Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    Keby som bol taxikárom vo veľkomeste kde je k dispozícii Supercharger, tiež by som si kúpil Teslu...

    Komentár

    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      Otvoreny Supercharger v Katowiciach so 4 stojanmi. Z Bratislavy je to 4 hodinova cesta dlzky 353km (cez Skalite) co v pohode zvladne aj Tesla Model S70.

      Komentár


      • Heros
        Heros komentoval
        Upraviť komentár
        Hallelujah !!

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Nerozumiem čo to má spoločné s Bratislavou. To akože pôjde niekto nabíjať do Katovíc 350 km?

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ak si spravy vylet tak pojde. Preco nie a ak to zvladne aj Tesla model S 70, tak to je super. Inac uz sa timto da doviest Tesla tromi trasami a to tiez stoji za zmienku. Z Holandska (Nizozemi) cez Nemecko a bud cez Rakusko, alebo Cesku republiku, alebo Polsko. A to je fajn.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        No pochybujem, ze S70 zvladne v zime 353km, mozno rychlostou do 90km/h a s minimalnym kurenim
    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      Minuly tyzden Elon varoval arogantnych majitelov Tesiel, co nechavaju svoje auta zaparkovane na Superchargeroch po ukonceni nabijania, ze bude proti nim konat v zaujme ostatnych. A uz je to tu... Tesla bude vyberat 0,4USD (0,35EUR, 9,5CZK) za kazdu minutu parkovania na nabijacom mieste po ukonceni nabijania. Vodic ma 5 minut na bezplatny odchod od nabijacky, no ked ich presvihne, zaplati 0,4USD za minutu od momentu ukoncenia nabijania. Okrem informacie o stave nabijania pomocou mobilnej aplikacie bude Tesla posielat upozornujuce SMSky po skonceni nabijania a kazdych 5 minut az dokedy auto nebude odpojene od nabijania. Tyka sa to len SC. Na Destination Charging sa tento postup neaplikuje. Peniaze bude Tesla vyberat pri naslednej navsteve Tesla servisu.
      Pozor: Tesla bude tento postup aplikovat na SC vzdy, teda aj vtedy, ked su volne miesta na SC, navyse pokuta nema horny limit.
      Moja poznamka: toto zrejme nepomoze pri parkovani inych aut na SC nabijacich miestach pre Tesly.
      We designed the Supercharger network to enable a seamless, enjoyable road trip experience. Therefore, we understand that it can be frustrating to arrive at a station only to discover fully charged Tesla cars occupying all the spots. To create a better experience for all owners, we’re introducing a fleet-wide idle fee that aims to increase Supercharger availability.
      Naposledy upravené jux; 17-12-2016, 03:08.

      Komentár


      • Peto02
        Peto02 komentoval
        Upraviť komentár
        Tak aspon nieco, ale ako si pisal, ak tam nebude stat Tesla, resp. Tesla s odpojenou nabijackou (teoreticky nejaki taxikari) tak to v tomto pripade nepomoze...

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        No tesly sa daju identifikovat ze su na SC aj cez GPS, sle posielanie dat o polohe sa da zase zakazat, takze obist sa to da... ale nakoniec vzdy sa da nenabijajuce (nepripojene) auto na SC odfotit a poslat fotku Tesle - no otazne je ci sa s tym bude tesla zaoberat. Na druhej strane sa mi zda zbytocne vyhanat nabitu teslu od SC, ked su volne nabijacie stojany.

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Elon to na twittri poopravil, ze ked bude SC prakticky prazdny tak sa pokuta nebude aplikovat.
    • jeeff
      Member
      • Nov 2015
      • 192
      • lubos1519
      •   

      Dnes sa aktualizovala mapa SuC na tesla.com, zrusili 2016 a zmenili to na 2017. Co je zaujimave, na SK by podla tej mapy mali byt 3 SuC, na starej pre 2016 boli 2. A uplne vynechali Madarsko, na starej mape bol tusim SuC pri Budapesti.

      Komentár


      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Pravdepodobnejsie je, ze u nas budu dve a v Madarsku v r. 2017 jedna a to v Győr-e. Je na dialnici smerom do Budapesti.
    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      Rok 2017 by mohol vyzerat takto:
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	SuC_2017.png
Videní:	260
Veľkosť:1,38 MB
ID:	12177

      Komentár

      • Heros
        Member
        • Oct 2014
        • 76

        Vcera otevreny novy SuC v Poznani !!!

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          https://electrek.co/2016/12/26/tesla...3-zev-credits/
          Podla vyjadrenia EM zrejme v buducom roku pride nova generacia superchargrov a to supercharger V3. Co to bude znamenat? Nabitie auta vykonom zatial neuvadzanim, ale nabit by sa mohlo dat za cca 15 minut a to rozne ine stranky pisu o 5-10minutach. Ked spoji Tesla, supercharger 3. ganeracie z Powerpackom 2, 2. generacie a zastresi to panelmi, tak v niektorych regionoch moze SC byt samostatny a nebudu musiet byt napojeny na miestnu siet. Bude to cista energia zo slnka a zadarmo.
          Naposledy upravené ICE666SVK; 28-12-2016, 16:00.

