Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Podpora elektromobility na Slovensku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • MatejN
    Member
    • May 2016
    • 43
    • matej62690
    •   

    #16
    A je to oficialne :-)
    http://ekonomika.sme.sk/c/20380600/s...v.html?ref=trz

    Komentár

    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1998

      #17
      https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175/555672 Reakcia SEVA ZAP a SAI Ma to menej ako 26 minut je tam totiz pokec na zaciatku.
      No v tom archive to najek odsekli, nieje to dokonceny rozhovor. Netusim kolko chyba.
      Naposledy upravené ICE666SVK; 10-11-2016, 17:59.

      Komentár


      • ivan32
        ivan32 komentoval
        Upraviť komentár
        Počúval som to v aute naživo a hneď na začiatku ma pán Badík dorazil. Je to tam od 5:14.
        Na otázku či budú elektromobily tak schopné že prejdú z BA do KE (som si pomyslel že konečne zaznie v celoslovenskom rozhlase pre národ osveta úspechov elektromobility a zvyšovanie povedomia) tak pán Badík nepovedal že to už je dávno realita a bolo to spravené (on to vie!) ale začal si prihrievať polievočku že s priebežným nabíjaním áno a že priemerný denný nájazd európana je ... ... ... no a tohoto sa dočkáme od promotéra elektroáut. :-(
    • MatejN
      Member
      • May 2016
      • 43
      • matej62690
      •   

      #18
      Nasiel som jeden clanok kde sa pise

      Druhy automobilov nie sú limitované, a môžete si tak zakúpiť aj dotovanú Teslu či BMW i8. Tu však prichádza jedno ale. Na Slovensku musí existovať oficiálny distribútor, čo práve Tesla nespĺňa. V prípade, že Tesla vstúpi na slovenský trh v spomínanom termíne, dotácia sa jej bude týkať. Problém je, že vám auto asi nestihne dodať.

      Čítajte viac: http://pc.zoznam.sk/novinka/konecne-...#ixzz4Pcq79PMu

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ano ja som to uz avizoval tu niekde, ze to bude podmiene tymto. Proste musi tu byt distributor, teda otvoreny showroom v pripade TESLY.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Dufajme, ze schvalena dotacia urychli oficjalny predaj Tesiel na Slovensku. Aby Tesla vyuzila dotaciu 4000 eur v Nemecku, kde je podmienkou dotacie cena pod 60tis euro, specialne pre Nemecko ponuka verzie bez "komfort balika" v cene 5200eur, aby sa takato ocesana Tesla o
        - navigaciu,
        - zadnu kameru,
        - internetove radio,
        - pamat nastavenia sedadla,
        - parkovacie senzory,
        - el. sklapanie zrkadiel,
        - varovanie mrtveho uhla,
        - varovanie zmeny pruhu ,
        - zniz. vykonu na 80%
        - homelink
        dostala pod 60tis.
        Na Slovensku dotacia nie je obmedzena cenou, takze, ak by Tesla chcela, zopar TMS a TMX by mohla predat s dotaciou. TM3 tuto dotaciu zrejme nestihne.
        Naposledy upravené jux; 10-11-2016, 18:46.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        No je to od zajtra na 1 rok, alebo skor ak sa minu peniaze. Podla mna sa to minie skor, ale nebude to vsetko na elektromobily.
    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1998

      #19
      http://www.zive.sk/clanok/120764/sta...rejnil-detaily

      Komentár

      • Karol
        Member
        • May 2015
        • 161

        #20
        Ďalšie detaily k dotácii na elektromobily a hybridy:
        http://energia.dennikn.sk/dolezite/e...ealitou/21773/

        Komentár


        • Jano73
          Jano73 komentoval
          Upraviť komentár
          Na stranke bolo pisane ze importer kontaktuje ZAP ktory ziadost sprocesuje. Tak mozem aj ja importovat auta a dostanem 5000 eur?
      • Ľuboš Geleta
        Senior Member
        • May 2014
        • 502
        • lubos98970
        •   

        #21
        Seriózne viete poradiť ? Reálne som začal uvažovať o kúpe Nového elektromobilu z dotáciou. Som platca DPH čiže by to mohla byť naozaj zaujímavo nízka ceny. Som otvorený viacerým možnostiam Nissan Leaf, BMW i3, Hyundai ionic ale aj KIA ESoul vzhľadom na dojazd.
        Buď fakt super lacnotu alebo 30kWh v základe aby som sa už komfortne povozil

