Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabijanie z domácej zasuvky

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #31
    Ja prevadzkujem doma prototyp zariadenia, ktore riadi (automaticky alebo manualne cez web interface) nabijacku (momentalne Tesla High Power Wall Box, podpora pre dalsie je vo vyvoji) na zaklade:
    1. Maximalneho mozneho odberu prudu podla velkosti istica a momentalneho odberu.
    2. PLUS v pripade FVE riadi nabijaci prud podla vykonu FVE tak, aby sa nabijanie realizovalo iba zo slnka
    3. a lubovolna kombinacia obidvoch podmienok podla preferencii.

    Ak mate niekto zaujem o viac infomacii prosim poslite mi SS.
    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 03-04-2018, 10:44.

    Komentár

    • nemo
      Senior Member
      • Oct 2015
      • 562
      •   

      #32
      jux
      Hladam taku, na ktorej by sa dalo nastavit, aby po urcitych odovzdanych kWh vypla vystup.
      Nie je to sice krabicove riesenie ale mozno niekomu pomoze:
      Tato smart zastrcka HS-110 meria aj spotrebu. Staci ju a raspberry pi zero w pripojit k wifi a potom uz je to jednoduche:
      Tymto prikazom na raspberry pi zistim aktualnu spotrebu:
      python tplink-smartplug.py -t 192.168.1.xxx -j '{"emeter":{"get_realtime":{}}}'
      Sent: {"emeter":{"get_realtime":{}}}
      Received: {"emeter":{"get_realtime":{"current":2.292174," vol tage":238.987034,"power":547.786015,"total":0.0490 00,"err_code":0}}}


      a tymto prikazom zastrcku vypnem:
      python tplink-smartplug.py -t 192.168.1.xxx -c off
      Sent: {"system":{"set_relay_state":{"state":0}}}
      Received: {"system":{"set_relay_state":{"err_code":0}}}


      (Program na ovladanie tejto zastrcky je odtialto: https://github.com/softScheck/tplink-smartplug)

      Potom treba trosku programovat - napisat nejaky skript, ktory prijme jeden parameter urcujuci mnozstvo kWh. Skript bude bezat tak dlho az parameter >= total

      Na zaciatku zastrcku zapne a na konci vypne a zresetuje statistiku.

      Ak k tomu chcem nejake pekne mobilne cloudove alebo hlasove ovladanie (Alexa, Google Home) tak sa to da zintegrovat napr. s TriggerCMD: https://www.triggercmd.com/

      Ked viem, ze rano potrebujem mat nabite na jazdenie 30 km, vedel by som si predstavit ovladanie hlasom napr: "Ok Google, nabit na 30km" a skript mi to prepocita na kWh a zapne/vypne nabijanie :-)

      Mam podobne spravene ovladanie ventilatora v kupeni: "Ok Google, ventilation for 15 minutes" :-)
      Naposledy upravené nemo; 17-05-2018, 13:50.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Je to zaujimave, no dost zlozite, neoplati sa mi to robit, radsej klasicky prepocitam cas nabijania na kWh a pouzijem len nabijanie v case od-do.
    • Daliborko
      Member
      • May 2017
      • 76
      •   

      #33
      jux, ja používam smart zásuvku Voltcraft SEM-3600BT. Tam sa dá nastaviť, kedy má zapnúť/vypnúť (klasický časovač), prípadne vypnúť po uplynutí daného času, ale aj možnosť vypnúť po odovzdaných X kWh. A dajú sa nastaviť aj obe podmenky naraz (viď obr.2).
      Ja ju mám iba na bluetooth, ale tuším som videl, že ju robia aj vo verzií s Wi-Fi, ale nie som si istý
      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Smart Energy Meter_01.png
Videní:	491
Veľkosť:309,7 KB
ID:	24483Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Smart Energy Meter_02.png
Videní:	620
Veľkosť:114,3 KB
ID:	24482

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Urcite to vie vypnut po odovzdani nastavitelneho mnozstva kWh? V popise aj v aplikacii vidim len moznost nastavenia max vykonu (kW) t.j. vypne ked zataz prekroci nastavenu hodnoty prikonu. Nevidim moznost nastavenia energie (kWh)

      • Daliborko
        Daliborko komentoval
        Upraviť komentár
        Ja túto funkciu nepoužívam, ale včera večer som to skúsil zo srandy, dal som tam 30W (príkon bol cca 2kW) a po chvíľke to vyplo. Tak teraz neviem, či mu len tak dlho trvalo prísť na to, že 2kW je viac ako 30W, alebo to naozaj vyplo po prekročení 30Wh (čo by malo pri príkone 2kW byť za cca 1 min. ). Skúsim sa s tým dneska večer pohrať, dám tam väčšiu hodnotu a dám vedieť...

