Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Model Y

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #16
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #17
      celá prezentácia:

      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • matchke
        Member
        • Apr 2015
        • 328
        •   

        #18
        Neviete ako je to z taznym zariadenim na Y?

        Komentár


        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          tiez ma to zaujma, to by bolo jeden z dovodov preco by som radsej pockal na Y

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Zatiaľ žiadne info. Neviem či je to dobré znamenie alebo skôr nie.
          Keby malo byť tak by to snáď povedal hneď.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Je to prototyp. Aj pre TM3ku sa len hovori, ze to pridaju, ale este nic nepridali. A ta sa uz dodava nejaku tu dobu.
      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        #19
        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	ShutUpAndTakeMyMoney.jpg
Videní:	1018
Veľkosť:84,0 KB
ID:	34844
        Naposledy upravené nemo; 15-03-2019, 14:47.

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #20
           

          Komentár

          • JozkoPucik
            Member
            • Aug 2018
            • 132

            #21
            Potom ako už vyše pol roka jazdím na Model 3 naozaj zvažujem zadovážiť si Model Y, lebo ak bude na štýl Model X tak mi to bude asi dokonale vyhovovať. Len som zvedavý ako to bude s objednávaním! Už nežijem v Nemecku tak neviem ako to bude

            Komentár


            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              Kým bude Model Y bežne dostupný, myslím, že bude Tesla predajňa aj u nás.

            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              Tak teraz neviem či je to dobrá, alebo zlá správa ale musím sa ospravedlniť, ja som si myslel, že launch je 2020, ale ono je to 2022!! Tak to som tu trochu priskoro.

            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Vyrábať majú začať v polovici budúceho roku tak pre európu možno v polovici 2021.

            • head
              head komentoval
              Upraviť komentár
              Model Y nema s Modelim X vela spolocneho. Je to skor nafuknuty Model 3 a podla mna to bude super auto.

            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              Ved prave, mne Model 3 uplne vyhovuje, ale co sa tyka toho priestoru by som uvital trosku viac a verim ze Y to poskytne. Xko je pre mna moc velke a bojim sa tych Falcon wings v buducnosti. Taktiez by som uprednostil nastupovat trochu vyssie ako do Modelu 3.

            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Cesky konfigurator modelu y neexistuje. Tak isto pre "other Europe".

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Datumy pre launch Modelu Y v Elonovej reci znamenaju ze ta caka este vela km s TM3 Vobec by ma po doterajsich skusenostiach neprekvapilo keby sa to natiahlo aj za 2022 Skor sa dockas tej oficialnej predajne u nas. Aspon bude potom vsetko jednoduchsie pri objednavani. Ja uz ani nepocitam dni ako dlho cakam na TM3 od rezervacie. Tymto tempom to mozno radsej zrusim a pockam rovno na TMY a ako prestupnu stanicu zoberiem zatial ID.3. Ale tak uvidim. Muskove lehoty su tipovacka a VW tiez zatial nepustil vela informacii. By som sa nedivil keby som este buduce vianoce jazdil na i3.
          • curgali
            Member
            • Jul 2014
            • 310
            •   

            #22
            Tesla model Y zo všetkých strán v 3 D:

            https://www.turbosquid.com/de/3d-mod...-model-1416254

            Komentár


            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              Super! Ten kufor taky uz mohli dat aj do Modelu 3.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              je to dobré, nie je to ani tak moc vysoké že by to vyzeralo zle, perfekne odhadli "nafúknutie" aby to ešte nebolo rušivé

              bohužiaľ keďže vieme, koľko rokov sa predáva Model 3 a u nás ešte nič za normálnych podmienok, tak Y bude tiež dlhá pesnička

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Nadhera.

            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Teraz kupim TM3 ale za 3 roky to vymenim za Y...nadherne a praktické auto...

            • Joe79
              Joe79 komentoval
              Upraviť komentár
              curgali - TMY to uz ano... nuz ale kedy...?

            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Joe79..preto som tam dal rezervu 3r. To uz by nemal byt problém kúpit aj u nas...a mozno nás Tesla prekvapí a bude sa dat objednat na SK uz 2020...

            • Joe79
              Joe79 komentoval
              Upraviť komentár
              curgali no tak drzim nam vsetkym palce, nech to vyjde

            • dzodzo
              dzodzo komentoval
              Upraviť komentár
              v 3D dobre, ale lepsie takto pre porovnanie v premavke s ostatnymi autami https://www.youtube.com/watch?v=aUHpJVD_e-s

              vyzera ze je to dost velke auto, ked ide okolo ten bmw x5 alebo co to je za SUV
          • kayle
            Member
            • Nov 2017
            • 57

            #23
            Je možné, že predaj modelu Y je na spadnutie.
            https://www.tesmanian.com/blogs/tesm...red-with-nhtsa

            Komentár

            • Wilo
              Member
              • May 2019
              • 337
              •      

              #24
              Vyroba uz zacala. Od marca 2020 v predaji! Som ozaj zvedavy na nas region ale megaaaaaa

              Komentár

              • Unknown_user
                Junior Member
                • Apr 2019
                • 4

                #25
                Tesla Model Y bude dostupná aj s tepelným čerpadlom. Viac tu: https://electrek.co/2020/03/13/tesla...fyml1WI2HrIK2A

                Komentár


                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  konečne

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  No to som teda zvedavý na ten rozdiel. Pri teplotach do -5 nie je ten rozdiel v dojazde oproti letu tak 20% a v tom je min 10% na konto zimnych pneumatik.
                  Nebude to žiaden zázrak.

