Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Požičanie a kúpa BMW i3 94Ah

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Podlesny
    Member
    • Jul 2015
    • 115

    Požičanie a kúpa BMW i3 94Ah

    Dobrý deň, chcel by som kúpiť BMW i3 94Ah. Kedže sú moje skúsenosti s EV veľmi malé, rád by som si pred kúpou nejaké takéto vozidlo na pár dní vyskúšal. Preto by som sa chcel opýtať, či neviete o nejakej možnosti zapožičania. Je tu aj taká možnosť, že keby ste vedeli kto vlastní takéto vozidlo, že by som s ním prehodil pár slov a popýtal by som sa ho na detaily. Viesť som sa už v takom aute viezol, ale osobné skúsenosti a rady od používateľa sú isto viac.

    Za pomoc a rady ďakujem
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    #2
    Pôvodne zverejnené od Podlesny Pozrieť príspevky
    Dobrý deň, chcel by som kúpiť BMW i3 94Ah. Kedže sú moje skúsenosti s EV veľmi malé, rád by som si pred kúpou nejaké takéto vozidlo na pár dní vyskúšal. Preto by som sa chcel opýtať, či neviete o nejakej možnosti zapožičania. Je tu aj taká možnosť, že keby ste vedeli kto vlastní takéto vozidlo, že by som s ním prehodil pár slov a popýtal by som sa ho na detaily. Viesť som sa už v takom aute viezol, ale osobné skúsenosti a rady od používateľa sú isto viac.

    Za pomoc a rady ďakujem
    Tak sa pytaj, mame i3 60Ah.

    Komentár

    • Podlesny
      Member
      • Jul 2015
      • 115

      #3
      Dobre, otázka prvá. Aký je v percentách reálny rozdiel medzi zimným a letným dojazdom so zapnutým kúrením (klímou) a bez, a na rôznych režimoch jazdy? Najlepšie by to vyjadrila tabuľka.

      Komentár

      • juris
        Member
        • Dec 2015
        • 42

        #4
        Ja len tak vo vseobecnosti mozem povedat ze v lete sa da spravit 200-250, v zime tak realne skor nieco cez 150, s plnym komfortom kurenia/chladenia. Mame i3 94Ah REX. Momentalne uz vyse 2 roky a 80tis. km.
        Naposledy upravené juris; 16-05-2019, 21:51.

        Komentár

        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #5
          Na to sa da odpovedat asi nasledovnym rozmedzim 80-160km. Kurenie zhltne zhruba 20-30km dojazdu. V Zime musi byt aktivovane aj dodarocne kurenie inak teplo z baterie elektromotora a tepelneho cerpadla kabinu az tak nevykuri. Zvysok je alchymia v podobe rychlosti a pocasia, hlavne protivietor vie s dojazdom zamavat. Pneumatiky sa dost rychlo opotrebuvaju. Inak vynikajuce auto.

          Komentár


          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Pneumatiky sa dosť rýchlo opotrebovávajú? Dolu nižšie sa píše, že po 80 tis. km ešte nemenili

          • mozeg
            mozeg komentoval
            Upraviť komentár
            1fisker zalezi ako a kde jazdis ale po 50k km su zvacsa hotove.
        • Podlesny
          Member
          • Jul 2015
          • 115

          #6
          K tým pneumatikám, ako často ich musíte meniť?

          Komentár


          • juris
            juris komentoval
            Upraviť komentár
            Za tych 80tisic km sme este nemenili, ale zadne uz pomaly pojdu.

          • ivan32
            ivan32 komentoval
            Upraviť komentár
            Že rýchlo opotrebúvajú. Ha ha. Aj keď je to rozdelené na letné a zimné gumy tak je to super.

          • Podlesny
            Podlesny komentoval
            Upraviť komentár
            Tak 80 tisíc nie je až také časté. Som myslel, tak každý rok.
        • Samuel.Rendko
          Junior Member
          • Jul 2019
          • 12
          •   

          #7
          Ja mám osobné dlhodobé skúsenosti s i3 60 Ah REX aj i3 94 Ah REX. Jazdím 99% iba na elektrinu a benzín zapínam iba na pár minút v štýle "aby sa nepovedalo a nech sa na motore nevytvoria pavučiny". 60 Ah dojazd sa pohyboval okolo 135 km a 94 Ah 230 km - jazdím však primárne po meste a bez klímy a rádia (nie kvôli šetreniu ).

          Komentár

          Pracuje...
          X