Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Supercharger Humpolec

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ozana
    Member
    • Jun 2015
    • 192

    Supercharger Humpolec

    Info o průběhu stavby
    Po dnešní návštěvě (týden po předchozí) již jsou hotové základy (spolu s uzemňovacími pásy) pro dvojité DS a SC. Tedy vlevo 3 a vpravo 3. Základ pro dvojtrafo již byl minule.
    Je připravené bednění pro podpěry střechy na obou koncích V-střechy.

    Aktualizované info:
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    03419, 396 01 Vystrkov, Česko
    Popis:
    Tesla Supercharger, 6 stojanov
    4x CHAdeMO, 2x Combo, 4x Typ-2 (22kW i 43 kW), 1x Schuko 16A 230V, 1x Combo 32A 400V
    GPS: 49.521826, 15.347910
    Ováracia doba: 24/7
    Prevádzkovateľ: Tesla,E.ON,
    Na mape:
    Naposledy upravené Juro; 04-10-2022, 17:29.
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #2
    Nakoľko tam bude aj CHAdeMO, tak idem pouvažovať o cestovaní do Prahy týmto príkladom
    1/ Nissan Leaf: 1 hod jazdy a 1/2 hod nabíjania. Cesta Praha-Brno: 3 hod jazdy a 30 kWh spotreba = 30 x 10 Kč(cena za 1kWh na nabíjačkách v CZ) = 300 Kč.
    2/ VW Passat TDI: .................................................. ..................2 hod jazdy a 9 l/100km spotreba nafta = 9 x 26 Kč (cena za 1 l nafty v CZ) = 234 Kč.
    Leaf je pritom o 100.000 Kč drahší a menší ako Passat ?

    Tieto údaje sú pravdivé, nakoľko jazdím obe autá a s Passatom som absolvoval Praha-Brno so spotrebou pri 100 km/hod 4,5 L/100km. S Leafom nabijete na 80% sice za polhodinu, ale je otázne či to bude stačiť cez Vysočinu a na diaľnici s dojazdom !! Som zvedavý na prvý test Praha - Brno s Leafom na tejto ceste.

    Ja sa pýtam, či takýmto spôsobom nezabijeme elektromobilitu hned na začiatku...Takto si nepredstavujem podporu e-mobility od štátu..
    Naposledy upravené curgali; 20-04-2016, 12:03.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Nema nahodou CEZ mesacny pausal 150Kc? A nabijanie sa ti uz nerace? Neviem ako to ma E.ON v CR.
      Ja ti neviem, ale porovnavat Nissan Leaf z VW Passatom TDI nie je najlepsi priklad. VW Passat TDI zvladne kratke, stredne aj dlhe trate a na kratke to podla mna nieje vyhra. Ani motor nezahrejes a uz si na mieste, tam je lepsi benzin. Naopak Nissan Leaf je auto prioritne urcene do mesta a ano zvladne aj stredne trasy. No a na dlhe trasy s nim pojdu len nadsenci a tim to vadit asi nebude. A inac aj hocijaky spalovak benzinak urceny prioritne do mesta ako ja neviem Peugeot 107, ci SMART budu mat mozno horsiu spotrebu a vysie naklady ako tvoj VW Passat TDI na dlhych trasach, ktore tu spominas.
      Naposledy upravené ICE666SVK; 20-04-2016, 14:34.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #3
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	nabijeci-stanice-tesla-supercharger-vystrkov.jpg
Videní:	241
Veľkosť:53,4 KB
ID:	8840 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	nabijeci-stanice-tesla-supercharger-vystrkov-humpolec-m.jpg
Videní:	231
Veľkosť:66,5 KB
ID:	8841
    fotky su tiez z hybrid.cz Link: http://www.hybrid.cz/tesla-superchar...otevre-2862016

