Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

GreenWay

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • zuzana šutová
    Junior Member
    • Oct 2017
    • 6

    #61
    Dobrý deň,

    V GreenWay budeme v nasledujúcich týždňoch realizovať prieskum o umiestnení nabíjacích staníc, cenovej politike nabíjania a službách. Za týmto účelom hľadáme ešte 2 - 3 vlastníkov elektromobilu, ktorí nie sú zákazníkmi GreenWay a 1 človeka, ktorý nie je vlastníkom elektromobilu, ale má vedomosti o technických špecifikách, prípadne aj priamu skúsenosť s elektromobilom a plánuje v horizonte 5 rokov nákup elektromobilu.

    Prieskum bude realizovaný od 2.11. do 10.11. a našou snahou je zlepšenie služieb GreenWay nielen pre súčasných, ale aj potenciálnych zákazníkov.

    Záujemcov prosíme o zaslanie kontaktného telefónneho čísla na adresu zuzana.sutova@greenway.sk.



    Komentár

    • swimmino
      Junior Member
      • Jul 2017
      • 24

      #62
      Greenway potrebuje pomoc

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Neni o čom. Dokiaľ nebudú účtovať za kWh alebo aspoň mat fair use cenotvorbu.
    • Vrso
      Member
      • Aug 2015
      • 70
      •   

      #63
      Nevedia ani vlastnu emailovu adresu. Urcite im na zuzana.sutova@grenway.sk pride 0 emailov 😀

      Komentár

      • zuzana šutová
        Junior Member
        • Oct 2017
        • 6

        #64
        Ano, stala sa chyba prave preto, ze by sme radi vedeli, co je podla Vas fair use cenotvorba, hladame niekoho, kto nam venuje hodinu svojho casu. Dobrovolnici, zuzana.sutova@greenway.sk je ta spravna adresa.

        Komentár


        • g211
          g211 komentoval
          Upraviť komentár
          "Vlastník elektromobilu ktorý ešte nie je našim klientom" - čo znamená nebyť klientom? Kartu mám, ale u vás nenabíjam. V každom prípade ak chcete znovu počuť, že jediné férové spoplatnenie je na základe kWh, tak vám to rád prídem povedať aj osobne

        • zuzana šutová
          zuzana šutová komentoval
          Upraviť komentár
          g211, cenotvorba nie je jedinou témou, ktorá nás zaujíma. Takže, ak máte podnetné myšlienky aj na ďalšie témy súvisiace s elektromobilitou, radi si ich vypočujeme osobne.

        • Peterka
          Peterka komentoval
          Upraviť komentár
          To musite mat dost vela otazok, ked chcete hodinu casu... Aj tak si ale myslim, ze na tomto fore by vam ich kazdy rad zodpovedal, len mi nie je celkom jasna vasa podmienka, aby nebol vasim klientom a preco su nazory neklientov pre vas "smerodajne"....

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Ja sa pridávam k dobrovoľníkom ochotnými odpovedať na otázky.
          Súčasne sa ale takisto čudujem tomu že chcete hovoriť iba s neklientom?
          Taký aj niekto existuje? Veď máte pokrytú celu republiku a tak mat EV, jazdiť s ním po Slovensku a nemať GW kartu je takmer oxymoron.
          V mojom prípade to bola jedna z prvých veci čo som si k nabijaniu obstaral. Ale rovnako ako g211 som ju ešte nepoužil.
          A dôvodom je práve cena. Nejde len o absolútnu hodnotu ale aj o porovnanie ceny za 100 km s autom na benzín.
          Dám príklad pre automobil Tesla.
          Vaše nabíjačky dávajú reálne výkon okolo 35 kW. Tesla má cez ChadeMo adaptér možnosť ho využiť. Napriek tomu je "rýchlosť nabíjania" väčšinou okolo 200 km/h. To znamená, že za 45 minút som "načerpal" pri priemernej spotrebe 20 kWh/100km asi 30 kWh na 150 km jazdy.
          Prepočítané na €: 5+45x0.13 = 10.85€.
          Z toho vychádza cena za kWh 0.362€.
          Pritom cena elektriny pre podnikateľov v cenníku ZSE je okolo 0.04€/kWh.
          Nie, desatinu čiarku som si nezmýlil. https://www.zse.sk/documents/1385220...E_01012017.pdf
          Podnikať´ s maržou 1000% a viac je podľa mna nemorálne.
          Súčasne to je cena 7.23€ na 100 km čo je viac ako cena nafty alebo benzínu na rovnaku vzdialenosť.
          A posledná poznámka - príklad s Teslou je najlepsi mozny pomer čas/nabíjací výkon. Všetky ostatné auta nabíjajú výrazne pomalšie, najmä v zime, takže ta cena na 100 km sa veľmi zvyšuje.
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 28-10-2017, 07:49.

