Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

vlastná roztrúsená sieť nabíjacích staníc

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • waldok
    Junior Member
    • Jan 2017
    • 7
    •   

    vlastná roztrúsená sieť nabíjacích staníc

    co hovorite na myslienku vytvorenia roztrusenej nekomercnej siete nabijacich bodov s autorizaciou uzivatela a mesacnym zuctovanim?

    na zaciatok siet obyč 16/32A zasuviek majitelov el. áut. pri ich dome/byte/firme/dvore/chate/parkovacom mieste.
    systém ja tebe. ty mne. on jemu. on mne. ty jemu. Jeden člen môže mať aj viac bodov.

    s nefakturačným meraním (len pre vzájomné zúčtovanie spotreby) a nejakým systémom autorizácie.

    UPC ma takto vytvorenu siet wifi wifree bodov z wifi zariadeni vsetkych svojich klientiv po europe, sr. ak umožníš zdieľanie na svojej wifi, môžeš používať celú sieť. tu sa nič nemeria, nefakturuje.

    vyhody:
    1. veľa destination bodov
    2. minimallne investičné náklady
    3. najlepšia cena elektriny na trhu - zse domácnosť: 0,22€/kWh. lepšie než firma bez dph
    4. žiadne licencie, povolenia, dph, faktúry. vyslovene klubová záležitosť.
    5. mierny zisk pre majiteľa prípojky za čerpanú energiu kvôli motivácii mať plusový prevádzkový zisk

    samozrejme čím lukrativnejsie miesto, tym lepsie pre majitela.

    povedzme 0,02€/kwh zisk k 0,12€ zakladnej ceny pre majitela.

    a celé do appky, aby bolo vidiet ze mas prave volnu garaz s nabkou. ked tam budes stat ty, tak bude svietit obsadene.

    nieco taketo volade funguje na zdielanie/predavanie parkovacich casovych volnych slotov vo velkych podzemnych garazach. predávaš/zdielaď ked si preč. to sa mi lúbi. predať niečo, čo nepotrebuješ a neuberie ti to z komfortu vlastného parkovania. napr cely den a kazdy den si v prac. čase mimo a miesto ti zarába. ked sa vratis, je prazdne pre teba.

    cieľový stav:
    tisíce zásuviek s tisíckami parkovacích miest po celej SR. Ak máš destination na svojej ceste niekde poblíž, tak využiješ. Mesačne sa zúčtuje.
    V sieti môžu byť najprv majitelia el. áut, následne ktokoľvek s el. prípojkou.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #2
    Fantasmagoria a zaroven nepotrebne a neuskutocnitelne. Jedina cesta su DC rychlonabijacky.
    Ked som niekde ubytovany a staci mi 230V, tak mi to vzdy dovolia, inak odchadzam. Ako keby mi niekto zakazoval nosit si rychlovarnu kanvicu.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Súhlasím, aký taký význam by to ešte malo v prípade, keby výrobcovia dávali do áut 3-fazové nabíjačky a mohol by si sa nabíjať výkonom 22kW. Ale otázne je, koľko domácnosti ma k dispozícií voľných 3x32A?
  • pesnik
    Junior Member
    • Mar 2018
    • 22

    #3
    o nieco taketo sa pokusa blockchain-based system http://shareandcharge.com/en/ , cize malo by sa to dat robit uz dnes. neexistuje tam mesacne zuctovanie ale kreditny system.

    Komentár

    • Hati
      Member
      • Jan 2016
      • 77
      •      

      #4
      ZSE Domacnost 0,22€/kWh je platne pre ktory region? Zapadne slovensko ma doma okolo 0,13€ vratane distribucnych poplatkov (DD2). Viz zdruzeny cennik pre domacnosti.

      Myslienka pekna, je vela veci ktore by mohli fungovat ovela ovela lepsie keby ludia navzajom spolupracovali a nebojovali by sme spolu navzajom...

      Problem vidim v zakone, predavat domacu elektrinu hoci aj s malym ziskom je minimalne na 2 paragrafy:

      1) pravidelna opakujuca sa cinnost generujuca zisk = podnikanie = dane
      2) predaj energie je regulovana oblast, bez licencie pokuticka casom ista

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        To mal len preklep, dole v texte už mal 0,12€, čo je terajšia cena.
        Ale nič to nemení na fakte, že nabíjať na 230V 10A mobilným konektorom je o ničom a kúpou - cenou nejakého 16A
        alebo silnejšieho obilného konektora môže človek dlhodobo využívať platené DC nabíjačky.

      • waldok
        waldok komentoval
        Upraviť komentár
        práveže obísť regulátora, licencie, to je pre ňa súčasť výzvy.

        vyslovene klubová záležitosť. žiadny predaj, len zúčtovanie vzájomných spotrieb. “zisk”, ale o ten mi nejde, upraviť formou odmeny klubu členovi.
    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      #5
      Pôvodne zverejnené od waldok Pozrieť príspevky
      3. najlepšia cena elektriny na trhu - zse domácnosť: 0,22€/kWh. lepšie než firma bez dph
      Cena jednotarifu pre malu firmu- kancelariu v Bratislave za rok 2017 (vratane distribucnych a ostatnych poplatkov) bola: 0,189 EUR/kWh bez DPH
      Ceny za elektrinu sme riesili tu

      Komentár

      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        #6
        Nováčikovi s elektromobilom (neviem či si, no ofense) sa toto môže javiť ako super myšlienka. Aj ja som si to myslel. Ale po roku a pol musím konštatovať, že už v dnešnej dobe to asi nebude mat úspech. Súhlasím s Mirom. Destination Charging je “psia” povinnosť hotelov, aj kebyže za peniaze. Ja už do iného nechodím. Keď nemá nabijacku má smolu. Síce to obmedzuje vyber ale vzdy tam zavolám a poviem im prečo som chcel ale nemôžem. Treba aby nás to robilo viac a oni sa spamätajú tak, ako sa spamätali rakúsky hotelieri. Tam im to trvalo iba 2 roky.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Ale my sme na Slovensku. Tu to bude asi trvat dlhsie.

