Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ľubomír Hořava
    Junior Member
    • Jun 2014
    • 24

    tak ako bolo naznačene na mape SC Europa do konca roka 2017, jeden SC pribudol aj na Chorvatskej dialnici A1 na vybornom mieste a nemusi sa uz zachadzat do Senj.
    Ako by povedal moj 2ročný chlapec: "Teším"
    supercharge.info
    Ešte ma napadlo, že je to presne v strede medzi Mariborskym SC a Splitskym SC. Pre model 3 so zakladnou baterkou po 5 rokoch použivania to už sice bude hranična vzdialenost, tak ale pribudnu aj v Zagrebe atd. na teraz to bude ok a pre všetky vacsie baterky uplne v pohodičke....sa tešim na prvu Tesla cestu k moru
    Naposledy upravené Ľubomír Hořava; 13-03-2017, 16:40.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ja by som ovela radsej prisiel do Presova bez nutnosti ist cez Donovaly.

    • Tomáš
      Tomáš komentoval
      Upraviť komentár
      Verím, že keď bude existovať nejaký 5-ročný Model 3, tak už tých SC bude násobne viac

    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Ja chodím cez Hybe.
  • Peto02
    Member
    • Mar 2016
    • 86
    • peter83511
    •   

    Hmm, tak pozeram, ze prichadza jar a superchargery zacinaju rast :-) Vo velkej Britanii za posledne 2 tyzdne 3 nove SC vo vystavbe, prednedavnom Maribor a teraz ten Otočac,
    Pekne, len tak dalej.

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      Podla Supercharge.info bude SC Otočac na benzinke Adria oil Kompolje - teda bude rovnako ako SC Dugopolie mimo dialnice a tiez bude treba vyjst z dialnice cez mytne brany a zase sa vratit cez mytne brany na dialnicu. Ale aj tak bude cesta teslami do Chorvatska, hoci aj az do Dubrovnika ovela prijemnejsia:
      Bratislava-1h15m(124km)-Wiener Neustadt-1h55m(204km)-Maribor-2h29m(250km)-Otočac-2h8m(243km)-Dugopolje-2h33m(211km)-Dubrovnik



      Naposledy upravené jux; 18-03-2017, 06:12.

      Komentár


      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Je to tak kvoli mytu. Keby to bolo bez vyjazdu museli by postavit SC na oboch stranach dialnice, pretoze by sa nedalo prejst z jednej strany na druhu (lebo by si sa mohol otocit nazad a poplietol by si mytny system). A mat SC na dvoch stranach dialnice je ekonomicky nezmysel. Takze v chorvatsku isto nebude SC priamo na dialnici. Otocac je super miesto, akurat podla poslednych fotiek vid https://tff-forum.de/viewtopic.php?f...8531&start=180 to vyzera ze je tam chybajuci transformator (trciace kable zo zeme su podozrive), co v chorvatsku moze byt dost problem. Ale verim ze to maju preverene a coskoro pribudne a SC spustia.
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	
Videní:	0
Veľkosť:1,16 MB
ID:	13663

      Komentár

      • Ľubomír Hořava
        Junior Member
        • Jun 2014
        • 24

        Ahojte, asi to tu vacsina pozná, ale pre tých ostatných, našiel som pekný prehlad aktuálnych a v blízkej budúcnosti funkčných SC. Síce sa vsade na este neotvorených píše že budú do konca roku 2017 (čomu osobne neverím), skor tu mapu vnimam ako: "sieť SC v čase ked sem dorazia prvé Tesly model 3".
        http://www.teslarati.com/map/

        Komentár


        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Keď si na tej mape rozkliknete Bratislavu je tam zaujímavá fotka, škoda že asi len ilustračná. Alebo nie? ? ?

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          To je len všeobecná fotka ktorú používajú často.

        • Ľubomír Hořava
          Ľubomír Hořava komentoval
          Upraviť komentár
          ano, v BA lokalitu ešte nezverejnili, a nebudem to tu ani písať, nech to nemusí admin blokovať, ale prezradím, že lokalita je priam ideálna.
          Palec hore
          Naposledy upravené Ľubomír Hořava; 28-04-2017, 16:24.

