Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Podpora elektromobility na Slovensku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #76
    http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13103/154989#321 Dajte si to od 5:16min od tade je to cisto o EV ci staniciach nabijacich.
    6:49min hovori ZSE Ing. Radoslav Markus, ze do konca maja / kvetna chcu mat postavenych 15 mozno 16 rychlonabijacich stanic po celej SR a kratkodoby plan do konca roku je mat 50 takychto rychlonabijacich stanic v SR.Uvidime.... Oplati sa to pozriet cele. Prakticky sa v relacii hovori aj o platobnych sposoboch, aby to postupne bolo podobne ako na cerpackach.
    Naposledy upravené ICE666SVK; 28-04-2018, 10:38.

    Komentár


    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som neveril vlastným ušiam, musel som si to pustiť 3x. Že 15 rýchlonabíjačiek do konca mája 2018 po celej SR?
      Keď niekto v apríli povie, že bude mať do konca mája 15 rýchlonabíjačiek, tak buď to myslí smrteľne vážne, ale si z nás robí prdel.
      Však to je viac ako polovica z toho, čo má GW. Ešte stále som v šoku.
      Naposledy upravené Daliborko; 27-04-2018, 13:37.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Mne sa nepáči ten záver - aby som nabil cez noc za 8 hodín potrebujem 11 kW??
      To ja som si myslel, že budem potrebovať 22 kW tak som natiahol patričnú kabeláž.
      A po roku používania Tesly som dospel k záveru že som kludne mohol nechať tých 11 kW čo som mal lebo nabijam aj tak prúdom do 10 A. Tj. na troch fázach okolo 6.6 kW.
      LENŽE - všetky automobilky okrem Tesly a BMW sa rozhodli že stačí jednofazova on board nabijacka a tak keď chce človek rýchlejšie nabiť aj tak potrebuje 32A istič aspoň na jednej fáze pre EV. A tak sa cena inštalácie nabíjačky úplne zbytočne zvyšuje kvôli drahým 6mm2 vodičom.
      K tomu koncu mája - on nepovedal ktorý rok takze Snívajte ďalej

    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Povedal:,,... do konca mája tohto roku."

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Niekto tu písal, že ZSE má po neúspešnom tendri na dialničné odpočívadlá na sklade plno rýchlonabíjačiek. Aj keby nemal, kúpiť ich je pre spoločnosť veľkosti ZSE omrvinka. Druhá vec sú prípojky a povolenia, ale ak pôjdu na už existujúce miesta ako je OC Tulip, kde prípojka je a stačí ju dotiahnuť pár metrov po parkovisku, urobiť revíznu správu a stavebné povolenie netreba, tak ten koniec mája nie je až tak nereálny.

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Ja si tiez myslim, ze ak maju patricnu byrokraciu a tie dlhe posudzovacie a povolovacie terminy za sebou, tak postavat to asi nebude taky problem. Ale uvidime co nakoniec stihnu a kde to umiestnia.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      A kde je tych 15 nabijaciek novych?
      Vieme o troch v BA zatial, alebo sa mylim?
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #77
    http://energieprevas.sk/komentare/161

    Komentár

    • Franto_01
      Member
      • Jul 2017
      • 37
      •   

      #78
      Ja som cez víkend objavil v Nákupnom centre Laugaricio v Trenčíne :-).

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Asi trpím slepotou, išiel som okolo v nedeľu aj v utorok a nezbadal som. Takže 2 km od GreenWay, ktorý tam má dva stojany. Ak to rýchlo nespoplatnia, bude niekto u GreenWay na tom novom stojane, čo furt ešte nezapojili alebo aj starom nabíjať ?
        Naposledy upravené Miroslav Rojko; 07-06-2018, 00:31.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Tešííím.

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Kto sa pojde najest do Greenway do Velkych Bieroviec ked moze ist do Mekaca. :-)
        Naposledy upravené matchke; 09-06-2018, 07:48.
    • Ľuboš Geleta
      Senior Member
      • May 2014
      • 500
      • lubos98970
      •   

      #79
      Tak to je pecka

      Komentár

      • Ioniq
        Member
        • Jan 2017
        • 364

        #80
        Waaau, ZSE ide karta, oni fakt daju vsetky nabijacky co slubili. Hlavne ta lokalita - zatial co v DaliTranse mozte akurat tak stat a pozerat ako na vas prasia vsetky kamiony, tu je normalne nakupne centrum kde si mozte dat kavicku v civilnom prostredi, skocit do FoodCourtu alebo na kulturnu toaletu. Skvely vyber lokality, ale cakal som aspon 2 stojany :-/ Vzhladom na nakupne centrum je tu riziko, ze nejaky dilino tam necha auto 3 hodiny a ani nepride, ako sa stava v OC Central. V DaliTranse je riziko takeho niecoho takmer nulove, kedze tam nic nieje

