Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Vratenie dane

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Andrea123
    Junior Member
    • Oct 2019
    • 24

    Vratenie dane

    Dobry den, kupila som model X ,faktura bola zaplatena vratane DPH, kedze udajne v Tesle to inak nejde ...okrem inych problemov , ktore som sla osobne riesit do Viedne, kedze odtial
    som auto prevzala, som sa vcera dozvedela ZE TESLA DPH nevrati? Ze oni maju take podmienky, ze ak som firma tak nie?? Alěnak
    by som ho kupila ako PRIVAT tak mi ju vratia??? Mate s tym niekto skusenost prosim?? Dakujem
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    #2
    DPH bude treba ziadat od rakuskeho Finanzamtu. Su tu borci - cakatelia na vratku, tak snad sa ozvu...

    Komentár

    • Andrea123
      Junior Member
      • Oct 2019
      • 24

      #3
      Dakujem, no mne praveze delivery manazerka povedala, ze oni ako Tesla odvedu rakusku dph , ale tym padom si ju nemozem ziadat od uradov ale priamo Tesla by mi mala , co nasledne potvrdila ze TESLA DPH NEVRACIA..NIE LEBO SOM FIRMA ..ak by som bola sukromna osoba, tak v tom pripade by ju vratili... Cele mi to pride ako nezmysel kedze ide o obchod v ramci eu ...tvrdila cely cas svoje ...

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ak si firma tak nemas problem. Na buduci rok si mozes poziadat rakusky Steueramt o vratenie DPH zaplatenej v Rakusku standardnym postupom. Ale myslim, ze sa to podava az od septembra. Pogoogli.

      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        Ja doteraz nechapem ako to ze Tesla ignoruje pravidla DPH v ramci EU, alebo to robia spravne a vsetci sa mylime?.

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Nemylime. Tesla ma na haku EU legislativu a hra si svoju hru. Tu prichadza otazka preco by sa mali snazit nieco zmenit ked sa ich auta tak ci tak kupuju ako teple rozky a ludia su ochotni kvoli tomu cestovat do susednych statov. Na nich platia len pokuty a urady.
    • Andrea123
      Junior Member
      • Oct 2019
      • 24

      #4
      Firma som ano ale TESLA NEVRACIA ..som z toho znechutena, kedze dopredu NIKTO NIC NEOZNAMIL,este pred platenim som sa x krat pytala PRECO JE FA S DPH??odpoved.. len link na financnu spravu, kde som sa aj tak nic konkretne nedozvedela ...x krat som sa pytala pani v Holandsku ( slovenka) odkazala ma opat na Vieden ( kde detto rovnaka odpoved) a financnu spravu ....ALE NIKTO ANI SLOVOM ZMIENKA O TOM , ZE ONI NIC NEVRATIA! Jeden sa odvolava na druheho.. a mna by ani nahodou nenapadlo , ze ked nakupim ako firma a vynutia si fa s DPH, ze ju spät uz nedostanem...Som sklamana celou Teslou, pristupom a aroganciou cecha vo Viedni, slovenky v Holandsku ... nekonecna story ...fakt

      Komentár


      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Tema DPH je tu na fore riesena velmi intenzivne a dlhodobo. Kazdy si mysli ze vie najlepsie ako by mal DPH rezim pri kupe Tesly vyzerat. Realita je taka, ze zakon o DPH sa na Slovensku tento rok doplnal min. 2x. Necakajte ze vam zamestnanec Tesly poskytne medzinarodne DPH poradenstvo. To maju zrejme aj zakazane. Treba sa obratit na svojho uctovnika/cku aby Vam podal (zistil) zavazne spravnu informaciu.
        Moj laicky nazor je, ze Tesla porusovala (vraj uz teraz zahranicnym firmam vobec nepredava) EU predpisy. Teraz jedine mozete ziadat od rakuskeho Amtu vratenie DPH.
    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #5
      Po prihlásení vozidla na SR - firma (platca dph) vyplní formulár (elektronicky) a požiada o vrátenie dane. Do 3 mesiacov príde DPH. Bežne sa to robí.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Hm, práve som hovoril s rakúskym kolegom. Firmy v Rakúsku platia DPH za auto a jeho prevádzku (palivo apod). DPH za auto neplatia jedine ak je to na zozname “pracovných aut” kam patria rôzne dodávky apod. Tesla tam samozrejme nie je.
        Preto ani Rakúsko nevracia DPH za auta a PHM do zahraničia (v minulosti už mi to raz zamietli za benzín takze to je overené info).