        Komentár


        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Ľuboš, je to jednoduché, obehni si predajne Nissan, Kia a Hyundai a dohodni si s nimi cenu ktorá by nebola väčšia ako 26.000 € s DPH. A potom sa ti oplatí kúpiť takéto auto. Inak nevymýšľaj za rok a pol tu máš TM3 ktorý máš rezervovaný. A ak inak nedáš dočasne si kúp Leaf alebo Soul jazdený do max. 15.000 €. Uvedom si že celú dotáciu dostaneš až za 2 roky. A čo urobíš, keď ťa vyzve tesla koncom r.2017, aby si vyplnil objednávku. Predať dotované auto nebudeš môcť, inak ti nevyplatia poslednú časť dotácie...zrušíš rezerváciu, alebo si necháš obe auta?...
      • voloda69
        Member
        • Mar 2016
        • 126

        #22
        Mame nejake zhrnutie, ake elektricke auta su kdispozicii na kupu a dotaciu ? Podla mna to plati aj na TESLU, hoci je to tazko z clankov zistit. Podla mna ak to na Slovensku registrujem, tak by som mal dostat dotaciu. Akurat tu vidim zadrhel, ze sa to vybavuje cez ZAP, co moze byt mozno narocky ofajc pre kupu TESLY.

        Komentár

      • voloda69
        Member
        • Mar 2016
        • 126

        #23
        Tu som nasiel nejaky prehlad moznosti auta na Slovensku:
        Minister hospodárstva odhalil plán na dotovanie elektromobilov. Majitelia by mali dostať príspevok v hodnote 4000 – 5000 eur. Najväčším problém väčšieho rozšírenia elektromobilov je totiž samotná cena.

        Komentár

        • juris
          Member
          • Dec 2015
          • 42

          #24
          Dnes som volal do BMW a vzhladom na to ze i3 sa u nas oficialne nepredava, dotacia nie je mozna. Skoda, aktualne mame objednanu i3 z CR, 5000eur by potesilo.

          Komentár


          • Marcel Pavlík
            Marcel Pavlík komentoval
            Upraviť komentár
            bmw trenčín - turná - predajca mi povedal, že auto (i3) musia priviezť z čiech, aj faktúra bude znieť na czk, ale PREDAJÚ HO ONI, ps - jedno "má" šéf.

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            BMW SR vie co sa pripravuje a nepripravy sa nato? Sranduju? Oni oficialne nepredavaju BMW i3 v SR? No zbohom.

          • juris
            juris komentoval
            Upraviť komentár
            no ja som volal do Group-M v BA, skusim teda este ten Trencin
        • curgali
          Member
          • Jul 2014
          • 310
          •   

          #25
          Od dnes si môže kupec EV podať žiadosť o dotáciu na 5.000 €. Včera večer som stretol na nabíjačke nového majiteľa Nissan e-NV 200, čo si ho práve kúpil v Žiline a viezol domov do Nitry. Keď som mu povedal, že keby ho kúpil dnes, tam môže ušetriť 5.000 €....bol prekvapený, nevedel o tom. Tomu sa povie smola....že ho tak v tej predajni neupozornili na to. Toto sa pripravovalo dlhšie a museli o tom už vedieť. Nemám na neho kontakt, ale možno by sa s tým v súčinnosti s predajcom, dalo niečo ešte urobiť...

          Komentár

        • Ľuboš Geleta
          Senior Member
          • May 2014
          • 502
          • lubos98970
          •   

          #26
          Ahoj Oliver rozhodne je pravda čo píšeš no vie niekto čo sa stane keď vás Tesla vyzve na konfiguráciu vašej Tesli a vy tak neurobíte ? Prípadne im napíšete či je možné to spraviť o pol roka či rok neskôr ?
          No Leaf sa bude asi dať kúpiť najlacnejšie ja som platca dph čiže možno ma bude stáť bez dph 21.666 možno menej a 5000 dole čiže 16666€ čo je hodne zaujímavé za nové auto. Dojazd pri novom o 30km väčší ako môj iOn viac miesta, krajšie bezpečnejšie asi 5 hviezdičiek - iOn má 4 hviezdy.

