Ked je to tak, ze len ti auto predaju len s DPH, tak to je este horsie ako v Tilburgu a nema to ziaden vyznam. V Tilburgu pre S a X kazdemu nasincovi dali fakturu bez DPH (pravnickej osobe aj fyzickej osobe, platcovi DPH aj neplatcovi DPH, podnikatelovi aj sukromen osobe) a kazdy platil DPH doma - to je spravne podla EU legislativy. Nakupovat nasincovi nove auto v zahranici s DPH je nesystemova blbost.
            Myslim, ze Jozko mal stastie a ak by sa mnozilo kupovanie noveho auta s uhradou DPH do zahranicia, moze sa jednoducho stat, ze to danove urady na SK zatrhnu a nikomu nedovolia prihlasit auto ak nezaplatil DPH na Slovensku - maju na to pravo - jednoducho aby predchadzali danovym unikom na Slovensku.

• Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            Presne tak, kym to nebudu predavat ako S a X s fakturou bez DPH tak vela tych aut do zahranicia nepredaju. Snad si to uvdeomia...
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1106
          •      

Ja nechápem ten cirkus okolo toho. Pravidlá sú jasné. FO, neplátca platí cenu s DPH. Plátca DPH, ak nie je registrovaný podnikateľ v Rakúsku, ale v inej krajine EÚ, platí cenu bez DPH. Predávajúci si len overí, čo je kupujúci plátca DPH na stránke: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=sk. To je všetko. Je to strašne jednoduché.

Komentár

• Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            FO ked si vybavi DIC u financnej spravy na SK taktiez DPH v zahranici neplati, lebo ju zaplati doma!

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Mne to nevysvetľuj. Toto vymysleli v Tesle ich metodici účtovníctva. Je to na hlavu. Ale riešim to

• Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Oni sa proste len kryju, aby tu DPH nemuseli v buducnosti platit oni. Ked im to potvrdi FinanzAmt ze je to spravne tak by to nemal byt pre nich problem. Ved ide o ich pridavny business.
            Aj ked pravnici dokazu vymysliet najneuveritelnejsie dovody preco sa nieco neda.

• MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            Ahojte
            Prave som dostal mailom ponuku na Teslu3 v Rakusku bud vedia dodat skladove vozidla (dodanie tyzden dva). Alebo viem si nakonfigurovat aku verziu chcem,len dlhsie dodanie.Treba zaplatit nevratnu zalohu 2000e + ku cene v konfiguratoru je nutne pripocotat 1800e co je rakuska podpora. Auto vedia predat len s DPH a oni sa uz o nic nestaraju. Auto si treba vyzdvihnut v delivery centra vo Viedni.

• jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Ked ti to predaju s DPH, tak u nas ju zaplatis znova, vid problemy ako mal JozkoPucik. Ja uz mam TM3 na slovensku, dnes som bol na KO, vybavuju sa znacky, kupovane cez roepke-mobile.de. Cena ako je v DE + cca 2500 eur. V DE je zlava 2000 eur, ale ziadno to neriesili. Jedine co stale nemam je pristup cez mobil.

• Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            jeeff a tebe to Roepke predal bez DPH ci ides bojovat s Danovynmi uradmi ako JozkoPucik?

• jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Samozrejme bez DPH, je uvedene aj na fakture, ze podla zakona XYZ sa auto predava bez DPH a k tomu je este potom nejaky dvoj stranovy nemecky leaflet, kde to je tiez napisane. Asi sa tak aj oni chrania, keby som to nejako zneuzil. Ake kupoval som to ako firma.

• Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Dnes som videl biely model 3 so znackou BL nabijat pri Fresh Markete.

• MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            Ahojte tak riesim to ako kupit auto vo Viedni a nezaplatit dvojitu DPH. Napadla ma vec ze by som auto kupil cez napr. Tatraleasing alebo cez inu leasing firmu nech si DPH riesia oni. Uvidim ako dopadnem budem informovat.

• ivuso
            ivuso komentoval
            Upraviť komentár
            Cez tatru to riešim ja. Ak ti to Tesla nedá bez DPH tak ti to neprefinancujú.

• MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            ivuso a ako to teda riešiš s tou DPH?

• jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            S Teslou ziadno, musis ist cez priekupnika v Nemecku ako som isiel ja.

• MatejN
            MatejN komentoval
            Upraviť komentár
            jeeff nemecky priekupnik preda auto bez DPH aj mne ako Fyzickej osobe?

• jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            Uz som to pisal vyssie, mne to samozrejme roepke-mobile.de predal bez DPH, ale kupoval som na firmu. Prilozil k tomu aj nejake lajstro, ze podla zakona XYZ sa auto predava bez DPH, je teda mozne, ze by to iste spravil aj pre sukromnu osobu, kedze tieto zakony pozna (len si ako sukromna osoba musis na danovom vybavit DIC pre dovoz auta).
        • EVan
          Junior Member
          • Dec 2017
          • 19
          •   

Ak niekto plánujete TM3 LR RWD, tak zbystrite pozornosť. Objavujú sa informácie, že už nebudú

https://www.reddit.com/r/teslamotors...uction_of_rwd/
          Naposledy upravené EVan; 15-06-2019, 15:46.

