Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

GreenWay

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #16
    Stale treba na Greenway nabijackach pouzivat Tesla adapter na Chademo? Ked je tam aj Mennekes? Skoda ze nikto tu novu nabijacku a jednotlive kable neodfotil. Ale ja som si myslel, ze ked tam bude trojkombinacia Chademo, Combo, Mennekes, ze uz adapter nebude potrebny. Zrejme tomu nerozumiem, tak ak mi to tu niekto moze vysvetlit, budem len rad. Vopred vdaka.

    Komentár

    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #17
      ICE666SVK Prikladam aj fotku nabijacieho stojanu. Zial, detailne som konektory nefotil.


      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Photo 2.8.2015 17 47 03.jpg
Videní:	333
Veľkosť:487,4 KB
ID:	5213


      Ako vidiet, su tam 3 kable, z ktorych kazdy je ukonceny inym konektorom.
      1. AC Type 2 (Mennekes) - vlavo hore
      2. DC CCS Combo - vlavo, blizsie k stojanu
      3. DC CHAdeMO - vpravo, na fotke je zastrceny do auta.

      1. Konektor Type 2 je AC (striedavy prud * ). Ked s nim nabijam Teslu, tak prud sa meni v onboard chargroch na DC (jednosmerny) a ten ide do battery packu. Tesla Model S, ktora je vybavena dual on board nabijackami dokaze z AC Type 2 vytazit 22kW (2x 11kW pre kazdy on board charger). Rychlost nabijania je priblizne 110km/hod.
      Deklarovany vykon pre Type 2 AC na novych Greenway stojanoch je az 43kW. Na vyuzitie tohto nabijacieho vykonu by Tesla Model S musela byt vybavena silnejsimi on board nabijackami.
      Napriklad Renault ZOE ma 43kW on board nabijacku.

      * Vynimkou je Type 2 konektor, ktory pouziva Tesla v SuperCharger nabijacich stojanoch, kde sa pouziva prud jednosmerny.

      2. Konektor CCS Combo je DC (jednosmerny prud) a dokazu ho pouzivat napriklad BMW i3 a niektore modely VW.


      3. Konektor CHAdeMO je DC (jednosmerny prud). Pri tomto type nabijania sa "obchadzaju" on board nabijacky a prud tecie priamo do battery packu. Nie som teda obmedzeny vykonom on board nabijaciek, ktore mam v aute a teoreticky dokazem vyuzit potencial stojanu. V tomto konkretnom pripade to bolo prvych 20 minut 105A / 190km/hod (preto som pouzil CHAdeMO adapter a nie Type 2 AC).

      Dobra sprava je, ze nove Greenway stojany su vybavene novym Yazaki CHAdeMO konektorom, ktory je lahsi a ovela jednoduchsi na obsluhu.

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	quick_outlet_neo_name.jpg
Videní:	200
Veľkosť:30,1 KB
ID:	5212

      Komentár

      • Juraj Ondrejka
        Junior Member
        • Jun 2014
        • 28

        #18
        Obmedzenie nabijacieho prudu som spozoroval na viacerych Greenway nabijackach po update, zda sa, ze to suvisi s teplotou. Bolo vonku velmi teplo a slnko svieti priamo na nabijaciu stanicu. ( Poprad, Ruzomberok, Kosice, Presov)

        Komentár

        • JanoS
          Member
          • Aug 2015
          • 95
          •   

          #19
          Obmedzie suvisi so slabou kvalitou Nissan nabijaciek, na dobitie Leafu to staci, ale Tesla z nich vytiahne maximum.
          Na jar preto Tesla poslala update a znizila permanentne nabijanie na 25kW aby ich neodpalovala.
          V juli prisiel update (.250 alebo .251) ktory na prvych 20 minut nelimituje, a az po 20 minutach sa prikon obmedzi.
          Malo by sa to len tykat nabijacich stanic od firmy DBT ktora pouziva Nissan creva, a bohuzial je v Europe asi najpopularnejsia.

