Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Prieskum používania EV na Slovensku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Pavel.Simon
    Junior Member
    • Jun 2016
    • 12

    Prieskum používania EV na Slovensku

    Vážení,
    využívam toto fórum na žiadosť o vyplnenie dotazníka o používaní EV. Nakoľko ste asi najväčšia (asi dokonca jediná) organizovaná skupina používateľov elektromobilov na Slovensku, tak vás chcem požiadať o spoluprácu pri vyplnení dotazníka. Ten pomôže na Žilinskej univerzite (presnejšie na Inštitúte Aurela Stodolu) pri výskume vplyvov EV na elektrizčnú sústavu.


    Výskum používania elektromobilov na Slovensku (https://www.energiaweb.sk/2018/02/13...-na-slovensku/)


    Predom ďakujem.
    Druhá dekáda 21. storočia je v znamení nástupu dvoch fenoménov v energetike, ktoré zásadne zmenia jej fungovanie: obnoviteľné zdroje a elektromobilita. O obnoviteľných zdrojoch energie sa popísalo veľa článkov, máme na Slovensku a v našom okolí veľa inštalácií a na viaceré nedomyslené aktivity už sme prišli – občania, odborníci aj politici. Rozvoj elektromobility máme iba pred sebou. Avšak už teraz sa môžeme zamýšľať nad tým čo masívny nárast počtu …
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    Zasluzna iniciativa. Mam dve otazky:
    1. Komu a ako budu sluzit vysledky tohto vyzkumu? (len tak zo zvedavosti)
    2. 1000 elektromobilov na Slovensku - bol by som rad keby to bola pravda, ako ste k tomu cislu prisli? Zahrnujete do toho aj plug-in hybridy (lebo to podla na elektromobily per se nie su, nemozu mat vyznamny vplyv na prenosovu sustavu kvoli velmi malej baterii)?

    Komentár


    • Pavel.Simon
      Pavel.Simon komentoval
      Upraviť komentár
      Organizátorom je Inštitút Aurela Stodolu v Liptovskom Mikuláši ako súčasť Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline. Ja som autor: https://lm.uniza.sk/~simon/ a výsledky budú použité pri výskume.
      Správa z prieskumu bude samozrejme zverejnená. Kto ju bude chcieť dostať mailom, tak nech zadá aj svoj mail... EnergiaWeb je len mediálny partner prieskumu.

    • Pavel.Simon
      Pavel.Simon komentoval
      Upraviť komentár
      je to "do 1000 EV" - v roku 2016 bolo na SLovensku cca. necelých 300 EV. Cez podporu elektromobility bola podporená kúpa viac ako 500 EV (BEV aj PHEV). Pribudli aj Tesly - mimo podpory - a skromne predpokladám, že pribudli aj EV mimo podpory (kúpené v zahraničí, alebo nie ako nové). Takže do tých 1 000 ich bude.
  • Komat44
    Member
    • Jan 2018
    • 87

    #3
    Skusal som to vyplnit cez telefon (iph 6s, ios 10.3.3) a po cca 10 minutach som to vzdal. Vzdy po par sekundach sa mi stranka zrolovala sama dole na uplny koniec a musel som sa manualne vracat k aktualne vyplnanej otazke. Ked som to na 140 krat dovyplnal tak sa nedalo kliknut na tlacitko prechodu na druhu stranu. Pri vsetkej ucte k dobremu umyslu- formular je presnym prikladom rozvoja elektromobility na slovensku v porovnani s civilizovanym svetom- cista katastrofa

    Komentár


    • Pavel.Simon
      Pavel.Simon komentoval
      Upraviť komentár
      Skús prosím ťa priamogoogle formulár tu: https://goo.gl/forms/fzv3BkV2gejJ6PCG3

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      Vypĺňal som na iPhone X, rovnaký poblém, ale dá sa to vyriešiť odzoomovaním. Zmenši si to, stále sa dá kliknút na políčka a pekne to drží pozíciu.
  • curgali
    Member
    • Jul 2014
    • 310
    •   

    #4
    Poslal som vám ten vyplnený dotazník,ale nedal som tam email. Bolo by dobre zverejniť výsledky tu na tomto fóre,pretože to bude určie zaujímať aj tých,čo zatiaľ BEV nemajú.

    Komentár


    • Pavel.Simon
      Pavel.Simon komentoval
      Upraviť komentár
      Ďakujem za vyplnenie.
      Samozrejme, že aj tu potom dám odkaz na výsledok.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #5
    Naposledy tu boli dva dotazníky od Greenway, ale nepostrehol som, načo sme im venovali svoj čas, nedali tu žiadne vyhodnotenie, informáciu. Takže tretíkrát súkromnej firme vypĺnať dotazník ja osobne nebudem. Vám nelezú na nervy telefonické prieskumy na hocičo? Mne áno a tu to začína byť podobné.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • Pavel.Simon
      Pavel.Simon komentoval
      Upraviť komentár
      Za GW neviem a nechcem hovoriť, poznám ich, ale nie som s nimi spojený.
      Elektromobilite a jej budúcemu vplyvu sa venujem profesne aj ako záujem občianský.

