Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ZSE NC Central

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    ZSE NC Central

    Jelačičova 7, Bratislava
    Popis:
    DC: 1xCHAdeMO, 1xCombo 50 kW
    AC: 1xTyp-2 43 kW, 4x400V 22 kW
    GPS: 48.157061, 17.13093
    Platba: ZSE cenník. Na zásuvky zdarma, bez karty, hesla a identifikácie. Platí sa za parkovanie. Treba zavolať na pokladňu pre povolenie 02 381 046 17.
    Ováracia doba: 6:00 - 23:00
    Prevádzkovateľ: ZSE a NC Centrál
    Email:
    Tel: 02 381 046 17
    Webstranka: http://www.emobility-vibrate.eu/
    Na mape:

    Foto: Click image for larger version  Name:	nccentral1.jpg Views:	1 Size:	150.5 KB ID:	3880
    Click image for larger version  Name:	nccentral2.jpg Views:	1 Size:	124.9 KB ID:	3881
    Toto je nabíjacia stanica .NC Centrál. Tu môžete zdieľať svoje skúsenosti (fotky, videa) s nabíjaním na tejto nabíjačke, prípadne napísať čo si myslíte, že je dôležité vedieť o tejto nabíjacej stanici. Je to prepojené s našou mapou nabíjacích staníc, na ktorej je odkaz k tomuto vláknu keď kliknete na "Odkaz na fórum". Viac info tu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    #2
    V NC Centrale, BA sa nachadza zatiaľ nespristupnena nabíjačka ZSE. Nachadza sa na -2 podlaží pri zjazde na -3 podlažie podzemných garáží.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #3
      Mozeg, dik za info. Ja som to fotil už 23. decembra, len som to nemal čas sem pridať.

      Je to od ZSE, DC: 1xCHAdeMO 50 kW (3x125A), 1xCombo 50 kW (3x125A), AC: 1xTyp 2, (3x63A)
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	nccentral.jpg
Videní:	502
Veľkosť:345,4 KB
ID:	7036
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár


      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Vcera som bol v NC Central a vsimol som si zaujimavy jav. Obe miesta nabijacky boli obsadene. Na jednom stal eUp z bratislavskeho carsharingu a na duhom stala KIA Soul electric z prvej elektrickej Taxi sluzby v Bratislave. Zda sa, ze sa to zacina zahustovat a pomaly bude na nabijanie treba cakat a mozno sa clovek aj nedocka.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ale to je predsa dobre, ci nie? Taxi - elektro, car sharing - elektro, wow. Pred rokom by to nikoho ani len nenapadlo. Ze treba dalsie nabijacky je predsa jasne.
    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #4
      Nabijacia stanica je uz v prevadzke. Nabijanie je BEZ identifikacie.
      CHAdeMO mi na Tesle nabijalo do 90A, takze nie uplne najrychlejsie. Funguje aj volba paralelneho nabijania AC+DC.
      Prosim aj dalsich uzivatelov, aby otestovali tuto nabijaciu stanicu a podelili sa o skusenosti (rychlost nabijania).

      UPDATE: Ina Tesla nabijala dnes 125A, takze vsetko super!
      Naposledy upravené enfko; 04-02-2016, 16:57.

      Komentár

      • enfko
        Member
        • Dec 2014
        • 183

        #5
        Funguje uz iba s identifikaciou cez eVibrate kartu od ZSE.

        Komentár

        • demo
          Member
          • Dec 2016
          • 83
          •      

          #6
          Na ZSE včera nefungovalo CHAdeMO, len CCS a Type2.

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #7
            CHAdeMO stále nefunguje.
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Sorry za offtopic. Aky je rozdiel, ked napojis na rychlonabijacke CHAdeMO adapter a Typ2ku pri nabijani Tesly? Obe by mali obchadzat charger a prud by mal tiec priamo do baterky. Ved je to rychlonabijacka nie? Alebo ako to vlastne je?

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              CHAdeMO adapter pre tesly robi (zjednodusene povedane) len zmenu konektora CHAdeMO na type2, nabija sa DC.
              CHAdeMO a CCS konektory su DC (nabijacka je v stojane), Type2 je standardne AC konektor 3x400V/(moze byt az 63A 3f AC), pri type 2 sa pouziva nabijacka v aute. Tesla pouziva modifikovany type2 konektor pre AC aj pre DC. Do tesla type2 (male) konektora v aute sa da zastrcit jednak standardny (female) type2 (AC) konektor, tiez tesla type2 (female) konektor (DC) supernabijacky a tiez type2 DC konektor CHAdeMO adaptera pre tesly.
              Na trojkonektorovych stojanoch (napr. ZSE) funguje naraz DC aj AC. Ked som nabijal cez CHAdeMO, cez type2 nabijalo ine auto. Neviem, ci pri sucasnom nabijani DC aj AC na jednom stojane je suma vykonu nejako limitovana. Kto vie nech napise. Sucasne nabijanie na oboch DC konektoroch nie je mozne, stojan obsahuje jeden DC system s dvoma DC konektormi. Kto vie o kombinovanych nabijackach viac, nech napise.
              Pre uplnost doplnim, ze CCS je kombinovany konektor - obsahuje DC cast (dva velke kontakty) a AC cast - "integrovany" typ2 konektor. No na strane DC nabijacky su osadene len DC a riadiace kontakty. Na strane auta su samozrejme osadene vsetky kontakty CCS konektora - no ak ma auto len jednofazovu nabijacku, spravidla zase na strane auta chybaju v AC casti kontakty pre 2. a 3. fazu.
              Naposledy upravené jux; 21-01-2017, 03:47.