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Ked rakuska firma nema narok na vratku DPH za palivo a prevadzku osobneho auta, znamena to, ze nema narok ani na vraku za servis takeho auta. Tesla ale pre slovenskych firemnych zakaznikov vystavuje (aspon v mojom pripade to tak je) faktury za servis bez DPH. To znamena ze v Tesle rozoznavaju lokalne rakuske zakony a medznarodny DPH rezim.
        Oni len nechcu predavat do "other Europe" kym na to nemaju kapacity. Toto je asi jediny sposob, ktory nasli.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Bejvavalo. Bol som vo Viedni pred mesiacom a napriek tomu, že minuly rok mi bez problémov vystavili faktúru za servis bez DPH, tento rok ani bohovi. A mohol som argumentovať minulosťou ako som chcel. Povedali mi, že im to rakúsky daňový úrad zakázal.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Na fakturu dali udaje zakaznika ako fyzicku osobu alebo firemne s VAT ID? Lebo ked som bol niekedy okolo 10.9.2019 v Linzi na montazi CCS retrofitu tak mi pracovnik Tesly najprv dal podpisat objednavku kde boli udaje odberatela moje ako fyzicka osoba a cena s DPH. Ziadal som o opravu aby tam boli firemne udaje s VAT ID. Po kratkej "vymene nazorov" pracovnik slubil, ze sa bude snazit niekam zavolat a urobit co bude moct aby to bolo bez DPH. Potom neskor prisiel za mnou do cakarne a povedal ze ked som zo Slovenska to bude bez DPH ale v pripade Cecha by to nebolo mozne lebo tam maju servis. Chcel som platit kartou ale povedal ze nie, radsej prevodom z uctu so splatnostou do 14 dni.
        Ak vystavia fakturu do zahranicia s VAT ID tak musi byt bez DPH a ak nie je, treba to hlasit prislusnym uradom a ziadat opravu.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som bol v podobnom termine na CCS retrofit v Grazi a bohuzial som dostal fakturu s DPH. Bolo mi povedane, ze system im to ani inac nedovoli vystavit, ale ze pracuju na zmene a malo by to o tyzden neskor. Takisto mi pani povedala, ze sa mi ozvu ohladom vratenia DPH, co sa nestalo... o par tyzdnov idem do Linzu po nove kolesa tak dufam, ze tentoraz to uz bude bez DPH.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Firma (Tesla) ani nemoze vratit DPH - take nieco vobec nie je mozne. Firma moze opravit nespravne vystavenu fakturu. Ak vracia nejaku platbu alebo cast platby, tak vzdy na zaklade opravenej faktury. Kto ocakava, ze po vystaveni a zaplateni faktury s DPH firma posle cas sumy vo vyske DPH kupujucemu spat na ucet bez toho aby opravila fakturu - caka zbytocne.

        Jediny kto moze vratit DPH je danovy urad.

      • Janek72
        Janek72 komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som v septembri platil v Prahe za retrofit bez DPH.

      • Vrso
        Vrso komentoval
        Upraviť komentár
        Mne v Tesla Linz 31.10.2019 robili servisnu prehliadku, CCS retrofit a par drobnosti a fakturu mi vystavili vratane DPH. Pritom predchadzajucu fakturu na servisnu prehliadku v Tesla Linz z januara 2019 mam vystavenu bez DPH. Takze Tesla urobila v tomto zmenu. Samozrejme nespravnu
    • Janek72
      Junior Member
      • Apr 2014
      • 22

      #6

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        To hej. Cesko nema ziaden specialny rezim ohladom DPH pre niektore tovary ako Rakusko alebo Rumunsko.

      • Hasky
        Hasky komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mám v Prahe objednaný Model 3, pýtal som sa či sa to dá bez DPH, no odpoveď bola, že nie.

      • MatoGSA
        MatoGSA komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som bol v Prahe na CCS retrofit minuly týžden a už som platil s DPH , povedali , že dostali pokyn vystavovať fa aj s DPH
    • Wilo
      Member
      • May 2019
      • 337
      •      

      #7
      Cize ponaucenie je take ze ked chcem kupit Teslu tak bud z nemecka od priekupnika ktory da automaticky fakturu bez DPH alebo pockat na slovensky showroom (ktory je vo hviezdach). Spravne? Do rakuskej Tesly radsej ani nepachnut...

