Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • JanoS
    Member
    • Aug 2015
    • 95
    •   

    A v Cechach pribudol Vystrkov (zjazd z D1 u Humpolce), kde sa uz veselo stavia 6 stojanov.

    Shit is getting real!
    Naposledy upravené JanoS; 29-03-2016, 15:04.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Podla mna chce Tesla do prichodu TM3 pokryt celu Europu a zahustit minimalne zapadnu.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Bez názvu.jpg
Videní:	153
Veľkosť:765,8 KB
ID:	8573

    Komentár


    • ozana
      ozana komentoval
      Upraviť komentár
      A kdy bude tečka u Olomouce?

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      A chces modru ci uz rovno cervenu?

    • ozana
      ozana komentoval
      Upraviť komentár
      Jakákoli by mne potěšila a to i přesto, že Teslu nemám a hned tak mít nebudu.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Len pre zaujímavosť, príspevok na našom Facebooku o Super nabíjačke vo Zvolene mal rekordný dosah, vyše 111 tisíc ľudí.
    .
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	facebooksupercharger1.jpg
Videní:	199
Veľkosť:88,2 KB
ID:	8785
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Heros
      Member
      • Oct 2014
      • 76

      Prvni SuC v Polsku otevren !!!

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ked som klikol sem https://www.teslamotors.com/en_EU/supercharger, tak mi ho nezobrazilo. Ked som klikol sem https://www.teslamotors.com/en_EU/fi...er&name=Europe, tak tu ho zobrazuje a ked som klikol sem http://supercharge.info/, tak ho tiez zobrazuje. Akurat na poslednej stranke je zobrazeny este jeden bod, ktory ma prekvapil, ale nikde inde nieje zobrazeny a to je SC v Rusku. Vraj otvorene 2016-04-25, Zarechye, Russia, Skolkovskoye sh., 100с1 Tak neviem ci to naozaj plati, alebo je to daka chyba. No neviem.

      • ozana
        ozana komentoval
        Upraviť komentár
        na Hybrid.cz máte pozvánku
        Vložil/a Tesla Owners Club Poland (bez ověření), Čt, 2016-04-28 06:54:

        Drodzy!
        Spotykamy się w niedziele o 12:00. Ponieważ macie blisko - zapraszamy!
        Kuba

        Dear Czech Tesla community. We are going to "open" Supercharger on Sunday noon. You are Welcome to join us!
        Kuba

        http://www.hybrid.cz/v-polsku-otevre...#comment-59395
        Naposledy upravené ozana; 28-04-2016, 08:44. Dôvod: Odkaz
    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      Zarechye, Russia, Skolkovskoye sh., 100с1
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	SC v Rusku.jpg
Videní:	206
Veľkosť:444,7 KB
ID:	9028

      Komentár

    • Heros
      Member
      • Oct 2014
      • 76

      Tak toto je sok !!. Necekal jsem, ze v Moskve bude SuC driv nez v Praze

      Komentár

      • BA-TESLA
        Junior Member
        • Apr 2016
        • 8

        ake su Vaše skusenopsti s rýchlostou nabijania na superchargeroch.
        V salzburgu som nabijal rzchlostou 600 rated km per hour
        Ale naposledy vo viedni 220 rated km/hour
        má na rýchlosť vplyv Výber stojanu???? Prípadne či je na susednom stojane tesla?

        Komentár


        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Nemám Teslu, ale môžem odpovedať. Juro to tu už spomínal. Dva susediace stojany, označenie maju 1A a 1B maju výkon 135 kW. Ak nabíjaš len na 1A tak máš plný výkon...ak sa pripojí druhá Tesla na vedľajší stojan 1B..tak sa výkon delí na polovicu a ty nabíjaš 2x dlhšie. Preto je dobré, ak prídes na Supercharger a na stojane 1A sa už nabíja Tesla, tak sa radšej pripoj na 2A. Budete obaja nabíjať 135 kW rýchlosťou...:-)))
          Naposledy upravené curgali; 29-04-2016, 12:23.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Ja tiez nemam Teslu, ale z Jurajom som bol na teste superchargru pri Zvolene a je to tak ako to popisal curgali. Ked sa pripoja dve tesly na jednu nabijacku, ktora ma dva stojany 1A ci 1B, tak nabijacka zisti ktora tesla potrebuje viac nabijat a ta bude mat vysiu rychlost. Ak su tesly rovnako nabite ci vybite, tak rychlost sa rozdeli medi obe vozidla. Potvrdil to aj technik z Tesly, ktory vtedy bol na SC. A SC vo Viedni ma vraj starsiu technologiu ako SC pri Zvolene, tak aj tu moze byt rozdiel.