        Edit: tak som sa s tým pohral. Zadal som tam 1000W a tiež to vyplo po chvíli. Takže to nemeria spotrebované kWh Len mu to istú dobu trvá, kým mu to docvakne a vypne sa
        Ospravedlňujem sa, moja chyba, mal som si to poriadne vyskúšať
        Naposledy upravené Daliborko; 18-05-2018, 16:29.
    • voloda69
      Member
      • Mar 2016
      • 126

      #34
      Taka zakerna otazka ? Je mozne pri dome vybudovat z technickeho hladiska DC fast charger ? Predpokladam, ze ano. Je nejaka firma ochotna ho dodat zadarmo/prenajom/second hand/s bonusom/barter ? Je ho mozne prepojit s fotovoltaikou nejakym sposobm? Dakujem za nazory.

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Aky mas istic na dome, ze uvazujes o DC nabijacke? Chces to len pre seba, alebo pre verejnost? Myslim, ze nikto ti nic neda zadarmo, ved v podstate vsetky DC nabijacky su dotovane z nejakeho EU alebo ineho projektu.

      • nemo
        nemo komentoval
        Upraviť komentár
        Tu by vedeli mozno poradit: twincar.sk/chargers.php maju na predaj CHAdeMO aj CCS nabijacky 10-50kW.

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Z technického hľadiska by to bolo možné, akurát dosť pochybujem, že tam bude taký obrovský príkon. Treba dať požiadavku na distribúciu o bod napojenia a napísať požadovaný príkon. A fotovoltaika toľko nedá.

      • Daliborko
        Daliborko komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mám na dome istič 3x63A (plne elektrifikovaný). Čiže príkon by bol, len tá cena DC nabíjačky...

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        3x63A ?? napajas celu ulicu?
        tiez som plne elekrifikovany dom a vystacim si v poho s 3x25

      • Daliborko
        Daliborko komentoval
        Upraviť komentár
        Nie, nenapájam celú ulicu
        Mám priamovýhrevné elektrické vykurovanie 11 kW - 50A
        Nabíjanie EV - zatiaľ 1f 32A
        Elektrický ohrev TUV 2 kW - 9A
        Varná doska 7 kW - 30A
        Elektrická rúra 3 kW - 14A
        Rýchlovarná kanvica 2 kW - 9A
        Suma 144 A
        A to som tam nezarátal ostatný balast (spotrebiče, svetlo...)
        Viem, dalo by sa to všelijako načasovať, napr. zapínať kúrenie jednotlivych izieb atď, ale 3x25A by mi asi aj tak nestačilo. A pokiaľ (zatiaľ) fyzické osoby neplatia mesačný poplatok za istič podľa veľkosti, tak načo sa obmedzovať
        A navyše v prípade núdze sa môžte zastaviť na kus reči, rád poskytnem 5-kolík (ocenia najmä majitelia Tesly a Zoe )

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Fyzické osoby neplatia za istič ? Vo vyšších programoch DD4 a DD5, ktoré sú pre priamovýhrev, sa platilo za istič dlhé roky, po afére regulačného úradu sa síce neplatí, ale ako avizovali, "pripravte sa, že to znova zavedieme". Ak za istič niekto nechcel platiť a chcel sadzbu DD2 (čo bolo po prerátaní výhodnejšie - lacnejší nočný prúd nevykompenzoval mesačný poplatok), nechceli dať, lebo priamovýhrev musí byť DD4 alebo DD5.
        Len aby si sa netešil moc dopredu.

        Doplnenie: podľa cenníka sa od 2018 už znova platí za istič:

        https://www.zse.sk/documents/1386848...E_01012018.pdf

        sadzba DD4 alebo dd5 - 3 x 63A = 34,8€ mesačne
        Naposledy upravené Miroslav Rojko; 19-05-2018, 14:56.

