Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Ako funguju nabiajcie stanice? Ake informacie su na displeji?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Ako funguju nabiajcie stanice? Ake informacie su na displeji?

    Ja nabijam na nabijackach ZSE, Greenway a podobne velmi malo, resp. odkedy mam dva SC, tak uplne sporadicky (na GW som este nenabijal nikdy)
    Chcel by som sa spytat tych co nabijaju na DC nabijackach, ci na vsetkych nabijackach resp. pri vsetkych elektromobiloch na displeji nabijacky ukazuje % nabitia elektromobilu, pripadne nabijaci vykon. Zaujima ma to preto, lebo ked budem mat iny elektromobil ako Tesla, tak mi bude velmi chybat informacia o stave nabijania na mobile.
    Preto zistujem, ci je vobec aspon teoreticky mozne, aby prevadzkovatel nabijacej stanice mohol tieto infornacie z nabijacky poskytnut online klientovi co prave na nabijacke nabija, do nejakej mobilnej aplikacie prevadzkovatela nabijacky.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #2
    Na displeji nabíjačky ukazujú % nabitia, väčšina aj čas do konca, ale nejaké mizivé percento z nich nezobrazuje % správne a zasa naopak nezanedbateľná časť zobrazuje nesprávne čas do úplneho nabitia (ten asi neberie z auta ale samé vypočítavajú podľa výkonu - pričom krivku spomaľovania pre dan auto nepoznajú).
    Takže to čo uvažuješ, by poskytovatelia mohli vedieť poskytnúť, každá nabíjačka má nejaký GSM modul. Na druhej strane ešte som o tom nevidel (osobne ani na videách), že by to niekto tak robil a túto info ako prevádzkovateľ nabíjačky poskytoval klientom.

    Pri Hyundai sa objavili info, že nový modelový rok elektormobilov by mal mať už aj Blue Link ako v USA (mobilnú appku), takže Kona, o ktorej uvažuješ, by to už mohla mať. Asi to súvisí s tým, že SOS je v EU už povinné a teda SIM-ku tam musia dať tak či tak.

    Leaf to samozrejme má aj s veľa ďalšími funkciami.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Ved prave, ze som to ani ja nikde nevidel. Ak to je technicky mozne, prvy poskytovatel, co to urobi, prinuti ostatnych, aby to urobili tiez. Datovo to nemoze byt narocne. Pouzivatelia by sa potesili. Napadlo ma to vtedy, ked som tu cital prispevky ako ludia pridu o pol hodinu k autu a zistia, ze takmer nic sa nenabilo. Tiez by to otvorilo dalsie moznosti pre prevadzkovatela nabijacky - keby dal info o ukonceni nabijania prevadzkovatel nabijacky, mohol by vybrat peniaze za obsadzovanie nabijacky po nabiti (ako tesla)

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      jux tam do nadpisu by nebolo zle dopisat ak sa este da, ze co by bolo dobre, aby sa zobrazovalo, ake info je potrebne a trebarz preco.

    • Peterka
      Peterka komentoval
      Upraviť komentár
      ZSE uz teraz posiela sms o zaciatku a konci nabijania, na konci je info o nabitych kWh. Takze ak dojde k preruseniu nabijania, mala by prist sms a hned viem, ze nieco nie je OK. Z anonymneho zdroja u GW mam info, ze sms uz interne testuju, teraz chodi iba mail s udajom o poslednom nabijani.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Nadpis sa neda zmenit:
      Co by som chcel aby bolo online v aplikacii...
      stav nabijania:
      - aktualne % nabitia
      - aktualny nabijaci vykon
      - predpokladany cas ukoncenia nabijania
      hlasenie ukoncenia nabijania cez aplikaciu
      (SMS nie je uplne dobra, lebo ked pouzije auto s kartou niekto iny, SMS-ku nedostane - dostane ju len ten koho tel. cislo patri ku karte)

      - a pacilo by sa mi aj ovladat cez aplikaciu nastavenie pokial % ma nabijacka nabijat.
      ale to by bolo ovladanie nabijacky, co zrejme nedovolia

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Tie SMS posiela ZSE zo vsetkych nabijaciek alebo len novych ? Mne este sms nikdy neprisla. Trencianske nabky posielaju ?

    • curgali
      curgali komentoval
      Upraviť komentár
      Ano posielaju...

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Ani mne este ani raz neprisla sms pri nabijani zo zse nabijacky, ani z tych novych. Posiela to aj pri autentifikacii kartou?

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      posiela to len na nabkach na RFID kartu...ved podla toho vie kto sa nabija a komu ma poslat sms.
      posiela to pri zaciatku aj na konci. urcite som to zazil pri mekači na prievozskej a zda sa mi, ze aj tuhovska to poslala.