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Myslim, ze mozte cakat s konfiguraciou kolko chcete, len vas budu ostatni co si uz nakonfigurovali predbiehat s dodanim.
            (Tesla predsa ma vase rezervacne peniaze a zatial nema problem, ze by vyrabala viac ako ma zaujemcov)
            Niekto, co uz mohol konfigurovat mi hovoril, ze cakal s konfiguraciou dokedy bude 100kwh baterka a autopilot2 hardware.
        • curgali
          Member
          • Jul 2014
          • 310
          •   

          #27
          Ešte vydrž. V r. 2017 pôjde elektromobilita o stupeň vyžšie. V januári ma prísť na SK nový Renault Zoe so 41 kWh baterkou s reálnym dojazdom 300 km (papierovým 400) úžasnou nabíjačkou Chameleon (viac info na nete). Bude tu Opel Ampera-e 60 KWh baterka 400 km real....vydrž chvíľu ceny Leaf, Soul pojdu rapidne dolu...potom kupiš nové auto za lepšiu cenu ako teraz...

          Komentár

          • voloda69
            Member
            • Mar 2016
            • 126

            #28
            Inac ten OPEL Ampera vyzera slusne. Neviete kedy sa bude dat kupit ?

            Komentár

            • Ľuboš Geleta
              Senior Member
              • May 2014
              • 502
              • lubos98970
              •   

              #29
              No áno kamarát len reálne tu hrozí že sa dotácia vyčerpá a minie sa to na hybridy to je isté. A len možno 30-40% s toho pôjde na elektromobil. To ma potom slušne klepne :-) Ja ak budem žiť si Teslu 3 určite kúpim no podla situácie možno ju budem mať neskôr a kludne sa môže stať že prvým Slovákom bude doručená v polovici ale aj koncom 2018 - môže no nemusí - vieme že Tesla mala vždy oneskorenie snáď tomu tak teraz nebude. Viem sa voziť naďalej aj na iOne a už mi ušetril len na palive 2000€ oproti Renault Fluence ktorý som mal. Tam 10€ na 100 km. S iOnom s domácej zásuvky letné obdobie asi 1.7e a zima asi 2,5e ale skoro polovica jázd sa nabíjal zadara a tým pádom som prejazdil máličko na palive.

              Komentár


              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Neboj nebude to také žhavé...tieto malodojazdové auta majú zmysel len na reginálne využitie, ak nechcú cestovať s Greenway za 15€/100km....čo je ekonomická samovražda. Ja predpokladám, že to nebude až taký veľký záujem...žiadnu paniku vydrž. A keby, aj tak minister na tlačovej besede povedal, že po vyčerpaní peňazí a úspechu tejto kampane nájde ďalšie peniaze na túto akciu. Neboj štát len zarobí. Malý príklad: Kúpiš Leaf za 28.000 € a štátu pošleš z tej sumy 4.668 € DPH. A to nehovorím o drahších BEV...na tých už pôjde do plusu...

              • Marcel Pavlík
                Marcel Pavlík komentoval
                Upraviť komentár
                keď vidím a porovnávam reakcie predajcov, zástupcov značky, tí s EV sú rovnako (možno trochu menej) ústretoví a počas e-komunikácie pozývajú na tête-à-tête, predebatovať ******-. a benzínoví, diesloví si nielen platia reklamu, platia si prieskumy (cez agentúry, ktoré majú platených respondentov o tom, kedy by som si také, či onaké ich auto. aké z celého portfólia koncernu, aké financovanie,
                pri EV buď má človek HOTOVOSŤ, alebo pri cenníkovej cene36990, bonuse 4000, (bez 5000 dotácie) na štvrtiny 8.747.50 + 7.288.86 + 7.288.86 +7.291.04 + 33*83.70 (prvá zvýšená, dve riadne, záverečná splátka + mesačne havarijné s pzp. spracovateľský poplatok 2.044.40. €1.00 odkup = rpmn9.60%.
                ps - v prípade hotovosti havarijné na rok zdarma, za extra výhodnú cenu €117 s dph 4 zimné pneu nokian...
                NO NEKÚP TO.
            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1543
              •   

              #30
              Pôvodne zverejnené od ICE666SVK Pozrieť príspevky
              https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175/555672 Reakcia SEVA ZAP a SAI Ma to menej ako 26 minut je tam totiz pokec na zaciatku.
              No v tom archive to najek odsekli, nieje to dokonceny rozhovor. Netusim kolko chyba.
              Pána Badíka treba prestať počúvať, písal som o ňom vyššie v tomto vlákne.

              Komentár

              Pracuje...
              X