      Komentár


      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        Wilo nechcem rypat, ale naco cakat na slovensky showroom? Ked Tesla nerespektuje danove zakony EU v Rakusku, Cesku, Nemecku a Holandsku, neocakavam, ze v pripade showroomu na Slovensku zmeni postoj... Podla toho, co som si precital v tomto vlakne je to pre kazdeho vabank. Snad najlepsie riesenie je mat danovy doklad (fakturu) so spravnymi fakturacnymi udajmi firmy a v pripade zaplatenia DPH, tuto ziadat naspat od danoveho uradu prislusneho statu...

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        To si pis ze tesla sa sprava voci miestnej legislativne vzdy konformne. Ak by neakceptovala miestnu legislativu, tak by jej okamzite zrusili podnikanie. Takze ak bude mat slovenske ICO, musi fungovat voci slovenskej legislative standardne. Problemom (nie len tesly) su cezranicne predaje. Mnohi predajcovia sa brania europskej legislative a zjednodusuju si to tak, ze vsemozne blokuju predaj do cudziny. Saga s DPH je jednou z moznosti, ako ovplyvnovat ceny v jednotlivych regionoch a blokovat pravo EU obcana nakupovat hocikde v EU.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla cezhranicne predaje problematizuje zamerne - nema zaujem predavat cezhranicne, kedze nema na to kapacity (Servis vo Viedni nam daval terminy o 6 mesiacov a teraz uz nedava ziadne). Treba naozaj pockat, kym bude oficialne predavat aj slovenskym zakaznikom. Inak je namieste ocakavat komplikacie.
        Tym nezlahcujem porusovanie medzinarodneho DPH rezimu zo strany Tesly. Ja by som tiez rad objednal model 3 ale jednoducho pockam, kym to bude mozne bez zbytocnych komplikacii a neistoty. Elon uz o Slovensku nedavno tweetoval "coming soon..."

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Joe79 moje dovody su presne take ako pise dole nemo

        Showroom na Slovensku ti dava zaruku korektneho jednania (aspon co sa uctovnej stranky tyka) ako spomenul jux . Ak sa nebude spravat konformne dostane of FS pokutu a mozu jej zrusit opravnenie podnikat. Ked porusuje zakon v Rakusku alebo Nemecku tak tam nas danovy urad dosah nema a so mnou ako cudzincom tiez nebudu urady jednat zrovna otvorene. Mohol by som objednat z Nemecka a doviezt. Podstupit hromadu byrokracie a komplikacii. A vytesovat sa z auta zajtra.

        Ale neurobim to z principu. Zatial mam na com jazdit a nie som clovek co musi mat vsetko nove hned a teraz.

        Dalej nebudem podporovat Teslu v takomto spravani. Ked to budu robit vsetci tak sa nic nezmeni a Tesla nebude mat motivaciu cokolvek zmenit. Si zober aky shitstorm mal Elon pravidelne na Twitteri ked sa k TM3 nedalo dostat. Ludia ho bombardovali kedy kedy kedy. Teraz polka uz nakupila a cely ruch stichol. Ziadny tlak. Vysmiaty Elon. Karavana ide dalej.

        Za dalsie - predaje cez Nemecko budu registrovane ako Nemecky odbyt. Vysledok je ten ze v Teslackej statistike bude Nemecko ako priority krajina s dobrym odberom ale Slovensko zostane ako prdel kam sa im ani neoplati ist lebo su tu predaje minimalne (lebo polka ludi uz nakupila inde). Registracie tu sice budu ale zaradia to ako jazdenky a vybavene. A ti co sa nahodou rozhodnu vyuzit oficialny kanal cez Vieden tak ich skasiruju aj s vyssou cenou. Je to zacarovany kruh a v podstate kazdy co kupil v Nemecku len podporuje Teslu v tom aby nam dalej srala na hlavu. S ohladom na doterajsiu historiu a spravanie zakaznika sa tu znova zideme o rok v prispevku "Mate este trpezlivost cakat na Model Y" a takto to pojde aj s dalsimi modelmi. V ramci takehoto trhoveho spravania Tesla naozaj nema potrebu stavat tu showroom lebo tych par nadsencov kupi inde a Tesla usetri kopu penazi za stavbu a prevadzku predajne. Ale budem optimista a pevne verim ze ked dostatocne mnozstvo ludi vydrzi a bude tu dopyt tak sa showroomu dockame. Len aby bol udrzatelny s ohladom na priebezne predaje nech ho po roku nezrusia.

