Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nájazdová brzda

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    Nájazdová brzda

    Vie mi niekto vysvetliť čo je to nájazdová brzda? Majú ich všetky elektromobily či hybridy? Bol som na STK a nevedeli mi spraviť, že sa musia kdesi poradiť, aby nedošlo k poškodeniu auta na válcoch.
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 194
    • lubos1519
    •   

    #2
    Nemysleli jednoducho len rekuperaciu?

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #3
      Vacsina zrejme vie co je najazdova brzda, ale pre istotu to sem dam.

      Najazdova brzda sa tyka privesov. Brzdene privesy osobnych aut maju najazdovu brzdu vacsinou urobenu tak, ze na oji privesu je mechanizmus, co analyzuje brzdenie tazneho vozidla jemnym priblizenim sa privesu k taznemu vozidlu v ramci vole v oji a hydraulicky (na mensich privesoch rovno tiahlom) ovlada brzdy privesu - funguje cisto na mechanickom principe.

      Moderne (a hlavne vacsie) tazne vozidla poskytuju informaciu o brzdeni tazneho vozidla elektricky cez zasuvku tazneho zariadenia. V pripade, ze prives ma elektricke brzdy, tak tie sa ovladaju elektricky cez zasuvku tazneho zariadenia - tadial sa aj napajaju. Pripravu na ovladanie elektrickej brzdy privesu ma napriklad aj Tesla model X .
      V pripade elektricky ovladanych brzd privesu z tazneho vozidla, nemozno uz brzdu privesu nazvat najazdovou, lebo jej aktivacia nie je sposobena najazdom privesu smerom k taznemu vozidlu, ale zduplikovanim informacie o brzdeni tazneho vozidla.

      Brzdy privesov nakladnych aut su urovene inak: Funguju vacsinou tak, ze sa ovladaju z tazneho vozidla a su rovnako ako na taznom vozidle vzduchove, navyse privesy maju zasobnik vzduchu a keby sa prives nakladaku odtrhol, po preruseni ovladania prives sam zabrzdi.

      Komentár


      • Marcel Pavlík
        Marcel Pavlík komentoval
        Upraviť komentár
        prívesy majú aj "kyvadlovú brzdu", na podvozku je horizontálne umiestnené kyvadlo (vyzerá ako kyvadlo hodín) závažie sa pohybuje vo vedení, blízko osi otáčania (kyvu) je hydraulický valec, ktorý ovláda brzdy v kolesách.
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1543
      •   

      #4
      Ďakujem za teoretickú prednášku, ale z toho som sa nedozvedel, či to môže spôsobovať problémy na valcoch pri STK.

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1543
        •   

        #5
        Výsledok STK - volali kdesi na ministerstvo a tam povedali, že brzdy sa budú skúšať len jazdnou skúškou, na válce to nešlo.

        Komentár

        Pracuje...
        X