Komentár

• Adrnln
            Adrnln komentoval
            Upraviť komentár
            Uz ich nie je mozne objednat(info z Viedenskej tesly) Skladove zasoby su uz vypredane.
            Naposledy upravené Adrnln; 18-06-2019, 14:33.
        • jeeff
          Member
          • Nov 2015
          • 80
          •   

@Jiri GrandPa ja mam cervenu, som po KO, cakam na technicak a potom znacky. Po kratkom jazdeni (prevozne znacky som mal platne do pondelka) sa mi TM3 fakt paci. Oproti S mi pripada taka malicka, hlavne z predu, pritom je to ale stale pomerne velke auto. Fascinuje ma vizualizacia na displayi (ja mam na S este AP1), nemal som dialnicnu, takze Navigate on Autopilot mi naskocil az po vstupe na obchvat, kde uz bolo plno, takze som ho nevyskusal. Chcel ale potvrdit preradenie z pruhu do pruhu, takze nejde uplne sam ako v US.

Kedze VIN mam 266xxx a uz sa bezne dodavaju 330xxx bol som zvedavy, ci mam AP3. Zda sa ze ano, lebo FW v aute je taky co maju AP3 auta a zaroven som skusil Sentry mode a vysledny mp4 subor je v kodeku h.265, stare HW2.5 nahrava ako h.264.

Co sa tyka jazdy auto sa mi zda hlucnejsie ako S, ale moze to byt novymi gumami. Vyslovene som mal pocit, ze pocujem hluk od kolies.
          Pripojené súbory

Komentár

• jeeff
            Member
            • Nov 2015
            • 80
            •   

Tak Model 3 mam od piatku na znackach, skusim zosumarizovat priebeh nakupu cez roepke-mobile.de:

- 7.5.2019 som posielal ziadost, ci mi vedia objednat Model 3 podla mojej specifikacie, napisali, ze ano
            - 10.5.2019 som im posielal podpisanu objednavku (poslali PDF s objednavkou, sice vagnu, takze som rukou dopisal pre istotu, ze je to LR AWD a ze ma Full Self Driving, lebo oni na objednavku dali len Model 3 a farbu)
            - 3.6.2019 telefonovali, ze ci mame zabezpecene financovanie vozidla, ze uz coskoro pride, dal som im vediet, ze ano a ze prevod spravime z firemneho uctu
            - povodne pisali, ze budu chciet 4000 eur ako zabezpeku na DPH, kedze sme ale platili z firemneho uctu tak ju napokon nechceli
            - 5.6.2019 sme dostali fakturu a tu sme obratom uhradili
            - 7.6.2019 som dostal mail, ze Tesla bude dostupna od 12.6. a ze ako si ju prevezmeme, ci maju vybavovat znacky, alebo pojde na prepravniku, auto sme viezli po vlastnej osi, znacky sme mali vlastne, takze som len odpisal, ze on Roepke nepotrebujeme nic
            - 10.6.2019 (presne mesiac od objednavky) mi poslali fotku Model 3 uz u nich na predajni
            - 14.6.2019 bolo auto dovezene na SK
            - 17.6.2019 som bol na kontrolu originality a zacali sa riesit znacky a poistenie, poistku sme dali v Allianz, vychadzala o par eur viac ako Generali, ale mala lepsie podmienky na spoluucast, obhliadku spravili vo stvrtok 20.6. s tym, ze som zatial dostal poistku na VIN cislo
            - 21.6.2019 som dostal znacky

Teraz idem pisat Tesle, aby spravili prevod do mojho konta, aby mi isla aj mobilna appka, zatial musim otvarat auto kartou.

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_5740.JPG
Videní:	473
Veľkosť:202,6 KB
ID:	38915

Komentár

• Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Gratulujem. Ja som v piatok dostal telefonát od Tesly, že červenú LRAWD s ťažným zariadením nedoviezli a že bude až v auguste. Núkali mi všetky ostatne ale červená je naj. Tak čakáme .
              Naposledy upravené Jiri GrandPa; 23-06-2019, 15:34.

• EVan
              EVan komentoval
              Upraviť komentár
              Jiri GrandPa a prezradíš nám svoju stratégiu? Ako to plánuješ kúpiť a riešiť ten problém s DPH?

• Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Nijak. Auto kupujem a prihlasujem v CH.

• EVan
              EVan komentoval
              Upraviť komentár
              Aha. No, veď aj to je stratégia 🤨.

• ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              A kolko to budes musiet mat na CH znackach, aby si to potom mohol dat na SK znacky?

