Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Aktualizacia navigacie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Marekk
    Member
    • Feb 2015
    • 83

    Aktualizacia navigacie

    Viete niekto ci je mozne aktualizovat mapy v Tesla navigacii ? Bol som v Amsterdame kde je vela novych ciest a tam je navigacia absolutne nepouzitelna ale vsimol som si uz aj na Slovensku ze v navigacii chybaju novsie cesty napr.obchvat Galanty
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Tesla navigácia je katastrofa. Ani na Slovensku nevie o mnohých nových cestách. Preto používam waze.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #3
      https://electrek.co/2017/08/08/tesla...ps-navigation/
      Tesla pripravuje aktualizaciu svojej navigacie. Udajne sa v Teslach v US pouzivaju mapove podklady Q4/2015. Nova bude aj grafika aj mapy. Tie budu 2-7 mesiac 2017 a to uz bude zmena. Podla toho clanku sa nova verzia naviagacie nachadza v modeloch TMS a TMX v Taiwane a zrejme ich uz ma aj model 3. Hacker Green hackol Teslu a spravil nejake screeny a aj video.

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Tesla navigacia.jpg
Videní:	72
Veľkosť:168,4 KB
ID:	17346
       

      Komentár

      • matchke
        Member
        • Apr 2015
        • 328
        •   

        #4
        Tento vikend vraj mal prebehnut upgrade navigacie v Teslach. Mate niekto blizsie info?

        Komentár

        • Ioniq
          Member
          • Jan 2017
          • 364

          #5
          Tesla nepouziva Google Maps? :-O Som myslel, ze to pouziva Google ked ma neobmedzene datove pripojenie.

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            V tesle mozes pouzivat teslacku navigaciu, alebo/aj hociaku inu v browseri.
            Zabudovany navigacny softver tesly je teslacky, data su od googlu. Ja mavam na polovici obrazovky tesla navigaciu, na druhej polovici mavam cez browser https://teslawaze.azurewebsites.net/ - nie je to vlastne navigacia - len importovane waze informacie do mapy (aj s tesla nabijackami.)

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Ok dik za objasnenie, som myslel, ze to maju ako Audi v tej vyssej verzii navi, ze mas na obrazovku nativne tahane google maps, ktore su kompletne prepojene s palubakom.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            V podstate je to tak, tesla taha do svojej navigacie online google mapy, moze sa rovnako ako v googl maps prepnut mapova ci satelitna verzia, no samotny teslacky navigacny softver je podstatne jednoduchsi ako navigacia google maps, (napr zatial nema alternativne trasy - co bolo slubene a snad po update uz konecne bude mat) no obsahuje pre tesly dolezite info - online obsadenost SC a dojazdy k nim, tiez DC.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Hmm, lebo v tom prispevku vyssie co pise ICE666 je, ze v roku 2017 pouzivali Tesly mapove podklady 2015 od Navigonu. Tak teraz mam v tom zmatok. Google mapy su predsa aktualnejsie ako 2015, a ked ich tam tahalo, preco tam boli stale v 2017 podklady z 2015? Ci Google Mapy pouzivaju len EU Tesly, a americke verzie maju ineho dodavatela map?

            Lebo Audi to ma s Google mapami tak, ze ked zajtra Google vyznaci novu cestu v mape, tak hned zajtra bude aj v navigacii auta, netreba nic aktualizovat kedze auto taha vzdy aktualne data priamo z Googlu.
            Naposledy upravené Ioniq; 03-04-2018, 09:31.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Tak to bohuzial u Tesly nie je. Napriek tomu, ze k zobrazeniu mapy je potreba pripojenie do netu, mapove podklady su ulozene lokalne. Z netu taha Google Trafic.
            Inak navigacia je v sucasnej verzii dost biedna, teraz ma byt novy build s vylepsenim tak uvidime. Waze rules.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Jirko, odkial mas info ze cela googlacka mapa je v aute? bed to by bolo kopa dat, neverim, ze je to vsetko v aute, niekedy trva velmi dlho natiahnut satelitnu mapu, niekedy je to na obrazovke hned, myslim, ze mapy taha cez LTE. No suhlasim, ze mapy nie su tie najnovsie, tesla ma zrejme nejake na serveroch a tie poskytuje autam.
        • matchke
          Member
          • Apr 2015
          • 328
          •   

          #6
          Momentalne Tesla pouziva na centralnom paneli Google maps s overlayom zoznamu SC a obsadenosti a na pristrojovke je Navigon. Po novom by na oboch mal fungovat Open source mapovy system Mapbox s routovacim enginom Valhalla.
          Maps are becoming increasingly important in vehicles and not just for navigation. Self-driving technology is reliant on maps and positioning, which is why Tesla is leading several different efforts…

          Komentár

          Pracuje...
          X