      O tom ako sa napr. nabíja si môžem domýšlať, alebo sa opýtať reálnych užívateľov. Zvolil som obe cesty. K prvej - domýšlaniu si záverov je čosi tu: Kedy bude viac ako polovina automobilov elektrická? Za 10 rokov (https://www.energiaweb.sk/2017/09/11...a-za-10-rokov/) alebo Aké výzvy prinesie masívne nasadenie elektromobilov (https://www.energiaweb.sk/2017/04/09...lektromobilov/).

      Na univerzitných prácach však potrebujem reálne údaje od relevantného počtu používateľov. Tak aby závery mali reálnu hodnotu. Ako som sľúbil, tak výstupy budú aj tu.

      Preto chcem veľmi poprosiť, ak niekto má čas napísať príspevok, tak by mohol stráviť aj trošku času vyplnením dotazníku. Pevne verím, že tým pomôže dobrej veci.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som to vyplnil uz vcera ale podla toho co pisete a co vas zaujima tak IMHO tie otazky mate malo podrobne. Mam dve EV a u obidvoch sa nabijanie deje najroznejsimi sposobmi, podla toho kde sa prave nachadzam aky typ nabijania (rychlost, druh) je prave k dispozicii. A to samozrejme velmi vplyva na zatazenie siete.
      Aj ked samozrejme jeden druh moze prevazovat ale ja by som sa (ak spravne chapem vas zamer pre vyzkum) pytal trochu inak a ovela podrobnejsie na nabijacie zvyklosti.
      A este jedna vec - tie "nabijacie zvyklosti" su uplne najviac ovplyvnene dvomi parametrami:
      1. typom/modelom auta o ktorom sa bavime, t.j. aku velku bateriu ma a akou rychlostou dokaze nabijat
      2. Faktom ci vlastnik moze nabijat doma cez noc, t.j. ci vyraza na cestu s nabitou bateriou alebo je zavisly na verejnych nabijackach.
      PS: Ak chcete napiste mi SS a mozeme sa o tom pobavit po telefone.
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #6
    Vyplnené

    Miro, chápem tvoju frustráciu, že stále niečo niekto chce, ale ber to tak, že si priekopník budúcnosti takže otázky voči tebe ako vodičovi a majiteľovi EV na teba budú stále číhať na každom rohu.

    Ja to beriem ako službu spoločnosti, svojim spôsobom. Stále lepšie sa podeliť o autentické skúsenosti, ako potom čítať dakú recenziu od ignorantov typu “tech guru” Ondrej Macko alebo motoristických novinárov, ktorí si len domýšľajú, nič nevedia, a potom nakonci všetko zhrnú spôsobom, že EV je blbosť, ktorá sa musí vždy nabíjať 16 hodín na každých 150km jazdy, a takýmito kravinami potom kŕmia verejnosť, ktorá im stádovito pritakáva. Nehovorím, že každý prieskum niečo zmení, ale osvetu treba šíriť, alebo sa o to aspoň pokúsiť. Čím viac ľudí otvorí oči, tým rýchlejšie bude napredovať aj pokrok a konkurencia výrobcov

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Súhlas.

    • Pavel.Simon
      Pavel.Simon komentoval
      Upraviť komentár
      Ďakujem, a tiež súhlasím s tvojím komentárom.

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Osvetu robím a vždy keď sa niekto pýta, tak sa s ním podelím o skúsenosti a zodpovedám otázky, ale prieskumy sú niečo iné.

      Ondrej Macko má veľké nadšenie, horšie to už je s odbornosťou. Skôr by som ho nazval popularizátorom IT ako odborným novinárom a to je tiež treba. Bežní ľudia nerozumejú odborným veciam a on ich podá tiež zo svojho laického pohľadu. Už pred 20 rokmi, keď začal vydávať PC Revue, tak to bola ozaj len Revue (dve tretiny strán reklamy a zostatok zaplatené články) a nie profesný magazín a tak to treba brať aj pri EV - proste s nadšením opakuje názor väčšiny bez toho aby trocha prenikol do hĺbky.
  • Pavel.Simon
    Junior Member
    • Jun 2016
    • 12

    #7
    Ďakujem všetkým užívateľom EV, ktorí zatiaľ prispeli do dotazníka. Ak ste sa nepodelili, prosím pomôžte svojimi informáciami.
    O prvých výsledkoch z prieskumu bude reč aj na Smart Energy Fore Slovakia 18. 4.: http://teslaclub.sk/forum/teslaclub-...-slovakia-2018

    Komentár

    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #8
      Zdravim Pavel. Zaujimali by ma vysledky prieskumu. Mozete sem dat nejaky suhrn, ak bol vyzkum uspesny?

      Komentár

      • Ioniq
        Member
        • Jan 2017
        • 364

        #9
        Pripajam sa k poziadavke

        Komentár

        Pracuje...
        X