        • Juro
          Juro komentoval
          Upraviť komentár
          Jiri, áno existuje ich veľa. Ja nie som vôbec prihlásený ako ich zákazník a absolútne mi to nechýba, napriek tomu, že najazdím okolo 70000 ročne, hlavne po SK.. Ja radšej kúpim 32A nabíjačku, (ak tam nič nie je a často tam musím chodiť) ako by som mal platiť im.
          A ešte, tých 35 kW čo spomínaš ide len asi 20 min., potom sa to zníži na nejakých 25kW na tých starých nabíjačkách čo majú hlavne mimo BA.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Cenotvorba je najdolezitejsou temou. Aj ked elektromobilisti, ktori maju moznost nabijat doma, nabijaju na DC nabijackach minimalne, cize ak maju kartu od GW, tak maju program zero. Aj ked mame kartu greenway len ako zalohu, je velmi neprijemne platit za elektrinu podstatne viac ako za ICE palivo. Predpokladam, ze takych ako ja, co maju kartu zero od greenway, ale nikdy na greenway nabijackach nenabijali a zrejme ani nikdy nebudu, je vela. Mozno greenway teraz spoplatni pausalne aj kartu, ktorou sa nenabija, alebo zrusi program zero.
          Ked hovorit na inu temu ako cenotvorba, tak zvysit pocet stojanov radsej ako zvysit pocet nabijacich miest, garantovat nabijaci vykon, nech DC nabijacka neklesa casto k urovni lepsieho AC nabijania. Nastupom vecsich baterii v EV je 50kW na rychlonabijanie malo, aj keby fungovalo.

        • merke
          merke komentoval
          Upraviť komentár
          0.04 EUR za kWh :-D / akurat tak sweet dreams. Budme realisti nik nema realnu konecnu cenu elektriny 4 centy. Auparky napr. uctuju biznisovu cenu elektriny svojim prevadzkam vysoko nad 20 centov / kWh - konkretne za 400 kWh za minuly mesiac oktober cenov !!! 0.282 EUR / kWh
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #65
        Vážená pani, či slečna Šutová, som od začiatku rozvoja elektromobility pri tom. Nabíjal som u vás v minulosti zadarmo. Vaša firma si spoplatnením pohnevala všetkých majiteľov elektromobilov. To, že sa musí platiť by sa zdalo byť normálne, čakali sme, že to nebude stále zadarmo. Zarazil nás skôr spôsob spoplatnenia. Absolútne nás nezaujímajú dôvody, prečo ste to urobili takým nezmyselným spôsobom. Jediné správne riešenie je také, že si človek platí konkrétne spotrebované kWh, pričom stále tvrdím, že znesiteľná hranica je 0,20 Eur/kWh, čo je tá najvyššia garážová sadzba. Všetko ostatné je nezmysel, to si ľudia budú radšej nabíjať hocikde inde, alebo budú radšej jazdiť spaľovacím autom. Pripúšťam, že mnohí by si po ceste nemali kde nabiť, takže by mohli akceptovať cenu 0,30 eur/kWh, ale to je už naozaj strop.
        Som ochotný vám venovať tú hodinku na rozhovor, ale vopred prehlasujem verejne, že spôsob akým to robíte je neprijateľný.
        Ak je vaša firma v strate a nedokáže zabezpečiť ekonomické fungovanie nabíjacích staníc, tak ste ju ani nemali zakladať.

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #66
          Ked chce GW rozpravat s nezakaznikmi GW tak vlastne chce rozpravat s neelektromobilistami a za hodinu sa od nich dozvie akurat to, ze maju o elektromobilite len teoreticke a casto povrchne informacie - az na vynimky co chodia na tento web :-) Alebo sa prihlasia rovno hateri elektromobility, no ich nazory kazdy pozna aj bez straty hodiny casu.

          Komentár

          • g211
            Member
            • Sep 2015
            • 118
            •   

            #67
            zuzana šutová ďakujem za odpoveď, pošlem e-mail a dohodneme sa.

            Komentár

            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #68
              Je to zvláštne, že chcú urobiť prieskum podľa troch ľudí. Podľa môjho názoru keby sa viac otvorili užívateľom a vypočuli ich, urobia lepšie.