          Komentár

          • ozana
            Member
            • Jun 2015
            • 192

            Masakr je to video s frontou min. 12 Tesel čekajících na uvolnění stojanu SC https://electrek.co/2016/12/27/tesla...-time-barstow/

            Komentár


            • Martin V
              Martin V komentoval
              Upraviť komentár
              Mna hned pri tom napadlo ti sa teda nacakaju..... ale potom som som sa zamyslel a ono to moze ist aj rychlejsie. Je tam 8 stojanov kazdy ked bude na stojane cca 30 min tak vlastne kazde cca 4 min sa uvolni jeden stojan. Samozrejme ze v reale to moze byt ze 15 min nic a potom zaradom odidu 3 ja naraz.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              No kedze Barstow je takmer presne na pol ceste medzi LA a Las Vegas (450 km) to asi nie je ziadne prekvapenie. Toto je (takmer) jedine miesto kde sa da dotankovat aj benzin a taketo fronty su tam aj na benzinove cerpanie pred busy vikendom (a toto bolo pred stedrym vecerom). Raz som sa vykaslal na dotankovanie a do Vegas dorazil LTT na vypary.
              Je to 2-3 prudova dilanica a v takyto cas je komplet plna aut (zil som tam nejaky cas), smer Vegas pred a smer LA po.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              A to tam nieje ani priestor, zeby si niekto dalsi dal este jednu cerpacku na palivo ci nabijacky na EV? Ked su take rady. Ta cerpacka to je zlata bana potom.

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Myslis po ceste? Jasne ze je. Ale je to cesta cez pust (kamenna, uplne ina ako Sahara) a nezije tam ani noha. Takze sa tam nikto nehrnie.
              Zasadny problem existencie (a rozsirovania hocicoho) je voda.
              Ked prejdes hranicu do Nevady tak uz je tam zopar kasin s hotelom ale to uz je tak 100 km do Vegas.
          • Marekk
            Member
            • Feb 2015
            • 83

            Akurat som v Holandsku a tu je to nieco podobne sice necaka sa dlho ale stojany su nonstop obsadene Holandanmi ktory vyuzivaju nabijanie zadarmo.

            Komentár


            • Heros
              Heros komentoval
              Upraviť komentár
              Ja v NL napul ziju. Stojany na SuC jsou v zemi bezne prázdne, snad s výjimkou Amsterodamu, kdy byva ve spicce plno,ale protože je jich tam 10, neceka se vic, nez par minut ...
          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            Tesla na Twitteri 1.1.2017 oznamila, ze predlzuje termin na objednanie TMS a TMX do 15. januara 2017 pre nelimitovane pouzivanie Superchargerov.

            " If you couldn’t finalize your purchase by 12/31, you can still order a Model S or X until 1/15 to receive unlimited Supercharging "

            Komentár


            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Myslím, že to budu predlžovať až do doby zverejnenia cien za nabitie. Pochybujem, že si niekto objedná auto, keď nevie za čo bude nabíjať. Odstrašujúcim príkladom pre objednávateľov zo Slovenska je Greenway....

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Predsa povedali, ze cena za nabijanie bude kopirovat cenu elektriny v danej krajine a nebudu na superchargeroch zarabat.
              Mne sa skor zda, ze to posunuli, lebo este spekuluju nad novym cennikom pre nove auta, ktore budu predavat bez neobmedzeneho nabijania na superchargeroch. Musia predsa pre auta bez neobmedzenho supernabijania trosku znizit cenu a zrejme sa este nerozhodli o kolko.

            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              ,, Jazdite za 2€ /100 km"- to bol slogan Greenway pred 2 rokmi na ich stránke. A všetci vieme ako to dopadlo. Preto som obozretný na podobné prehlásenia. Ale uznávam, že Tesla je iná a záleží jej na povesti...
          • Jiri GrandPa
            Senior Member
            • Dec 2016
            • 707
            • viera8131
            •      

            SuC vo Wiener Neustadte je uz otvoreny. 10 miest, kusok od A2

            Komentár

            • leo
              leo
              Member
              • Jan 2016
              • 93

              Tesla zverejnila ceny za supercharging. Ale neviem sa dopracovat k cenam v EU..
              The Supercharger network enables long distance travel. Stations are strategically placed to minimize stops and are conveniently located near desirable amenities like restaurants, shops and WiFi hot spots. Each Station contains multiple Superchargers to get you back on the road quickly.

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Toto je dobre dat do samostatneho vlakna trebarz z nazvom Tesla kredity ci tak nejak.
            • JanoS
              Member
              • Aug 2015
              • 95
              •   

              Tu vidim aj ceny:
              https://www.tesla.com/de_CH/support/...ng?redirect=no
              Slovensko 0.2 eur/kwh
              Cesko 5 Kc/kwh
              Rakusko 0.23 eur/kwh

              Nemecko -- platba za minutu! 0.34 eur/min pri plnom nabijani, potom polovica

              Komentár

              • curgali
                Member
                • Jul 2014
                • 310
                •   

                Tak predsa len nekopírujú ceny v danej krajine, ako tu poznamenal jux . Je tam započítaný aj rabat niekoľko desiatok % nad cenu elektriky...
                Naposledy upravené curgali; 13-01-2017, 05:17.