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pri suchom pocasi a teplotach nad +5 stupnov tepelne cerpadlo urcite pomoze, V dazdi, pocas snezenia a v minusovych teplotach bude rozdiel minimalny az ziadny.

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  U mna na X-ku zimne az taky rozdiel nerobia, lebo su 19-tky a podstane uzsie ako letne 20-tky. Odhadujem, ze max. 5%. Pri letnych 22-kach versus zimnych 19-kach bude rozdiel z titulu zimnych gum u X-ka uz asi zanedbatelny.

                • JozkoPucik
                  JozkoPucik komentoval
                  Upraviť komentár
                  Na ja som to teda naozaj riadne videl ten rozdiel. Ked som auto nabil na 90% a mal som dojazd 430 km tak som presiel nieco viac ako polovicu toho dojazdu (cca 250 km). Neviem ci som to len ja, alebo to tak ma byt. V kazdom pripade ked teraz bolo par dni teplo a auto bolo zohriate na slnku tak hned bolo poznat rozdiel. Problem je aj to, ze som auto nechaval vonku a manzelkyne som daval do garaze, takze baterka bola zamrznuta.

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  JozkoPucik - potvrdzujem. V zime je pokles dojazdu u Modelu 3 vyrazne vyssi ako u Modelu S. Tych ~20% plati pre S. U trojky to bude viac ako 25%. Pripisujem to podstane lepsiemu kureniu trojky (v zmysle tepelnej pohody). Takze opravujem sa - ano, u Modelu Y to moze byt vyrazne vylepsenie oproti kureniu Modelu 3.
                  jux - ty v pripade zmeny zimneho rozmeru kompenzujes ten vacsi valivy odpor zimnej zmesi. No my co mame najefektivnejsie rozmery (=najmensie disky) ten rozdiel vidime. Na druhej strane mame pocas teplejsieho polroka vacsie dojazdy .
                  Keby ze dnes kupujem Model 3 tak zoberiem tie pekne 19" disky na leto a 18"aero disky na zimu. Takto mam 2 sady 18" aero kolies. Mozno by som mal jednu sadu predat a kupit si na leto tie 19".

                • juris
                  juris komentoval
                  Upraviť komentár
                  Toto je velmi pozitivna sprava lebo ako som uz pisal v inej teme - zimny dojazd Modelu 3 je pre mna pomerne velkym sklamanim, hlavne v porovnani s mojou Konou.

                • JozkoPucik
                  JozkoPucik komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ano, ako som pisal, cez zimu je to dost bieda
              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                #26
                Pôvodne zverejnené od Jiri GrandPa Pozrieť príspevky
                Keby ze dnes kupujem Model 3 tak zoberiem tie pekne 19" disky na leto a 18"aero disky na zimu. Takto mam 2 sady 18" aero kolies. Mozno by som mal jednu sadu predat a kupit si na leto tie 19".
                Ja zoberiem na 3-ku obe 18-ky, tak ako to mas ty. Mam radsej viacej gumy, nielen kvoli spotrebe. Viac gumy na pneumatike sposobi, ze o trosku viac pruzi a menej sa poskodia disky na obrubnikoch, lebo pri vyssej pneu trci guma cez disk a odiera sa guma - nie disk. Vecsiu zimnu spotrebu radsej kompenzovat spomalenim o 10km/h.

                Komentár

                • jux
                  jux
                  Senior Member
                  • Apr 2015
                  • 1378
                  •      

                  #27
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	0
Veľkosť:315,6 KB
ID:	52258 Rozmery ModelY (naschval som to dal bez medzery, nech sa to da lahko vyhladat)

                  Komentár

                  • JozkoPucik
                    Member
                    • Aug 2018
                    • 132

                    #28
                    Najviac ma zaujimal ten “Ground clearance”, uz lutujem, ze som nepockal na Model Y.

                    Komentár


                    • Hasky
                      Hasky komentoval
                      Upraviť komentár
                      Môžeme spraviť o cca 2 roky trade-in, keď dostávajú Giga Berlin. 🙂
                      Len momentálne koli corone stiahli nejakých 30 Američanov, čo dohliadli na výstavbu, takže sa to môže kludne natiahnuť.
                      Medzitým nasýtia americký trh a možno nejaké dovezú aj do Európy.
                      Naposledy upravené Hasky; 15-03-2020, 11:04.
                  • dzodzo
                    Member
                    • Oct 2016
                    • 104

                    #29
                    v US uz spustili ordery aj na Y, zda sa ze nezahalaju

                    https://www.tesla.com/modely

                    Komentár

                    • kayle
                      Member
                      • Nov 2017
                      • 57

                      #30
                      Zdá sa že Y má vyhrievanie na radar, takže by sa nemala robiť v zime vrstvička snehu/ľadu.
                      https://twitter.com/greentheonly/sta...60986841153536

                      Komentár

                      Pracuje...
                      X