Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Prvá veľká nehoda model 3

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    Prvá veľká nehoda model 3

    V stovke do stojaceho auta a obstál, posádka len menšie zranenia.
    reddit: the front page of the internet
    [priezvisko]@me.com
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #2
    Hmm, Model 3 nema automaticke brzdenie? Narazit v 60mph do stojaceho auta sa len tak nevidi. Ci to bolo 60mph uz po zasahu nudzoveho asistenta? Ktovie kolkatkou sa potom rutil... vela informacii tam clovek nenajde :-/ jedine co som nasiel je, ze je to uz druha celovka Modelu 3 v kratkej dobe, obe boli do stacionarneho objektu (jedna stlp, druha stojace auto), vodic je v poriadku v oboch pripdoch a v oboch pripadoch doslo k dorezaniu spolujazdca tabletom (co je pre ten tablet celkom zaujimava bilancia

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Predpokladam, ze automaticke brzdenie urcite ma, tak ako TMS a TMX, no zrejme sa da tiez vypnut, resp. su tri urovne, pricom ta najmenej citliva funguje na poslednu chvilu a len znizuje dosledky narazu.
      Zase ta najcitlivejsia casto generuje plane poplachy - napriklad, ked sa blizis ku krizovatke v pruhu, kde je rad aut a na poslednu chvilu chces ist do vedlajsieho pruhu, co je prazdny a nedas smerovku, tak to vyhodnoti ako nebezpecie a zacne najprv vrestat a potom brzdit. Ja pouzivam strednu uroven.

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Ten tablet bude asi veľký problém v prípade nehody. Je široký a vysunutý na malej konzole do priestoru. Keby bol vstavaný v palubovke na výšku, tak ako to ma TMS, tak verím, že tieto zranenia by neboli...Som zvedavý, ako TM3 prejde homologizáciou v EU...
      Naposledy upravené curgali; 19-02-2018, 09:41.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Elon Musk uz pisal, ze na ten displej tabletu budu lepit nejaku tenku laminatovu foliu, ktora by to sklo mala udrzat pokope. Trosku “garazove” riesenie, ale asi jedina vec, co sa da narychlo urobit aby sa zabranilo horsim zraneniam, kym upravia material vo vyrobe u dodavatela. Aj ked vobec nechapem, preco tam od zaciatku nedali nejaky kvalitny plast (niektore luxusne plasty co pouzivaju aj premiove automobilky na displejoch su na nerozoznanie od skla), alebo aspon tvrdene sklo, nech sa to rozsype po naraze bez ostrych crepov. Ten vystrceny displej bol kritizovany snad na kazdom fore ked sa objavili prve zabery, s tym museli pocitat ze to bude robit neplechu

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Musk wrote on Twitter that Tesla would implement a software update to fix the lack of manual way to open the glove box and a hardware fix for the screen:

      “Adding software feature to open glovebox automatically when car comes to a stop after a crash. Will look at bonding a thin plastic sheet to the front or back of screen.”
Pracuje...
X