        • luboccc
          luboccc komentoval
          Upraviť komentár
          Dalsia vec je na kolko mas nabite auto, kedze rychlost klesa cim je viac nabite. Ku koncu uz nabija aj vo Zvolene len okolo 200km a mozes tam by aj sam. Myslim ze Bjorn mal na to video aky je priebeh nabijania. Kazdopadne vo Viedni je urcite pomalsia nabijacka ako u nas.
      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        Live supercharger status
        Bjorn Nyland bol v Osle servisnom centre a je tam umiestnena obrazovka, kde je zobrazeny realny stav obsadenia a ine informacie na SC. Snad to raz bude aj vo vozidlach Tesly. Vsak pozrite sa sami. Je takato obrazovka k dispozicii aj inde v servisnych centrach ci showroomoch? Toto video som dal sem a nie do kanala kde su Bjornove videa. koli teme SC.
         

        Komentár

        • Heros
          Member
          • Oct 2014
          • 76

          Maji to opravdu v kazdem SC..Nejvetsi obsazenost ma temer vzdy samozrejme Fremont, obcas Amsterodam - ma 10 nabijecek, vetsinou plne obsazenych.... Nevim, k cemu by byly dobre tyto informace ve vozidlech Tesly. Chysta se ale update informaci ve vozech Tesla o presnem momentalnim vytizeni jednotlivych nabijecek v ramci SuC na trase. To uz bude velky pokrok, jet s jistotou na nabijecku, ktera je volna. Hlavne to bude vyznamne, az bude jezdit Tesel v budoucnu jeste vice..

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Ty si polozil otazku a zaroven si si nato aj odpovedal. Nepotrebuje majitel Tesly vediet ktore su top 10 miesta SC vo svete. Ale majitel ktoremu dochadza stava a blizi sa k nabijacke potrebuje info, ci je aspon jedno miesto volne na SC, ku ktoremu sa blizi.

          • curgali
            curgali komentoval
            Upraviť komentár
            Keď mi dochádza šťava, tak mi je jedno ci je volná nabíjačka alebo nie...k druhej sa už nedostanem. Musím si aj tak počkať...a ak aj zmením trasu a idem na inú...kde mám istotu, že pár km pred ňou sa neobsadí ??? A na druhu stranu, ked smerujem na obsadenú nabíjačku..tak sa može stať, že o 3 min po príchode sa môže jedno miesto uvoľniť..takže tieto informácie si myslím budu irelevantne...
            Naposledy upravené curgali; 29-04-2016, 21:04.

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Ano ked ti dochadza stava, tak uz nedojdes asi nikam, iba na tu nabijacku, ktoru mas po trase a na ktorej chces nabijat. Istotu, ze ci bude volny aspon jeden stojan mat nebudes nikdy, lebo ako vravis, jedno auto odide pred tebou a druhe pred tebou sa postavy na jeho miesto. Ale ako pise Heros hore, info o nabijackych bude mat opodstatnenie, kde bude Tesiel jazdit viac. Ci uz TMS TMX ci TM3 atd. Ale info o nabijacke, ci tam je volne, alebo nie je a ako su na tom auta, ktore sa nabijaju a vediet to dopredu je podla mna a pre mna dolezite. Ked tam uvidis plne obsadenu nabijacku a este jedneho sofera, ktory caka na nabijanie, ale budes mat info, ze dve auta su pred koncom nabijania, tak to bude pre teba dobra informacia.
        • Heros
          Member
          • Oct 2014
          • 76

          Piseme o 2 rozdilnych vecech. Obrazovka, kterou jsem videl v SC a o ktere informujes,ukazovala vsechny SuC na svete a jejich momentalni denni vytizenost. Nedavala zadnou informaci o momentalni obsazenosti jednotlivych nabijecek a uz vubec ne o tech, ktere to ktere auto zrovna na ceste potrebuje. Nevim stale, k cemu by takova informace byla dobra u ridice Tesly, hledajiciho volny stojan u SuC na sve konkretni ceste.