              Zuzka Šutová a čo sa týka stretnutia, to sa tiež dá urobiť motivujúco, spojené s niečím, čo nás zaujíma a na oplátku budete počuť veľa názorov priamo od tých, pre ktorých sieť staváte.

              Napríklad by ste mohli urobiť nejaké stretnutie elektromobilistov u Vás vo firme, kde nám ukážete vyprezentujete nejaké Vaše produkty ale po technickej alebo softvérovej stránke, nie obchodnej marketingovej (napr. veci ohľadom nabíjačiek alebo ako prerábate tie dodávky) a potom nejaký príhovor, čo očakávate od budúcnosti a na záver spraviť hodinovú debatu, kde budeme vyjadrovať svoje názory a podnety, vo Vašom záujme by ste mali mať čo najširší okruh respondentov, aspoň 10 - 20 ľudí, čo by prišlo a ešte by to pre Vás malo marketingový prínos, facebook aj web stránka by bola oblepená fotkami toľkých EV áut na jednom mieste, že ste urobili stretnutie a snažíte sa počúvať názory.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár


              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                Dodavky im prerába jedna česká firma a stretnutie pred spoplatnením bolo, z elektromobilistov som tam prišiel len ja.

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Ale vtedy elektromobilistov bola tretina čo teraz a tiež nebolo čo riešiť s nimi, nakoľko všetci u nich nabíjali zadarmo.

              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                Vtedy sa práve to riešilo, že ako to majú spoplatniť.
            • g211
              Member
              • Sep 2015
              • 118
              •   

              #69
              Tu som spravil editovateľný Google Doc - taký malý brainstorming pre GreenWay: https://docs.google.com/document/d/1...it?usp=sharing

              Komentár

              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #70
                Tá pôvodná téma s komentármi zmizla?

                Komentár

                • g211
                  Member
                  • Sep 2015
                  • 118
                  •   

                  #71
                  Pôvodná téma je tu: http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-...greenway/page5

                  Komentár

                  • zylo64
                    Member
                    • Sep 2014
                    • 31

                    #72
                    Môžete upresniť, ako taký prieskum môže zlepšiť služby Green Way?

                    Komentár

                    • zuzana šutová
                      Junior Member
                      • Oct 2017
                      • 6

                      #73
                      Ďakujem za Vaše názory a odpovede. Nie je pravda, že by sme chceli počuť iba teoretické názory tých, ktorý nie sú elektromobilistami, resp. respondenti, ako boli zadefinovaní na FB resp tu, nie sú jedinou skupinou, ktorá sa zúčastní prieskumu (@jux). Na Vaše maily budem dnes reagovať, je viac ako pravdepodobné, že nie všetci sa vzhľadom na počet (a bude ich viac ako 3, Miroslav Rojko) dostanú do prieskumu podľa prvej metodiky. V blízkej budúcnosti plánujeme oveľa širší prieskum, do ktorého budem rada, ak sa zapojíte viacerí. Miroslav Rojko, vďaka aj za podnet na stretnutie, rovnako g211 za dokument.

                      Komentár

                      • zuzana šutová
                        Junior Member
                        • Oct 2017
                        • 6

                        #74
                        zylo64 , očakávame, že spätná väzba od klientov, ale aj neklientov, pomôže odhaliť, v čom sa môžeme zlepšiť. Prieskum, ako je prezentovaný tu, je len prvou časťou, ktorú plánujeme pre to, aby sme lepšie porozumeli našim klientom a neklientom.

                        Komentár

                        • zylo64
                          Member
                          • Sep 2014
                          • 31

                          #75
                          Pôvodne zverejnené od zuzana šutová Pozrieť príspevky
                          zylo64 , očakávame, že spätná väzba od klientov, ale aj neklientov, pomôže odhaliť, v čom sa môžeme zlepšiť. Prieskum, ako je prezentovaný tu, je len prvou časťou, ktorú plánujeme pre to, aby sme lepšie porozumeli našim klientom a neklientom.
                          Znamená to, že ste pracovníčkou GreenWay? Ak nie, možno by bolo vhodné prieskum trocha rozšíriť na celkové potreby majiteľov elektromobilov a zistiť napríklad aj to, kde a aké nabíjacie stanice by sa mali/mohli v budúcnosti stavať. Nemyslím len nabíjacie stanice od GW, ale všeobecne.

                          Komentár

                          Pracuje...
                          X