Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Aupark BA

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #31
    Dnes som nabijal v Auparku Fiatku mojej lepšej polovičky z HPWC pre “Electric vehicles” - pozícia č. 3 rátané od výjazdu, cez redukciu na Typ1 a fičala na plne pecky. 6.6 kW čiže asi 29A. Tie nabíjačky nie sú nijak obmedzené.

    Vedla stál ob jedno miesto BMW i3 zapojený, chudák ale nenabijal lebo nebol Tesla. Uz som videl zopárkrát majiteľov EV ktorí prišli späť k autu a nenabili nič kvôli nejakému problému. Elektromobilita sa pasuje aj s takýmto faktom - nie každý sa vyzná aspoň trochu “v elektrike” a dokáže si ustrážiť kde robí chybu aby “natankoval”. Myslím, že v tomto mame my pionieri trochu povinnosť vysvetľovať.
    Na obrázku je môj Typ2 prepojovaci box, ktorý mi umožňuje buď predĺžiť Typ2 kábel pre Teslu alebo pripojiť kábel Typ2->Typ1 pre nabijanie Fiatky 500e (funguje aj pre Nissan Leaf 1. generácie. Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	1828DFB2-8FC4-43C4-9D92-612F90E46670.jpeg Videní:	1 Veľkosť:79,0 KB ID:	20846
    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 14-01-2018, 01:27.

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #32
      moja verza, rovnaka funkcionalita, len som konektory zminimalizoval a namontoval do rurky.
      Jirko, type2 kontakty lisujes, alebo cinujes?
      Naposledy upravené jux; 14-01-2018, 17:29.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Lisujem do objímok. Niekedy používam aj plny 6 mm2 drôt.
        To si zvyšok tých konektorov odfrézoval? Ja som chcel mat aretaciu kábla v konektore, preto som zvolí krabicu. Ale ešte ju tam nemám.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Mas aretacne zamky? ako ich budes ovladat?
        ja som kupil zasuvky bez aretacie a redukciu pouzivam bez aretacie, drzi to uspokojivo, no nemoze to byt bez dohladu - neratam s pouzitim bez dohladu.
        obe strany som rozobral co sa dalo a osustruzil na rovnaky priemer.
        Kontakty cinujem,, je to dost pracne a musi to byt zacinovane poriadne, no ja mam rad, ked sa daju konektory rozobrat... lisovane sa nedaju - treba kupit nove piny.
        Naposledy upravené jux; 14-01-2018, 21:53.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Zatial tam aretaciu nemam, ale asi dam. Bud sa to spravim s automatickou aretaciou, ked zacne tiect prud alebo tam dam tlacitko.
    • Ioniq
      Member
      • Jan 2017
      • 364

      #33
      Tak nabijacky sa v Auparku dlho neohriali. Jeden wallbox svieti na cerveno a ma vytrhnute kable nabijacieho konektoru - neviem ci niekto tahal a skusal kam dociahne alebo to niekto zachytil autom a vytrhol? V kazdom pripade su tie wallboxy dost nestastne instalovane na tych stlpoch, kedze podstatne zuzuju priestor na parkovanie a “behanie” okolo auta s kablom. Neviem preco ich vsetky nedali na stenu vzadu.

      Druhy wallbox je preliaceny ale zatial funkcny.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Vytrhnut ten kabel chce riadnu silu. Je nejake BEV, PHEV ktory moze odist aj ked "je na kabli" ? Len tak si to viem predstavit ze to niekto dosiahol.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        mozno nejaky <>us si uviazal kabel o gulu. neprajnikov je viac nez dost. skoda, ze nepochopili, ze aj oni raz budu jazdit na elektrickach...

      • Ioniq
        Ioniq komentoval
        Upraviť komentár
        EV asi nevie odist s kablom, ale mna skor napadlo, tym ze je to na stlpe a tie kable tam tak volne trcia, ci sa niekomu nemohol kabel zamotat o spatne zrkadlo. Alebo to bol proste len nejaky prasak, ktory potreboval vandalizovat

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Nemaju tam kamerovy system?
    • Ioniq
      Member
      • Jan 2017
      • 364

      #34

      Komentár

      • Komat44
        Member
        • Jan 2018
        • 87

        #35
        v oranzovej (strednej) zone zo zadnej strany (od sadu j.krala) by mali byt nainstalovane nove nabijacky od firmy schneider, kto sa tam chysta, dajte prosim info co je to zac. ak pojdem zajtra okolo, otestujem resp.odfotim..