      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        Wilo som si ten svoj prispevok precital, lebo ma zarazilo, ako to bolo pochopene Uplne suhlasim s Tebou aj s nemo -m. Tiez si neobjednam Teslu 3, respektive Y, kym nebude k dispozicii pobocka na Slovensku, kde by nakup mal prebiehat v zmysle platnej legislativy SR. Velmi dobra poznamka je aj to, ze sa vlastne nakupom v inych krajinach zvysuje pocet predanyh vozidiel v danej krajine a tym sa zkresluje pocet vozidiel Tesla v Other Europe. Najhorsie na tom je, ze sa mi podarilo rozbit moj Ioniq a teraz potrebujem kupit, alebo aspon objednat nahradu a bud nemam kde (Tesla), alebo nemam co (Kia eNiro).
    • Andrea123
      Junior Member
      • Oct 2019
      • 24

      #8
      Tak to keby som vedela😡fakt Vieden kym nezaplatis celu sumu...komunikuje kazdy ..akonahle som zacala riesit problemy,uz nebolo s kym, komu, nedovolas sa nikam , neodpise nikto!!a ak ano tak vyhybavo , zdlhavo .. sommneskutocne vytocena...Dakujem vsetkym za info ohladom dph, mam v tom vacsi zmätok..ani ma nenapadlo , kedze aj predosle auto ( nie tesla)som vsetok srvis riesila vo Viedni , infiniti zial u nas servis nema...vsetko som platila nielen v rakusku ale aj v inych clenskych statoch vsetky fa bez DPH..

      Komentár

      • Juraj Ondrejka
        Junior Member
        • Jun 2014
        • 28

        #9
        Ja som kupil par mesiacov dozadu jazdenu TMX zo Svedskej Tesly. Tiez som platil s DPH s tym ze ma odkazovali na Svedsky DU, avsak ten odmietol mne cokolvek platit, udajne to je vec predajcu. Tesla odmieta vystavit novu fa bez DPH. Teraz som to dal danovym poradcom a ak bola porusena legislativa EU, som odhodlany vyuzit sluzby advokatskej kancelarie. Ak mate niekto nejke informacie v podobnych zalezitostiach, prosim zdielajte sem, nech mozeme postupovat spolocne.
        Naposledy upravené Juraj Ondrejka; 19-11-2019, 21:16.

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Lenže to pravidlo s DPH platí iba u nových aut. U jazdených je to ako normálny tovar. Takze ak si to kupoval ako FO tak je zaplatená DPH vo Švédsku a je to. Ak ako firma si mal dostať faktúru bez DPH od Tesly.
      • Andrea123
        Junior Member
        • Oct 2019
        • 24

        #10
        Takze ste obstal rovnako🤦‍♀️Ja uz som kontaktovala pravnika v Rakusku, kedze ja okrem dph som s nimi riesila a vlastne stale riesim , hoc stale je iniciativa len z mojej strany aj ine komplikacie , ktore mi Tesla sposobila ... Tesla a komunikacia je kym zaplatite... potom dovi dopo a maju vas na haku

        Komentár

        • Wilo
          Member
          • May 2019
          • 337
          •      

          #11
          Sice nemam rad vacsinu klasickych auto magazinov a webov ale toto su pribehy ktore by stali za preposlanie do vsetkych redakcii. Najma tych mienkotvornych zahranicnych. Sice su to hejteri a rozmazu to neskutocnym sposobom ale je to imho jediny sposob ako donutit tych dilinov v Tesle sa konecne zamysliet a zacat dodrziavat legislativu. Negativna medializacia funguje takmer vzdy. Pre mna je priam absurdne ze firma s tak prasivou starostlivostou o zakaznika a pristupom k ludom ma take predaje. Za normalnych okolnosti taketo firmy zazivaju odlev zakaznika a tvrdy pad na zem pokial sa nespamataju a nezmenia spravanie. Absencia konkurencie a jej dosledky v priamom prenose. Vysereme sa zakaznikovi na hlavu a on nam da dobrovolne 100tis eur a este to hovno zo svojej hlavy dobrovolne zlize a zje s dobrym pocitom ako dobre nakupil.
          Naposledy upravené Wilo; 19-11-2019, 20:52.

          Komentár


          • Joe79
            Joe79 komentoval
            Upraviť komentár
            Suhlas... A pritom to je mozno iba o nevedomosti kompetentnych...
        • curgali
          Member
          • Jul 2014
          • 310
          •   

          #12
          Prave som dotelefonoval s Hasalom. Tesla Wiedeň vracia DPH len súkromným osobám. Firmy, plátci DPH zo Slovenska a iného zahraničia, nech sa obrátia na finančný úrad v Rakúsku...dovi...dopo...

