Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Aký typ?

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Aký typ?

    Jedna pološtátna organizácia chce zriadiť nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Niečo nie veľmi drahé, zrejme nejaký stredne rýchly typ nabíjania, napr. typ2. Na rôznych akciách, e-zrazoch som videl už množstvo takýchto wallboxov od rôznych firiem, aj na mape je veľa typov. Nemá niekto celkový prehľad, aké všelijaké typy existujú aj s cenami? Mne sa zdá akoby každá nová nabíjacia stanica bola od iného výrobcu, dodávateľa.
  • voloda69
    Member
    • Mar 2016
    • 126

    #2
    Cauko, ja som si objednal znacku KEBA, typ 2. cena okolo 1.000 EUR,

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Dík, KEBA som nepočul, nevidel. Zaujímavé, že na niektorých wallboxoch ani nie je žiadny štítok, kto ich vyrába
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #3
    Za 1000 EUR su ich mraky. Jednoznacne by to mal byt typ s TYP2 zasuvkou, optimalne 22 kW verzia ale aj 11 kW by stacila (podla velkosti istica ktory maju k dispozicii).
    Velmi dobru cenu ma ABL WALLbox. Kedze tu admin maze akekolvek linky tam som ti poslal sukromnu spravu.

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Ja co som to sledoval tak najlacnejsi je Teslacky - a da sa s nim nabijat akekolvek auto s Type2 konektorom. Ci je nieco lacnejsie?

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      To je pravda. Ale nenabijes s tym nic co ma Typ1, ani ked majitel ma kable typ2->Typ1. Preto je lepsia zasuvka.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      S teslackym sa niektoré autá nabíjať nedajú, ani s redukciou, už sme to tu rozoberali v inej téme. Aj tak stále nevieme prečo.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Vieme - asi ti to uslo:
      http://teslaclub.sk/forum/v%C5%A1eob...Dka-hpwc/page3
      Testovali sme to u mna doma.
      Nabijat sa to da ale musis mat ten spravny "predlzovaci" kabel.
  • voloda69
    Member
    • Mar 2016
    • 126

    #4
    Cauko, KEBA maju ze vraj aj vo Viedni v servise. poslem Ti linku odkial som objednaval, maju tam aj ine znacky, mozes si pozriet.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #5
      Tak aj odhadujem, že by to malo byť do 1000 eur, mraky sú, ale chaoticky usporiadané a nepomenované

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Napis mi tvoj mail do SS. Poslem ti zoznam co som robil pociatlkom tohto roka.
    • g211
      Member
      • Sep 2015
      • 118
      •   

      #6
      Ak môžem, prihovorím sa za Typ 2 ale aj s káblom a konektorom. Voziť Type2-Type2 kábel mi príde ako prežitok. Vo výbave ho nemám a nikdy mi nechýbal. Predstavte si že by spalováky museli voziť zo sebou hadicu na pumpu

      Komentár

      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        #7
        Stojan s type2 konektorom je hlavny standard pre AC nabijanie. S kablom a type2 konektoron je verejne u nas teslacky wallbox a AC cast pri chademo/combo/type2 nabijacke. Vsetky ZSE AC stojany maju len type2 zasuvku a AC stojany na parkoviskach na zapad od nas maju tiez len type2 zasuvku. Ja type2/type2 kabel nosim, mam ho vyrobeny na 24A pre 16,5 kW nabijacku tesly (ma 4mm2 zily) a je urobeny tak, zeho viem pouzit nielen ako standardny type2/type2 kabel, ale v kombinacii s type2 redukciou aj ako type2 predlzovacku k hociakemu type2 mobilnemu konektoru, tesla wallboxu alebo k AC stojanu s type2 kablom.

        Komentár

        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #8
          Vyber je naozaj veľký. Ja už som našiel typ2 wallbox aj za cca 400eur.uz sa predávajú aj evse controlery k tomu stýkac a istič. Takze ak chceš môžeš aj vyskladať.

          Komentár

          • ozana
            Member
            • Jun 2015
            • 192

            #9
            V Brně (JD Parking) jsou k dispozici 2ks použitých wallboxů KEBA 22kW ( zásuvka Typ2).
            Naposledy upravené ozana; 23-05-2017, 19:25.

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Je jedna tato Keba jeste k mani? Co to ma za moznosti (autentifikace, pripojeni na net aopd.?)

            • ozana
              ozana komentoval
              Upraviť komentár
              Jiri GrandPa: Co vím, to jsem poslal přes zprávu
          • dango
            Moderator
            Gold Member
            • Nov 2014
            • 693
            •   

            #10
            fisker, skus kontaktovat o CP firmu elmarkplus

            Komentár

            • voloda69
              Member
              • Mar 2016
              • 126

              #11
              Caute, tak uz mam naistalovany wallbox (KEBA), este ho nakonfigurovat a mozeme nabijat. Potom budem potrebovat niekoho s Teslou, aby prisiel vyskusat nabijanie, ci sa tam neobjavia nejake problemy (prehriate, istice, atd.).

              Komentár


              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                Treba napísať, kde to je

              • voloda69
                voloda69 komentoval
                Upraviť komentár
                jasne, vydrz, nemam teraz cas, musim to nakonfigurovat, pripojit na siet (ak to zvladnem), otestovat a potom to dam vsade, neboj :-)
            • voloda69
              Member
              • Mar 2016
              • 126

              #12
              Caute, hladam dobrovolnika na otestovanie nabijacieho wallbox-u znacky KEBA, lokalita Chorvatsky Grob-Cierna voda, ktory ma aj kabel Typ2/Typ2. Dnes som doma, mozete prist. Dakujem za info. Najlepsie s TESLOU, aby sme vyskusali plny vykona nabijacky, co to urobi.

              Komentár


              • voloda69
                voloda69 komentoval
                Upraviť komentár
                Moze prist niekto aj s inym autickom, dakujem....
            • jeeff
              Member
              • Nov 2015
              • 192
              • lubos1519
              •   

              #13
              Ja mozem niekedy buduci tyzden podvecer, cestou z prace by som sa zastavil. Mam type2 kabel, 11kw nabijacku v aute.

              Komentár


              • voloda69
                voloda69 komentoval
                Upraviť komentár
                Cauko, super buduci tyzden som vsak na sluzobke v Polsku, takze jedine v pondelok doobeda alebo piatok podvecer, pripadne este lepsie ak sa Ti da, tak mozes aj cez vikend. Rad by som to nastavil :-) Diky.

              • voloda69
                voloda69 komentoval
                Upraviť komentár
                myslim tento vikend nie buduci :-)

              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Zial, to nemozem, mozem najskor v pondelok podvecer, v piatok poobede odchadzam prec, takze to tiez nemozem.
            Pracuje...
            X