        • JanoS
          JanoS komentoval
          Upraviť komentár
          Vysvetli mi niekto tieto tajnosti 'lokalitu by mi admin zmazal'

          To je tu nejaka interna klika ktora pracuje pre Teslu alebo o co ide?

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Tazko povedat v com to je, ale prilisne halo okolo toho rozsirovaniu siete konkretne u nas asi nepomoze. Vid mentalita. Ja nerozumiem zas tomu, ze si mozes spravit v showroome fotky, ale nie video a ani natocit skusobnu jazdu, ved je to dobra reklama. A nerozumiem tomu aj preto, ze USA ci ine oblasti Europy je to uplne bezne ci uz videa, alebo fotky. Aj poliaci tusim natocili skusobnu jazdu vo Viedni a pohoda, tak preco nie slovaci ci cesi. Ale neriesim.
      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 561
        •   

        Presna lokalita je uz uvedena na supercharge.info

        Komentár

        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          Tak úplne presná to nie je. Úplne presná lokalita je už nejaký čas na www.nabky.sk
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            http://www.teslarati.com/tesla-expan...popular-sites/

            Tesla chce este tento rok zdvojnasobit pocet superchargerov. Dnes sa da kupit nova Tesla bez moznosti nabijania zadarmo ale z 400kWh na jeden rok (asi cca na 1600km) a vlastne kazdy rok a po vycerpani je stanoveny cennik v jednotlivych krajinach ci regionoch. Bud je cennik za kWh, alebo za minutu nabijania. Cennik pre Europu https://www.tesla.com/de_AT/support/...ng?redirect=no Tesla si to rozdelila do troch krokov. Prvy je samotne zdvojnasobnie superchargerov. Druhym chce Tesla stvornasobne navysit kapacitu destination charger co je pomale nabijanie po hoteloch, restauraciach, obchodnych centrach apod. A treti je zavedenie samotnych kreditov.

            Komentár

            • g211
              Member
              • Sep 2015
              • 118
              •   

              Priatelia, teoretická otázka: Kde na Slovensku by ste v budúcnosti najviac privítali nové Superchargery a Destination Chargery?

              Za mňa Superchargery (v poradí od najdôležitejšieho) alternatíva A:
              3.) Prešov (je v blízkosti D1, nie ďaleko od KE, pokrylo by viac trás než SuC v KE)
              4.) Žilina (Aupark? Pomôže ak niekto uprednostní D1 namiesto R1, ale spôsobí nadchádzku po spustení tunela Ovčiarsko)

              alebo alternatíva B (toto rozloženie by pomohlo ak chce niekto z VIE / Wien Neustadt skipnúť SuC v BA):
              3.) Prešov (je v blízkosti D1, nie ďaleko od KE, pokrylo by viac trás než SuC v KE)
              4.) Trenčín (pomôže ak niekto uprednostní D1 namiesto R1, pokrýva obľúbený hraničný prechod Starý Hrozenkov)
              5.) Liptovský Mikuláš (pokryje Liptov, aquaparky, Jasnú, na ceste do Vysokých Tatier, na ceste po severnej D1)

              Destination Chargery:
              - Lyžiarske strediská: Vysoké Tatry, Jasná Nízke Tatry, atď... (aby sa dalo dobíjať počas lyžovania)
              - Aquaparky: Tatralandia, Bešeňová, atď...
              - Nákupné centrá
              - Reštaurácie / Motoresty na hlavných cestných ťahoch: Koliba u dobrého pastiera Ružomberok, Koliba Rusticana Nemecká, ...

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                SC:
                Zilina - Smer na Cesko Ostravsko, smer Polsko aj smer na stred a vychod Slovenska.
                Poprad - Smer Polsko Zakopane, smer na zapad aj na vychod ci dalej na stred Slovenska. Poprad je dolezity aj z toho dovodu, ze su tam VT NT a plno horskych priesmykov kde auta dostanu zabrat.
                Kosice - Metropola vychodu da sa ist smerom na sever do Polska ci na stred alebo zapad Slovenska. Smer do Madarska ci na Ukrajinu.

                DCH:
                Tie by som dpolnil niekde po trase. Ako prva ma napada Banska Bystrica a Sahy. Banska Bystrica je velke mesto v strede Slovenska a mozete ist na vsetky smery v ramci Slovenska. Ano SC pri Zvolene je sice blizko, ale ak idete od Brezna smerom na Donovaly, tak do Zvolena koli tomu nepojdete. Sahy je posledne mesto na Slovensku pred Madarskom a dolezity tah pri letnych dovolenkach smerom do Chorvatska.

