Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Výroba battery packu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • romiix
    Member
    • Oct 2015
    • 82

    Výroba battery packu

    Zdravím,

    premýšľal som ako čo najúčinnejšie chladiť budúci doma vyrobený univerzálny battery pack, vzhľadom na to, že je to jeden z hlavných problémov pri ich konštruovaní a prevádzke.

    Na základe článku https://www.root.cz/clanky/utopte-se...yhrejete-mests ky-bazen/ mi napadlo utopiť Li-ion články priamo do trafooleja.
    Mal by to byť potenciálne najúčinnejší možný teplotný manažment.

    Každý modul by bol zložený z 13 batérií Samsung 25r 2500mAh 20A + BMS. Hermeticky uzatvorený kovový modul by mal výstup elektrický konektor + 2 x koncovku pre pripojenie prívodu/odvodu obehu oleja.

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Snímka obrazovky z 2016-08-15 16:22:46.png
Videní:	426
Veľkosť:24,5 KB
ID:	10290

    Moduly by boli pripojené k centrálnej jednotke vodičmi aj olejom - bolo by ich možné centrálne chladiť/ohrievať.
    Ohrev by bol realizovaný špirálou, chladenie otvorením termostatického ventila ku chladiču.

    Vite niekto o tom, že by to už niekto vo svete skúšal?
    Uvítam akúkoľvek konštruktívnu kritiku, nápad, polotovary a pod.
  • Ludicrous
    Junior Member
    • Apr 2016
    • 13

    #2
    napríklad "klietka" pre výrobu packov http://www.banggood.com/25pcs-Double...p-1047016.html

    Komentár


    • romiix
      romiix komentoval
      Upraviť komentár
      Poznám.
      Skôr som premýšľal nad výrobou plastovej klietky presne na priestorovo šetrné umiestnenie 13 batérií priamo aj s držiakom na BMS.
      3D tlačiareň by prototyp mohla zvládnuť.
  • Marcel Pavlík
    Member
    • Apr 2016
    • 138

    #3
    myslím si, že ohrev by mal byť v tom istom mieste ako chladenie.
    ale možno som nepochopil písaný text.

    Komentár


    • romiix
      romiix komentoval
      Upraviť komentár
      Pravdaže, tak je to myslené.
  • trud
    Junior Member
    • Apr 2015
    • 12

    #4
    Môžem vedieť načo chceš ten pack chladiť a ohrievať? Bude dakde vonku že ho treba ohrievať? A chladiť ho nemusíš ak z neho nebudeš ťahať dáke extrémne násobky C. Ak chceš ťahať veľké prúdy, nie je lepšie ako do chladenia investovať do nárastu kapacity a znížiť tak záťaž ? Utopiť v oleji to môžeš bez problémov...aj kedˇ neviem či sú články 18650 vodo (olejo) tesné...mal som tak pred rokmi utopený počítač :-)

    Komentár

    Pracuje...
    X