Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Billa

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    Billa

    Spoločnosť Billa prevádzkuje nabíjacie stanice s výkonom do 22kW (Typ 2) od výrobcu Swarco, enelion
    Prístup: dostupné pre všetkých
    Identifikácia: žiadna
    Cena: pre zákazníkov zdarma
    Telefón:
    Email:
    Webstránka: https://www.billa.sk/



    Spoločnosť BILLA poskytuje pre svojich zákazníkov 2 nabíjacie stojany, každý s dvoma nabíjacími portami - celkovo 4 nabíjacie miesta vyhradené na parkovisku pre elektromobily.
    Naposledy upravené Juro; 04-07-2021, 03:15.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #2
    A kde uz maju nabijacie stanice? A ako to myslia, ze len pre svojich zakaznikov zdarma? Tak bud je tam Billa klub identifikacia, alebo...???

    Komentár


    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      zatial som nasiel 1 na Bajkalskej v BA - uz je pridana aj na fore
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #3
    Bude aj v Žiline?

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #4
      https://www.webnoviny.sk/billa-ide-e...elektromobily/

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #5
        Ako chcú znížiť spotrebu elektriny, keď budú stavať nabíjacie stanice?

        Komentár


        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          rozdelia spotrebu (celkovú) na prevádzku (v budove) a reklamu (svetlo vonku, nabíjačky, ...) zjednodušene čarovanie s číslami.

        • stanley
          stanley komentoval
          Upraviť komentár
          Ziadne carovanie s cislami Gro spotreby predajne je chladenie a osvetlenie, kam je smerovana hlavna aktivita v snahe o zvysenie energetickej efektivnosti. Samozrejme dotyka sa to aj iných oblasti, ale najmarkantnejsie je to prave pri týchto dvoch oblastiach.

          Spotreba nabijacich stanic je oproti celkovej spotrebe objektu zanedbatelna. Samozrejme ine by to bolo, ak by sme disponovali DC nabijackami...
      • stanley
        Junior Member
        • Mar 2017
        • 17

        #6
        Ahojte teslaci,

        pribudla dalsia nabijacia stanica na novootvorenej predajni v Ziari nad Hronom (ulica Andreja Kmeta). Nabijacia stanica je verejne pristupna, nabijanie nie je spoplatnene.

        Vyrobca nabijacej stanice: enelion
        Model: Vertica Duo Pro, 2x22 kW AC

        Verim, ze posluzi a nezabudnite popri dobijani svojich elektromobilov nakupit v novej predajni Tesime sa na Vas.

        BILLA TEAM

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #7
          stanley vďaka za info. Už to je na mape: http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-...-stanice/16900
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • stanley
            Junior Member
            • Mar 2017
            • 17

            #8
            Zdravim Vas, nadsenci elektromobility

            planujeme tento rok vybudovat dalsie nabijacie stanice a prispiet tak k rozvoju siete nabijacich stanic na Slovensku. Par lokalit mame vytypovanych, ale radi by sme poznali aj potreby pouzivatelov nabijacich stanic, a teda mam na mysli aj Vas - clenov tohto fora. Ak by ste uvitali v nejakej lokalite na Slovensku nabijaciu stanicu, tak nam to dajte vediet a zhodnotíme, ci je z nasho hladiska tato lokalita vhodna na vybudovanie nabijacej stanice. Vase navrhy mozete pisat sem do fora, pripadne mailom na energymanagement@billa.sk

            Dakujem,
            S.

            Komentár


            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              Zdravim,

              za seba mam typy na pobocku Senec, Kosice KVP a bodol by aj Poprad - aj ked neviem ako to bude s touto pobockou, kedze dlhodobo ziva prazdnotou a v blizkosti sa teraz otvorila velka konkurencia :/

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Ja by som navrhoval, abyste sa pozreli na nabky.com. Tam uvidite kde su biele miesta (napr. Zahorie, okres Senec, juhovychod SK od Levic az po Kosice) a skuste urobit "prienik" takychto miest z predajnami, kde mate vacsi obrat).
              Moj konkretny tip je Bernolakovo a Senica.
              EDIT: Kedze v Senici nie je Billa, tak potom Malacky alebo Skalica.
              Naposledy upravené Jiri GrandPa; 03-01-2018, 10:19.

            • EVan
              EVan komentoval
              Upraviť komentár
              Aj ja "hlasujem" za Senicu, pridávam aj Myjavu. Ale úplne ideálne by bolo, keby ste to dali ku všetkým prevádzkam. Veď nebuďte trochári :-)

            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              Skalica by sa hodila aj mne.

