Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Vratenie dane

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #16
    Môj komentár bol na predchádzajúce dva príspevky, nie ohľadom nákupu @Andrea123.

    Prípad Andrea je skôr neštastná náhoda, že nenarazila pred nákupom na toto fórum a problémy, ktoré sa tu s nákupom opisujú. My čo to tu čítame sme tu mnohí, ktorí by Teslu kúpili ale nechcú sa vystaviť tej neistej situácií, do akej sa dostala. Tesla je značka, od ktorej čakala iné jednanie a že to čo povedia alebo napíšu, platí. Bohužiaľ je to naopak.

    Mne to pripadá, že všetky tieto problémy sú len preto, že si tam nejakí dementní potentáti, ktorí si myslia že keď sú vo vyššej pozícií a poslúchajú ich podriadení (syndróm mamičiek z modrého koníka, ktoré sa realizujú na komandovaní detí a tie keď im neoponujú, myslia si že sú múdrejšie ako lekári aj všetci naokolo), všetko vedia o daňových zákonoch a môžu si robiť čo chcú.

    Zaujímavé, že keď v jarnom období nebol dopyt po S a X a keď sa potrebovali zbaviť ne-raven áut, išlo všetko, aj nákup bez dph v AT. Len čakám, že príde čas, keď bude trh (konkurencia) ostrejší, Tesle ostanú len movitejší zákazníci a budú sa musieť naučiť správať k zákazníkovi. A na rok 2020 budú výrobné počty konkurencie zasa väčšie ako tento rok, pribudnú nové modely a ja túto konkurenciu pre dobro Tesly jej želám, aby sa naučili jednať s ľudmi a vážiť si zákazníka.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár

    • KENNY
      Junior Member
      • Jul 2015
      • 12
      •   

      #17
      Riešim postup nákupu Tesly cez Rakúsko, ako súkromná osoba. Keď že viem, aké je ťažke vymôcť DPHčku z Rakúska žiadal som obchodníka českej Tesly, aby mi vyriešil problém z nákupom, keď že nemám na to, aby mi vo vzduchu lietalo ďalších takmer 20K € za dve DPHčky - jedna v AT a druhá v SK. Totiž ako SK občan, ktorý chce prihlásiť nové auto zo zahraničia a plánuje ho tým pádom registrovať na SK, musím finančnej správe zaplatiť slovenskú DPH do 7 dní. Z finančnej správy mi len poradili, že práve nové autá z krajiny EU sa vždy platia DPHčky v štáte použitia (prihlásenia) na základe VYKONÁVACIEHO NARIADENIA RADY (EÚ) č. 282/2011 z 15. marca 2011. Záver bol taký, že sú dve možnosti. Nereálna pre mňa žiadať rakúske úrady o vrátenie DPH alebo Tesla mi vystaví faktúru bez DPH, čo je zatiaľ problém. Tak dúfam, že sa rozhýbu, spravia faktúru bez DPH na fyzickú osobu. Na základe tejto faktúry zaplatím našej finančnej sprave DPH a odnesiem Tesle potvrdenie, že som DPH uhradil a potom mi vydajú auto.

      Prípadne poraďte overený iný postup. Ďakujem

      Komentár


      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        KENNY - pozri par prispevkov v tomto vlakne naspat a docitas sa o nakupe z Viedne a vrateni DPH sukromnej osobe

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ja by som to nerobil a pockal ked otvoria obchod u nas. Myslim, ze tu este nikto DPH spat z rakuska nedostal.

      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        Ja by som tiez pockal na otvorenie obchodu u nas...

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Treba aby co najvaic ludi tvrdilo, ze caka na otvorenie predaja tesiel na SK, lebo ked vsetci kupia v zahranici, tak teslu nic nebude motivovat. Mohol by to byt jeden z vystupov vikendoveho mecheche.

      • esp
        esp komentoval
        Upraviť komentár
        Ja tiez suhlasim ako sa to tu spomina, treba pockat na otvorenie nasho domaceho trhu. Ako sa hovori na dobre sa oplati pockat. A za mna kroky, ktore robi Tesla v poslednom case tomu len nasvedcuju ze sa to uz blizi.