      • Daliborko
        Daliborko komentoval
        Upraviť komentár
        Ja mám DD5 a ziatiaľ sa platí len jednorazový poplatok. Viem, že sa vyhrážajú, že sa bude opäť platit mesačne, preto som napísal, že zatiaľ. Keď to zmenia tak potom to budem riešiť

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Z cenníka od 1.1.2018 pre DD5:

        Mesačnáplatba za jedno odberné miestopre istič 3x25A 11,900000 14,280000 €/mes.
        Mesačnáplatba za jedno odberné miestopre istič 3x32A 15,050000 18,060000 €/mes.
        Mesačnáplatba za jedno odberné miestopre istič 3x50A 23,150000 27,780000 €/mes.
        Mesačnáplatba za jedno odberné miestopre istič 3x63A 29,000000 34,800000 €/mes.
        Mesačnáplatba za jedno odberné miestopre istič 3x160A 72,650000 87,180000 €/mes.

        Aby nebolo prekvapenie vo vyúčtovacej faktúre.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        ja mam tiez vsetko co pises na elektriku a casto nabijam aj firemnu električku doma. Ani raz sa mi to nepodarilo nakombinovat tak, ze by vyhodilo istice. Povodne som chcel dat 3x32A, ale nebolo to od ZSE k dispozicii na nasej ulici. Tak som sa bal, ci nebudem kazdu chvilu nahadzovat, ale vobec nic sa nedeje. 3x63 je veeeeelmi silne predimenzovane na domace podmienky
        A pozor na poplatok - uctuje sa rozny - podla velkosti ako uz bolo napisane.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        poplatok za velkost istica sa plati len na zapade, stred a vychod tam maju fixny poplatok podla sadzby.
        ja mam 3x25 plne elektrifikovany dom - a este mozem ampere rozdavat

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        ono ten 25A istič znesie o dosť viac a tiež aj keď cez neho ide ešte viac, trvá mu nejaký čas až sa vypne (také zohriatie kanvice do pol minuty ani nestihne vypnúť)

      • voloda69
        voloda69 komentoval
        Upraviť komentár
        jux. Chcel by som to pouzivat pre seba, ale samozrejme aj pre verejnost, takze take semi pouzitie. Tie SETEC su celkom fajn nabijacky ale stale dost drahe, hoci asi najlacnejsie. Pointa by bola vybudovat samostatny pripajaci bod s vlastnym isticom, vlastne meranie, atd.
    • dango
      Moderator
      Gold Member
      • Nov 2014
      • 693
      •   

      #35
      Ozivujem temu. Mozno som len zle hladal a nenasiel, ale: Existuje nejaky prepocet / vzorec, ako dlho moze byt vodic v zatazi (roznej), aby to bolo bezpecne? Vonkajsia teplota hra velku rolu, ale uvazujme nad rozvodmi v dome/v zemi, kde jde +- stala teplota

      Komentár


      • Pepo096
        Pepo096 komentoval
        Upraviť komentár
        velmi jednoduche zhrnutie:
        prierez vodiča 1,5mm2 - istenie 10A,
        2,5mm2 - 16A
        4 mm2 - 20(25)A
        6 mm2 - 32A
        to je na beznu instalaciu. ak by to boli dlhe trasy nad 50m, uz by som asi robil prepocet, resp. pouzil o dimenziu vyssi prierez

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Jedna vec je bezpecnost, druha su straty. Ak sa bude vela nabijat na maxime istenia, tak bude efektivnejsie dat rovno vecsi prierez aj pri kratsich dlzkach. Treba si to zratat.
        Nemam uplny prehlad, no mam pocit, ze normy (alebo metodiky vypoctu) v poslednej dobe kladu vecsi doraz na skratovy prud. Posledne mi revizak nariadil pri 4mm2 vodicoch istenie 20A aj pri uplne kratkom vedeni, hoci prednedavnom mi iny revizak schvalil 4mm2 pre 25A, pricom bol pouzity nielen rovnaky prierez vodica, ale aj presne rovnaky typ vodica s vecsou prudovou zatazitelnostou.
        Najjednoduchsi prepocet pri kratkych dlzkach je 6A na mm2, pri malych prierezoch mozno jeden-dva ampere pridat, pri vecsich treba nejake ampere ubrat.
        Komplexny vypocet je zlozity, vplyva na neho vela faktorov, napis do googla:
        "Správne posudzovanie dimenzovania a istenia vodičov a káblov elektrických inštaláciách"
        V .pdf-ku s tymto nazvom je podrobny popis.

      • Pisi69
        Pisi69 komentoval
        Upraviť komentár
        Ne webu je dost tabulek, případně i kalkulátorů.
        Napr. http://www.x-idea.cz/prurez-vodicu-dle-proudu/
        Nebo
        https://lappczech.lappgroup.com/konf...ve-zateze.html
    Pracuje...
    X