    Komentár


    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Reagujem na tvoj comment: Za rok som najazdil na Leafe 50.000 km od Tatier k Dunaju..ako sa spieva v tej pesničke... Passata som použil len raz na cestu do Prahy. Preto ten príklad z Passatom. Ak niekto najazdil na aute do 30kWh viac, nech sa prihlási. Takže nabíjanie sa mi ráči. Z Prahy som ho doviezol cez Pardubice a Brna do Trenčína a nikde som nezostal visieť. Všetci čo sme doteraz kúpili e-auta, tak sme určite e-auto nadšenci, ktorý v tom vidíme zmysel hlavne z ekologického, alebo iného hľadiska . Inak by sme nekúpili auta o 10.000 € drahšie, ako sú benzínové maloobjemové spalováky. Lepší by bol príklad napr. Peugeot 308 1,2 benzin ktorý je o 10.000 € lacnejší ako Leaf z CZ(24.000€). Slováci nech si ten 28.000-vý nechajú...Nabíjačka pri Humpolci bude od E-ONu nie od CEZu. Načo mi je karta CEZ a potom budem križovať CZ hore dole...keď môžem priamo po diaľnici isť do Prahy. Vychádzal som z cien súkromníkov v CZ, ktorí majú cenu 10 Kč za kWh. Chcel som tým príkladom poukázať, že obyčajným ľudom, pri takýchto cenách, ktorý nie sú nadšenci e-aut, sa neoplatí prechádzať na elektromobilitu, pretože palivo budú mať za rovnaký peniaz ako pri e-aute. Ano dajú na servis e-auta cca 100 € menej oproti spalováku, ušetria polovičku na brzdových obloženiach cca 250 € za 2 roky...ale pri kúpe benzínového auta ušetria 10.000 € na aute a polovičku cestovného času. A ako vieme, niekedy čas sú peniaze. Nie každý si môže dovoliť dve auta a viac času stráveného na nabíjačke. V tom je rozdiel medzi nami solventnými nadšencami a obyčajnými ľuďmi. My na Slovensku samozrejme šetríme viac, pretože zatiaľ neplatíme za nabíjanie. Firma Greenway je tiež súkromná a o chvíľu nám predstavia svoj cenník a myslím, že mnohým úsmev zamrzne.....
      Ta úvaha, čo som napísal, neplatí pre majiteľov vozidiel Tesla. Platí to pre e-auta ostatných výrobcov .
      Naposledy upravené curgali; 20-04-2016, 17:48.

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      OK. Som celkom zvedavy, ked to spravis aj z Nissanom Leafom, ze ake budu vysledky. Pokial ide o ceny za nabijanie, pre mna osobne, by bol vhodnejsi kredit, ktory budem mat a ked pojdem e-autom niekde, tak mi z neho sa stiahne potrebna ciastka. Ja nepotrebujem momentalne auto kazdy den. Ina situacia je ked podnikatel pouziva auto kazdy den, tam by podobny pausal ako ma CEZ bol asi dobra volba, kde clovek vie presnu sumu za mesiac a potom uz len nabija. Kadopadne cena za kWh je urcite lepsia ako platit za cas, ktory si napojeny na nabijacku.

      Ale platit aj za pausal a mat ho v cudzine a navstivim tu krajinu raz za rok, tak toto je momentalne problem. Proste platit za nieco co vyuzijem raz za cas.
      Zatial neviem ake je to z roamingom a ci uz to funguje.
      Naposledy upravené ICE666SVK; 20-04-2016, 20:42.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #4
    nove fotky z Vystrkova

    https://goo.gl/hjaldw

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #5
      Len informatívne, zajtra nebude slávnostné otvorenie Supernabíjačky, len e-on nabíjačiek. Takže nabíjať sa nebude dať na Supernabíjačkách. To len aby ste sa neprehnali.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • ozana
        Member
        • Jun 2015
        • 192

        #6
        Video ze slavnostního otevření nabíjecí stanice Vystrkov.
        https://www.youtube.com/watch?v=W3A0aMDTr4I
        Superchangery snad budou zprovozněny do konce tohoto měsíce.

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #7
          Dnešné foto:
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	superchargerhumpolec.jpg
Videní:	224
Veľkosť:118,3 KB
ID:	9980
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	superchargerhumpolec1.jpg
Videní:	233
Veľkosť:146,6 KB
ID:	9981
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #8
            Tu taká večerná:
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	superchargerhumpolec2.jpg
Videní:	216
Veľkosť:187,4 KB
ID:	9987
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár


            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              Preto bdejte, lebo nepoznáte dňa ani hodiny.
              Naposledy upravené nemo; 14-07-2016, 11:18.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Si aj nabijal, alebo si len pre foto zaparkoval? Ak aj nabijal kolko si platil a co je uctovane kWh ci minuty?

            • ozana
              ozana komentoval
              Upraviť komentár
              První měsíc je provoz zdarma (podle FB E.on-u).

            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              nabíjal som, nabíjanie je prvý mesiac zadarmo.
          • ozana
            Member
            • Jun 2015
            • 192

            #9
            Snad už v nejbližších hodinách se Humpolec objeví na mapě SC
            https://www.tesla.com/findus#/bounds...&name=Humpolec

            Komentár

          • Heros
            Member
            • Oct 2014
            • 76

            #10
            Koncem srpna pribude v Pze další. Tak to uz bude k necemu vypadat !!

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Pze je Praha?

