Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bjørn Nyland Model S videá

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    Ked sa spalovaku minie palivo, tak to ma tiez urcite nasledky na samotne auto a bud sa auto otiahne na cerpaciu stanicu, alebo sa palivo dovezie k autu v kanistry. Ale o inom som chcel....
    Co robit, ked elektromobilu dojde stava. Tiez to ma urcite nasledky na eauto a najlepsie ako povedal aj Bjorn vo videu nedostat sa do takej situacie. On to koli videu spravil a ukazal co sa stane ked dochadza energia a co potom ked dojde. Ide o to ako si pomoct pri Teslach. hadam sa to da pouzit aj pri inych eautach. Viac vo videu.



    Druhe video je o automatickom stmievani poulicnych lapm v miestach kde je mensia premavka. Tiez zaujimave video.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      Netusim, ci sa toto auto do Europy dovaza. BYD e6

      Komentár


      • ozana
        ozana komentoval
        Upraviť komentár
        Asi nedováží, ale v Rusku už nějaké jezdí. https://youtu.be/25Ac2-vekw4
        Auto Palace Group tvrdila v roce 2008, že bude vozy této značky dovážet. Dodnes stále nedovážejí.
    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

       

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Presne takú môžeš stretnúť v Bratislave :-).

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Tak som to dopozeral. Najhorsie video ake kedy Bjorn spravil. Keby si aspon precital manual ked uz ide robit review. Spusta nespravnych informacii a zaverov, to on ostatne robi casto.
        1. AC nabijacka ma vykon 6.6 kW, nie 7.4 kW.
        2. Ta diera na palube je pre TomTom navigaciu, ktora, keby sa informoval a pouzil ju, obsahuje aj meranie tokov energie a prisiel by na to, preco mu ubuda dojazd, ked stoji na mieste a ma zapnute kurenie A aj klimatizaciu sucasne.
        3. Uplne ignoroval fakt, ze auto ma (na to ze design bol spraveny v 2012) moderny management baterie a motoru s kvapalinovym chladenim aj zohrievanim.
        4. Vobec nepovedal, ze to nie je nove auto ale auto stare minimalne 3 roky, lebo od modelu 2016 spravili zmenu radia.

        je toho viac ale toto je komentar na par riadkov :-) tak koncim.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        A je tam moznost aj inej farby, alebo je to jedna seria v takejto farbe.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Moznost farieb je velka. Pozri na fiat usa.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        bjornove videa idu dole vodou. castokrat je to zabijanie casu, lebo tolko hodin videi, co ma natocene a informacny prinos velmi maly casto aj nespravny

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Aj som mu tam napisal, ze to je najhorsie z hladiska obsahu ake kedy spravil. Je to skoda lebo urcite ma dost velku sledovanost.

      • ozana
        ozana komentoval
        Upraviť komentár
        Před časem říkal, že chce více vydělávat přes Youtube a méně vozit zboží. Bude se muset více snažit.
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Ale niektoré mínusy tam sú, keď som si ho bol obzrieť a síce je dvojdverové, nemá DC, má typ1 na AC, nemá servis (a horšie ako tesla ani v zahraničí), cena ojazdeného je vyššia ako štvordverového nového smartu s rovnakou dĺžkou a zárukou, to len také základné prekážky okrem tých malicherností (malé kolesá - na naše cesty s výmolmi, rádio, spínacia skrinka, ...)

      Je to auto pekné, štýlové, hlavne pre tých čo si pamätajú staré alebo mladých single, ale inak to moc význam nedáva.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        A ak si dobre pamatam, je to auto, na ktorom Fiat preraba. Teda jeden model ma vyrobnu cenu vyssiu ako cenu za ktoru sa predava. Majitel Fiatu, ci kto to bol odhovaral od jeho kupy.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        ICE - to tvrdil CEO Fiatu Macchionne. Akoze sorry - ak firma, ktora predava toto auto nove za 35 000$, na nom preraba tak nemam komentar. Vyrabaju to v Mexiku. Neverim ani trochu. Skor na tom nezarobia tolko ako na spalovakoch, tomu verim.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Je to auto na behanie do roboty do vzdialenosti 100 km (aby bola istota dojazdu aj v zime). Nic viac a nic menej. Prave kvoli chybajucemu DC nabijaniu. Ale inak tomu Smart nesiaha ani po paty co sa tyka bezpecnosti (5 hviezd NCAP), agilnosti, designu a koniec koncov aj priestoru. na prednych sedadlach je ho viac ako dost aj pre 195 cm chlapa. Zadne su pre deti alebo nudzovka na kratke vzdialenosti.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Ja viem. Si ma nalákal, tak som ho išiel pozrieť a zrazu som počul, " to má len dvoje dvere, na tom ja chodiť nebudem."
        Smart je o ničom úplne ale aspoň lacný. Aj keď dodanie na konci decembra mi povedali 10/2018 a okrem jednej predvádzačky bez možnosti dotácie skladom nič. Takže úbohosť, je vidieť že to predåva rovno importér a nemusí sa snažiť.
    • Radkovanko
      Junior Member
      • Nov 2017
      • 21

