Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Rekuperacia TMX

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Rekuperacia TMX

    Na obrazku vidno ako rekuperovala TMX na trase dlhej 10km od vrcholu Donoval smer Bamska Bystrica.
    Vonk. teplota -1stupen, range mode off, teplota v aute nastavena na 24stupnov, v aute boli 2osoby, priemerna spotreba na 10km bola -90wh/km.
    Takze na tych 10tich kilometroch sa vratilo do baterie 0,9kwh. Narekuperovalo sa zrejme viac, kurenie si zobralo svoje.
  • Gusto65
    Junior Member
    • Dec 2019
    • 10

    #2
    Za studena dajme tomu polyzovacke je rekuperacia nejak vazne obmedzena ? Zad dole z kopca stiha chytat do baterky ? Ci uz zapina brzdy ? Ja som si vsimol na mojom mitsu phev ze mi klesne rekuperacia z 50kw na 30kw

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, napr. tesla s studenou bateriou pod 10st. nerekuperuje vobec, resp. len tolko co zoberie kurenie, pripadne aj ohrev baterie, teda max 6kW kurenie, 6kW ohrev baterie a odber auta na 12V.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ja mam zapnuty Range Mod a preto mi 6 kW z rekuperacie neberie. Mozno z kopca by som to zapol, ale inak je IMHO blbost mat zapnute ohrievanie baterie len kvoli rekuperacii. Ta energia spotrebovana na zohriatie baterie sa rekuperaciou nikdy nevrati.
      Bateria sa zohreje normalnou jazdou tak ci tak. Ibaze by vyhoda teplej baterie (z hladiska spotreby) prevazila alebo aspon vyrovnala tie straty zposobene zohrievanim.
      Asi by to chcelo exaktny pokus - rovnaka trasa, rovnake podmieky vonku, raz s Range Mod a raz bez.
  • Gusto65
    Junior Member
    • Dec 2019
    • 10

    #3
    Treba to setko poskusat a skusat inak sa nic nezisti . Je to zaujimave ze co a ako pozapinat aby to bolo efektivne . Ako to je s vychladnutim baterie po ceste 200km dajme tomu piestany dolny kubyn a 4 hodiny na parkovysku vonku okolo -2c° vychladne to moc ?

    Komentár


    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      biedak Ludevit Velislav...

    • TM3Perf
      TM3Perf komentoval
      Upraviť komentár
Pracuje...
X