        • waldok
          waldok komentoval
          Upraviť komentár
          jazdím 1,5r. 55.000km na MSP100D. pravdu povedať, s nabíjaním som veľmi prieberčivý. najvyššie je u mnaˇ komfort-aby som vôbec nečakal na nabíjanie auta. preto často nevyužívam ani bezplatné DC stojany (zse v tt), ktorý mám od garáže 900m. radšej v krytej garáži, pri dome, než ísť po auto 2x, alebo čakať 1h (úspora cca 6€). no a GW ozaj len ako záloha, raz za 3mesiace.

          Na tomto fóre chcem práve pobrainstormovať myšlienku zdieľania zásuviek. (na upresnenie: 230+400V, 16/32A, a cena 0,12€/kWh).

          Robím to tak s lyžami, peniazmi,vlastným autom. Vždy s veľmi silným winwin. Pripravujem miniprojekt s el. kolobežkami na zdieľanie v TT.

          Na chatách, v hoteloch využívam ich domáce zásuvky. ak treba zaplatím.

          Ale okrem tesiel je tu kopa áut s minidojazdom a bez
          TSC. Pre tých by to mohlo byť vítané.

          A cieľom cesty nie sú len hotely, ale aj dedina pod horami pred túrou, kúpalisko, nejaký úrad v meste, u mňa stretnutia kdekoľvek po sr.

          pointa je v tom, že netreba nič budovať, stačí len sprístupniť.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Napriek mojmu nazoru, ze to nemusi byt "ground breaking" mas do projektu moje zasuvky aj Typ2 nabijacku k dispozicii. Za slnecnych dni aj 22 kW.
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 30-07-2018, 21:27.
      • awlo
        Junior Member
        • Oct 2017
        • 14
        •   

        #7
        Čím viac si to budeme pýtať tým skôr to bude samozrejmosťou. Ja som včera večer nabíjal v penzióne Masarykov dvor. A to som iba mailom do objednávky napísal či je možné nabiť auto. Hneď pri check-ine sa ma recepčná pýtala kedy chcem dať nabiť autíčko

        Komentár


        • hudino
          hudino komentoval
          Upraviť komentár
          Na klasickej 220V ?

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          230?
      • awlo
        Junior Member
        • Oct 2017
        • 14
        •   

        #8
        Hej 230V. Na nabíjanie cez noc mi úplne stačí.

        Komentár

        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #9
          Cez víkend som bol v BA na Zlatých Pieskoch v hoteli Prim. Veľmi milá staršia pani recepčná mi poskytla zásuvku cez noc, kábel z okna na parkovisko, z práznej izby, kde práve nebol nikto ubytovaný, akurát to vyšlo na dĺžku 5m. Len nie som si istý, čo by na to povedal majiteľ hotela, snáď ju nikto nebonzne.

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Prave si to urobil.
        • matchke
          Member
          • Apr 2015
          • 328
          •   

          #10
          Celá táto služba otvára len právne otázky. Ako naznačil Hati. Technicky to nie je žiaden problém. Ja to vidím najjednoduchšie tak, že si ludia vytvoria db a nebudú sa stanovovať ceny elektriky. Akonáhle to spravíš je to napadnuteľné. Ty nemáš oprávnenie ako domácnosť predávať ďalej elektriku. Si len koncový spotrebiteľ. Ak chceš ďalej predávať, platia pre teba iné tarify a iné podmienky.

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            A ked spravy nieco ako DONATO, teda dobrovolny prispevok?

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            mozes predavat, ale za tvoju nakupnu cenu - cize nesmies generovat zisk
        • matchke
          Member
          • Apr 2015
          • 328
          •   

          #11
          Ked sa ta diskusia tak pekne rozbehla. Ako je to s moznostou predavat vlastnu energiu? Moja FVE a davam ludom nabit auto za poplatok? Kedy sa do toho zapaja stat s regulaciou?

          Komentár


          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Mala FVE s výkonom do 10 kW môže predávať energiu bez zdanenia. Ja som sice registrovaný u ÚRSO ale ani to nebolo podmienkou pre prifazovanie do siete.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Pozor, treba rozlišovať "dávať ľuďom nabiť za poplatok" a dodávať do siete za výkupnú cenu, to sú dve rozdielne veci.
        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          #12
          Ak to predavas za rovnaku cenu ako kupujes a suvisi to s cinnostou najmu, tak je to bez regulacie.

          Ak prenajimam nehnutelnost a k tomu fakturujem energie za rovnaku cenu ako som ich platil, nemusim regulacny urad oslovovat so schvalenim ako dodavatel energie.

          Ak predavam len energiu, napr. mám trafo v nejakom areali, ale neprenajimam nehnutelnost ale len dodavam energiu, tak som dodavatel a potrebujem sa registrovat, schvalovat cenniky atd.

          Teda najlepsie je fakturovat ako prenajom pozemku (kde auto stoji pri nabijani) a k tomu uctovat energiu za cenu od dodavatela. Vtedy nie je potrebne ani byt registrovany na financnom urade, nakolko povinnost registracie je pre prenajimatelov stavieb, budov, nie pozemkov a ani na URSO.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár

          Pracuje...
          X