Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Servisny interval

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Adrnln
    Junior Member
    • Jul 2014
    • 12

    Servisny interval

    Ahojte,

    Dufam ze nevytvaram duplikatnu temu, hladal som no nenasiel som nic podobne.
    kedy ste boli s Xkom prvy krat v servise? Dodrzujete servisne intervaly alebo ako to vobec je? Viem, ze servis je dobrovolny ale nasiel som info ze na prvej prehliadke(20000km alebo jeden rok) sa dokopy nic nerobi za to pri druhej (40000km 2roky) je toho viac(brzdova kvapalina, vzduchovy filter, odvlhcovaci filter...). Auto ma 2 roky no kilometrovo sa zatial k 40k neblizi. Mam uz planovat servis? Kolko to stoji vo VIE?
  • Heros
    Member
    • Oct 2014
    • 76

    #2
    Kdyz jste si koupil opici, mel byste mit i na banany.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Velmi prinosny komentar...

    • Adrnln
      Adrnln komentoval
      Upraviť komentár
      ??? Ano kupil som si Xko a nemam na servis... troska porozmyslajte pred tym nez trepnete blbost...

    • Heros
      Heros komentoval
      Upraviť komentár
      No prave.
  • Vrso
    Member
    • Aug 2015
    • 70
    •   

    #3
    Ja sa snazim robit kazdych cca 20.000 servis, zaciatkom januara idem na prehliadku pri 80.000km. Prehliadka pri 60.000km stala 500€ bez DPH a menili zadarmo stierace, baterku v ovladaci a HEPA filter.

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      A tych 500 eur bolo za co?

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Ja keď som pred 4 r, platil servis po 60 t km za 10.000cový VW Polo 1,2 trojvalček 320 €...tiež som sa pýtal, že za čo....a potom že Tesla servis je drahý...

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      No hej, ale tam si mal vymenu oleja. Tu keby si das urobit v normalnom servise tak usetris 150-200€

      Stierace, filter a baterka v ovladaci, to je spotrebak za 100-150€ max aj s DPH, a robota tak na hodinu aj s diagnostikou, 2 hodiny ak robili nejaku hlbkovu a poctivu kontrolu. To je 500€/2hod = 250€/hodina s DPH. Slusna sadzba. To co usetris oproti ICE na absencii oleja a sviecok, nechas mechanikovi S Teslou sa mi vidi, ze sa na prehliadky neoplati chodit, alebo to len okresat na nejake 50-60.000km intervaly nech skontroluju elektriku a beznu udrzbu si robit sam.
      Je nejaky aftermarket trh s Tesla spotrebnymi dielmi (filtre, stierace atd.)?

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Na Sku aj X-ku menia po prvych 20000 olej v oboch diferencialoprevodovkach a nastavuju geometriu. Takze na prvu prehliadku by som doporucoval ist cca medzi 20 az 40 tisic resp. po roku az dvoch.
      Na 3-ke uz olej nemenia, do diferencialoprevodoviek 3-ky dali olejove cerpadlo a filter
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #4
    Ja som bol po roku a teraz po necelych dvoch (=~ 25 000 a 50 000 km).
    Prva prehliadka:
    Vymena oleja v obidvoch prevodovkach (mam dual drive)
    Vymena steracov
    Diagnostika baterie
    cena 500 EUR (bez DPH)

    Druha prehliadka:
    Vymena vsetkych filtrov a vysusaca chladiacej kvapaliny v klimatizacii
    Vymena brzdovej kvapaliny
    Vymena steracov
    Nastavenie geometrie kolies
    Diagnostika baterie
    Cena 750 EUR (bez DPH)

    Tesla pise cenu prace na fakturu - hodina 135 EUR.

    Podla mna po tych 2 rokoch ma istotne vyznam sa tam objednat. Geometria kolies sa (nielen) pri tak tazkom aute na nasich "super" cestach rozhasi po pol roku.
    Este mi sami od seba zadarmo vymenili obdive zadne kombinovane svetla (jedno bolo prasknute a v druhom bola pavucina ) a updatovali vzdy SW na posldenu verziu.
    Faktom je, ze od prvej navstevy servisu vacsinou dostavam nove SW verzie velmi skoro potom, ako sa objavia v USA, neviem, ci to ma suvis.
    Ja som spokojny, u Audi som platieval za podobne prehliadky vzdy viac.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Este ti urcite kazdy krat menili aj baterie v oboch dialkovych ovladaniach (ked si ich mal pri sebe) :-)))
  • Adrnln
    Junior Member
    • Jul 2014
    • 12

    #5
    Dakujem vsetkym za informacie. Zacnem teda planovat servis

    Komentár

    • voloda69
      Member
      • Mar 2016
      • 126

      #6
      Tak uz je doma :-)

      Komentár


      • Hasky
        Hasky komentoval
        Upraviť komentár
        Gratulujem!
        Vychodne Slovensko?
        Mozem sa spytat ako je to teraz s tymi cenami pre Other Europe? Naozaj je tam ten rozdiel, co je na stranke?

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        Okolie Bratislavy :-). Ano s tymi cenami je to tak ako sme tu uz pisali, je naozaj velky rozdiel medzi novymi autami OTHER EUROPE a zapadna Europa. Kasik o tom vie, pretoze som to s nim komunikoval pred 3 tyzdnami. V com bolo ale pozitivum, ze mi vedel dat lepsiu cenu na skladove vozidlo v porovnani ako to bolo predtym. Bol som vsak vo faze, ze rusim objednavku na skladove vozidlo a idem objednat vo Viedni. Najrpv mi povedali, ze to je v pohode a da sa to (aj s tou lepsou cenou), avsak ked sme zacali vyplnat ORDER, tak sa uz cukli a povedali, ze to nemozu takto objednat, takze naozaj by sa to muselo najpr objednat na niekoho a potom prehodit/predat.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Wow. Vitaj medzi Teslakmi !
    • voloda69
      Member
      • Mar 2016
      • 126

      #7
      Dakujem

      Komentár

      Pracuje...
      X