Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Eurovea

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Eurovea

    V podzemnej garáži.
    Popis:
    AC: 2xTyp-2 22 kW, 2x230 V 3,7 kW
    GPS: 48.140894,17.120684
    Platba: Zadarmo, bez identifikácie
    Ováracia doba: 24/7
    Email:
    Tel: +421 2 208 512 11
    Webstranka: www.ift.sk
    Na mape:


    Foto: Click image for larger version  Name:	eurovea.jpg Views:	720 Size:	134.2 KB ID:	1562
    Toto je nabíjacia stanica v Eurovea nákupné centrum. Tu môžete zdieľať svoje skúsenosti (fotky, videa) s nabíjaním na tejto nabíjačke, prípadne napísať čo si myslíte, že je dôležité vedieť o tejto nabíjacej stanici. Je to prepojené s našou mapou nabíjacích staníc, na ktorej je odkaz k tomuto vláknu keď kliknete na "Odkaz na fórum". Viac info tu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #2
    Toto je čo?

    Komentár

    • Radovan
      Member
      • Aug 2014
      • 304
      •      

      #3
      Ověřeno 8/2014 ......Auto jsme kvůli pomalému dobíjení zaparkovali v podzemní garáži nákupního centra Eurovea, Pribinova 17191/10, Bratislava (http://www.eurovea.sk/), na dobíječce firmy IFT multimédia (http://www.ift.sk). Ta dle popisů na internetu slibuje 3 typy nonstop dobíjení: 2xType2 (22 kW), 2x domestic (Schuko) plug (3,7 kW), 400V x 32A. Přístupových karet netřeba, pro dobíjení z Type2 je nutno mít svůj kabel nebo redukci. Nevíme, jak to v IFT mysleli, ale na místě jsme narazili na 2 zásadní omezující podmínky. První bylo v pracovní dny jen 3 hodiny parkování zdarma, dále 2,50 Eur/hodina. Proto tady všichni pěstují oblíbenou tříhodinovou autoturistiku. Řidička nablýskaného SUV Porsche Cayenne dokonce tak okatě, že po opuštění závory na odjezdu v klidu vyrazila v protisměru podzemím k vjezdové závoře. Ostatní se alespoň namáhali vyjet nad zem a o kus dále sjet znovu do podzemí na další 3 hodiny zdarma. Druhým omezením byl fakt, že na nabíjecím stojanu IFT byly pouze 2 zásuvky, obě Type2. Takže náš Peugeot Ion měl smůlu. Nelenili jsme a vyrazili na průzkum okolí. K našemu překvapení je Eurovea perfektně připravena na elektromobilitu. Auta, skútry i kola. Každý druhý až třetí sloup podzemního parkoviště je ve výše zhruba 1,5 metru osazen zásuvkou Schuco 230V. Paráda. A vzhledem k tomu, kolik to muselo stát peněz za kilometry kabeláže a stovky zásuvek, určitě nejde o náhodu. Zásuvku 400V x 32A jsme nehledali, tyhle stačily. Zaparkovali jsme tedy vedle zeleně natřených dobíjecích míst a připojili se na zásuvku na sloupu. Fungovala perfektně a do oběda, kdy jsme zvládli malé bratislavské historické centrum, bylo dobito na 100% a 123 km dojezdu. Bohatě na přesun k botelu i zítřejší výlet do vídeňské ZOO. Na odpolední návštěvu bratislavského hradu, tyčícího se na skále nad botelem, jsme auto nepotřebovali. Po schodech stejně neumí.
      Radovan

      Komentár

      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #4
        Pôvodne zverejnené od Radovan Pozrieť príspevky
        Druhým omezením byl fakt, že na nabíjecím stojanu IFT byly pouze 2 zásuvky, obě Type2.
        Na tom stojane sú aj dve domáce zásuvky (Schuko) len ich nieje vidno. Ale pokiaľ ich chcete využívať je naozaj lepšie použiť radšej tie na stĺpoch. Pomôže to uvoľniť stojan pre tých čo dokážu nabíjať s 32A cez Typ 2 zásuvku.
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • Radovan
          Member
          • Aug 2014
          • 304
          •      

