Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabíjanie na hoteloch, reštauráciách

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Nabíjanie na hoteloch, reštauráciách

    Hotely a reštaurácie na našej mape:



    Je to jednoduché a stojí to málo pripraviť hotel/reštauráciu pre zákazníka s autom na elektrický pohon. Jediné, čo budete potrebovať, je zásuvka, ako na obrázku (CEE 16A/32A 5 - koliková červená, tiež známa ako CETAC) len pár metrov od parkovacieho miesta. Click image for larger version  Name:	cee16a5pinredM.jpg Views:	2 Size:	4.7 KB ID:	3895

    Od Renault Twizzy po Tesla Model S, každé vozidlo, možno dobiť so správnym adaptérom na takúto zásuvku. Ak chcete pomôcť zainteresovaným hotelom/reštauráciám uvítať hostí s autami na elektrický pohon, tu je niekoľko praktických rád:

    1.) Odporúčame pripraviť takúto zásuvku (32A trojfázová 5 koliková červená 3+1+uzemnenie, samica - "CEE zásuvka 32A IP44 5 koliková" - "IEC60309").
    2.) Voliteľne 13A štandardná Schuko zásuvka môže byť pridaná pre pomoc vodičom s nízkym napájaním, ktorí nemajú všetky adaptéry.
    3.) Udržujte vzdialenosť k rozvodnej krabici čo najkratšiu, aby sa zabránilo poklesu napätia pri dobíjaní.
    4.) Odporúčame uvedenie zásuvky na samostatnom okruhu, kde je to možné, a s dobrým uzemnením.
    5.) Parkovacie miesto by malo byť 5m x 2,2 m pre Tesla Model S.
    6.) Umožniť rezerváciu parkovacieho miesta - počet nabíjacích miest a informovať rezervačný tím. To poskytne vodičovi istotu, že jeho nabíjacie miesto naňho počká.
    7.) Tam, kde je to možné, je výhodné, aby nabíjacie miesto bolo chránené pred extrémnym teplom a chladom.
    8.) Je dobré mať mobilne pokrytie, aby majitelia mohli sledovať nabíjanie na diaľku cez 3G alebo GPRS.
    9.) Bezpečnosť - Ak je možné, uzavretá garáž je lepšia pre ochranu zásuvky, káblov a auta.

    Na reštaurácie vlastne sa vzťahujú tie isté požiadavky. Jediný rozdiel je asi v tom že na hoteli (kde hosť plánuje prespať) by mohla stačiť aj 16A zásuvka. Pre reštauráciu by však už bolo lepšie mať 32A zásuvku. 16A by v tomto prípade bolo dosť málo.

    Prosím, dajte nám vedieť, pokiaľ váš hotel/reštaurácia poskytuje nabíjacie miesta, a my sa uistíme, aby všetci užívatelia o tom vedeli pri ich plánovaní cesty.

    Mapa ubytovacích zariadení so zásuvkou pre elektrické vozidlá
    Ak ste majiteľom zariadenia, poskytujete zásuvku ale ešte nie ste na tejto mape, môžete napísať sem, alebo si zariadenie pridať aj sami kliknutím na Additions - Add Marker - Detailed, potom kliknite na Submit. A POTOM SI NEZABUDNITE ULOŽIŤ url ADRESU KTORÚ VÁM UKÁŽE PO KLIKNUTÍ NA SUBMIT. Cez tú adresu budete neskôr môcť svoje ubytovanie kedykoľvek aktualizovať.
    Ak ste majiteľom zariadenia na mape a chcete mat možnosť upraviť Vaše ubytovanie na mape, kontaktujte ma a ja Vám pošlem adresu odkazu cez ktorú môžete svoje ubytovanie kedykoľvek upraviť.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Penzión u Hastrmana má momentálne len klasickú Schuko zásuvku. Nabíja 14 km za hodinu. Ale plánuje nainštalovať aj 16A zásuvku.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Juro
      Administrator
      Gold Member
      • Mar 2014
      • 2208
      • juraj1702
      •   

      #3
      Ďalší hotel v Žiline: Hotel Holiday Inn Má 2 16A zásuvky v podzemnej garáži.
      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

      Komentár

      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #4
        Niektoré hotelové reťazce, ktoré to už pochopili:

        http://www.marriott.com/corporate-social-responsibility/electric-vehicle-hotels.mi

        http://www.radissonblu.com/meetings/electric-car

        Zoznam zahraničných hotelov aj tu: http://www.chargehotels.de/hotels/
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #5
          Dostal som kontakt na tento hotel Hotel Majolika: http://www.hotelmajolika.sk/eco/ Veľmi sa mi páči, že tam majú spomenuté aj možnosť nabiť elektromobil. Tak to má byť.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Vypada to pekne. Inac su riadne ekologicky zalozeny. Aj tie solarne panely a ine su tam. Treba dat do mapy dalsi nabijaci bod.
        • Janek72
          Junior Member
          • Apr 2014
          • 22