          Komentár

          • PeeKay
            Junior Member
            • Jan 2019
            • 10
            •   

            #13
            Je mi divné, že by česká Tesla Czech Republic, s.r.o. v zmysle "reverse-charge" si nechala zaplatiť DPH od slovenského plátcu DPH. Babiš tu chce dokonca zaviesť reverse-charge i medzi domácimi plátcami :-)

            Komentár


            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Tesla sa riadi vlastnými pravidlami...aj ked su v rozpore s legislatívou EU...Hasala mi potvrdil, že sú si toho vedomí, ale platí čo povie Tesla ..
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            #14
            Neviem o čom tu točíte, veď to tu bolo x-krát preberané, odkedy je umožnený nákup modelu 3 v AT alebo v DE a CZ, je to len pre fyzické osoby a len s tými jednajú o vrátení DPH (lebo do toho Slovinci zatiahli európske spotrebiteľské organizácie).
            Až neskôr umožnili nákup pre firmy a to cez Tilburg. V Tilburgu síce zaplatíte zálohu 15000€, ale po prihlásení auta a zaslaní požadovaných dokumentov ju vrátia.Faktúra je bez DPH.

            Nič sa nezmenilo už niekoľko mesiacov, proste keď budem chcieť M3, tak cez web objednám ako Other Europe a budem postupovať ako budú inštruovať. Cena v Tilburgu je rovnaká (na desiatky €) ako v AT. Jediné navyše je cesta tam pre auto ale to sa dá prvýkrát brať ako poznávací výlet. A keď sa mi budú podmienky zdať pre mňa moc zložité alebo to nechcem absolvovať, tak sa im proste na to auto vy... Ale nie je potrebné stále nadávať, proste tak to je.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            • Andrea123
              Junior Member
              • Oct 2019
              • 24

              #15
              Miroslav... ja netocim..ja neviem kolko x sa to tu preberalo... ja som sa sem prihlasila s tym, ze budem rada za akukolvek radu do buducnosti ohladom auta, jazdenia , podelit sa o skusenosti s tymi, ktorí tento model uz maju ..takze este raz... Nikto z Tesly ma neupozornil ani pri opakovanych otazkach , ako ​​​​​​to
              je s vratenim dane ak nakupujem na firmu...Kym som auto kupila ..komunikoval Hasala a slecna z Holandska...dva tyzdne dozadu mi managerka z Viedne a manazer z Holandska Povedali , ze uz ani v Tilburgu sa nakupit bez DPH neda... ano pred par mesiavmi sa dalo.... pisete, ze nieje potrebne nadavat...🙂 ja nadavam nakolko som 2 tyzdne auto nevedela vdaka chybe v Tesle , prihlasit na Slovensku..stalo ma to kopec penazi , nervov a nikto nedviha, nepise , nereaguje ..za auto som zaplatila nenormalne peniaze ci uz s alebo bez dph .....auto nebolo dodane tak ako malo byt a zial detaily som si naozaj nevsilmla hned pri preberani.. ale nasledujuci den a aj po tyzdni jazdenia... Priamo
              HASALA vo Viedni poslal link “ Na vratenie dane na nas financny urad “ , ktory s tym nema absolutne nic .. HASALA teda vedome zavadzal ( zjavne je plateny od kazdeho predaja)...kym nenabehnu peniaze na ich ucet je vam k dispozicii .. po vyplateni a prevzati auta a od celeho predaja za ktorym stal on ... ( neriesim len DPH , ta bola zo strany Tesly len ceresnicka na torte na zaver ) zrazu dava ruky prec .. a sprava sa arogantne.. Curgali ...ano je to v rozpore s legislativou a opakovane sa mi potvrdzuje , ze Hasala klamal..pretoze najskor poslal link na slovensku financnu spravu a neskor vyjadrenie, ze si ju mam pytat v rakusku..vyber si... ( a to vedel ze nevratia nic)...Wilo ..ano starostlivost o zakaznika teda naozaj prasiva ...vseobecne som s autom spokojna( nie stym ako bolo dodane ) aj napriek chybam, ktore som reklamovala mi termin na servis dali o mesiac... aj to po 2 tyzdnoch urgovania a az po stretnuti s manazerkou vo Viedni.., ktora mi tiez ohladom terminu napisala az 8 dni PO stretnuti..
              Takze temu vratenia DPH uzatvorim a budem to riesit s pravnikom... a uz len dufat , ze sa v aute nic nepokazi .. pretoze ziadat nieco od Tesly a hlavne vo Viedni , je beh na dlhu trat...pekny vecer vsetkym🙂

              Komentár

              Pracuje...
              X