                Komentár


                • JanoS
                  JanoS komentoval
                  Upraviť komentár
                  No keby to bolo lacnejsie ako elektrika, tak by sa ludom nevyplatilo nabijat doma. A to znamena polhodinove fronty na superchargeroch (ako v Kalifornii) to nechceme

                  Ja v svajciarsku budem platit 25 centov za kWh, ale doma ma to stoji iba 9.48...
                  Ak by som mal nocny prud tak iba 6.48...
                  Naposledy upravené JanoS; 13-01-2017, 05:34.

                • curgali
                  curgali komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ale jasne ja to beriem...ja som len poznamenal, že to nekopíruje cenu el. ako bolo vyhlásené...

                • ivan32
                  ivan32 komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ber to tak že je to za náklady. Celkové nie len elektrika.

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Slovom kopirovat som chcel vyjadrit, ze cena elektriny v jednotlivych krajinach bude mat hlavny vplyv na cenu nabijania v jednotlivych krajinach. Neznamena to, ze cena bude rovnaka ako cena elektrickej energie. Dolezite, je ze prehlasili, ze na Superchargeroch nebudu zarabat a to podla mna aj dodrzali. Cena elektriny na SK velkoodber s vlastnou trafostanicou je s DPH cca 0,12€ za kilowathodinu. Ine nabijanie ako na SC ma byt jednoznacne podstatne lacnejsie ako nabijanie na SC a ma pokryvat co mozno najvacsie precento nabijania elektromobilov hlavne v case znizenej zataze siete. To, ze nabijanie na SC je zadarmo a aj zatial bude pre doteraz objednane Tesly je podla mna skor nesystemovy pristup. Nabijanie zadarmo by podla mna mali obmedzit aj pre terajsie tesly na nejake rozumne cislo - povedzme na 20% priemerneho rocneho najazdu kilometrov. 90% nabijania sa ma robit doma, v praci, na parkovisku, v nakupnom centre a podobne pomalym nabijanim, najlepsie v moci.
                  Naposledy upravené jux; 13-01-2017, 07:13.
              • jux
                jux
                Senior Member
                • Apr 2015
                • 1378
                •      

                Cena vratane DPH 0,2 eur za kwh na Slovensku nie je daleko od nakladovej ceny za energiu - uvedomte si, ze napajanie superchargeru je firemny velkoodber s trafostanicou, s dost velkymi narazmi odberu zo siete. Pri velkoodbere sa plati okrem samotnej energie za mnozstvo parametrov odberu a prave nelinearita odberu elektriny velmi vplyva na zvysenie ceny. Pritom nakladmi prevadzky Superchargera nie je len elektricka energia. Tesla musi zaratat do nakladov prevadzky superchargera kopu inych nakladov, napriklad prenajom priestoru pre supercharger, servis, opravy, prevadzku systemu kontroly, ktore tesly maju platit a ktore nie, platobny system a mozno aj ine polozky. Ja povazujem cenu rychlonabijania na Superchargeri 0,2eur za kwh za uplne ferovu a zrejme je skutocne pre Teslu nakladova. Dolezite je, ze sa plati skutocne len za kilowathodiny, (mozno dopkonca len za tie ktore idu do baterie) a nie cas straveny na superchargeri. Neviem - mozno aj straty Supernabijacky idu na naklady Tesly. Pri systemoch s casovou platbou prevadzkovatel nabijacky vzdy zarobi na 10 minutovej ci inak taktovanej tarifikiacii, navyse malokedy je vykon nabijania taky aky je maximalny vykon nabijacky ci uz z dovodu neschopnosti elektromobilu nabijat maximalnym vykonom, alebo z ineho dovodu.
                Preto este raz zopakujem, ze 1kwh rychlonabijania na superchargeri je podla mna ferova cena a verim Tesle, ze je pre nu nakladova.
                Naposledy upravené jux; 13-01-2017, 05:59.

                Komentár


                • Martin V
                  Martin V komentoval
                  Upraviť komentár
                  Plne suhlasim!

                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Kde beries tu istotu, ze to bude na SK cena za kWh a nie minutova tarifikacia. Tesla na stranke pise, ze koli legislative jednotlivych krajin bude niekde platba za cas a nie kWh. Ak ma u nas GW minutovu tarifikaciu tak je asi legoslativa taka, ze ju bude musiet mat aj Tesla.
                  Naposledy upravené ICE666SVK; 13-01-2017, 08:31.

                • JanoS
                  JanoS komentoval
                  Upraviť komentár
                  Sorry, ICE666SVK, Tesla ma na strankach uz zobrazene -- Slovakia 0.20 EUR / kWh

                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  OK beriem, len ja som ten link doteraz nenasiel, kde su ceny.

                • JanoS
                  JanoS komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pozri moj prispevok #163 o par riadkov vyssie..

                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  Aha vdaka ja som to hladal medzi update na EU stranke.
              Pracuje...
              X