Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabíjecí etiketa

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #2
    Nedalo by sa to nejako zjednodušene napísať 1-2 vetami po slovensky o čo sa jedná? Nie každý bude dlhosiahlo študovať anglické stránky. Ďakujeme

    Komentár


    • ozana
      ozana komentoval
      Upraviť komentár
      https://translate.google.cz NEBO prohlížeč Chrome a použít funkci přeložit.
      A jinak:
      neblokovat místa pro nabíjení, být ohleduplný (nabitý přeparkovat a uvolnit místo), mít za oknem během nabíjení telefonní kontakt na sebe, blokující vozy upozornit slušným způsobem, neodpojovat plugin hybridy jen proto, že mají možnost jet na benzín a v případě potřeby zanechat nyní nabíjecímu vzkaz s telefonem, že chci nabíjet po něm (ať se ozve jakmile se odpojí), ...
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #3
    Celkom by ma zaujimalo, ci je tato karticka bezpecna, ked sa tam vytvara pri nabijani teplo
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	HangerGraphicsStore-624x351.jpg Videní:	1 Veľkosť:340,7 KB ID:	14249

    Komentár


    • ozana
      ozana komentoval
      Upraviť komentár
      To je pro americké AC zásuvky/zástrčky, tam se moc tepla nevytváří.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Tož to pŕŕ. Práveže v USA pri AC nabíjaní je to s teplom významnejší problém pretože majú polovičné napätie v sieti a ešte k tomu takmer nikde 3 fázy, takze aby si mal doma 11 kW nabíjanie (čo u nás hravo zvládneš s 3x16A prívodom 2.5 mm2 prierezu), potrebuješ v USA mat 80A s prierezom 16mm2 na tej jednej fáze.
      Takze problémy s prehrievaním vodičov určite majú výraznejšie ako my.

    • ozana
      ozana komentoval
      Upraviť komentár
      Přenášený i "ztrátový výkon! (= teplo) bude stejný (podobný).

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      V prípade že je to urobene správne áno. Ale videl som v Kalifornii borca čo púšťal 80A cez 6mm2. Zatiaľ nevyhorel. :-).

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      80A cez 6mm2 ??? mozno na Aliaske pri -20stupnovej zime. V Kalifornii pri 30 stupnoch to odhadujem mozno tak na 10 minut, potom poziar. Zjednodusene 6A/mm2, na napeti nezalezi.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Však to aj vypol keď sa začalo z kabla dymit :-).
      Ale je to ukážka toho čoho sú laici schopní. Totiž Tesla HPWC v amerike dodávajú v jednofazovej konfigurácii a je z výroby nastavený na max 80 A.
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #4
    Ked nabija Tesla a je zamknuta tak kabel z nej nevytiahnes.Takze to OK to Unplug je pre Teslu od veci.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Jedna vynimka:
      Z Tesla Chademo redukcie sa po ukonceni nabijania chademo koncovka da vytiahnut, redukcia ostane zamknuta na Tesle.

    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      v Budapešti na letisku mi to odpojil hajzlik taxikar počas nabijania

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      To musela byt pekná iskra

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Gamcik: Ake auto a ake nabijabie (DC?, AC?,) vam odpojili pocas nabijania?

    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      Tesla S odpojil mi DC nabijanie cez chademo adapter, odišiel som na letisko na kavu a aplikacia mi dala spravu o prerušeni nabijania

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Gamcik: Myslel som, ze nabijacka blokuje vytiahnutie chademo konektora, dokedy nie je nabite.
      Vyskusam na ZSE, no predpokladam, ze ked aj ide vypnut nabijanie ked sa potiahne ovladanie zapadky na chademo konektore, DC stojan okamzite vypne. Na Chademo ZSE stojane sa da ukoncit nabijanie na stojane po identifikacii kartou, po odomknuti auta stlacenim tlacidla na tesla konektore chademo redukcie, alebo na hlavnom displeji. Overim, ci ide ukoncit nabijanie aj tiahlom zapadky na chademo konektore pri zamknutom aute.
      Jiri: Iskrenie zrejme nie je, lebo to by bolo fatalne. Cca 400V a viac ako 100A by vytiahlo obluk na niekolko centimetrov a to by urcite viditelne poskodilo (mozno az znicilo) DC chademo kontakty na tesla redukcii aj na chademo konektore nabijacky.
      No ak sa skutocne da ukoncit nabijanie tak ako hovori Gamcik, tak je to chyba dizajnu chademo redukcie.

    • gamcik
      gamcik komentoval
      Upraviť komentár
      je tam ABB nabijačka ma tam alarm stop asi to vypinaju s tým na komentaroch k tejto nabijačke som našiel spravy že sa to stalo viacerým pišu ostante pri aute Taxikari vas odpoja
Pracuje...
X