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Ja by som len doplnil, ze aj Type 2 konektor podporuje podla standardu DC charging. Bud AC alebo DC. A ked DC tak bud cez 2 piny do 500V/80A alebo cez styri piny 500V/140A. Z toho je krasne vidiet ze norma Type 2 nepusti nad 500V. Ak si kladiete otazku ako to Tesla zvladla preniest cez konektor 240A? Nuz predlzila piny konektoru, cim ziskali plochu naviac kadial ten prud pretlacia. Supercharger momentalne dava 145 kW na dve auta. Ak je auto samo na nabijacke dostane max 120 kW. Bude zaujimave co spravia pri Superchargeroch 3.gen, ktore by mali davat 350kW.
              Co sa tyka tych nabijaciek od ZSE. Ak zobereme, ze CHAdeMO da max. 62,5kW a Type 2 tak 22kW, tak by mohli fungovat paralelne.
              Ked som si pozeral specifikacie standardov tak CCS ma konektor stejny ako Type 2 plus Combo Coupler. Ten coupler su vlastne dva DC piny (od pohladu vacsie) ako piny na prenost troch faz. Navyse v specifikacii sa hovori o napati vacsom ako 500V a prude do 200A. Co znie logicky lebo vacsi prud sa asi pri tych rozmeroch uz neda, tak treba zvacsit napatie.
              Jo a CHAdeMO pouziva na komunikaciu nabijacky s autom CANbus zatial co Type2 a CCS pouzivaju variabilny odpor (nieco podobne pouzivaju dialkove ovladania autoradia na volante). Ten protokol je dost prespekulovany. :-)

            • demo
              demo komentoval
              Upraviť komentár
              Type 2 pouziva PWM modulaciu a srandicky okolo. Ale CCS pouziva komunikaciu cez PLC(Power Line Communication), co je datove spojenie.
              Tie nabijacky maju 2 rozdielne stitky pre DC a AC, takze pri pouziti dvoch pripojek vedia ist naraz AC aj DC. Greenway ma na DBT zozadu elektromery, zvlast na DC a zvlast na AC.
          • juris
            Member
            • Dec 2015
            • 42

            #8
            CCS bolo vcera taktiez nefunkcne.

            Komentár

            • dango
              Moderator
              Gold Member
              • Nov 2014
              • 693
              •   

              #9
              Navstevnici tejto nabijacky by mali pocitat s jej nadmernym vyuzivanim taxi sluzbou

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Treba poslat teply bonz s fotkami na elektromobilita@zse.sk a casom kedy taxi nabijalo. Oni im mozu bloknut ich RFID kartu lebo toto je komercne zneuzivanie a skonci to tak, ze budu vsetky nabijacky spoplatnene.
                Naposledy upravené Jiri GrandPa; 24-08-2017, 08:51.

              • Martin V
                Martin V komentoval
                Upraviť komentár
                Nie len tato ale aj ta pri FreshMarkete tam zyknu stavat aj dva Taxi naraz. Co viem tak je tych taxikov je cca 8.

              • dango
                dango komentoval
                Upraviť komentár
                ako som pisal do temy Ioniqu, kde sa to zacalo rozoberat; vcera boli vo fronte 2 taxiky - co znamena minimalne 1h blokovanie nabijacky
            • demo
              Member
              • Dec 2016
              • 83
              •      

              #10
              V Budapešti ma LIDL pri svojich nabíjačkách vyslovene napísané, že nie je dovolené ich využívať TAXI službami.
              Osobne by ma to dosť naštvalo, keby som tam musel kvoli nim čakať. Nech si zoženú vlatnú nabíjačku na svoje stanovište. Už to nie je taká drahá záležitosť.

              Komentár


              • Heros
                Heros komentoval
                Upraviť komentár
                Otazka, jak to budou dodrzovat. Po mych prazdninovych cestach po Francii, kde bezne spalovaci auta blokovaly pristup[ k SuC nejsem prilis optimistou.
            • Ioniq
              Member
              • Jan 2017
              • 364

              #11
              DC nabijanie je momentalne v OC Central NEFUNKCNE! Ide len AC. Ak by niekto planoval nabijanie

              Aj toto je asi jeden z tych zavaznejsich argumentov v neprospech EV. Ked sa pokazi nieco na benzinke, je tam dalsich X stojanov, pripadne ina benzinka par sto metrov dalej. Stojan byva vacsinou na mieste len jeden, a dobu opravy si netrufam odhadnut. Uvidime ako rychlo budu v ZSE konat. Vzhladom na vikend si mozno pockame

              edit: telefon uvedeny na stojane v ZSE nikto nedviha, tak ani nahlasit to nemam ako, s velkou pravdepodobnostou sa to teda dozvedia az v pondelok.
              Naposledy upravené Ioniq; 06-10-2017, 13:30.

