Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Cena za elektrinu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    Cena za elektrinu

    Nabijam z pripojky privedenej z firemnej kancelarie a zda sa mi ze elektrina je pre male firmy trochu predrazena, mate aj vy pri podobnej spotrebe taku cenu za kWh?
    591,88EUR / 2575kWh = 0,229 EUR/kWh bez DPH, s DPH je to az 0,275 EUR/kWh
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	cena_za_elektrinu_pre_firmu.jpg
Videní:	1323
Veľkosť:133,7 KB
ID:	12617
  • Martin V
    Member
    • Jun 2014
    • 46

    #2
    Moje skusenosti su, ze v priemyselnom areali mi refakturuju vraj ich nakupne ceny a tie su na cca 0,18€ kWh.
    Na druhu stranu riesil som vyroubu TUV elektrinou pre spolocenstov vlastnikov bytov a v ZSE mi ponukli pri odbere od 50MWh rocne cenu cca 5,5 centa /kwh + poplatok 20€ mesacne za istic.

    Komentár

    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      #3
      To je presne dvojnasobok toho co som platil za zhruba rovnaly odber ako sukromna osoba s DPH. A pritom je to presne ten isty produkt...

      Komentár

      • luboccc
        Junior Member
        • Jan 2016
        • 15

        #4
        Doma platim pri NT (nizky/nocny tarfi) cca 0.11eur/kw s dph, na firme kde mame rocny odber cca 60MWh je VT 0.16 a NT cca 0.13eur/kw +DPH. Cize obecne plati, ze lacnejsiu elektrinu maju domacnosti, zvlast ak mate dvojtarif a nabijate v noci. Co pisal Martin V je pravda, ze ZSE mohli dat cenu 0,055eur/kw, ale cena je len za elektrinu ku ktorej je potrebne este pripocitat distribuciu a cena je tam kde je...

        Komentár


        • Martin V
          Martin V komentoval
          Upraviť komentár
          Dakujem za info k prirazke distribucie
      • Marekk
        Member
        • Feb 2015
        • 83

        #5
        Mame 3 odberne miesta na jednom pri 168kWh platime 0,29 za kW na druhom pri odbere 5585 kWh platime 0,18 za kW a na tretom za 626 kWh sme platili az 0,40 za kW

        Komentár

        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          #6
          Doslo k znizeniu ceny za elektrinu pre male firmy za rok 2017:
          472,23EUR / 2490kWh = 0,189 EUR/kWh bez DPH. S DPH je to 0,227 EUR/kWh
          Oproti roku 2016 ked bola cena 0,229 EUR/kWh bez DPH je to zlacnenie o 17,5%
          Dufam, ze tento trend bude pokracovat aj nadalej

          Komentár

          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            #7
            Bohuzial pre domacnosti naopak, zdrazenie o 0,4 centa u mna D2 v SE islo z 11,5 centa na 11,9 centa tento rok. Jahnatek je opatrnsi ako Holjencik, ale trend je jasny, len cesta k cielu pomalsia.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              To mas dobre. ZSE zdrazilo v DD2 tarife o 0.5 centa (zdrazenie presne o 3%, z 11.5 na 12.0) a naviac, napriek tomu, ze rozdiel v cene medzi VT a NT sa zvacsil na 23.6%, sa dvojtarifa oplati este menej ako vlani, zacina byt vyhodnejsia ako jednotarif az od celkovej mesacnej spotreby cca 450 kWh a NT minimalne 210 kWh.
              Na druhej strane sa mi zmensila doba "navratnosti" investicie do FVE.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              DD2 isla hore, ale DD1 aj DD5 sli dolu, co ma samozrejme tesi, lebo vyuzivam obe tarify (D1 aj D5)

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Tak to mas asi nejaky iny cennik. Pozeras integrovane ceny alebo len cenu energie?
              https://www.zse.sk/documents/1386848...E_01012018.pdf

            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              porovnávač mi napísal, že SPP je najmenej nenažraný. údajne nezvýšil cenu el ani plynu.

            • Peterka
              Peterka komentoval
              Upraviť komentár
              Ja mam doma elektrinu od SPP, D2 za obdobie 09/16-09/17 som mal 478,44€ / 3624kWh = 0,132€/kWh s DPH, bez DPH je to 0,11
              Naposledy upravené Peterka; 13-01-2018, 14:25.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              Jirko, integrovany a v nom posledne polozky, kde je sumar. Porovnaval som roky 2018 a 2016 (v 2017 bol totozny s 2016)
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            #8
            Dvojtarif sa oplatil pred vela rokmi, ked bol nocny prud za menej ako polovicu ako denny. Potom som to zrusil a dal jednotarif, lebo pri dvojtarife sa nevrati ani tretina navyseneho mesacneho poplatku na usetrenej cene za nocny prud. Oni len spoliehaju, ze vacsina ludi si to nevie zratat.
            Pri fotovoltaike detto, ta spotrrba este klesne a mesacny poplatok sa prejavi este viac.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #9
              Dal som si tú prácu a navštívil hlavného energetika najväčšieho priemyselného areálu u nás v meste a pobavil sa s ním na tému ceny energie. Tiež mám dosť veľkú spotrebu na počítače, ktoré prevádzkujem a zaujímalo ma, akú dosahujú cenu elektriny v ich veľkých objemoch, nakoľko dodávajú elektrinu desiatkam firiem u nich v areáli. Najnižšia cena na akú dosiahli, je 12 centov za kW bez DPH, teda taká cena ako je už s DPH pre domácnosti. Cena 0,12€ bez DPH je pre nich, čo majú odbery v gigawattoch, super cena. Dokonca mali jedného veľkého nájomcu zo stredného Slovenska a ten vo veľkej fabrike na strednom Slovensku mal 0,14€ bez DPH u SSE, teda u nás u ZSE je to ešte výhodnejšie.

