Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Koľko CO2 na kWh zposobuje vaše nabíjanie ?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    Koľko CO2 na kWh zposobuje vaše nabíjanie ?

    Urcite ste sa dostali na nete do stretu s odporcom EV ktorý argumentoval, že váš výfuk je na komíne elektrárne. Trochu som pátral a narazil som na peknú stránku, ktorá poskytuje údaje v reálnom čase o emisiách CO2 podľa momentálnej situácie rozdelenia zdrojov elektriny v EU.
    A kedy teda nabíjať aby bola záťaž čo najnižšia? Ak máte ako zdroj slnko je to jasné. Ak nie, je to medzi 01:00 a 06:00.
    Www.electricitymap.org
    Pripojené súbory
    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 26-02-2018, 17:28.
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    #2
    Uplne staci jeden fakt : Keby sa elektricka energia potrebna na spracovanie ropy (na vyrobu benzinu / nafty ... ) pouzila na nabijanie elektromobilov, bolo by jej dost keby na celom svete boli vsetky auta elektricke. A to sme este ani nic nespalili a neratame ani naroky na tazbu, prepravu a dalsich milion veci.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Momentalne má tá stránka problém. Ale keď pôjde pozrite si tie zdroje a ich časové rozloženie. Veľmi zaujímavé. Akurát to Poľsko je čistá katastrofa

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      stranka ide, mna najviac zaujali dve veci - import/export elektriny cez hranice a toky akumulacie v case v jednotlivych krajinach

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      A Poľsko podľa toku dodáva nám tú čistú katastrofu.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som si v Rakusku tento mesiac menil dodavatela elekriky, mam teraz 100 % hydropower.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Snívajte s nami. Rakusko je na tom veľmi dobre ale pozri si koľko kupujú z DE a CZ. To je všetko len reklama tých 100% renewable. Mám to iste v Steiermarku ale neverím tomu.
Pracuje...
X