                Od Zvolena je R2ka tak by som asi riesil Lucenec ci Rimavska Sobota smerom na Kosice a dalej ku Ukrajina asi Michalovce.
                Na R1ke Nitra a Trnava. Na D2ke asi Malacky. Na D1 asi Trencin a Bytca ak chcu ist smer CR ci PL. Alebo Cadca je pri vstupe do CR a PL zo Slovenska.
                Od Ziliny je smer na stred ci vychod Martin, Ruzomberok, Liptovsky Mikulas, Od Ruzomberka smerom na PL je Dolny Kubin ci Trstena. Dalej na vychode je Kezmarok, Levoca, Presov Svidnik ci Humenne. Lebo na stat sa spoliehat neda ci ta NDSka spravy volaco ci nie. Na strede Slovneska Brezno mozno Tisovec a este su tu mesta ako Revuca ci Roznava. Je toho dost kam by sa to mohlo umiestnit a to, ze sa tam dokazu nabit aj ine auta ako Tesla je vyhoda.
                Umiestnit to k nakupnym centram ci aquaparkom a podobne. Tie hotely neviem vecinou je podmienka ubytovanie a ked tade len prechadzas ci byvas nie daleko ale potrebujes dobit aby s dosiel, tak je to skor nieco co mna osobne skor odradza.

              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                Tesla už má pár rokov vybrané ďalšie dve lokality.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                No ked sme boli vo Zvolene vravel si o 4och, teda Zvolen a Bratislava je jasna. Cize ostavaju dve dalsie predpokladam, ze sever a vychod.

              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                Juro a vies aspon ty ze kde? Alebo iba sa vie ze dalsie dve?

              • Ľubomír Hořava
                Ľubomír Hořava komentoval
                Upraviť komentár
                Osobne som presvedčený že ide o križovatky D1 a D3 (teda Žilina a širšie okolie) a druhy bude križovatka D1 a R4 (Prešov a okolie).
                Toto su najlogickejšie trasy, čo vlastne je aj navrh g211.
            • dzodzo
              Member
              • Oct 2016
              • 104

              tesla zasa obnovila nabijanie zo superchargerov zdarma pre majitelov modelov x a s

              Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 561
              •   

              Elon ma v Spojenom Kralovstve rozostavanych 6 supernabijaciek a v Spanielskom Kralovstve 4. Preco staty vychodnej Europy (rozostavanych 0) takto zanedbava?

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Gyor je rozostavany, len namatkou ma napada. Supercharger.info je zavisly na informaciach ktore mu ludia poslu. Rozostavanu + dokoncenu BA som mu posielal ja. Posli mu Gyor ak mas info, bude rad.

              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                Odkial mas info ze Gyor je uz rozostavany? Neviem nikde nic najst.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                https://www.tesla.com/en_EU/findus/list. Musim sa opravit - neviem ci uz stavaju, len to ma byt tento rok hotove, takisto ako 2 okolo Viedne (St. Polten a pri Purbachu smer Mikulov). A este jeden v Olomouci. Takze to s tou vychodnou Evropou nie je take tragicke. Ked som kupoval auto v januari sa mi ani nesnivalo ze do polroka bude SC v BA.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                No na vychode Europy to tragedia je. Vylepsuje sa len stredna Europa.
            • g211
              Member
              • Sep 2015
              • 118
              •   

              Úprimne viac sa teším z 1 dokončenej než zo 6 rozostavaných Viď Otočac v Chorvátsku, Praha v CZ, atď... Aj keď je mi jasné že tam problém nebude na strane Tesly.
              Naposledy upravené g211; 24-05-2017, 06:12.

              Komentár


              • nemo
                nemo komentoval
                Upraviť komentár
                Otočac caka uz len na byrokraciu. Rozostavane nie su ziadne, pokial viem.
                Podla Jaromíra Marušinca v https://www.youtube.com/watch?v=av89jwCNXLU bude skor Olomouc nez Praha...