    • Peterka
      Peterka komentoval
      Upraviť komentár
      Mozno ste pri ziadosti o vydanie zse karty nezadali mobilne cislo, tak vam sms prist nemoze. Mne chodi z kazdej ZSE, identifikujem sa kartou, nabuduce skusim mobilom, ako to bude vyzerat...
  • Hati
    Member
    • Jan 2016
    • 77
    •      

    #3
    Greenway to umožnuje. Nabíjam u nich často a keď mám náhodou niečo horšie ako Teslu, tak sa orientujem práve podľa: https://driver.greenway.sk/ (viz screenshot).
    Nezobrazuje síce percentá, ale po prihlásení viem celú nabíjaciu session ovládať, sledovať čas, priebeh, spotrebu a v nastaveniach sa pomerne podrobne definuje aj model auta (napríklad aj podľa ročníku) takže aj odhadovaný dojazd. Percentá zobrazuje ich stojan len na displeji, na web sa to neprenáša.
    Pripojené súbory

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      prave ta moznost u GW - driver je na nezaplatenie. Ked som siel mimo BA a potreboval som nabijat v NR, 20min predtym som si pozrel ci je nabijacka volna. Svietilo obsadene s predpokladanym ukoncenim nabijania. Prisiel som tam o minutu po tomto udaji a prave sa auto predo mnou odpajalo. Takze super. Dufam, ze podobne to bude casom aj u ZSE:
  • Hati
    Member
    • Jan 2016
    • 77
    •      

    #4
    Este doplnim neoficialne info: GW by chceli okrem responzivneho webu mat aj priamo aplikaciu.

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Oni aplikáciu vlastne mali, len po prechode na nový web spolu s PL GW im appka nejako prestala fungovať. Asi kúpili riešenie od iného dodávateľa a mobilnú appku nevedeli prepojiť. Škoda že nejdú cestou vlastného vývoja a postupného zdokonalovania.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Money, money, money. Myslím, že hlavne na západnom Slovensku už teraz musia cítiť výpadok príjmov lebo to množstvo ZSE zadarmo už presiahlo ich počet nabijaciek na SK. Dobre že je konkurencia. Myslím, že sa modlia, aby ZSE švihli take ceny ako oni. Pokial s nimi priamo tajne nejednajú.
  • Podlesny
    Member
    • Jul 2015
    • 115

    #5
    Ahojte, nechcel som zakladať nové vlákno a ani neviem, či to tu už je. V Martine pri mercedese je takýto stojan. Viete mi o ňom povedať bližšie?
    Pripojené súbory

    Komentár


    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Klasický AC Wallbox (pre takú predajňu asi nebude problém 22 kW), pravdepodobne pre vlastné potreby. Asi sa pripravujú na EQC

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      v trenčíne majú také dva - pri vstupných dverách zvonka i zvnútra.

    • Podlesny
      Podlesny komentoval
      Upraviť komentár
      Ďakujem za bleskové reakcie
  • Peterka
    Member
    • May 2017
    • 196
    •      

    #6
    Cez nedavny predlzeny vikend som na cestach pouzil ZSE aj GW DC stojany. U ZSE som spustal nabijanie mobilnou appkou oskenovanim QR kodu, rychle a pohodlne. Pocas nabijania vidim na mobile iba cas nabijania, ziadne dalsie doplnujuce udaje. Pisal som do ZSE, ci nevedia apku rozsirit, vraj sa na tom pracuje. U GW cez web- Driver zonu- je potrebne vyhladat stojan na mape alebo zadat kod konektora, co je dost zdlhave a neprakticke. Milo ma ale prekvapilo, ze aj ked som spustil nabijanie kartou, v Driver zone som videl "monitor" nabijania, kde okrem casu nabijania zobrazuje aj odobratu energiu (kWh) a v pripade ineho typu stojana ako DBT aj aktualny nabijaci vykon. Zastavit nabijanie sa da aj cez mobil v Driver zone, hoci bolo spustene kartou.

    Komentár

    • Peterka
      Member
      • May 2017
      • 196
      •      

      #7
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Screenshot_20181027-111904.png Videní:	1 Veľkosť:129,1 KB ID:	29387Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Screenshot_20181028-160922.png Videní:	1 Veľkosť:178,0 KB ID:	29388
      Naposledy upravené Peterka; 05-11-2018, 14:48. Dôvod: Chcel som to doplnit k predchadzajucemu prispevku a nejako som zle klikol

      Komentár

      Pracuje...
      X