Pozeram, ze Bratislave pomali aj BL bude koncit, ked ma na znackach koncovku VS. Co vlastne vyhralo a bude nasledovat? Tam sa tusim hlasovalo a bolo na vyber, ale uz neviem co vsetko.

• Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              BT

• jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Vyberalo sa z BD, BE, BI a BT najprv medzi BD a BE
              https://www.facebook.com/policiaslov...2%3A%22R%22%7D
              potom medzi BI a BT
              https://www.facebook.com/search/top/...epa=SEARCH_BOX
              a finale medzi BT a BE jednoznacne vyhralo BT
              https://www.facebook.com/search/top/...epa=SEARCH_BOX
              Naposledy upravené jux; 24-06-2019, 12:45.
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 604
            •      

Vo štvrtok robí Dominik Hasala predvádzacie jazdy na Tesle 3 od Superchargeru. Prišla Vám pozvánka ?

Komentár

• MatejN
              MatejN komentoval
              Upraviť komentár
              Ja som dostal pozvanku na testovacie jazdy ktore boli predi tyzdnom Praha,Ostrava,Brno. Teraz som nedostal. O kolkej maju byt?

• Peterka
              Peterka komentoval
              Upraviť komentár
              Myslis SC pri Auparku? Je to iba pre pozvanych?

• Miroslav Rojko
              Upraviť komentár
              Áno, pri Auparku. V pozvánke sú časy po 45 minútach v priebehu celého dňa. Mne už potvrdil, že mám zarezervovaná čas.
              Tak možno to posielajú selektívne. V jeseni (keď som odfotil prvý model 3 pri Auparku) som bol na S-ku pojazdiť, tiež mi prišlo do mailu ale nepamätám sa, že by som sa niekde registroval, skôr majú mail z rezervácie na M3.

• head
              head komentoval
              Upraviť komentár
              Vyzera to tak, ze tieto testovacky robia pravidelne, ale doteraz len na S a X.

• MatejN
              MatejN komentoval
              Upraviť komentár
              Kto budete zajtra na testovackach pokuste sa zistit v akom stadiu je otvorenie naseho trhu,alebo aspoň ziskat nejake zaujimave informacie.
              Dakujem ;-)

• voloda69
              voloda69 komentoval
              Upraviť komentár
              ja som nedostal ziadnu pozvanku :-(

• jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              ani ja ani kamarat

• Miroslav Rojko
              Upraviť komentár
              Mám plno pozitívnych info ohľadom objednania a krátkeho čakania. Večer to popíšem.

• head
              head komentoval
              Upraviť komentár
              Este predtym ako sme sa rozhodli pre X som mal interny deadline do konca Juna pre otvorenie rezervacii pre Model 3. Zeby to tak bolo aj v skutocnosti?

• Miroslav Rojko
              Upraviť komentár
              Tento týždeň si prví zákazníci z Other Európe preberali Model 3 vo Viedni ako nerakusania. Menili sa najvyšší európsky vedúci kvôli našim problémom, blokovali to nemeckí “nadľudia” ktorý nás považovali za untermenschen ale už tam Elon dal Američana a všetko sa aktuálne dáva do poriadku, Američania boli že sami prekvapení čo tu robili Nemci a leteli preč - vyhadzov.

• juris
              juris komentoval
              Upraviť komentár
              A uz to ide aj bez DPH?

• Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Miro tie informacie mas prosim z akeho zdroja?
          • ivan32
            Member
            • Sep 2014
            • 71

Ukrajinci nám trochu pomáhajú so začatím dodávok do východnej európy.
            https://electrek.co/2019/06/26/tesla...k-plea-owners/

Komentár

• 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              Kde je východná Európa?

• ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              1fisker pre západniarov za bývalou železnou oponou.
              Pre nás sme centrálna európa.
              A tak to v hlavách západniarov proste je.

• jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Nemci su tiez Wessi a Ossi. https://de.wikipedia.org/wiki/Ossi_und_Wessi
              Aj my mame vychodniarov...

• ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Strávil som týždeň s dvoma nemcami, boli to kolegovia na služobke na slovensku a jeden bol wessi a druhý ossi. Páni, tý sa teda doberali.....
              A že jedno Nemecko.🤣🤣🤣

• ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Ukrajinci pomahaju sami sebe, ale nie nam. My musime zabojovat sami za seba. Neviem ci Poliaci nejak zabojovali za seba, ale servis je tam uz na mape zaznaceny. To iste Madarsko. Ano Polsko ma cca 40 milionov a Madarsko ma cca asi 10 milionov obyvatelov. Cesko uz servis ma vybudovany. Uvidime ci sa udeje nieco aj u nas do konca roka, ako sa to tu uz niekde a nie raz pisalo. Aby sa nestalo to, ze bude v PL HU ci UA servis a na SK nic. No uvidime...

• Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Vychodna Europa zacina zo severu za Seneckymi jazerami a z juhovychodu za cedulou Samorin Pardon.

• Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              A do neho...
          Pracuje...
          X