              Jediná možnosť ako mať lacnú elektrinu, je napojiť sa rovno v elektrárni, niekde majú na prenájom nevyužité priestory. Vtedy sa odbúrajú viac ako dve tretiny ceny na distribučných poplatkoch.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár

              • Miroslav Rojko
                Senior Member
                • Nov 2016
                • 1314
                •   

                #10
                Priatelia, dobré správy. Prechádzal som s plynom k inému dodávateľovi a náhodou som teraz na jeho stránke narazil na tarif ušitý na mieru pre elektromobilistov s IMS (inteligentnými meračmi).

                Sadzby D1 a D2 sú jednotarifné, sadzby D3 a vyššie dvojtarifné, ale majú veľký mesačný paušál, ktorý sa pri bežnej spotrebe nevráti a človek nižšom variabilnou sadzbou za kWh neušetrí.

                Väčšina z nás má asi D2, ale teraz som narazil na cenník dodávateľa, ktorý aj na jednotarifné meranie D1 alebo D2 dá vlastne štvortarifný cenník. Výhodou je, že kto chce prejsť na dvojtarif od distribučky, musí robiť úpravy pri elektromeri, dokazovať spotrebič na dvojtarifné meranie, revíznu správu atď. Ale kto prejde na tento štvortarif, u distribučky má stále D2 (alebo D1), teda nízky mesačný paušálny poplatok, ale elektrinu má lacnejšiu, lebo ide podľa časového cenníka.

                Už som si to overoval a je to tak, vypovedal som pôvodného dodávateľa a chystám sa na prechod.

                Takže ak budeme v noci nabíjať, je to tam lacnejšie o štvrtinu oproti klasickej sadzbe. Keďže IMS majú všetci s fotovoltaikou, cez deň vo vysokom tarife majú spotrebu najmenšiu.

                Jirko, čo na to hovoríš ? V noci môžeš dokonca nabiť baterku a v dennej sadzbe ísť s lacným nočným prúdom v čase keď panely dostatočne nevyrábajú. Pre Teba ako vyšité.

                A pozor ! Víkend je zľava 18% na všetky tarify, teda aj deň aj noc, keď nie sme v práci. Geniálne.

                Pri uvádzaní Tesla PowerWall hovorili o úsporách nielen pri fotovoltaike, ale aj na rozdiele cien nočnej a dennej sadzby. V noci nabijem baterku a cez deň idem na lacný nočný prúd. Už takýto tarif prichádza aj k nám.

                Stiahol som si údaje z IMS za posledný rok 2017 (je tam spotreba každých 15 minút) a po prepočte som zistil, že týmto cenníkom ušetrím 14% oproti minuloročnému.

                V odkaze je to pod Cenník elektriny - Variabilná tarifikácia - Rok 2018
                Cenník energií pre domácnosti
                Naposledy upravené Miroslav Rojko; 14-02-2018, 09:47.
                [priezvisko]@me.com

                Komentár


                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Miro dik za info, vyzera to ozaj lakavo. Ja som u ZSE Energia a musim pozriet ci ich mozem zrusit na strane dodavky, lebo s nimi mam sucasne druhu zmluvu o vykupe elektriny z mojich prebytkov.

                • Juraj Ondrejka
                  Juraj Ondrejka komentoval
                  Upraviť komentár
                  Jiri daj vediet ci sa ti podarilo zrusit na strane dodavky, ja mam tiez zmluvu o darovani prebytkov. (ZSE)

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Darovaní? Ak máš FVE so štátnou dotáciou tak daruješ ale ja som si pekne všetko zacáloval sám takže mi platia (teda dúfam že budú lebo je to nové). Síce 1/4 toho čo im platím ja, ale lepšie ako vôbec nič.

                • mozeg
                  mozeg komentoval
                  Upraviť komentár
                  Stve ma len jedno ze neuvadzaju ceny s DPH pre domacnosti a konecnu cenu a nie len cenu za energiu (cennik variabilny domacnosti 2018). Takto to vobec neviem hned a jednoducho porovnat s konkurenciou. Okrem toho tymto porusuju zakon.
              • nemo
                Senior Member
                • Oct 2015
                • 562
                •   

                #11
                Vo Viedni mali domacnosti cenu za elektrinu za rok 2017 pre fyzicke osoby len o malo vyssie od slovenskych:
                598,46EUR / 3188kWh = 0,187 EUR/kWh s DPH

                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Cena_elektriny_2017_Vieden.jpg
Videní:	1133
Veľkosť:285,4 KB
ID:	30140

                Komentár

                • Ioniq
                  Member
                  • Jan 2017
                  • 364

                  #12
                  V Hainburgu este o cent nizsie ako Vieden, ja platim 0.17c/kWh, a to mam klasicky pausal bez viazanosti. Rozmyslam nad zmenou, nukali mi nejaky vyhodnejsi tarif s fixom 0.15c/kWh, akurat ze tam je viazanost. Ale to je pri elektrike asi jedno, to nie je kablovka...

