Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabíjačky elektrických áut môžu ohroziť domácu sieť

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    Nabíjačky elektrických áut môžu ohroziť domácu sieť

    Pozor na Telnet a SSH !!!
    Zatiaľ čo elektromobily sú neustále testované na rôzne zraniteľnosti, ich základné príslušenstvo dostáva menej pozornosti.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #2
    Kto ma pripojeny domaci wallbox na internet, nech sa prihlasi.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Hacknut vlastne riesenie s dostatocnou davkou "Security through obscurity" je prakticky nemozne.
      Ja rad pouzivam dve standardne riesenia prepojene nestandardnym riesenim, ktoreho logiku nepozna nikto - len ja. Pri takych nestandardnych rieseniach ziadny robot nema sancu a ide radsej otravovat niekde inde.

    • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      Ja ho mam pripojeny do domacej LAN siete.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Pozor, Kaspersky Lab je ruska firma. V Rusku nabijas elektromobil cez opticke rozvody tvojho internetoveho providera

    • Peterka
      Peterka komentoval
      Upraviť komentár
      Ja mam svoj pripojeny do firemnej LAN, viem sa na neho dostat aj "zvonku" cez VPN. Vymyslel a postavil som si ho sam na siemensackom PLCcku. Ak by ho aj niekto nejakym zazrakom hackol a nastavil prud vacsi ako 32A, auto by si aj tak viac nezobralo a naviac je tam istic a kopec dalsich ochran..tak obavy nemam.

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ja ho mam pripojený na internet, dokonca mam aplikáciu v smartphone atd.

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      JozkoPucik -> a aky mas? potrebujem nieco domov co viem tiez napojit na internet a idealne s appkou

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      hudino no je to EVBOX, len nemam presne parametre takto pri mne, vo fakture je "EVBOX ELVI 11kW WIFI, el mer, GSM" podla toho to vygooglis. Len teraz lutujem, ze som nepockal a nekupil Tesla original wallbox. Len montovali mi solarne panely+bateria tak mi to firma zbuchala rovno vsetko.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #3
    Ja mám len zásuvkovú rozvodnicu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • g211
      Member
      • Sep 2015
      • 118
      •   

      #4
      Toto dnes prislo aj nam do redakcie ako tlacova sprava od Slovenskej firmy Grayling so subjectom "Pozor na nabijacky elektrickych aut: Mozu vazne ohrozit domacu siet". Po precitani som to vyhodnotil ako nedoveryhodnu spravu, a poslali sme im velmi konkretne otazky so ziadostou o upresnenie. Ako napriklad ake presne znacky a typy wallboxov su ohrozene, kolko kusov uvedenych wallboxov je instalovanych na Slovensku, a ako konkretne ma ohrozit domacu siet nastavenie maximalneho vykonu nabijania utocnikom. Ak odpisu nieco relevantne, dam vediet.

      Zatial to hodnotim ako nepodareny pokus o zviditelnenie. Takto im to ale na doveryhodnosti moc neprida.

      Komentár

      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        #5
        Ten clanok je dost zle prelozeny z nejakeho anglickeho textu (processor = proces) apod. Ale je to typicka anti EV hovadina. Su tam pravdy, polopravdy a uplne hovadiny.
        Napr. ktora nabijacka podporuje Telnet protokol? TIpnem si -ziadna. Lebo sa davno nepouziva. Ako suvisi nabijacka EV s prienikom hackera do WIFI siete?
        Nijako.
        A co televizor majitela? Ten sa neprehrieva? Taketo obavy sa daju vyjadrit na hociake zariadenie pripojene do internetu.
        Prehriatie drotov a pod. su uz uplne blbosti. ved predsa ked instalujem wall box tak nastavim HARDWAROVO maximalny mozny prud, ktory mi pusti istic.
        O tom ako hacker ziska uzivatelske meno a heslo k nabijacke pomlcim (pripad, ked je niekto debil a necha meno/heslo user/user neuvazujem, lebo tak mu treba).

        A na zaver obligatna otazka - qui bono taky pristup k nabijacke?

        Komentár

        Pracuje...
        X