          #5
          Pôvodne zverejnené od Juro Pozrieť príspevky
          Na tom stojane sú aj dve domáce zásuvky (Schuko) len ich nieje vidno. Ale pokiaľ ich chcete využívať je naozaj lepšie použiť radšej tie na stĺpoch. Pomôže to uvoľniť stojan pre tých čo dokážu nabíjať s 32A cez Typ 2 zásuvku.
          Máte úplnou pravdu, zbytečně bych místa blokoval, když je nevyužiju. Domácí zásuvky jsme asi hledali špatně, nenašli. Je však pro mne a všechny majitele trojčat Ion / Zero / iMiev nebo Smart ED lepší, než hledat v poměrně rozlehlém a díky sloupům nepřehledném areálu nabíjecí stojan, dobít si jednoduše na každém 3.sloupu kdekoliv v podzemí. Opět je nutno za to vedení Eurovea veřejně pochválit.
          Např. v Ostravě, 3.největším městě ČR, je takové podzemní parkoviště se zásuvkami Schuco 230V 16A na každém 4.sloupu jen jedno. Avion Shopping Park Ostrava-Zábřeh ulice Rudná. Podzemí OC Nová Karolina v centru města má zásuvkové desky s více zásuvkami pouze na 8 vyhrazených místech pro elektromobily, jinak nikde. Podzemí Tesca v Ostravě Třebovicích má naopak 10 desek rozmístěno po celém podzemí, byť asi nebyly myšleny původně pro dobíjení, ale pro uklízecí stroje. Podzemí dvou OC Interspar na Dubině a v Porubě je ovšem ostuda, jsou zcela bez jakýchkoliv zásuvek.
          Radovan

          Komentár

          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1542
            •   

            #6
            Keď som tam bol asi pred pár mesiacmi, nebolo to bez identifikácie.

            Komentár

            • jaro2k
              Junior Member
              • Jan 2017
              • 5

              #7
              nabka v eurovei je uz par dni pokazena.. dnes som im volal a zial nevedeli povedat, kedy bude opat funkcna.. nakolko sa caka sa servisnu firmu z nemecka..

              Komentár


              • matchke
                matchke komentoval
                Upraviť komentár
                Niekedy sa pytam sam seba preco ma na Slovensku robit servis firma z Nemecka. Nestacila by aj firma zo Slovenska?

              • Marcel Pavlík
                Marcel Pavlík komentoval
                Upraviť komentár
                nemecká: pár rokov nazad zablokovali prácu "nových členov únie", niekde boli na hranici tak paranoidní, že stačilo mať v kufre oblečenie, ktoré sa dalo považovať za pracovné a dali do pasu razítko ...
                dnes zasa chcú "harmonizovať platy".
                sme pre nich stále chamraď. a môžeme si za to sami - stačí sa pozrieť na personál, ktorý "zastupuje" v sk pobočke zahraničného majiteľa. radový robotník ovláda reč plynule a gramaticky správne, čo sa o "menežérovi" povedať nedá.
            • enfko
              Member
              • Dec 2014
              • 183

              #8
              Nabijacka je stale pokazena. Nechapem, ako moze niekto prevadzkovat produkt, ktory nevie oservisovat.

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Servis to ma, ale jaro2k pise ze musia prist z Nemecka a to je bud vaznejsia chyba, alebo to maju zle osetrene.
            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #9
              Nabijacka funguje bez problemov (nabijal som z Typ2)

              Komentár


              • Martin V
                Martin V komentoval
                Upraviť komentár
                Potvrdzujem funkcnost , podla vsetkeho maju problem s LCD ale nabijanie funguje , po pripojeni kabla a stlaceni tlacidla pri konektore sa nabijanie spustilo.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Tam je nejaký displej? Nevšimol som si. Asi bol prelepeny tými lejstrami.

              • Martin V
                Martin V komentoval
                Upraviť komentár
                JJ je tam dotykove LCD s ovladanim a nejakym propagacnimi textami vid foto vysie
            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #10
              Nabíjačka je mimo prevádzky už dlhšiu dobu.
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #11
                Takže nefunguje?
                Zásuvky na stĺpoch fungujú?