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            #20
            https://www.google.com/maps/d/viewer...0.kRJYfM7lAuog

            Komentár

            • milan84
              Senior Member
              • Jun 2015
              • 853
              •   

              #21
              special upozornenie pre BA - greenway pridal stojan k Avionu.

              Komentár

              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                #22
                Vsetkych 15 stanic co su na stranke greenway su uz upgradovane a funkcne. http://www.plug-in.sk/docu/zoznamLokalit.pdf

                Komentár

                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #23
                  Greenway stavia ďalšie 4 rýchlonabíjačky. Dve už stoja (ešte nie sú v prevádzke) na D1 pri Trnave, na D2 pri CZ hranici a ďalšia bude vo Zvolene a jedna v BA.
                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár

                  • milan84
                    Senior Member
                    • Jun 2015
                    • 853
                    •   

                    #24
                    dnes som bol s clovekom z greenway a nepochvalil sa nabijacka pri TT je dokonaly bod aby sa aj majitelia Leafov a podobne nemuseli obmedzovat (brzdit premavku) na dialnici a do NR a dalej isli s jednou kratsou pauzou.

                    Komentár


                    • Juro
                      Juro komentoval
                      Upraviť komentár
                      A ešte jedna v Bratislave (opravil som počet). Tak by som im to nevravel radšej, ale veď by sa mali otvárať budúci týždeň. Tak už sa to moc tajiť nedá.
                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    #25
                    Mozno uz ani majitelia Peugeot iON sa nebudu musiet obmedzovat. Predpokladam, ze to uz budu vsetky robotene formov trojkombinacie Type 2 mennekes, Combo a ChaDeMo.

                    Komentár


                    • Juro
                      Juro komentoval
                      Upraviť komentár
                      no dve z nich sú určite efacec a všetky by mali mať troj kombináciu.
                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    #26
                    http://www.startitup.sk/neulogy-vent...i-miliony-eur/

                    Komentár

                    • Juro
                      Administrator
                      Gold Member
                      • Mar 2014
                      • 2208
                      • juraj1702
                      •   

                      #27
                      Tesla Model S, Nissan Leaf and BMW i3 catch lots of attention and rightly so, as they were the first to prove that electric cars can be attractive and desirable
                      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                      Komentár

                      • ICE666SVK
                        Senior Member
                        • Jul 2014
                        • 1997

                        #28
                        NEWSLETTER Greenway
                        Zavedenie bezkontaktné prístupové karty


                        Ďalším krokom v našom úsilí o zlepšenie našej siete a svoje skúsenosti s používaním našich rýchlonabíjačka staníc sú zavedenie bezkontaktné nabíjanie kariet, ako je zobrazené na obrázku nižšie. Existujúce Greenway registrovaných užívateľov mali dostať oni v e-maile tento týždeň. Ďalšie zmeny prídu, takže zostaňte naladení!.


                        Toto maju novy a podla tohto aj stary zakaznici. Cize kody uz skocili? By ma zaujimalo ci tato karta sa da pouzit aj v zahranici, kde posobi Greenway.

                        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	59e8d5c3-6cc9-4670-a0da-d892c0be3fa6.jpg
Videní:	333
Veľkosť:571,4 KB
ID:	8820

                        Komentár

                        • ozana
                          Member
                          • Jun 2015
                          • 192

                          #29
                          Vážený Užívateľ,

                          spoločnosť GreenWay s cieľom skvalitnenia služieb mení spôsob autorizácie pri nabíjaní z PIN kódu na bezkontaktnú kartu.

                          Toto je dôležité upozornenie. Váš súčasný PIN kód bude zajtra dňa 6.4.2016 o 23:59 deaktivovaný.

                          Komentár


                          • ICE666SVK
                            ICE666SVK komentoval
                            Upraviť komentár
                            A karta pride postou?

                          • ozana
                            ozana komentoval
                            Upraviť komentár
                            Ano, už ji mám doma asi 14 dní.
                        Pracuje...
                        X