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Pozrite si obaja to video este raz, precitajte si komentar pod videom co napisal Bjorn a potom uz hadam pochopite, ze hovorim o tom co natocil Bjorn v servisnom centre a o tom, ze aj Bjorn hovoril, ze by bolo fajn mat toto v aute. Samozrejme nie v tej podobe ako to je vo videu aj ked info o vytazenosti tam je. Prvy obrazok je ze su tam aj volne miesta a druhy je, ze je o plne obsadene.
            Do aut by bolo samozrejme vhodne umiestnit aj stav v akom sa nabijanie nachadza. Ci je na zaciatku nabijania, uprostred alebo sa blizi koniec nabijania. Nic som nepisal o tom, zeby to malo byt v aute presne take ako to je na tej obrazovke. Nikoho kto nabija v Europe nezaujimaju udaje z Ameriky. Samozrejme ani to co som sem prave napial nieje dokonale, pretoze este stale sa moze stat, ze ked prides k SC a pred chvilou ti ukazovalo, ze sa jedno miesto uvolnilo, ze tam prave zaparkuvava tesla, ktora prisla o nieco skorej ako ty a cakanie ta neminie. No statistika o vytazenosti SC ti moze pomoct pri planovani cesty. Zistis ktory SC je ako vytazeny a ci sa mu racej vyhnut a pouzit menej vytazeny, alebo to riesit inac, trebarz inou trasou.

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	SC 1.jpg
Videní:	173
Veľkosť:268,3 KB
ID:	9070
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	SC 2.jpg
Videní:	194
Veľkosť:309,0 KB
ID:	9071

            Komentár

            • Heros
              Member
              • Oct 2014
              • 76

              Prominte, ale ktery hnup by se timto pri jizde Teslou mel cas zaobirat. Prohlizet cestou nabijecky z celeho sveta. V USA uz Tesla pouziva program, kde jednoduse najdete nejblizsi nabijecku behem jizdy , jak je obsazena a jak dlouho jeste bude. Otazkou casu, kdy bude k dispozici v Evrope. Co pise pan Bjorn je vetsinou velmi zajimave, ale veci si nakonec vzdy zpracovavam svym usudkem a zkusenostma.
              Naposledy upravené Heros; 29-04-2016, 23:37.

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                V hornom prispevku som uz vysvetlil, ze by to mohlo byt na podobnom nie rovnakom principe. Takze nerozumiem, preco stale pisete, ze sofer Tesly pocas jazdy by mal sledovat ci prehliadat nabijacky z celeho sveta, ked sa ma venovat soferovaniu. V aute by mohol mat prehlad o SC v nejakom jeho okoli. Pocet volnych stojanov a v akom stave su obsadene stojany (zaciatok, stred, koniec nabijania) a podla toho by sa dalo zariadit. Samozrejme nikdy to nebude uplne presne, lebo moze niekto odist skor ako mal nastavene nabijanie (jednoducho ho prerusi), alebo sa zdrzi aj ked auto uz bude nabite a tim
                bude blokovat stojan (este nedojedol, alebo ine).

                Kde ste videl info, ze nieco podobne uz funguje v USA? Nejaky link ci video...???
            • Heros
              Member
              • Oct 2014
              • 76

              Tak nejak jsem to uz prestal chapat..koncime..

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                OK ani mna to uz nebavi.
            • Heros
              Member
              • Oct 2014
              • 76

              Novy SuC ve Splitu !!!

              Komentár

              • gamcik
                Member
                • Feb 2015
                • 46
                •   

                dnes som sa cestou z Prahy /AC DC/ zastavil pri stavbe SuC Vystrkov ori Humpolci Usilovne sa pracuje už asfaltovali cesty foto na facebooku

                Komentár

              Pracuje...
              X