                Komentár

                • Ioniq
                  Member
                  • Jan 2017
                  • 364

                  #12
                  Nabijacka funguje, uz minimalne 2 tyzdne.

                  Btw, ma niekto info ci je v garazi aj 400V zasuvka? Ci sa da vyuzit ked je obsadena nabijacka. Alebo vtedy len Schuko na stlpoch?

                  Komentár

                  • Ioniq
                    Member
                    • Jan 2017
                    • 364

                    #13
                    Chlapcom z J&T uz nacisto prepina, dnes som bol na mitingu v Eurovei a takato pekna hlaska ma cakala na nabijacke. Zdvihol som prostrednik a napichol sa na 230V na stlpe

                    edit: idem este zistit ako sa to plati a kolko

                    Komentár


                    • Jiri GrandPa
                      Jiri GrandPa komentoval
                      Upraviť komentár
                      Odkedy je v Auparku SC a teraz aj destination charging som v Eurovei NEBOL. A teraz uz ani nebudem. Nejde o prachy, ide o princip.

                    • Ioniq
                      Ioniq komentoval
                      Upraviť komentár
                      Presne... nabijacka patri k sluzbam. Hlavne ak tam niekto necha 200€ a nakupne centrum ma proviziu zo vsetkeho. Tiez preferujem v 99% Aupark, na druhom mieste Central.

                    • 1fisker
                      1fisker komentoval
                      Upraviť komentár
                      Podľa môjho názoru je za tým GW. Skúste zistiť, nie som v BA, takže nemám až také možnosti. Mám už určité informácie, že začali svojím softvérom ovládať nabíjacie stanice iných majiteľov, v iných mestách. Je to asi cesta do pekla, k monopolnému ovládnutiu trhu.
                      Naposledy upravené 1fisker; 10-01-2018, 10:47.

                    • Ioniq
                      Ioniq komentoval
                      Upraviť komentár
                      Bol som sa pytat na informaciach, babenka nemala ani sajnu ze v garazach je nejaka nabijacka. Ze sa mam opytat garaz majstra. Komicke...
                  • Bobo
                    Junior Member
                    • Jan 2018
                    • 5

                    #14
                    Nie je to GW, prevádzkuje to firma IFT BA. A keďže neviete pozadie, tak tu nedumajte, aké sumy sa účtujú za kW (EVmapa). Asi si viete predstaviť, aký je nájom v Eurovei. Aká je starostlivosť okolo nabíjačky, rovnako tak ako aj typy QC45 v žiline, či v BA vo Freshi, Centrali alebo Boroch ... a pod. Sú náročné na údržbu aj keď to navonok vôbec tak nevyzerá.

                    Komentár


                    • Ioniq
                      Ioniq komentoval
                      Upraviť komentár
                      Ak su naklady na prevadzku take vysoke, tak neviem na co ju tam vobec drzia. Kazdu chvilu nejde, a vykonom tiez nevynika. By bolo jednoduchsie keby tam dali 4 obycajne patkolikove zasuvky so slusnym isticom a vysledok rovnaky, za porovnatelne nizsiu sumu ja v Eurovei tiez vacsinou radsej volim klasicku zasuvku na stlpiku, tam mam aspon istotu, ze vzdy ide. Radsej nabit menej a isto, ako teoreticky nabit rychlejsie a nakoniec zistit, ze to aj tak nejde

                    • Jiri GrandPa
                      Jiri GrandPa komentoval
                      Upraviť komentár
                      Bobo - sory ale ake sumy si uctuje obchodnik s elektrinov za kWh vieme, to nie je ziadne tajomstvo. Aky plati firma najom Eurovei to je druha vec. Ked nema Eurovea zaujem o zakaznikov z radov elektromobilistov (a ich drahych poloviciek! lebo tie tam chodia najcastejsie) tak dobre. Uvidime, co budu hovorit za 5 rokov.
                  • Carmagedon
                    Junior Member
                    • Jan 2017
                    • 2

                    #15
                    A uz tam nemozeme legalne nabijat ani na stlpoch. Dnes som si vsimol, ze v zasuvkach su zaslepky.

                    Komentár

                    Pracuje...
                    X