          #6
          Ďalší nabíjací bod vznikol v obci HYBE v ubytovaní www.mackovia.sk, ide o 3x16A zásuvku, nabíjanie je v cene ubytovania rezervovať ubytovanie sa dá cez:
          http://www.booking.com/searchresults...;redirected=1&

          Komentár


          • Juro
            Juro komentoval
            Upraviť komentár
            No, tuším už aj zanikol. Stránka nefunguje a ani na booking to už nie je.
        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #7
          Vie niekto o hoteli s nabíjaním v Brne alebo v Plzni? Lebo jediné v Česku z takých väčších miest, som našiel len v Prahe, a aj to iba jeden hotel, ktorý nemám ešte overený.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • Radovan
            Member
            • Aug 2014
            • 304
            •      

            #8
            Bohužel netuším. Ale osobně to řeším tak že si vyhlédnu hotel a pak tam volám. Protože někdy je to vyloženě o lidech a pak nic není problém.
            Radovan

            Komentár

            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #9
              Pôvodne zverejnené od Radovan Pozrieť príspevky
              Bohužel netuším. Ale osobně to řeším tak že si vyhlédnu hotel a pak tam volám. Protože někdy je to vyloženě o lidech a pak nic není problém.
              A boli by ste aj ochotný podeliť sa s členmi/návštevníkmi fóra o hotely na ktorých ste už nabíjali? Myslím, že mnohí by to ocenili.
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • Radovan
                Member
                • Aug 2014
                • 304
                •      

                #10
                Tak to je mezi námi elektromobilisty, a doufám že ještě dlouho bude, normální věc. Akorát vzhledem k mému Peugeotu Ion se málokdy vydávám na delší trasy.

                Takže dobíjel jsem už (všechno obyčejné domácí zásuvky 230V 16A) v hotelu Tenis club v Prostějově zdarma (dali jsme si tam oběd), je tam nabíjecí stojan firmy Micos na parkovišti hotelu. Dále v Zámeckém hotelu ve Vranově nad Dyjí (Znojemsko), kde měli stojan EON, který neustále vypadával, takže nakonec ze samostatně jištěné zásuvky vedle pultu recepce zdarma (dali jsme si tam večeři). Pak opakovaně v Campu Bítov Horka (Znojemsko), kde jsou zásuvky u apartmánových chat v ceně ubytování nebo placené pro karavany na ploše. Dále v chatě Penzionu Susan tamtéž v ceně ubytování (zde mají i 16V 400V, ale je nutno mít prodlužovačku 20 m, je v technické místnosti u bojleru a kotle). Taky z chatky Kempu Velkopařezitý Řásná u Telče (Vysočina), z dílny správce Penzionu Mlýn Brejlov v Týnci nad Sázavou (zde měli i 32A 400V), pak na dvoře hotelu, restaurace a pivovaru Kácov (střední Čechy) a nakonec v hotelu Bouzov u hradu Bouzov (Vysočina), ale zde je problém s prodlužovačkou a zásuvkami jen 230V 10A. A to je za 1,5 roku bohužel vše.
                Radovan

                Komentár

                • Jiri GrandPa
                  Senior Member
                  • Dec 2016
                  • 707
                  • viera8131
                  •      

                  #11
                  Našiel som zaujímavú informáciu ohľadne aktivity Asociácie hotelov a reštaurácií.

                  https://www.ahrs.sk/aktuality/pre-cl...iadenie-zdarma

                  Dobrá správa.

                  Komentár


                  • head
                    head komentoval
                    Upraviť komentár
                    Palec hore 👍
                • Ioniq
                  Member
                  • Jan 2017
                  • 364

                  #12
                  Ono zo skusenosti mam, ze ked pridem kdekolvek do hotela alebo penziona v AT, nabijanie nie je problem. Bud maju stojan alebo vytiahnu odniekadial predlzovacku a vsetci kvoli tomu behaju ako namydleni... a este je to aj gratis ak nemaju zrovna stojan nejakeho poskytovatela.

                  Potom pridem na SK a zacne nekonecny kolobeh “Neviem”, “Neda sa”, “Ja som tu nova”, “To musim niekam zavolat, a tam mi nedvihaju”, “Takuto moznost neposkytujeme”, atd. A ak nedajboze nahodou niekoho presvedcim, este si vypyta 10€ za nabitie. A pritom 3F a Schuko zasuvky ma vonku kazdy jeden hotel kvoli udrzbe alebo pripadnym akciam/eventom. Len ochota dako chyba.