      V Prahe ich bezne poziciavaju, mal som ju mesiac zapozicanu, jednu sme si zobrali aj do prace. je to len mestske auticko, ale ak nabijas doma tak to az tak nevadi. vyhoda je ze v Prahe mas na modrych zonach parkovanie
      zdarma, to je podpora ktora u nas chyba ...

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        Asi najzaujimavejsie to je od 0:48 - 2:10 min 94% nabite za 30:59 min a nabil 23:91kWh a zacinal alebo to co ukazal bolo 15% a odhad rychlonabijacky bol 21 min. Nabijacka ma znacku Delta. Vykon bol obmedzeny tazko povedat ci autom, alebo nabijackou. Bjorn si mysli, ze nabijackou.
         

        Komentár

        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          To nabíjanie sa zhoduje s mojimi poznatkami zo 100kW CCS v Hartbergu, čo som tu písal. Maximum som mal okolo 65 kW. Tiež to sedí s časmi udávanými h yundaiom 30min. pri 50kW a 23 min. pri 100kW CCS (ako to potom rátal Peterka v príspevku podomnou).
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_20170913_140944.jpg
Videní:	175
Veľkosť:262,7 KB
ID:	21373
          Pripojené súbory
          [priezvisko]@me.com

          Komentár


          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Tento typ nabijacky (Delta) je aj v garazi Avionu, akurat je nakonfigurovana na max 50kW na jeden konektor, ale umoznuje nabijat sucasne chademo aj CCS. Zaujimavy je ten odhadovany cas nabijania na Bjornovom videu- na zaciatku bol odhadovany na 21min a potom nabijacka pridala este 10. Mozno ten odhadovany je na nabitie na cca 80%, kedy uz zacina vykon klesat. Robi to aj ta v Avione, najprv som myslel ze je to nejaka nekompatibilita- ioniq mi ukazal 21min a nabijacka 10. Zrejme si auto aj nabijacka robia odhady roznymi algoritmami. ABB 50kW nabijacka ma na displeji udaj o case nabijania s komentarom "reported by car", tak som myslel ze kazda nabijacka si ho nacita z auta, tak ako udaj o percentach nabitia. Raz som na tej v Avione po zastaveni DC nabijania na 94% pripojil este AC konektor, nabijanie zacalo na 7kW ale rychlo zacalo klesat, pri 99% podla udaja nabijacky uz bol vykon iba 0,5kW
        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          Nissan e-NV200 s 40kWh baterkou.




          Naposledy upravené ICE666SVK; 05-02-2018, 19:34.

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Novy Nissan LEAF 40kWh


            Dalsie videa E-Pedal, Auto Parking a test spotreby s Pro Pilotom.






            Nissan LEAF 40kWh ECO pretek. Z hory Teide zist co najefektivnejsie so ciela a ten kto bude mat najviac energie, tak to vyhra. A Bjorn to vyhral a Nissan mu dal elektricku kolobezku.
            Naposledy upravené ICE666SVK; 07-02-2018, 18:52.

            Komentár

            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              Toto by mali vidiet vsetci ty, co hovoria, ze nieje vyriesena recyklacia na baterie. Takto to robi spolocnost Nissan.
               

              Komentár

              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                Prva jazda s TM3

                Rychlost nabijania uz dal Miro sem: http://teslaclub.sk/forum/tesla-moto...nab%C3%ADjania






                Test dojazdu TM3 na jedno nabitie.dal 500,6km 70kWh a 140Wh/km. A nabite bolo na 99% neslo viac nabit, tazko povedat preco a po skonceni testu tam ostali 3%. Rychlost bola nastavena na 90km/h a vecinu cesty bol zapnuty autopilot.