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #36
          Ja som ich tam objavil uz pred mesiacom. Ale vtedy boli mrtve.
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_3249.JPG
Videní:	503
Veľkosť:365,3 KB
ID:	20998Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_3250.JPG
Videní:	495
Veľkosť:607,7 KB
ID:	20999Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_3251.JPG
Videní:	479
Veľkosť:562,7 KB
ID:	21000

          Komentár

          • Komat44
            Member
            • Jan 2018
            • 87

            #37
            Pôvodne zverejnené od Jiri GrandPa Pozrieť príspevky
            Ja som ich tam objavil uz pred mesiacom. Ale vtedy boli mrtve.
            uz ozili

            Komentár


            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Nabijal si na nich? Ja so ich bol dnes pozriet, nic na nich nesvieti, zasunul som a nic. Aj som skusal postiskat vsetko co na wallboxe vyzeralo ako tlacidla a nic - ziadne elektrony a dokonca ani ziadne diery.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              jux v pokrocilom veku uz pozor na zasuvanie, to uz moze byt zivot ohrozujuce. gombiky stlacat a "potenciometrami" otacat sa este odporuca ako antistress
          • Ioniq
            Member
            • Jan 2017
            • 364

            #38
            Wow, palec hore Auparku za takyto pocin. Je zjavne, ktore nakupne centrum v BA je najviac pripravene na nastup elektromobility. Ludia z Auparku aj realne nieco robia a maju nejaku viziu do buducna. Odpadavam, ze vidim takyto pristup na Slovensku. Musim priznat, ze mna si tymto pristupom kupili a do inych nakupnych centier v BA uz s manzelkou ani nelozime. Tlieskam!

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Pridavam sa. Vzor pre vsetky obchodne centra v blizkom aj sirokom okoli vratene Rakuska.
          • Komat44
            Member
            • Jan 2018
            • 87

            #39
            Schneidre boli chvilku zapojene, ale ja tam nejaky problem s kabelazou takze musi este raz nabehnut technik od schneideru do auparku a doriesit tam nejaky chybajuci vodic.

            Komentár

            • Komat44
              Member
              • Jan 2018
              • 87

              #40
              Pôvodne zverejnené od Komat44 Pozrieť príspevky
              Schneidre boli chvilku zapojene, ale ja tam nejaky problem s kabelazou takze musi este raz nabehnut technik od schneideru do auparku a doriesit tam nejaky chybajuci vodic.
              takze maly update, ktory nepotesi, verejne ostavaju len tesla destination chargers (tie s bielou cedulou pre vsetky kompatibilne auta), schneider nabijacky su len na karty. napriek tomu aupark ostava suverennym "guru" rozvoja elektromobility na slovensku..

              Komentár


              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                čo znamená, že na karty? platene?
            • Komat44
              Member
              • Jan 2018
              • 87

              #41
              Nabijacka sa spusti iba po prilozeni autorizacnej karty Tu ale nedava aupark verejnosti, bude to evidentne len pre obch. partnerov, resp mozno najomcov ktory maju elektromobil.

              Komentár

              • Teq
                Teq
                Member
                • Nov 2017
                • 240
                •   

                #42
                Nabijam tam v polednom case svojho LEAFa na tych zelenych type 1 nabijackach ale ide mi to len na 2.5-2.7 KW (leaf spy). To mozem rovo zo zasvuky nabijat s takym istym vykonom...Su tam este niekde ine nabijacky...?

                Komentár


                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Na Tesla wallboxoch (4ks s bielou tabulkou su pre vsetky elektromobily) pomocou redukcie type2 na type1 by si mohol nabijat kolko nabijacka v Leaf-e da, t.j. 6,6kw alebo tak nejak.

                • Teq
                  Teq komentoval
                  Upraviť komentár
                  A isto mi to pojde? Staci mi len type 2 to type 1 kabel alebo aj nejaky odrb / adapter. Kabel si planujem kupit aj ked mam len 3.7 kW palubnu nabjiacku. Clovek nikdy nevie kde ostane visiet a type 2 nabijaciek je asi najviac (v rakusku hlavne) Nemas typ kde tento kabel lacno zohnat? Ja som nasiel toto : http://www.twincar.sk/chargers.php#Cables

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ved som ti to pisal tu.
                  http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-...1725#post21725
                  Ano, 100% to pojde. Pozri moj prispevok uplne hore na tejto stranke. Ta moja krabica ma presne rovnaku funkciu ako tento "adapter kabel", ide iba o jednoduche prepojenie vodicov. Ziadna elektronika tam nie je.
              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                #43
                tie 4 kusy type1 v garazi Auparku BA su skutocne len 3kW - je to na napisane na ich stitku - vid. fotka vyssie

                http://teslaclub.sk/forum/v%C5%A1eob...8280#post18280

                Komentár

                • jux
                  jux
                  Senior Member
                  • Apr 2015
                  • 1378
                  •      

                  #44
                  Preco v zozname wallboxov v garazi v Auparku BA chybaju 4x tesla 22kW type2 pre kazdeho?

                  Komentár


                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Juro a tiez je tam este stale po kliknuti na sedu ikonku nespravne
                    4 kusy 7,4kW typ1.....
                    Aupark BA
                    Einsteinova 18
                    Bratislava, Slovakia
                    Description/Popis
                    AC: 4xTyp-1 7.4 kW,
                    2x230 V 3,7 kW
                    GPS 48.133095, 17.10961
                    Platba Zadarmo, bez identifikácie
                    Viac info - odkaz na fórum
                    Naposledy upravené jux; 06-02-2018, 14:13.
                • crowak
                  Junior Member
                  • Mar 2015
                  • 3

                  #45
                  S VW eGOLF som nic nenabil na tej Teslo nabijacke kde je logo VW. Neviem ci to skusali alebo nie. Mate skusenost s inymi znackami ze to ide?

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X