        Komentár


        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          Alebo v boroch...konkretne ten Wv up na vypozicavanie. Cakal som tam dokym sa mu nabilo na 100%, potom som mu vytiahol kabel a dal stierace hore. Zasluzi si po holej.
      • Komat44
        Member
        • Jan 2018
        • 87

        #81
        Karta ide hlavne McD, dufam ze to budu dalej sponzorovat tak ako sa vravelo ze chcu pokryvat celu europu, podobne ako lidl v krajinach kde funguju. Na bigmacu to u mna nedobehnu ale zmrzlinu alebo kafe a profiteroles milerad objednam

        Komentár


        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Raz za pol roka ani ten BigMac nepadne zle, v ramci dietneho cheat-day

        • Joe79
          Joe79 komentoval
          Upraviť komentár
          Podla mojho skromneho nazoru, McD pojde karta vtedy, ked bude mat prevadzku na D1 a/alebo R1... Detto Bohovske kura na 3, Domov Whooperu, atd.
      • Teq
        Teq
        Member
        • Nov 2017
        • 240
        •   

        #82
        OFFTOPIC (neviem kam to mam dat) Pouzivate Waze? Kedze nam pribuda EV aut nebolo by zle sa pridat ako kontakty (friends) do Waze a vidiet ci niekto niekde / stoji / nabija popripade mu napisat cez waze ze kolko este potrebuje a pod. Alebo sa mylim a neda sa waze na toto vyuzit?

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Už sa tu o tom diskutovalo ale nikam sme sa nepohli. S tým Waze je to dost dobrý nápad. Tam sa dá urobit aj anonymne konto a kontaktovať danú osobu. Len neviem či nemusí vtedy bežať Waze minimálne na pozadí. A to nebeží keď nenaviguje.
          Najlepšia by asi bola skupina na Skype, Whatsapp alebo Vibery. Ťažko vybrať....

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Waze nie je vhodn, je veľmi náročné na batériu aj keď len beží na pozadí, takže maž ho pustené počas behania po nákupnom centre je nezmysel.

          http://teslaclub.sk/forum/teslaclub-...3282#post23282

          Komunikátor, kde bude ako nick ečv vozidla, keďže aj s telefónnym číslom majú ľudia problém.

          "Alebo nejaká anonymná možnosť, veď je teraz plno komunikačných aplikácií (messenger, viber, telegram a iné chcú ako nick telefónne číslo, ale určite sú menej známe, kde sa dá prihlásiť pod EČV). V nejakej, ktorej sa dohodne, by sme si urobili nick-y podľa našej EČV, tým pádol nie je treba zoznam, len proste by človek poslal správu niekomu inému a ak je registrovaný príde, ak nie, tak nenájde nick. To sa mi javí tiež ako možnosť."
      • Daliborko
        Member
        • May 2017
        • 76
        •   

        #83
        na stránke "kde nabíjať" pribudla ďalšia rýchlonabíjačka od ZSE v Trnave pri OC MAX. Keďže už je zverejnená, tak predpokladám, že je funkčná. Tak ak máte niekto cestu okolo, mrknite a spravte foto.
        Osádzajú tie nabíjačky v tichosti a my ich postupne hľadáme po celom Slovensku. O čo väčšia radosť, keď človek nájde novú nabíjačku. Milé od nich

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Konečne aj v Trnave niečo čo konkuruje GreenWay a MTOPu z ich šialenými cenami. Lebo tam nie je JEDINE miesto kde sa nabija AC, žiaden obchod ani hotel nemá destination charger.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          MTop-u ani nie, ten všetko rozpredava, co konci, uz mu netrpeli dodavatelia po roku nezaplatene zavazky.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          No ZSE este nezverejnilo spoplatnenie. Tak uzivajte kim sa da a potom pride vytriezvenie. Nezabudajte, ze je to vsetko v spolku SEVA a ked sa dohodnu na cenach, tak sa dohodnu. No uvidime.......
      • curgali
        Member
        • Jul 2014
        • 310
        •   