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Toto je jeden z najzavaznejsich argumentov ukoncit "bezplatne" nabijanie. Lebo ked je to zadarmo, tak sa ani len stazovat nemozes. GreenWay ti posle email ze nejaky stojan nejde s ospravedlnenim, ze na tom robia. To nepisem aby som pochvalil ich cenovu politiku, ale faktom je, ze to ma nejakeho "pana", ktory sa o tu infrastrukturu stara.
                Ako niekto nedavno pisal - lepsie nabit a zaplatit ako nenabit vobec.

              • Ioniq
                Ioniq komentoval
                Upraviť komentár
                Zial ano. V meste pri priebeznom dobijani to nebyva bezne az taky problem, a kludne nech to je gratis, nabijem si doma alebo inde. Ale keby sa mi to stane na dialnici s 10% baterie tak som v zenskom pohlavnom organe. Doslova.

              • dango
                dango komentoval
                Upraviť komentár
                Ioniq, doslova nie. Len ta prisediaca zena by ta tam poslala, ale zaroven nedovolila vojst
            • Teq
              Teq
              Member
              • Nov 2017
              • 240
              •   

              #12
              Nabijacka je fajn a funguje, akurat pri nej velmicasto parkuju spalovaky, alebo este lepsie elektroauta ktore sa nenabijaju.

              Komentár

              • Ioniq
                Member
                • Jan 2017
                • 364

                #13
                Ak idete niekto nabijat do OC Central tak si pribalte gumaky, priestor nabijacky je zaliaty asi 3cm hlbokou vodou Dnes som mal celkom cudny pocit ked som v tej vode stal s 50kW CCS kablom v ruke, nebolo mi vsetko jedno Absolutne odflaknute a nedomyslene odtekanie dazdovej vody a topiaceho snehu, zle vyspadovane, ziadne odtokove zlaby.

                A len taka laicka otazka na miestnych elektrikarov - co realne hrozi ak je nabijacka pod vodou?

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Mas aj dake foto?

                • Ioniq
                  Ioniq komentoval
                  Upraviť komentár
                  Rozmyslal som, ale nakoniec som necvakol, reku ze aj tak su teraz vsetky parkovacie domy zaliate, ked tam nabehnu ludia so snehom na streche. Toto ma len zarazilo lebo samotna nabijacka stala vo vode.

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Presnejsie skrina nabijacky stala vo vode, no elektrika a elektronika nabijacky je dostatocne vysoko - myslim, ze je na to norma ako vysoko musi byt - mozno aj meter nad zemou. Takze urcite by si sa autom do garaze nedostal, keby bola voda tak vysoko, ze by to mohlo byt pre elektroniku nabijacky nebezpecne. Terra 51 od ABB ma predpisany betonovy zaklad vysky 60cm a samotny stojan nabijacky ma vysku takmer dva metre. Videl som otvoreny AC type2 stojan v Samorine, elektrina je az cca meter nad zemou a elektronika este vyssie nad isticmi.

                • Ioniq
                  Ioniq komentoval
                  Upraviť komentár
                  To chapem, ze to bude osefovane technickymi normami. Mna skor zaujimala taka ta teoreticka uvaha, ze by elektronika nabijacky prisla do kontaktu s vodou, a ja by som stal v tej mlake odpalilo by to hned poistky alebo by dostali ludia v mlake sajbu?

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Tam sú prúdové chrániče ktoré to celé zhodia akonáhle príde k nejakému skratu. Nemalo by sa nič stať.
              • ToMiLeaf
                Member
                • Jul 2019
                • 38
                •   

                #14
                Dnes AC nabíjanie na tejto nabke. So 6,6 kW palubnou nabkou dosiahnutý, v rozmedzí 30-60%, priemerný výkon 4 kW. To celé po prechode na platený program Partner.

                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_5660.jpg
Videní:	688
Veľkosť:108,6 KB
ID:	51757
                Naposledy upravené ToMiLeaf; 03-03-2020, 19:10.

                Komentár


                • Wilo
                  Wilo komentoval
                  Upraviť komentár
                  Toto je tam uz dlhodobo... hlasil som im to este dakedy v novembri 2019. Tiez som dostaval cca rovnaky vykon. Potom som tam bol v januari 2020 a stale pomale. Naposledy koncom februara 2020 a stale. A pozeram ze aj teraz. Seru na to... ale 9€ zoberu radi za pausal.

                • milan84
                  milan84 komentoval
                  Upraviť komentár
                  a DC ide naplno?

                • Wilo
                  Wilo komentoval
                  Upraviť komentár
                  DC som neskusal
              Pracuje...
              X