            • g211
              g211 komentoval
              Upraviť komentár
              Bardejov, Dolný Kubín, Myjava, Senec, Partizánske, celá južná trasa Zvolen - KE (Detva, Hriňová, LC, RS, RV)... No proste rad radom všetko. Hlavne nech je súčasťou nabíjačky aj kábel s Typ 2 konektorom.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Kabel nabijacku zbytocne predrazuje. Kazdy (skoro) si aj tak kabel Typ2 vozi so sebou.

            • g211
              g211 komentoval
              Upraviť komentár
              Type2 - Type2 kábel je prežitok z elektromobilovej doby kamennej. Je nespratný a zbytočný. Na pumpu si k spalováku tiež nevozíš hadicu. Či?

            • awlo
              awlo komentoval
              Upraviť komentár
              Mne osobne by v Modre stačil aj Typ 2 stĺpik ako je v Žiari nad Hronom.
              Do billy a naspäť to mám 9km čo sa mi dobije za pol hodinu počas nakupovania.
              Naposledy upravené awlo; 24-01-2018, 20:53.
          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #9
            Zdravím stanley mňa osobne by veľmi potešila nabíjačka v Partizánskom. Zatiaľ v celom okrese nie je žiadna verejná. Vďaka.
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #10
              stanley, môj návrh je v Novom Meste nad Váhom, máte tam dve Billy, pri tej väčšej je aj parkovisko vhodné na nabíjačku. V meste nie je jediná nabíjačka, takže určite by sa presmerovali zákazníci k Vám k nákupom, pri Vašej predajni nie je blízko žiadny market kde by odskakovali keby nabíjali.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár

              • g211
                Member
                • Sep 2015
                • 118
                •   

                #11
                stanley je prosím šanca že to budú rýchlonabíjačky (ako má Lidl), alebo aspoň nabíjačky s káblom? Ak ich ešte nemáte nakúpené, môžeme skúsiť zalobovať u Tesly za ich wallboxy (samozrejme tie čo nemajú obmedzenie iba na Teslu).

                Komentár


                • stanley
                  stanley komentoval
                  Upraviť komentár
                  g211 nabijacky este nemame zakupene, uvazujeme aj s rychlonabijackami, aj s AC nabijackami, Budem brat do uvahy aj Vasu pripomienku s integrovanym kablom.

                  tesla wallboxy - kde a ako zaobstarat wallbox, ktory nebude mat obmedzenie len na Teslu?

                • g211
                  g211 komentoval
                  Upraviť komentár
                  Dakujem, vazim si to. Tesla Wall Connector standardne od vyroby nie je obmedzeny iba na Teslu - moze nim nabijat prakticky ktokolvek. Ma kabel aj s Type 2 konektorom. Jeden stoji okolo 500 EUR. Je mozne ale oslovit Teslu a zaregistrovat sa ako Charging Partner - v takom pripade vie Tesla zasponzorovat wallboxy urcene iba pre Teslu, plus samozrejme sa daju dokupit aj dalsie bez obmedzenia (podobne ako to je v podzemnej garazi v Auparku). Prechadza to schvalovacim procesom a nie kazdy cez neho prejde, ale myslim ze Billa by v tomto smere mohla uspiet ako velky partner (vieme skusit zalobovat vo Viedni). Tu je link: https://www.tesla.com/en_EU/charging-partners

                • 1fisker
                  1fisker komentoval
                  Upraviť komentár
                  Tesla walbox nemá štandardné obmedzenie, ale napriek tomu na všetky autá nefunguje. Preto by som odporúčal na AC nabíjanie dať univerzálnu nabíjačku, nie Teslu

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Fisker, uved jeden EV s type2 konektorom, na ktorom tesla HPWC v defautnej konfiguracii nefunguje.

                • Joe79
                  Joe79 komentoval
                  Upraviť komentár
                  jux - Hyundai Ioniq - 3ks univerzalnych Tesla nabijaciek v hoteli Salamander a ani jedna nefungovala
              • Franto_01
                Member
                • Jul 2017
                • 37
                •   

                #12
                Ja som za niektoré z týchto miest: Dolný Kubín, Ružomberok, Martin, Tvrdošín, resp. Trstená. Idealne samozrejme rychlonabijacky pre mna CCS Combo.
                Dakujem za snahu o rozvoj siete nabijacich stanic na Slovensku.