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja rozmýšľam nad Maingau AT. Len tam Wechselbonus vyplatený po roku spať a cena bez bonusu je oveľa horšia ako čo mám teraz. Nechce sa mi po roku zase meniť. Je to v A jednoduché?

                  • Ioniq
                    Ioniq komentoval
                    Upraviť komentár
                    Popravde netusim, od zaciatku som s EVN a nemam zatial skusenost so zmenou.
                • jaron
                  Member
                  • May 2019
                  • 94

                  #13
                  Dobry den

                  Pani prosim Vas uvazujem pripadne o zmene tarify + nocny prud.Chcem to nejak prepocitat....Ked ma auto 24 kw bateriu tak to znamena ze do nej natlacim 24 kw.Resp kedze sa bude nabijat cca od 20% do 80% tak to znamena ze do nej natlacim pri nabijani iba cca 15 kw?Niesom elektrikar tak sa v tom moc nevyznam..Dakujem za rady..

                  Komentár


                  • Peterka
                    Peterka komentoval
                    Upraviť komentár
                    Aj ked nie si elektrikar, jednotky by si mohol poznat. " Kilowatt-"kW" je jednotka vykonu, energia (aj kapacita baterie) je v kilowatthodinach-kWh.
                    Ak ma auto 24kWh bateriu, nie je jasne (podla vyrobcu) ci ide o celkovu, alebo vyuzitelnu kapacitu. Ak je vyuzitelna 24kWh, mal by si do nej dostat 24kWh, resp. pri nabijani 20-80% cca 15kWh. Zo siete vsak odoberies kvoli stratam pri nabijani o cosi viac,odhadujem ze pri 15kWh dodanych do baterie to bude na elektromere 18-20kWh.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Lekciu z fyziky si už dostal .
                    Ako vidíš my si tu na to potrpíme. V podstate máš s čislami pravdu. Kedze reálne využiteľna kapacita batérie je väčšinou tak 90% zo štítku a straty pri nabijani sú tiež okolo 10% natlačis do 24 kWh batérie zhruba 24 kWh. A samozrejme percenta sedia matematicky tiež.

                  • jaron
                    jaron komentoval
                    Upraviť komentár
                    Dakujem obom za vysvetlenie aj lekciu fyziky.Dakujem.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Mozem ti poslať moju prepočítaciu Excel tabuľku kam dosadis predpokladáme odbery, aktuálne ceny za jednotlive tarifu a vidíš tabuľku a graf pri akých spotrebach sa oplatí zmena.
                    Mám tam aktuálne ceny ZSE ale jednoduchou zmenou konštánt to vieš prispôsobiť iným firmám.
                    Ak chceš pošli mi email cez súkromnú správu.
                • dango
                  Moderator
                  Gold Member
                  • Nov 2014
                  • 693
                  •   

                  #14
                  Elektrina opat trosku hore

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Slnko ja náš kráľ. Za posledný týždeň priemer 50 kWh zo strechy .

                  • Peterka
                    Peterka komentoval
                    Upraviť komentár
                    To je tyzdenny ci denny priemer?

                  • jaron
                    jaron komentoval
                    Upraviť komentár
                    Jiri GrandPa..wau to je mesacne jazdenie z prace do prace,parada.Dava to nejaku energiu aj pocas zamracenych dni?

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Samozrejme, že to dáva energiu aj počas zamračených dní. Keď je úplne najviac zatiahnuté v novembri tak je výkon okolo 10% maxima to je u mňa zhruba 9 kw.
                    Štandardný dom potrebuje denne medzi 10 a 15 kWh energie, takže počas slnečných dní, pokiaľ nenabijam elektro auto, zásobujem dvoch až 3 susedov.
                    Ale pokiaľ sme doma tak stíhame minút všetko na dopravu do dvoch elektro aút.
                    Tieto zvyšovania cien elektriny má v podstate “tešia” lebo mi významné skracujú dobu návratnosti. Lanské zvýšenie skrátilo návratnosť o dva roky.
                    To je slabina výpočtu návratnosti že nikdy človek nevie aká bude cena energie o päť rokov.
                    Naposledy upravené Jiri GrandPa; 11-06-2019, 17:31.
                • Jiri GrandPa
                  Senior Member
                  • Dec 2016
                  • 707
                  • viera8131
                  •      

                  #15
                  To je denný priemer
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	6E93D4BF-9ED1-41C6-BFA4-524C3EB0A05E.png
Videní:	1015
Veľkosť:334,2 KB
ID:	38503

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X