                Vyhrievanie TM3 ukazka termokamerou na mobile.




                Model 3 je v zadu priestranejsi ako Model S pre vyssie osoby.


                TM3 ma preskleny strechu lepsiu z hladiska prieniku slnka do auta ako TMX a TMS.
                Naposledy upravené ICE666SVK; 20-02-2018, 22:31.

                Komentár

                • ICE666SVK
                  Senior Member
                  • Jul 2014
                  • 1997

                  Bjorn si nehal vsetky mozne kable v prednom kufri a ked prisiel na nabijacku mimo SC neotvoril kufor vobec a vyskusal vraj vsetko. Musel sa pomalou jazdou dostat na SC, to sa mu podarilo. Ako sa dostal do kufra potom, to uz neviem.

                  Komentár

                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    Zimny test Renault ZOE ZE40kWh baterka, pri rychlosti 94km/h tempomat, dojazd 189,3km.
                    Naposledy upravené ICE666SVK; 21-02-2018, 16:55.

                    Komentár


                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      190 km - trocha sklamanie na 40 kWh. 12 kWh (o 48%) - väčšia baterka urobí 20 km navyše oproti Ioniqu.
                      Veď to aj Tesla S urobí pri tempomatovej stovke toľko km na tie kWh, nie ?

                      Zrovna od pondelka som tri dni jazdil Ioniqom predpisovo, t.j. mimomesto 100 km/h a mesto 60 km/h v pomere 2/3 - 1/3, že nech skúsim spotrebu pre bežného vodiča, nie mňa a vyšlo mi 14,1 kW/100km, prešiel som 160 km a ešte 20 ukazovalo. Keby to bolo všetko mimomesto, tak o 1kW by to bolo viac.

                    • Peterka
                      Peterka komentoval
                      Upraviť komentár
                      100km/h a 60km/h sice nie je na pokutu, ale ani predpisovo :-D

                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Peter, podľa tvojho GPS je tachometrových 100 ešte menej ako 90, nie ?

                      Pre neznalých vysvetlím, o čom s Petrom točíme:
                      Do 5 km/h nie je pokuta v sadzobníku a policajt musí odrátať 3%, minimálne 3km/h na chybu radaru. Takže do presne nameraných (nie tachometrom) 58 alebo 98 alebo 138 km/h nie je pokuta.

                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Chlapi, riešime spotrebu, nie predpisy. Som nevedel že ste všetci takí akurátni.

                    • Peterka
                      Peterka komentoval
                      Upraviť komentár
                      Tachometrovych 100 mam podla GPS 94, ale prifukal som zimne pneu na 2,9
                      Jazdim v podstate rovnako ako Miro z dovodu, ze cca 90% casu jazdim na tempomate a packa na volante meni rychlost o 10km/h. Tym ze realna rychlost je mensia, dam vzdy vyssiu hodnotu. Aj tak mam dojem, ze som na ceste (obchvat BA) jeden z najpomalsich a "zavadziam". Aby som nebol uplne OT, tiez som cakal od Zoe 40kW vacsi dojazd, resp. nizsiu spotrebu..
                  • milan84
                    Senior Member
                    • Jun 2015
                    • 853
                    •   

                    offtopic: nie som si isty, ci je rozumne sa chvalit, ze jeden den si jazdil na hrane a inokedy je to za nou

                    Komentár


                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Chlapi, riešime spotrebu, nie predpisy. Som nevedel že ste všetci takí akurátni.

                    • dango
                      dango komentoval
                      Upraviť komentár
                      Miro, to nic - som s tebou - predvcerom som platil najdolezitejsim panom vesmiru 30e po zjednani
                  • milan84
                    Senior Member
                    • Jun 2015
                    • 853
                    •   

                    ja som mal moznost Zoe vyskusat v decembri a dojazd (ale pri nizsej priemerke) bol cca 300km. Bjornovi to dalo ozaj nejako malo.

                    Komentár


                    • Miroslav Rojko
                      Miroslav Rojko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Má zoe TC v každej výbave ? Nemal Bjorn priamovýhrev ? cx Zoe je 0,25, takže by to tiež nemalo robiť veľký rozdiel. Je to záhada.
                  Pracuje...
                  X