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Otočac caka na pripojenie elektriny. ELEN (dodavatel elektriny) ma natiahnut 1km kabla od nejakeho najblizsieho mozneho miesta. SuC je uz kompletne postaveny. Ale vraj podla poslednych info by to do 2 tyzdnov malo byt hotove.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ta prednaska p. Marusinca nema chybu, odporucam pozriet vsetkym. Vyborne argumenty na podporu elektromobility z roznych oblasti (spotreba, vyvoj baterii, CO2 zataz apod.)

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Myslim ze tu prednasku a este aj dalsiu co tam hovoril niekto z VW group malo to 9 minut tu volade je. Ozaj co vlastne za problem v Prahe? Birokracia, pozemok alebo,,,,???? Vie to vobec niekto?

              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                Praha dokonca dnes zmizla ako PERMIT zo supercharge.info!

              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                No, jeden z problémov (okrem iných) je aj ten, že sa tá v Prahe príliš skoro medializovala. My sme vydržali držať jazyk za zubami a tak máme nabíjačku skôr. Inak v Prahe sa riešia dve lokality, nie len tá známa.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Inac Chorvatsko ak sa dobuduje to co tam je ukazane, tak to bude v Chorvatsku super. Len by to chcelo cestov do Chorvatska niekde v Budapesti este aspon jeden.
            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              https://electrek.co/2017/06/09/tesla...rid-elon-musk/
              Tesla chce vecinu SC odpojit so siete a napajat ich so slnka a baterii. EM uviedol, ze na toto su potrebne tieto veci SCv3 z vykonom 350kW, Powerwall2 a odkupenie SolarCity. Tieto casti uz su skoro pohromade. SolarCity je odkupena. Powewall 2 sa uz zacal tiez predavat a SCv3 pride.
              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	supercharger-expansion-02-e1497012211300.jpg
Videní:	251
Veľkosť:956,6 KB
ID:	15913

              Komentár


              • dzodzo
                dzodzo komentoval
                Upraviť komentár
                to budu musiet mat dost naddimenzovane aby to pokrylo dopyt, idealne to cele zastresit solarmi a dat tam hafo powerwallov, lebo niekto kto pride nabijat o 2. rano by sa mohol divit, ze uz maju vybite baterky

              • Marcel Pavlík
                Marcel Pavlík komentoval
                Upraviť komentár
                na inom fóre rozvádzali veľkosti potrebnej plochy panelov a pochopenie čo je myslené pod odpojením od siete.
            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              https://electrek.co/2017/06/19/tesla...ng-automakers/
              Tesla aktivne jedna o otvoreni svojich SC aj pre ine elektromobily. Uz aj v minulosti tieto spravy boli a zatial sa tak nestalo. Nedavno sef automobilky JB Straubel potvrdil, ze Tesla aktivne jedna z ostatnymi automobilkami o tejto moznosti. Problem hlavne v USA je, ze su niektore SC pretazene a na nabijanie sa caka. Tesla tento rok ohlasila velke rozsirovanie nabijacej siete. Nie len vystavbou novych ale aj rozsirenim tych co uz postavene ma a to ako v Amerike tak aj Europe ci inych regionoch. Na zaciatku minuleho roku EM v Parizi oznamil, ze Tesla prida k Europskym SC aj CCS konektory. Zatial sa tak ale nestalo. Ale Tesla je uz sucastou skupiny propagujucej CCS nabijanie.

              Komentár


              • Martin01
                Martin01 komentoval
                Upraviť komentár
                Ja neviem. CCS konektor je podľa mňa nesprávne naprojektovaný. Je zbytočne veľký a väčšina jeho profilu je prázdne miesto. Tesla vie cez modifikovaný Typ 2 konektor dodať rovnako veľký výkon. Bolo by lepšie, ak by sa zdokonaľoval jeden konektor na vyššie výkony.
            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	 Videní:	1 Veľkosť:68,4 KB ID:	16108
              Europsky CCS obsahuje typ2 konektor, len na kabli DC nabijacky (vlavo na obrazku) nie su osadene fazy a nulak, v aute ma CCS vsetky kontakty (na obrazku vpravo)
              Riadiace CP a PP sa pouzivaju pre AC aj DC.
              Naposledy upravené jux; 20-06-2017, 19:25.

              Komentár


              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Ak ma auto jednofazovu nabijacku, zase v aute chybaju kontakty druhej a tretej fazy. napr. Ioniq.
            Pracuje...
            X