      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        KENNY ak by si to chcel ako súkromná osoba ( t.j. FO nepodnikateľ), tak sa to dá riešiť. Cez Nemecko. DPH som dostal späť za pár týždňov.
    • Andrea123
      Junior Member
      • Oct 2019
      • 24

      #18
      Kenny mne bolo az po PO staznosti povedane, ze som ju mala kupit ako FO .ak som chcela vratit dan .. ale aj tam som bola oklamana kedze ani jeden z opýtanych v tesle mi nato konkretne neodpovedal... uz som najala pravnika vo Viedni ..tak sem napisem ako to dopadlo .Sluzby pre zakaznikov je jedna hanba pre celu spolocnost Tesla ...1000
      x som kupu olutovala ...( okrem vratenia dane boli s autom problemy ( nie jazdne) od prevzatia az po prihlasenie)

      Komentár

      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #19
        Vrátenie dane z iného členského štátu je možné požiadať aj na Slovensku v rodnom jazyku, každá firma má elektronickú komunikáciu s finančnou správou, ktorá takúto žiadosť sprostredkuje do iného členského štátu. Požiadať sa dá okamžite po skončení daného mesiaca, najneskôr do septembra nasledujúceho roka (najneskôr, nie najskôr ako tu na fóre mylne uvádzal Jiri GrandPa).

        https://www.financnasprava.sk/vref/v...avneMenu.xhtml

        https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ch-clenskyc/_1

        Minimálny limit pre vrátenie je väčšinou od desiatok po stovky €, líši sa podľa štátu, od ktorého sa bude žiadať, ale pri kúpe auta to nie je mimitom, tam je DPH v tisícoch.
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Len upozorňujem, že firmy v A platia DPH z áut napriek tomu, že sú platcami DPH (tzn. že zaplatenú DPH za auto alebo aj palivo im štat nevracia), pokial toto auto nie je na osobitnom zozname “pracovných” aut. A Tesla tam nie je.
          Netuším, či v prípade kupcu zo zahraničia daň vrátia.

        • hudino
          hudino komentoval
          Upraviť komentár
          Jiri GrandPa, myslim ze toto vela vysvetluje

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Podobný režim bol do roku 2010 aj na Slovensku, DPH z osobných áut sa nedala odrátať. Ale to sú pravidlá pre tuzemských kupujúcich, čo si môžu alebo nemôžu odrátať a je to vedené v úplne iných častiach Zákona o DPH. Pravidlá o vrátení dane medzi štátmi sú nad týmito ustanoveniami a súvisia so samotnou podstatou tejto dane.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Taktiež keď si otvoríte ten druhý odkaz, treba si to preštudovať celé a sú tam aj tabuľky, v ktorom štáte koľko sú limity a aké tovary sú vo výnimkách. Pod Rakúskom automobily ako výnimka nie sú, takže nič nebráni požiadať o vrátenie.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          To je vsetko v teorii strasne pekne ale skus zistit ako sa to dodrziava a poziadat o rakusku DPH. Nasa firma kupovala este v 2018 VZV cez Rakusko a zial nepozornostou doslo k fakturacii s dph ale po porade s danovym poradcom a dobrej viere ze sa to doriesi s rakuskym Finanzamtom a nasou FS sa to nechalo tak. Ubehlo uz odvtedy 17 mesiacov a stale nic nemame. Rakusania su taki idioti ze zakon sice formalne je ale lehoty maju hlboko v zadku. A dph nie je jedina. Znamy staval v Kittsee pasivny dom a na dotaciu cakal 43 mesiacov. Lebo uradnik sa neponahlal a nemal ziadnu striktnu lehotu. Najma ked videl ze ziada Slovak
      • Gusto65
        Junior Member
        • Dec 2019
        • 10

        #20
        Pozdravujem , tak takuto temu som hladal lebo z tej ceny na nete som nevedel ci to je s dph , ale necakal som takyto priebech som z toho fakt prekvapeny , a ako si mozu svojvolne uctovat sak treba im tam asi poslat danovu kontrolu ... tak tiez asi nakup odlozim sak ja sa nechcem s nikym natahovat a dohadovat a hlavne preplacat sak to je kopa penazi to dph

        Komentár

        • gamcik
          Member
          • Feb 2015
          • 46
          •   

          #21
          DPH Tesla Rakusko

          Komentár


          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Tieto clanky su len krcmove reci. Nejedna sa o vratenie DPH predajcom noveho auta. Jedina pripustna moznost je oprava faktury tak, aby bola DPH vycislena spravne 0%. Predajca nasledne poda dodatocne priznanie k DPH, z ktoreho bude vyplyvat voci rakuskemu danovemu uradu preplatok na DPH.
            Mimosudnou dohodou sa moze realizovat tento scenar. Kazdopadne ale ide o opravu zaplatenej DPH, ktoru nakoniec vrati danovy urad odvadzatelovi dane t.j. predajcovi a ten nasledne kupujucemu.

          • gamcik
            gamcik komentoval
            Upraviť komentár
            a uz niekomu vratili?
        Pracuje...
        X