        #84
        Tak dnes som zmapoval možnosti nabíjania v TN a blízkom okolí. S potešením konštatujem, že Trenčín sa stáva jedno z najlepších miest, čo sa týka možnosti nabíjania elektromobilov.
        1/ Dalitrans V. Bierovce. Prevádzkuje ju Greenway. Nabíjanie platené podľa ich známeho cenníka, ktorý bol vo veľkom diskutovaný tu na fóre.
        2/ Autostýl T. Turná. Prevádzkuje ju Predajca Nissan, Jaguár, Renault, Volvo, Dacia.
        Nakoľko boli s touto nabíjačkou rok problémy, tak som tam volal a dozvedel som sa nasledujúce. Muž, ktorý mi zdvihol telefón najprv tvrdil, že dajú nabiť len zákazníkom Autoštýl. Potom, som sa opýtal, prečo nie aj takým, ktorý si nezakúpili auto u nich, ale chodia na servis. Tak aj takým, že vraj dajú. Nakoniec som ho dotlačil k tomu, že dajú nabiť zdarma všetkým vozidlám Nissan Leaf, aj prechádzajúcim cestovateľom cez Trenčín až do vyriešenia spoplatnenia. Ale že určite nedajú iným značkám. Pre tieto nejednoznačné vyjadrenia a problémy s ochotou umožniť nabíjanie, tam radšej nechodím.
        3/ OC Laugarício. Tam máme hneď tri nabíjacie body. Staré známe
        400V a 230V zásuvky na ľavej bočnej stene centra. Tam je možné nabíjať, ale EV sa musí postaviť na začiarovanú plochu a tým aj porušiť predpisy(viď.foto).
        4/ Ďalší nabíjací bod je nabíjačka 2x22kW Typ 2 na parkovisku pod tým veľkým bilbordom(viď.foto).Patrí spoločnosti ETOP. Je zdarma bez identifikácie a plne funkčná. Otestoval som.
        5/ Najnovší prírastok v priestore OC Laugarício je už vyžšie nafotená nová ABB nabíjačka pri McDonalde. Hovoril som s managerom prevádzky. Podľa jeho informácii prišiel podnet na postavenie z centrály v Prahe. Nabíjačka už mala fungovať, len tam majú nejaký problém s napojením, ktorý mi nevedel bližšie špecifikovať. Nechal som mu na seba číslo s tým, aby mi hneď zavolal, keď to bude funkčné. Pôjdem otestovať a dám vám vedieť.
        6/ Vodné elektrárne Trenčín. Najlepší a najspoľahlivejší nabíjací bod. K dispozícíí je stojan s 2x22kW Typ2 a DBT nabíjačka s CHAdeMO konektorom. Pri vstupe sa nahlásite cez el. vrátnika a oni vás pustia si nabiť EV. VE Trenčín už dva roky bezplatne pomáhajú s rozvojom elektromobility na Slovensku, za čo im patrí naša veľká vďaka.
        7/Hotel Magnus umožňuje nabijať na štyroch 22kW Typ2 wallboxoch Tesla bez nároku na platbu. Dve sú určené pre všetky EV a dve len pre EV Tesla. Testoval som nabíjanie. Tie dva určené pre všetky EV mi nabíjali, ale skúsil som aj ten pre Teslu a nenabíjal mi Leaf 2. Tesla to má dobre zabezpečené proti iným EV. Vedenie hotela očakáva od elektromobilistu, že počas nabíjania využije služby hotela a dá si aspoň kávu v kaviarni. Zo štyroch nabíjacích miest , boli tri obsadené fosílnymi autami!!! viď.foto
        8/Posledný nabíjací bod je vzdialený 10 km od Trenčína. Je to nám všetkým dobre známi Lidl N.Dubnica. Tak isto palec hore pre Lidl.

        PS: Na Chargemaps.com som našiel nabíjací bod s 22kW Typ2 na Olbrachtovej ulici v TN. Chcem upozorniť, že sa jedná o slepú ulicu so 4 domami a uzatvorenou bránou na diaľkové ovládanie. Možno, že majiteľ chcel pomôcť elektromobilite ale tým, že je to uzatvorená časť, tak sa to minulo účinkom a majiteľ EV sa tam nedostane.

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Laugaricio.jpg Videní:	2 Veľkosť:1,08 MB ID:	25002Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	ETOP.jpg Videní:	2 Veľkosť:938,4 KB ID:	25003Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Magnus.jpg Videní:	2 Veľkosť:557,3 KB ID:	25004
        Pripojené súbory
        Naposledy upravené curgali; 07-06-2018, 17:57.