            • Heros
              Heros komentoval
              Upraviť komentár
              Zkratka Prahy se hovorove v Cechach uziva Pha, tedy v Pze..Ano..
              Asi jako na Slovensku Bratislava - Blava..alespon se to tak kdysi rikalo..nevim jako ted..
              Naposledy upravené Heros; 19-07-2016, 20:55.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Hovorove skratky by som do pisaneho textu urcite nedaval, vyzeraju ohyzdne, a este ich aj sklonovat je uz skutocna zvrhlost. Ak si dobre pamatam, skratku blava pouzivali za totaca hlavne cesi a vychodniari. Nepocul som ju uz snad 20 rokov. Robit skratku zo zaciatocneho pismena a konca slova nie je standardne, skor sa zvyknu vynechavat samohlasky, lebo nesu menej informacie ako spoluhlasky. Ja to vidim tak, ze pisanim hovorovej skratky v podstate urazate svoje hlavne mesto. Ked, tak pouzite nejaku standardnu trojpismenkovu skratku - napr letiskovu PRG.

            • Heros
              Heros komentoval
              Upraviť komentár
              Pouzivam to, co je uz desetileti v hovorove praxi v CR bezne. Vec nazoru..
              Naposledy upravené Heros; 20-07-2016, 08:27.
          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #11
            Otestované.
            . Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	superchargerhumpolec5.jpg
Videní:	234
Veľkosť:182,7 KB
ID:	10018
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár

            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #12
              Výhoda Humpolca je, že teraz keď idem na otočku do Prahy, nemusím v Prahe vôbec nabíjať. Cestou do Prahy mám len jednu prestávku v Humpolci. To čo nabijem mi stačí do Prahy a späť na Humpolec. Takže na ceste Praha a späť namiesto troch nabíjaní (Brno-Praha-Brno) teraz len dve nabíjania (tam Humpolec - späť Humpolec) a ešte k tomu oveľa rýchlejšie nabíjania. Takže teraz ísť do Prahy je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

              V podstate kto chce ísť zo Slovenska do Prahy a späť, jediné čo bude potrebovať na nabitie v CZ je táto nabíjačka.
              . Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	superchargerhumpolec4.jpg
Videní:	234
Veľkosť:194,0 KB
ID:	10021
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • nemo
                Senior Member
                • Oct 2015
                • 562
                •   

                #13
                Video ako sa staval tento supercharger: https://www.facebook.com/plugins/vid...xt=0&width=560

                Komentár

                • luboccc
                  Junior Member
                  • Jan 2016
                  • 15

                  #14
                  V sobotu 6.8. som mal v plane nabijat v Humpoci. Na moje prekvapenie pribudlo v CZ nespocet novych tesiel roznych tvarov a farieb. Dokonca som musel pri mojom prijazde jedneho sofera poziadat, ze az ked donabija svoju Teslu podobajucu sa na opel astru, ci ma pusti na miesto. Aspon ze bol ochotny...

                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_1966.png
Videní:	174
Veľkosť:905,8 KB
ID:	10228

                  Komentár


                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Si z toho robia verejne parkovisko.

                  • Heros
                    Heros komentoval
                    Upraviť komentár
                    VYPUSTIT VZDUCH Z KOL....

                  • Heros
                    Heros komentoval
                    Upraviť komentár
                    Nikdo tam zadne kamery davat nebude. Ve svete Tesla také zadne na SuC nemá. Tesla to tam neobhospodaruje .A EONu je to u pr....
                • Radovan
                  Member
                  • Aug 2014
                  • 304
                  •      

                  #15
                  Naprosto běžná ignorace spalováků, probíraná neustále na hybrid.cz. I kolega Milan se o ní rozepsal http://elektromobily.webnode.cz/news...raj-spalovaku/ . Včetně fotogalerie http://spolek-elektromobily.rajce.id...ste_spalovaku/
                  Radovan

                  Komentár


                  • Heros
                    Heros komentoval
                    Upraviť komentár
                    Uprimne receno, vzhledem k povedomi o EV v CR - ke kteremu jiste neprida napr. i nedavny clanek o Tesle na idnes - a hlavne vzhledem k české mentalite bude nutne osadit mista pro EV patricnymi značkami se zakazy. Je to jako se vsim v teto republice. Jeste jistejsi zpusob by bylo odstraneni všech lavicek, bohuzel !!

                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ak tam maju kamery, tak ich treba dat tak nak zaznamenaju EVC a jednoducho zastavi spalovak na mieste kde sa nabija, tak zaplat. Pokuta vo vyske ako pri akomkolvek inom vyhradenom mieste trebarz pre invalidov.
                Pracuje...
                X