Oznámenie

Zložiť

TESLA ZRAZ a Supercharger opening party 29-30.11.2019

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Zimne obutie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X

• Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Stano Kurek
    Member
    • May 2014
    • 313

Zimne obutie

Diskusia: prave zvazujem zimne obutie na Teslu X 100D otazka ci ist do originalu ale to sa mi zda dost drahe 3000 alebo 5000 EUR, hladam alternativu?
    • rozmer predne 265/45/20 - Pirelli Scorpion winter tires
    • rozmer zadne 275/45/20 Pirelli Scorpion winter tires
    • 2 x 20X9.0 Slipstream wheels
    • 2 x 20X9.5 Slipstream wheels
    • 2 x 265/45/20 - Pirelli Scorpion winter tires
    • 2 x 275/45/20 - Pirelli Scorpion winter tires
    • 4 x tire pressure sensors
    • 4 x Tesla logo wheel caps
  • Stano Kurek
    Member
    • May 2014
    • 313

Axle 1: 255/45/R20 - 105Y- 20x9.0j - 35 mm offset Axle 2: 275/45/R20 - 110Y - 20x10.0J - 35 mm offset

Komentár

• jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1030
      •      

Na X je mozne dat zimne aj 19-tky, na obe napravy rovnake:
      265/50 R19 - 110W - 19x8.5j - 35mm offset

Komentár

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Na zimu by som každopádne išiel do 19”. Kvôli nižšej spotrebe. A Pirelli majú dosť veľký valivý odpor, keď ich náhodim stupne spotreba o 10%.
        Teraz idem dať Michellin Winter Sport tak dúfam že to bude lepšie.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mam tiez zimne 19-tky, zatial tie od tesly, no vydrzia mi uz len tuto zimu, na buducu si od vas necham poradit :-))).
        Uz som teraz zimne nahodil, lebo letne 20tky (hlavne zadne) uz boli na hrane. Zimne mam radsej ako letne, lebo su rovnake predne aj zadne, teda sa daju poprehadzovat. Na zadnych sa mi zodieraju vnutrajsiky podstatne viac, no na zimych sa to da kompenzovat prehodenim. Na letnych, ktore maju definovany vonkajsok sa neda robit nic.
    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 111

Ked sme uz pri zimnych kolesach... ako ich objednat? Tesla servis emaily uz nie su monitorovane. EU online obchod ich nema. Pisal som Hasalovi a ten ma odkazal na nejaky tesla email kde som v piatok napisal a dufam, ze sa niekto ozve. Mate niekto este nejaky napad ako poprosit Teslu nech odo mna zoberie peniaze?

Komentár

• head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Ha, ozvali sa:

Good Day,

Thank you for contacting Tesla Parts Other Markets.

In order to process your request we would need the following information:

- Requested part numbers

- Billing information

- Shipping information

- VAT number (if applicable)

We will send you an quote once we have all the information.

Part numbers can be found at https://epc.tesla.com
    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 111

Tak pozeram 19'' kolesa + pneumatiky od Tesly na Model X a jedine 19'' pneumatiky maju 265/50R19 110V WINTER PIRELLI SCORPION TIRE. Avsak podla technicaku ja musim mat rychlostny index W (presne: 265/50 R19 110W - 8 1/2 Jx19 ET35) a tesla ma len V (co je menej). Cize asi od nich zoberiem len disky...

O nervy je to so sluzbami Tesly. Namiesto toho aby sa oni sli pretrhnut mi nieco predat, ja sa musim hrabat v ich hroznom katalogu na webe a vyberat si...

Komentár

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Aj ja mam len V (240km/h).... neviem ci vobec niekedy davali W (270km/h), ma niekto W? Mozno vsetci jazdime (legislativne) na zlych zimnych gumach... No neviem, ci niekto jazdi na zimnych nad 200km/h.

• Rasto6
        Rasto6 komentoval
        Upraviť komentár
        Podľa legislatívy môžu zimné a prípadne terénne pneumatiky mať aj nižší rýchlostný limit. Vtedy musí byť v palubnom počítači nastavený limit rýchlosti podľa max. rýchlosti namontovanych pneu, ak to palubný počítač neumožňuje, tak sa da zohnať nalepka a ta ma byť nalepenena v zornom poli vodiča a takto auto prejde aj cez stk.

• jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Rasto6 Super info, mozes sem dat citaciu zakona k tomuto.

• Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Dodam, ze u Tesly sa da maximalna rychlost nastavit v apke.

• Rasto6
        Rasto6 komentoval
        Upraviť komentár
        Je to v §5 ods 8 vyhlášky 464/2009: pričom horský symbol sa rozumie označenie pre zimné pneumatiky len označenie M+S bez toho symbolu "kopčeka" vedľa označuje len celoročné pneumatiky ktoré podľa slovenskej legislatívy môžeš tiež použiť bez sankcii v zime (osobne by som to určite nerobil a jazdim na zimnch). To znamená že celoročná pneu M+S nemôže mať nižší rýchlostný index ako je maximálna rýchlosť uveden TP (to je význam tej poslednej vety odseku).
        Tu je citát:

Symbol kategórie rýchlosti každej pneumatiky musí byť prinajmenšom zhodný s maximálnou konštrukčnou rýchlosťou vozidla. V prípade pneumatík triedy C1 s kategóriami rýchlosti V, W, Y, Z je pri zvýšení rýchlosti nutné zohľadniť závislosť na nosnosti pneumatiky podľa predpisu EHK č. 30.5) Ak sa použijú pneumatiky označené horským symbolom s nižšou kategóriou rýchlosti, ako je najväčšia konštrukčná rýchlosť vozidla, najmenej však kategórie rýchlosti zodpovedajúcej rýchlosti 160 km • h-1 a v prípade vozidiel kategórie L najmenej kategórie rýchlosti zodpovedajúcej rýchlosti 130 km • h-1, je nutné na túto skutočnosť upozorniť dodatkovým označením formou nálepky alebo štítku. Údaj na nálepke musí obsahovať najväčšiu prípustnú rýchlosť zimných pneumatík namontovaných na vozidle, ktorá počas prevádzky vozidla v cestnej premávke nesmie byť prekročená. Nálepka musí byť umiestnená v zornom poli vodiča. Upozornenie formou nálepky môže byť nahradené zariadením trvale nainštalovaným vo vozidle, napríklad palubným počítačom. Zníženie kategórie rýchlosti nie je dovolené pri použití pneumatík s vylepšenými trakčnými vlastnosťami pri jazde na snehu s označením "M+S", "M.S." alebo "M & S", avšak bez označenia horským symbolom.

• head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Super, vdaka za info Rasto!
    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 175

Ja som kupil disky v Tesle a gumy inde. Zimne gumy na Sku (aj na spalovakoch velmi davno ) sa mi osvedcili Nokian. Spotreba je lepsia ako na Sottozero.

Komentár

• Stano Kurek
        Member
        • May 2014
        • 313

pani, dobra diskusia, vdaka,.... zrejme ostanem pri 20 ale dam Michellin Winter Sport,... skusim dat aj 265 do predu a do zadu 275,... ked nebude sneh nech to ma riadny start,...

Komentár

• head
          Member
          • Oct 2017
          • 111

Kedze sa mi nechcelo piplat s Tesla part katalogom a vypisovat si cisla suciastok na kazdu blbost (disk, pneumatika, tpms senzor, puklicky do disku...) tak som si len vyklikal cez appku termin na prezutie a do poznamky som napisal, ze kolesa nemam, ci mi ich vedia objednat. Dnes mi volal pan z Linzu, ze ci viem cenu. Ja ze nie. Tak mi ju povedal (2900 eur za komplet 19'' zimne kolesa), tak som potvrdil objednavku a je to.

Len som sa zabudol na DPH spytat, kedze minule s tym bol v Grazi problem.

Komentár

• Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            To bude s DPH. Ja som kupoval v Tilburgu bez DPH s autom ze nejakych 2200.

• Stano Kurek
            Stano Kurek komentoval
            Upraviť komentár
            OK, a ake disky a ake gumy?