        Komentár


        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          bod 4/ - ako dlho si nabíjal ? pribudlo % na baterke ?

        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Len chvílu. Asi minutu. Ako test, či ide. Myslíš, že by to po nejakom čase vyplo?..alebo nepribúdali percentá?...

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          v pondelok ráno som videl ZSE nabíjačku vľavo od vjazdu do podzemia OZC MAX Trenčín (v piatok popoludní tam ešte nebola.).

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Vtedy ako sme boli spolu, tak po pripojeni blikalo a mysleli sme ze dobiaj. Potom urobila to iste, pekne auto zacalo blikat, ale nepribudaju percenta. Bol som v Laugu polmhodinu a nenabilo nič.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Paráda. Minuly víkend som išiel z Považskej a reku otestujem Magnus, lebo bol čas obeda.
          Varia výborne! Aj keď nie lacno, ale to asi ide spolu. Odporucam.
          Na Tesla nabijacke som fičal naplno tých 17 kW čo moje auto dokáže akceptovať.
          Akurát to označenie vjazdu do podzemnej garáže je veľmi zle, 2x som obkrúžil hotel než ma to trklo že to bude za zavretou padajúcou bránou.
          A to som vopred vedel, že TDC je v podzemnej garáži. Keď tam opride niekto z cudziny podľa navigácie v Tesle tak to bude hľadať ešte ťažšie.
          Zišla by sa značka so šípkou kde to je.

        • Daliborko
          Daliborko komentoval
          Upraviť komentár
          Marcel Pavlík , to bude mať ZSE v Trenčíne 2 nabíjačky na dvoch rôznych miestach (Laugaricio a MAX)?
          Hmm, tak to som už čoraz viac náchylny uveriť tým rozprávkam o 18 nabíjačka po SR

        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Ja na pomalých nabijačkách nenabíjam, ale ten Etop preverím.

        • g211
          g211 komentoval
          Upraviť komentár
          Kedy už konečne pochopia že radšej mať 2 stojany na 1 mieste, ako po jednom pár km od seba? Redundancia pri poruche, väčšia šanca voľného stojanu, atď. Konkurenčný boj nevyhrá ten čo bude mať o cent lacnejšie nabíjanie, ale ten na ktorého sa budem môcť spolahnúť.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Mobilná appka, ktorá ukazuje obsadenosť, bola spománaná aj v dotazníku od ZSE (okrem poplatku za rezervovanie na čas príchodu), aj tak sa dá nahradiť viac stojanov na jednom mieste.

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          g211 na wolkrovej v BA budeme mat dva stojany, stary chademo plus nove ABB.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Oliver, super. Viem, je to narocne na cas, ale toto by si mal bud presunut do novej temy (tuto to zapadne) alebo aktualizovat kazdy nabijaci bod zvlast vo fore, lebo to ma linku na nabky.com (a naopak, na nabky,.com dat link na tema vo fore). Samozrejme nie vsetko treba robit per point, staci aktualizovat/pridat tie nove).
          EDIT: Ked sme u toho Trencina, nepozries co je toto na PlugShare https://www.plugshare.com/location/153636 ?
          Inak na PlugShare je pre TN dost biedna kvalita informacii.
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 12-06-2018, 12:02.
      • Peterka
        Member
        • May 2017
        • 196
        •      

        #85
        Ja som dnes objavil stojan v Alzadrive na Bottovej, pytal som sa slecny pri okienku, vraj ho postavili iba vcera a nevie, kedy ho spustia.
        Snad nebude iba pre elektroauta predavane v Alze :-)
        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Alzadrive.jpg
Videní:	376
Veľkosť:98,9 KB
ID:	25040

        Komentár


        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Ale tento nevyzera ako ostatne od ZSE. To bude asi cisto Alzacky. Som zvedavy na podmienky pouzivania, ale v BA bude uz tolko quick-chargerov, ze nebudeme vediet kam skor ist

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Šup s tým na nabky.com.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          V Brne Alza stojan treba požiadať obsluhu predajne o odomknutie, nie je voľne prístupný, ale odomkli aj keď som tam zrovna nenakupoval.
          Na rozdiel od tohto bol len 2xAC 22kW.