                  Komentár


                  • Radkovanko
                    Radkovanko komentoval
                    Upraviť komentár
                    ja mam v celku pozitivne skusenosti, 3 penziony toto leto a vzdy mi nasli zasuvku, alebo vytiahli predlzovacku ... pridem vzdy, ze kde je ta nabijacka na elektroauta, tak ju zacnu hladat so mnou az ju najdu ... tak ani nerozmyslaju ci to poskytuju alebo nie ale asi nie vsade ...
                • curgali
                  Member
                  • Jul 2014
                  • 310
                  •   

                  #13
                  Chcel by som sa spýtať:
                  1 Ako na Tesla mape ,,Destination charging"" zistim, či nabijem aj Leafa?...alebo sú tam len AC Teslanabíjačky len pre Tesla autá?
                  2 Ako to zistim na iných mapách?..Ďakujem za info.

                  Komentár


                  • 1fisker
                    1fisker komentoval
                    Upraviť komentár
                    Na Tesla nabíjačkách TDC sa dá nabíjať aj Leaf

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Na Tesla mape to nerozoznas. Na Chargemap.com je casto v popise informacia kolko je k dispozicii na mieste nabijaciek iba pre Teslu a kolko aj pre ine EV. Casto ich na jednom mieste byva viacej. Ak je tam len jedna, potom mas asi smolu a Leafa na nej nenabijes.
                    Ale mozno sa mylim a Leaf 2 nabit pojde ako napr. Zoe. V Trencine mas v Magnuse, chod to skusit.

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    Uz som dávnejsie skúšal. Sú tam 4. Dva univerzále, kde som Leafa nabil a dva len pre Teslu, kde som nenabil. Ide o to, ako zistit na nabíjacom bode, kde je Tesla wallbox, ci je univerzálny alebo len pre Tesly. Je tam napísané Tesla walbox.....ale aký? Ako to zistiť ?..

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Na dialku nijak, len podla popisu na ChargeMap, Plugshare apod. Ak si na mieste poznas to tak, ze sa vratis k autu po nejakom case a nepribudli ti percenta nabitia :-))).
                    Ale vazne - ak je tam cedula Tesla Vehicles cervena s bielym pismom, nenabijes. Ak je biela s cervenym pismom Electric Vehicles nabijes.
                    Ale vacsinou to byva tak, ze ak je len jeden TDC je to 100% iba pre Tesly. Ak je ich na jednom mieste viac, byva aspon jeden aj pre ine EV.
                    Toto plati pre nabijacky dodane Teslou zadarmo. Ak je to nabijacka kupena, ta nabije vsetko, napr. tie v Samorine v X-Bionics.

                  • g211
                    g211 komentoval
                    Upraviť komentár
                    curgali parkovacie miesta s wallboxom nastaveným iba pre Teslu bývajú označené červenou tabuľkou "Tesla charging", univerzálne bývajú označené bielou tabuľkou "Electric vehicle charging".

                  • curgali
                    curgali komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ak je tam foto, da sa to zistit. Ak nie smola. Ale pozrite si na chargemaps pravý roh Istrie ( naľavo od Rijeky, mesto Matulji) je tam hotel Navis s wallboxom Tesla s červenou tabuľkou (len pre Tesly) a veselo si tam nabíja BMW i3...

                  • Miroslav Rojko
                    Miroslav Rojko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ale zlepsuje sa to, pozrel som na mapu a pribudla DC vo Varazdine, takze nie je treba odbocovat z trasy do Koprivnice, tiez v Rijeke je uz DC, obidve su vlastne na trase na Istriu alebo Krk.

                    Aj ked teda ja s rodinou na naliehanie deti pojdem severne na buduci rok, tie nadherne biele pieskove plaze a duny na severe Polska chcu radsej ako Chorvatsko.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    curgali - BMW aj Renault nejako "hackli" tie informacie, ktore TDC pre Teslu chce a vedia tam nabijat. Tie auta sa evidentne hlasia ako Tesla pre TDC. Bolo to tu uz rozoberane.

                  • Ioniq
                    Ioniq komentoval
                    Upraviť komentár
                    BMW nie, Mercedes
                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #14
                  Booking, KONEČNE pridal aj nabíjacie stanice do svojich filtrov. KONEČNE!!!!

                  Click image for larger version  Name:	booking.JPG Views:	1 Size:	27.9 KB ID:	31335
                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár


                  • Vrso
                    Vrso komentoval
                    Upraviť komentár
                    Super, velka pomoc pri cestovani. Dalsi krok booking.com je ziskat viac info od hotelov, aku nabijaciu stanicu / konektor maju.
                • Joe79
                  Member
                  • Sep 2018
                  • 71
                  •   

                  #15
                  Hotel Euforia, Nova Lesna - Schuko zasuvka (predlzovacka) na vyziadanie na recepcii - len pre ubytovanych hosti...

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X