Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Analyza komunikacie Tesla HPWC - integracia HPWC do rozvodu solarnej elektrarne

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    Analyza komunikacie Tesla HPWC - integracia HPWC do rozvodu solarnej elektrarne

    Mal by som na majitelov original Tesla nastenej nabijacky (HPWC) jednu specialnu prosbu. Pre potreby dynamickeho riadenia nabijania Tesly "nadbytocnym" vykonom fotovoltickej elektrarne by som potreboval navstivit niekoho, kto ma 2 tieto zariadenia. Konstruujem riadiaciu jednotku, ktora na zaklade znalosti "nadbytocneho" vykonu FVE (t.j. vykon, ktory by inak isiel do rozvodnej siete v pripade ked je uspokojeny energeticky narok domu) bude komunikovat s HPWC a nastavovat jej (autu) maximalny nabijaci prud.
    To sa da urobit takym zposobom, ze sa HPWC prepne do tzv. podriadeneho modu (slave). Tesla podporuje retazenie az 4 HPWC pricom jedna z nich je hlavna (master) a ta urcuje, kolko vykonu (velkost prudu) maju tie podriadene k dispozicii.
    Potreboval by som navstivit s analyzatorom seriovej komunikacie miesto kde su aspon 2 kusy a odchytit takuto komunikaciu. Bohuzial mam doma iba jeden kus. To "odchytenie" komunikacie sa deje pripojenim obycajnej krutenej dvojlinky na k tomu pripraveny konektor pod krytom, takze ziadna destruktivna cinnost.
    Juro - bolo by to mozne napriklad v Samorine? Koho tam kontaktovat?
    Dakujem vopred vsetkym za nejaky tip.
  • Peterka
    Member
    • May 2017
    • 196
    •      

    #2
    HPWC ani Teslu nemam :-( Drzim palce s analyzou seriovej komunikacie, sam som sa kedysi s niecim takym trapil. Ja si staviam wallbox zalozeny na module Simple EVSE, ten ma moznost na analogovom vstupe riadit napatim 0-5V nabijaci prud v rozsahu nastaveneho Imin-Imax, mozno aj to by bola pre teba cesta...
    Ten modul ma implementovanu aj MODBUS komunikaciu, ak by si chcel nastavovat prud digitalne...
    Naposledy upravené Peterka; 19-07-2017, 13:06.

    Komentár

    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #3
      Tak bohuzial sa mi nikto neozval. Mam teda plan B otazku - bol by niekto, kto ma doma HPWC mi umoznit pristup k nej a ja by som priniesol tu moju, aby sme ich mohli prepojit a spravit analyzu komunikacie? Nehrozi ziadne riziko lebo budeme obidve nabijacky pouzivat presna podla navodu Tesly. Samozrejme rucim za to, ze nic neposkodime a uvidieme do povodneho stavu.
      Velmi mi by to pomohlo, lebo plan C je kupit dalsi HPWC ale to uz je dost nakladne, kedze 2 HPWC aktualne nepotrebujem.
      Dakujem!

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #4
        V Žiline, Mirage

        Komentár

        • matchke
          Member
          • Apr 2015
          • 328
          •   

          #5
          Na tomto fóre riešia podobný problém.

          https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...rotocol.72830/

          vraj by to mala byť RS485 a prenosová rýchlosť 9600

          Komentár


          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Vdaka, ano to poznam. My uz sme o dost dalej :-).
        Pracuje...
        X