        • havo
          havo komentoval
          Upraviť komentár
          Pisal som Alze, tu je odpoved:
          > Dobrý deň,
          >19.júna je oficiálne otvorenie a v poobedňajších hodinách by už nabíjačka mala byť dostupná pre verejnosť. Verím, že bude slúžiť k spokojnosti.
          Momentalne je zapnuta, ale vyzaduje kartu, tak predpokladam ze to odstrania, kedze Alza nema zakaznicke karty.
      • Marcel Pavlík
        Member
        • Apr 2016
        • 138

        #86
        Trenčín, OZC MAX, vedľa vjazdu do podzemia
        PS - ev-bike nenabijete :-(

        Komentár

      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        #87
        Slováci nemajú veľký záujem o dotované elektromobily: https://ekonomika.sme.sk/c/20847802/...to-zaujem.html

        Komentár


        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          To je tendecny clanok, ze az... pisalkovi by mal niekto vysvetlit, ze zaujem je, ale automobilky nestihaju vyrabat, a ked je dodacia lehota za rok, tak logicky ani dotaciu nema kto narokovat. Medialny suteren...
      • curgali
        Member
        • Jul 2014
        • 310
        •   

        #88
        K môjmu zmapovaniu nabíjania v Trenčíne pripájam nové informácie a ďalšie dva nabíjacie body:
        1/ Nová rýchlonabíjačka pri OC Maxx patrí tak, ako aj tá pred McDonalds do projektu fastE. Obe budú slávnostne otvorené v blízkej dobe. Možno to opäť uvidíme v TV. Neviem, čím si to Trenčín zaslúžil, ale ďakujeme foto1

        2/ Nová AC nabíjačka 22 kW pred budovou Múzeum kolies, na ktorú sa pýtal Jirko, patrí tak ako aj AC nabíjačka pod bilbordom na parkovisku OC Laugarício, ktorá sa tvári že nabíja, ale nenabíja !!!..spoločnosti Triport. Pri Laugaríciu je nefunkčná, pretože ju budú meniť za novú s možnosťou nabíjania až 4 EV a aj e-bicyklov. Tá pri,, Múzeu kolies" je plne funkčná 22 kW a môžete zatiaľ u nej bezplatne nabíjať. Ale má to háčik. Dostanete sa k nej cez parkovisko hotela Elizabeth (foto2 a 3), kde zdarma je to len prvú polhodinu a potom musíte na recepcii hotela zaplatiť parkovné 1,50 €/hod. Podľa vyjadrenia precovníka Triport v budove Muzeum kolies, po dobudovaní celej siete nabíjačiek, tieto budú spoplatnené ako na Greenway...ano čítate dobre(pravdepodobne je GW ich vzor). Vraj pozná Jura a pozdravuje ho...všetko o firme najdete na triport.sk
        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Nabíjačka Maxx.jpg Videní:	2 Veľkosť:754,3 KB ID:	25190Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Nabíjačka Triport.jpg Videní:	2 Veľkosť:897,9 KB ID:	25191Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Parkovisko Elizabeth.jpg Videní:	2 Veľkosť:781,3 KB ID:	25192
        Naposledy upravené curgali; 13-06-2018, 15:39.

        Komentár

        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          #89
          Peter Stanek: V tomto roku bude dotacia na elektromobily 7500 EUR: https://youtu.be/PQxoP8uNyxA?t=10m24s

          Komentár


          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            A ešte začnime hlavnespravy alebo parlamentnelisty sem postovat . . .

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            U nás sa tomu hovorí “kecá páté přes deváté”.

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Teraz neviem, Miroslav Rojko chcel by si tu zaviest cenzuru youtube.com alebo len osoby Petra Staneka?

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Narazka bola asi na to, ze pana Staneka nemozno povazovat zrovna za autoritu v danej teme, a to co povie, nie je zarukou pravdivosti Slusne povedane...

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Tak uvidime co to ma prist od 1.7.2018 a ci vobec pride.

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Stanek sa sekol o jeden rok a 500 eur. Co na to lokalni odbornici?
        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1314
          •   

          #90
          Tak ako to pochopili kolegovavia v komentaroch, tak som to myslel. Samozrejme nie som za ziadnu cenzuru, len tym, co uvidia tohto urcite velmi vzdelaneho pana prvy krat, aby to povazovali za prognozy skoro ako pocasia. Ja som sledoval jeho dlhe prispevky aj 10 rokov dozadu, samozrejme je to velmi dobry ekonom, ale vacsina prognoz sa nevyplnila a moze pomylit to jeho presvedcenie akym veci podava a povazuje pomaly za istotu.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár

          Pracuje...
          X