• head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Pravdupovediac ani neviem . Predpokladam, ze toto: https://shop.tesla.com/product/model...r-tire-package

To mali aj v katalogu (https://epc.tesla.com/) ako jedine 19'' kolesa na Model X. Ale tak mozno sa prekvapim ked dojdem na prezutie .

• jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Aj ja som dostal take, zrejme je to jedina moznost.
        • Stano Kurek
          Member
          • May 2014
          • 313

toto je otazka: ake disky su na TMX 100D ... predne 9.0"(front) a zadne 10.0" ( Note: Tesla later changed rear wheel to 20x9.5"+35) ???
          tak zadne sú 10 alebo 9,5, budem musiet zhodit koleso a pozriet sa na to,...
          SK
          • Size: 20X9.0"(front), 20x10.0"(rear) Note: Tesla later changed rear wheel to 20x9.5"+35
          • Offset: +35 (front & rear)
          • PCD: 5X120
          • Center Bore: 64.1mm
          • Lug Nut Specs: 21mm, 14X1.50 Thread
          • Lug Nut Torque Spec: 129 lb-ft
          • Weight: 32lbs front, 33.2lbs rear

Komentár

• jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Netreba spekulovat, treba sa pozriet do CoC, resp velkeho technicaku ake ma konkretne auto homologovane disky a pneumatiky. Take sa na tom konkretnom aute maju pouzivat.
        • Stano Kurek
          Member
          • May 2014
          • 313

vieme ake maju ist typy senzorov do pneumatik pre X 100D? (20)
          • tire pressure sensors ?

Komentár

• enfko
            enfko komentoval
            Upraviť komentár
            Rovnake, ako na vsetky ostatne Tesly. Ja som kupil 4 roky dozadu neznackove a funguju presne tak ako teslacke. Ked chces, tak mi napis a poslem ti link, ze ake presne mam.
        • Andrea123
          Junior Member
          • Oct 2019
          • 7

Prosim vas a mate skusenost s vyvazenim?? Dala som vyvazit auto u nas ale stale citim jemne vibrovanie pri pri rychlosti 80-90 a pri navsteve vo Viedni som to oznamila servisakovi, povedal ze X sa specialne u nich vyvazuje ... ze tam maju specialnu “masinu” je to pravda? Boli ste vyvazovat vo Viedni?

Komentár

• jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Nikdy som gumy na X-ku nedal vyvazovat vo Viedni, vzdy len v mini pneuservise vo vedlajsej ulici. Nikdy som nemal problem. Vyvazenie nie je atomova veda, staci dobra vyvazovacka a poctivy mechanik. Zodral som uz dve sady letnych, PL je zrut gum, hlavne letnych, na zimnych sa jazdi kludnejsie. Prve zimne u mna este zvladnu tuto zimu, mam takmer 80tkm.

• ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            A kolko asi km si najazdil na tych letnych, kim si ich zodral?

• jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Prve nieco nad 20t, druhe nieco nad 30t... uz som bol trosku kludnejsi
        • Andrea123
          Junior Member
          • Oct 2019
          • 7

Dakujem 👍idem tam tak
          ci tak kvoli servisu..tak sa budem dozadovat odpivefe preco vyvazovat v AT ...

Komentár

• milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            vzhladom na 3-nasobne ceny pneuservisov vo Viedni voci Bratislavskym by som sa na nich vykaslal s usmevom na tvari.
            Tesla ma stale rovnako okruhle kolesa ako vsetci ostatni. Vyvazia ti ich dobre v kazdom lepsom pneuservise.
        • Andrea123
          Junior Member
          • Oct 2019
          • 7

Dakujem ...ano ostavam pri vyvazovani v nasich servisoch ...🙂

Komentár

• g211
            Member
            • Sep 2015
            • 104
            •   

Pneuservis, prezuvanie a vyvazovanie staci riesit na SK, nikdy som nemal problem. Treba ich iba upozornit na vacsi utahovaci moment pre TMS a TMX 175 Nm. Na TM3 treba preverit v navode.

Komentár

• Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Na TM3 to iste - 175 Nm.

• Andrea123
              Andrea123 komentoval
              Upraviť komentár
              Dakujem
          Pracuje...
          X