                Komentár


                • Daliborko
                  Daliborko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Rýchlonabíjačky sú síce drahšie, ale pre elektromobilistu 100 násobne praktickejšie. Pri palubných nabíjačkach s výkonom 6,6 kW sa na polhodinový nákup v bille neoplatí ani zapájať auto na nabíjačku. Ale v prípade núdze, vďaka aj za to.
                  Inak tiež som za tieto mestá, ktoré spomínal Franto_01
              • g211
                Member
                • Sep 2015
                • 118
                •   

                #13
                Daliborko má pravdu. Pozeral som teraz cez mobilné Google Mapy námatkovo pár veľkých Billa supermarketov, a všade písalo "ľudia tu strávia obvykle 15 - 20 minút". To stihne počas nákupu dobiť možno 10 - 15 km (čiže takmer nič). Radšej menej rýchlonabíjačiek (môžete potom spraviť hlasovanie o to umiestnenie), ako viac pomalých nabíjačiek.

                Komentár


                • dango
                  dango komentoval
                  Upraviť komentár
                  22kw nabijacky vyuziju fakt len teslaci, pripadne majitelia zoe, ktorych naratas na jednej ruke :/

                • Juro
                  Juro komentoval
                  Upraviť komentár
                  Tak si nekupujte autá s pomalou nabíjačkou. Potom by výrobcovia boli nútení tam dať poriadne nabíjačky. Ja mám 22kW nabíjačku a mi to úplne stačí. Vôbec nepoužívam gw. Baterky budú čoraz väčšie v autách a to čo nabijem za 90 min pri 22kW a plnou baterkou ráno mi v pohode vystačí na celý deň jazdy.

                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  "Tak si nekupujte autá s pomalou nabíjačkou."

                  Je tých áut taký výber, že sa to dá.
                  Ale ani noví tesláci už nemajú 22kW, nie ?

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Mat co najsilnejsiu AC nabijacku v aute je samozrejme vyhoda, no ani 22kW nie je podla mna pouzitelne na rychle nabijanie pocas cesty. Na nabijanie pocas parkovania, ci nocne nabijanie postacuje aj podstatne mensia AC nabijacka v aute ako 22kW. Najsilnejsiu AC nabijacku v aute (43kW) ma ZOE so starsim (menej efektivnym) motorom Continental, ZOE s novsim (efektivnejsim) motorom Renault ma nabijacku 22kW. TMS mali do faceliftu moznost 11kW alebo 22kW (dvojita). TMX a faceliftovana TMS maju uz len moznost 11kW standard a 16kW za priplatok. Na TMX mam priplatkovu 16kW ale tych 16kW vyuzivam minimalne, na pomale nabijanie staci 11kW aj menej. Pocas cesty je 16kW kvoli casu nabijania nepouzitelne. Pri 90kWh baterii a spotrebe TMX cca 25kWh/100km v lete a cca 30kWh/100km v zime je pocas cesty aj na chademo otravne dlhe nabijanie.

                • Daliborko
                  Daliborko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Súhlasím s g211 Radšej menej DC ako viac AC.
              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                #14
                Ja by som dal do Liptovskeho Mikulasa a Brezno. Neviem kde a ci v LM mate predajnu ale v BR mate. BR je na Horehroni a v okoli su kopce, takze zastavit sa nabit sa a nakupit by bolo pre majitelov EV super. V BR nieje zatial ziadna nabijacka a v LM tusim tiez nie.

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  #15
                  V Žiline je kopec predajní Billy, ale ani 1 nemá nabíjačku. Čo tak dať k Bille na Nešporovej ul.? Je tam dosť miesta a určite aj výkonu. Ďakujeme

                  Komentár


                  • stanley
                    stanley komentoval
                    Upraviť komentár
                    Zilinu, Nesporovu sme mali v plane uz v r.2017, ale cakame na rekonstrukciu predajne a v ramci rekonstrukcie bude osadena aj nabijacka. A kedze tu ma byt aj skoliace stredisko, tak uvazujeme s DC nabijackou. Pevne verim, ze tento rok to dame.

                  • Daliborko
                    Daliborko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Keby to s DC nabíjačkou v Žiline vyšlo, tak to by bola paráda. Žiline chýba rýchlonabíjačka ako soľ. Okrem GW a Nissanu (ale to je len CHAdeMO) nie je v celej ZA žiadna. A Nešporova sa nachádza ešte aj pozdĺž hlavného ťahu. Ideálne miesto

                  • Joe79
                    Joe79 komentoval
                    Upraviť komentár
                    Daliborko neda sa inak, nez suhlasit.
                Pracuje...
                X